Board index Košarka Mlađe kategorije

Juniorska Evroliga

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 07 May 2011, 14:24

Nakon prve cetvrtine kinezi vode protiv KKCZ 30-18... Zalgiris sve vreme ima 30-ak razlike prednosti protiv Barse...

Finale Zagreb-Zalgiris je izvesno...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 07 May 2011, 14:48

Na poluvremenu KKCZ gubi od kineza 39-59...

Zalgiris je lagano odradio Barsu 50-77 na kraju...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby Talicni Tom » 07 May 2011, 15:16

Ne vjerujem da su Kinezi ovoliko bolji od nas, vjerovatno nas stiže kratka klupa, a i bolja priprema konkurenata protiv naše prilično nepoznate ekipe.
Ipak korist za klub, sam tim i igrače od turnira je višestruka. Sjećam se da je Uvalin na početku sezone govorio kako osim Cveleta i Marinkovića u juniorima nema interesantnih igrača za prvi tim. Cijele sezone igraju Juniorsku u sjeni boljih FMP-a i HF-a, pa čak i Mege, već prežaljeni i otpisani. A oni za moj pojam igraju sva takmičenja iznad očekivanja, pa i sam ovaj turnir. Dobro, dobili su i malu pomoć u vidu Bojića i Pota kad je već Cvele "otpao". Takođe, kao malo ko u njihovom uzrastu ovi momci su dobili priliku da odigraju dosta jakih utakmica ove godine, i ove tri su za njih veliko iskustvo. Definitivno mogu mnogo bolje da sagledaju gdje su u odnosu na vršnjake ne samo u Srbiji nego i Evropi nego su to mogli na početku sezone. I tu je za njih najveća dobit. Sada im preostaje samo rad na sebi i da se nametnu prvom timu.
A kada je riječ o klubu konačno i malo pozitivne priče o KKCZ i naznaka nekog sistema i kvalitetnog rada, jer je već generacija 91 iznjedrila par solidnih igrača. Čak i ova povreda Cveleta za klub možda nije loša jer su svi igrači bili u njegovoj sjeni i da je on bio tu skauti ga ne bi skidali s radara, ostali bi imali mnogo manje prilike da se pokažu i bilo bi pitanje da ga već neko ove godine ukrade. A ne vjerujem da bi donio mnogo bolje rezultate.
I još jedna stvar, čini mi se mogućim, možda umišljam, najbitnije da smo igrali sa Litvancima. Mislim da su nas njihovi bekovi ubili trčanjem i šutom, agresivnošću. A mišljenja sam da našim bekovima to najviše nedostaje u mlađim kategorijama, sporija, taktička igra im omogućava da se sa nedovoljno razvijenom tehnikom provuku kroz juniorski staž i da dožive debakl kada pređu u seniore i kada im se ljestvica očekivanja digne za tri podioka u startu.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 07 May 2011, 15:45

Sto bi rusi rekli razgrom na kraju...

107-71 za kineze...

Zvezda je zavrsila kao poslednja u grupi zbog najlosijeg h2h...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby bekrinjo » 07 May 2011, 18:01

DANTONI UŽIVO
FINALNI turnir juniora prati, verovali ili ne, čak 46 NBA poslenika iz 25 klubova. Zahtev za akreditacije nisu poslali samo: Majami, Klipers, Milvoki, Sakramento i Golden Stejt. Sa po četiri predstavnika su najbrojniji Njujork, na čelu sa trenerom Majkom Dantonijem, i Minesota, čiji je predsedničko-potpredsednički duet Dejvid Kan i Toni Ronconi, uz pomoć Pita Fila i Žosea Peris došao da obavi i završni čin kupovine Rikija Rubija.

Naravno tu je i prvi ešalon srpskih skauta Marin Sedlaček (Filadelfija), Aleksandar Pajović (Inidjana), Boris Vukobrat (Oklahoma Siti), Marko Radovanović (Hjuston)
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby bekrinjo » 08 May 2011, 12:06

http://www.euroleague.net/main/results/ ... ncode=JT10

Predvodjeni Saricem koji je u finalu zabelezio triple-double ucinak(19p,14s i 10 as) Zagreb je pobedio Zalgiris 76-65 i osvojio juniosku EL...


edit:Saric je i MVP turnira
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 08 May 2011, 12:09

Treba napomenuti da je Saric '94. ,a Hezonja '95. godiste i da su se bukvalno poigravali na ovom turniru sa starijima od sebe...

2 kosarkaska dijamanta su u pitanju...

Cestitke Mravima na osvojenoj tituli, jer su dobili sve utakmice na turniru, tako da nema sumnje da je zasluzeno...

