Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby octopus » 18 Feb 2020, 16:11

El Terminator više nije selektor, sam dao otkaz. Verovatno mu bata našao neko bolje i manje stresno radno mesto. Ne bi ovaj drukčije otišao.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Lakerit » 18 Feb 2020, 17:33

Барем некакво преузимање одговорности за лоше резултате.
И то је нешто у ово време.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Lakerit » 20 Feb 2020, 22:41

Нема тима преко ноћи: Драган Шкрбић о разлозима због којих су рукометаши далеко од постоља

Мислим да је Перуничић најмање крив за учинак на ЕП. Ненад је започео смену генерације, коју природно није завршио до краја, јер је то дуг процес – каже потпредседник РСС

РУКОМЕТАШИ никако да крену напред. Од болног 20. места на ЕП у Шведској, Норвешкој и Аустрији још се нису опоравили, а селектор Ненад Перуничић одлучио је да се повуче. Тај потез није изненадио челнике Савеза, који сада морају да изаберу 10. кормилара од 2006, када је Србија постала самостална.

- Мислим да је Перуничић најмање крив за учинак на ЕП. Ненад је започео смену генерације, коју природно није завршио до краја, јер је то дуг процес, који не траје три месеца или годину дана. По мени овај резултат је последица смена генерације. Ненад је после ЕП планирао да укључи још неколико младих играча, како би временом заокружио цео процес. Могу само да кажем да је Перуничић мој пријатељ, да је имао подршку и разумевање - истиче, за "Новости", у телефонском разговору Драган Шкрбић.

Легендарни рукометаш наглашава да у овом тренутку не може да предвиди шта ће Управни одбор одлучити.

- У Шпанији сам, у земљу се враћам у недељу, тако да ћемо седницу одржати после 24. фебруара. Расправљаћемо о Перуничићевој оставци и његовом наследнику. Нешто више не могу да кажем - подвлачи Шкрбић.

Својевремено један од најбољих играча света се залагао да кормило "орлова" преузме неки истакнути шпански стручњак.

- Била је идеја да селектор буде странац или Шпанац. Али, да би се то остварило зависи од много фактора, а један од њих је и да ли смо у могућности да испунимо и финансијске захтеве. Уосталом, имамо и наше тренер - сматра Шкрбић.

РСС је "потрошио" много славних имена српског рукомета. До сада су национални тим водила деветорица стручњака, а једино је под командом Веселина Вуковића 2012. освојено европско сребро у Београду и изборен олимпијски турнир у Лондону. Јасно је и да не постоји континуитет у раду са најбољим тимом.

- Тај континуитет је велики проблем. И један је од разлога што смо ту где јесмо. Када смо после Јовице Цветковића довели Перуничића, план је био да он ради на дуже стазе... У суштини, ми морамо да стварамо тренере, као и играче. Без тога нам нема напретка - истиче Шкрбић.

Од повлачења Шкрбићеве генерације, која је два пута била трећа на свету, рукометна репрезентација је попила доста горких пилула.

- Што немамо јаку селекцију један од разлога је и што млади, неформирани играчи прерано одлазе у иностранство. Има још проблема, али је тешка финансијска ситуација у клубовима узрок што млади брзо дижу сидро. И поред свега сматрам да имамо талентоване деце - оптимизам не напушта Шкрбића.

ИГРАЧИ САМИ ОДЛУЧУЈУ
ОДЛУКУ појединих играча да не желе да играју за репрезентацију Шкрбић не коментарише:

- О отказима немам шта да кажем, то морају да објасне играчи који више не желе да играју за селекцију. Неком не одговара тренутна ситуација, а из личног искуства знам да неко сматра да је завршио репрезентативну каријеру и да шансу треба пружити млађима. Уосталом, репрезентација је добровољан избор, а када човек то прихвати, онда мора да се повинује захтевима селектора.