Moj osnovni utisak ovog turnira je da je imperija FMP-a u velikoj krizi... Ja sem Ristica tu ne vidim neke spektakularni materijal...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby Bodi Bond » 08 May 2011, 12:15

Mene iz FMP-a zanima Popovski-Turanjanin. Je l ga gledao neko, koliko sam razumeo trojka je u pitanju!? Ako može neko ko ga je gledao malo detaljnije.

Što se Risitća tiče to je neverovatan dečko. Mnogo zreliji i nenormalno normalniji od prosečnog klinca njegovog godišta.

Hezonja je odličan, ali samo do ušiju izgleda. Kažu novi Miličić.
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby bekrinjo » 08 May 2011, 20:34

Pored Sarica petorku turnira cine jos njegov saigrac Hezonja,Popovski-Turanjanin(FMP),Ignas Ramasauskas(Zalgiris) i Guo Ailun(Kina)...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: F8 Juniorske EL Barcelona 5-8. maj

Postby AirBall » 25 Jan 2012, 12:45

Звезда домаћин јуниорског турнира Евролиге

Квалификациони јуниорски турнир Евролиге коме ће домаћин бити Црвена звезда одржаће се у Београду од 24. до 26. фебруара. Утакмице ће се играти у три дворане – Баскет ленд, Баскет сити и ФМП у Железнику, а учествоваће осам екипа. У групи А такмичиће се Црвена звезда, Олимпија (Словенија), Алба (Немачка) и Мега Визура, док Б групу чине Партизан, ИНСЕП (Француска), Бамберг (Немачка) и Хемофарм.

Победник овог квалификационог турнира биће у прилици да се бори за титулу незваничног клупског првака Европе с обзиром да ће изборити учешће на Евролигином „фајнал–ејту” за јуниоре који ће се ове године играти у Истанбулу.

Све структуре у клубу укључене су у организацију овако значајног турнира, а припреме за домаћинство одавно су почеле:

– Ово је пета година како организујемо овај турнир. Поносни смо што Евролига препознаје наше напоре у раду са млађим селекцијама и што нам поверава домаћинство. То је свакако привилегија, али и обавеза за све нас да и овог пута оправдамо очекивања. Велико нам је задовољство што ћемо поново бити у прилици да угостимо неке од најталентованијих играче Европе. Очекујем да ће овај турнир задовољити својим квалитетом, да ћемо привући велики број гледалаца, а да ћемо организацијом и домаћинством задовољити све учеснике и представнике Евролиге – рекао је директор Црвене звезде и први оперативац у организацији турнира Давор Ристовић.
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby Kvak » 22 Feb 2012, 13:20

Hoce li neko pratiti? Cuo sam da uskoro pocinje, jel se znaju favoriti. Ko ucestvuje iz Naseg regiona? Koliko sam upoznat igra se u Zelzniku kao i minulih godina.
Ko smo mi?
User avatar
Kvak
 
Posts: 19
Joined: 14 Jun 2011, 19:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby AirBall » 22 Feb 2012, 13:35

Oticicu ja da pogledam neku utakmicu ukoliko budem imao slobodnog vremena...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby Kvak » 22 Feb 2012, 13:40

Sad sam pogledao, zanimljivija mi je ova grupa gde su Partizan, Hemofarm i Insep. 3 ekipe za 2 mesta. Zanimljivo, nema sta. U drugoj su domace Zvezda i Mega. Nadam se da ce obe proci u drugi krug i da cemo imati srpsko polufinale.
Ko smo mi?
User avatar
Kvak
 
Posts: 19
Joined: 14 Jun 2011, 19:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby AirBall » 22 Feb 2012, 23:39

Sastav Olimpije za turnir u Beogradu...

Matej Kavaš, 199cm, 1996, 2, Slovenija
Rok Cindrič, 190cm, 1994, 2, Slovenija
Jusuf Nurkić, 210cm, 1994, 4/5, BiH
Jaka Letnik, 201cm, 1995, 4/5, Slovenija
Luka Kokol, 192cm, 1995, 1/2, Slovenija
Matic Rebec, 181cm, 1995, 1, Slovenija
Jules Dang Akodo, 188cm, 1996, 1, Velika Britanija
Grega Sajevic, 184cm, 1996, 1/2, Slovenija,
Jaka Fingust, 190cm, 1996, 3/4, Slovenija
Erjon Kastrati, 199cm, 1994, 2/3, Kosovo
Vasilije Vučetić, 204cm, 1996, 5, Srbija
Emir Sulejmanović, 205cm, 1995, 4/5, Finska/BiH


Inace Kastrati je igrao i u EL...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Juniorska Evroliga

Postby Talicni Tom » 23 Feb 2012, 00:26

Kakav šarenolik sastav po porijekklu igrača. Njihov skauting mladog mesa je nenadjebiv na ovim prostorima.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

PreviousNext

Return to Mlađe kategorije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests

cron