СТВОРИЛИ УСЛОВЕ
ШКРБИЋ наглашава да је УО свим селекцијама створио услове за рад:
- Испунили смо све што су селектори тражили. Нисмо се мешали у њихов рад, избор играча, план и програм припрема. Мушкарци су уочи ЕП играли на јаком турниру у Француској, доживели тешке поразе и многи кажу да је то утицало на самопоуздање играча. Али, то је била одлука Перуничића.


https://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82.438.html:848612-Nema-tima-preko-noci-Dragan-Skrbic-o-razlozima-zbog-kojih-su-rukometasi-daleko-od-postolja
Last edited by Milutinov Tata on 02 Mar 2020, 20:58, edited 1 time in total.
Reason: Preuzet tekst
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby entero » 21 Feb 2020, 14:50

Daj Spanca pa da vidimo gde smo
entero
 
Posts: 7
Joined: 27 May 2015, 13:49

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 09 Mar 2020, 09:57

Nekadašnji španski reprezentativac je minulog vikenda bio u Novom Sadu, uspešno je predvodio Vesprem u duelu sa Vojvodinom u SEHA ligi (31:26), a u razgovoru za Novosti je potvrdio da je u igri da preuzme državni tim Srbije.
„Istina je, razgovarao sam sa čelnicima Rukometnog saveza Srbije i ja sam jedan od kandidata za mesto selektora vaše reprezentacije. Rečeno mi je da ima više opcija“, rekao je Dejvis za Novosti.

Na pitanje da li bi se prihvatio posla da vodi Orlove, Španac je dodao:
„Uvek sam tu da saslušam sve što je potrebno i da odlučim šta je najbolje“, poručio je Dejvis.

https://mozzartsport.com/ostali-sportovi/vesti/dejvis-tacno-je-kandidat-sam-za-selektora-srbije/352565
Duvaju li to novi vetrovi savezom...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby -Lepi- » 09 Mar 2020, 12:31

Secam ga se dok je igrao za Siudad Real, koji je tada harao Evropom.Cesto je u odbrani 5-1 bio isturen i igrao flastera na najboljim protivnickim bekovima.

Daj Boze da dodje jer od ovih nasih trenera nema vajde.Mada pre toga dosadasnji celnici saveza bi trebali da odu ali naravno njima to ne pada na pamet.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Olimp » 09 Mar 2020, 12:33

E a gdje nam je bio normalan selektor kad smo imali igrače.
Sada nam ni Onesta ne bi mogao pomoći.
Olimp
 
Posts: 3294
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 09 Mar 2020, 14:13

Sad da dovedemo koga god ne vredi, jer nemamo igrace. Ovi koji su presli 30 a koji jos mogu da igraju sasvim sigurno da nece pristati, a ovi mladji realno i nemaju kvalitet da sa bilo kakvim trenerom dolaze u vrh, tu vrede jedino Djordjic, Djukic Darko, Zelenovic, golmani i donekle Marsenic zbog borbenosti. Drugo je, ako uspe da ubedi Nenadica da se vrati, i onda pokusa nesto sa njim. Vujin sumnjam jer ima 36 a ionako nema skoro bitnih takmicenja.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 09 Mar 2020, 14:34

Dok je Perunicic trener, daj bilo koga umesto njega...

Pominje se top trener, "meeeeeh, prekasno, nema igraca..."

Srbima udovoljiti...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Lakerit » 09 Mar 2020, 19:50

tremi08 wrote:Sad da dovedemo koga god ne vredi, jer nemamo igrace. Ovi koji su presli 30 a koji jos mogu da igraju sasvim sigurno da nece pristati, a ovi mladji realno i nemaju kvalitet da sa bilo kakvim trenerom dolaze u vrh, tu vrede jedino Djordjic, Djukic Darko, Zelenovic, golmani i donekle Marsenic zbog borbenosti. Drugo je, ako uspe da ubedi Nenadica da se vrati, i onda pokusa nesto sa njim. Vujin sumnjam jer ima 36 a ionako nema skoro bitnih takmicenja.


Марсенић је огромна рупа у одбрани, споре ноге и реакције.
Иако се није прославио на ЕП, Радивојевић на крилу је добар играч.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 09 Mar 2020, 20:07

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Pit Bull » 09 Mar 2020, 20:08

Najgori moguci rival.

Vranjes ce nas do detalja skautirati.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 09 Mar 2020, 20:12

Realno, mi bilo kojoj reprezentaciji koja je povlašćena ne možemo da pripretimo.

Možda bi mogli Austriji, mada i oni su bili 3 koplja iznad nas sad na ovom prvenstvu...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Skafi » 24 Apr 2020, 17:12

User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Muski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 24 Apr 2020, 17:15

:laugh:

To sam čuo danas kod Žike u podkastu sa Jancom, mada mi je delovalo poprilično neverovatno. :truce:

Sad kad tako i odrede učesnike OI :laugh:

Edit: devojke se istom odlukom plasirale na EP
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: South side and 9 guests