Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Programiranje

Re: Programiranje

Postby Angus Young » 24 Dec 2019, 09:24

Imas pm
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19490
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Programiranje

Postby fabricio » 06 Mar 2020, 16:04

Ukoliko je neko radio sa programom Morena (morenalnn) u nekoj firmi, neka mi se javi na PM.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Programiranje

Postby Baxter Stockman » 05 Apr 2020, 11:37

https://www.pluralsight.com/offer/2020/free-april-month
Imate lepih kurseva, ako nekoga zanimaju
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Programiranje

Postby Angus Young » 17 Aug 2020, 11:52




Ko poznaje trazene vestine i programske jezike, evo kul konkursa
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19490
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Programiranje

Postby branislav_99 » 24 Aug 2020, 15:18

Uci li neko c++,imam knjigu " C++ JEDNA LEKCIJA DNEVNO" autor:"Siddhartha Rao",Pa ako neko uci mogu da mu dam po jako jeftinoj ceni :D
branislav_99
 
Posts: 44
Joined: 10 Jun 2020, 12:14

Re: Programiranje

Postby branislav_99 » 24 Aug 2020, 15:28

Ps.Imam i razne kurseve za javu(sa it akademije,udemy itd) mogu i to za kes nekome da dam(jeftino).A isto tako drzim casove iz jave..oblasti(oop.java ee,spring,osnove jave).Pa ako neki majkan zeli neka se javiiiiiiiiiiiiiiii. :D
branislav_99
 
Posts: 44
Joined: 10 Jun 2020, 12:14

Re: Programiranje

Postby Hendrix » 07 Feb 2021, 14:31

Ako ima neko od brace sa foruma koji zna design patterns neka mi se javi na PP. Treba mi mala pomoc u izbori istih pri resavanje jednog zadatka.
User avatar
Hendrix
 
Posts: 855
Joined: 10 Sep 2014, 16:21

Re: Programiranje

Postby grobar_Zvornik » 08 Feb 2021, 13:22

Ја сам одлучио да баталим постојећи посао, плату и остало и кренем на курс за јаву, најдаље у априлу. Према процјенама другара требаће ми пола године приватних часова са стручним лицем да савладам основе и научим довољно за почетак. Нисам се раније никада толико занимао за програмирање, али схватио сам да је озбиљна прича и да желим да мијењам, како навике, тако и посао... Штета што овако нисам размишљао прије студија... тј. прије 12 година... Препоручио ми је и да набавим неке књиге са Рачунарског факса, неко имао искуство са њиховим штивом???
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31164
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Programiranje

Postby Cvele » 08 Feb 2021, 13:29

Znam samo da je RAF odličan fakultet, sa odličnim nastavnim kadrom. Verovatno je onda i literatura dobra.

Za nešto više nisam kompetentan.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18211
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Programiranje

Postby baketa96 » 08 Feb 2021, 14:28

grobar_Zvornik wrote:Ја сам одлучио да баталим постојећи посао, плату и остало и кренем на курс за јаву, најдаље у априлу. Према процјенама другара требаће ми пола године приватних часова са стручним лицем да савладам основе и научим довољно за почетак. Нисам се раније никада толико занимао за програмирање, али схватио сам да је озбиљна прича и да желим да мијењам, како навике, тако и посао... Штета што овако нисам размишљао прије студија... тј. прије 12 година... Препоручио ми је и да набавим неке књиге са Рачунарског факса, неко имао искуство са њиховим штивом???


Prije svega svaka ti cast na hrabrosti, malo ljudi bi uradilo tako nesto.

Sto se tice odakle da pocnes, ja zivim od Java-e najbolje nju znam, ali ne znam koliko bi ti koristilo sad da pocnes da je radis. Jeste ona i dalje medju najtrazenijima na trzistu, ali mislim da nije ni primaci JavaScript-u ili Python-u.

Prije nego sto se bacis u potragu za knjigama, razmisli koji ti metod ucenja vise odgovara. Da li si tip koji sjedne i cita, ili vise volis da slusas i gledas sta drugi rade. I naravno obavezno ti radi, preporucio bih ti da radis neke manje projekte ne samo ono sto je na tutorijalima.

Sto se tutorijala za Javu tice, JavaBrains je meni najbolji, pogotovo sto se tice malo naprednijeg znanja (Spring Framework, ako ces vec na Java-u kada nju savladas obavezno ovo uci) . Vidis da ima i kurseve za JavaScript koje nisam gledao.

https://www.youtube.com/c/JavaBrainsChannel/featured

Naravno tu su i cuveni the new Boston uz koji su mnogi od nas ucili, neki i zavrsili fakultete :D
Mozda su malo stariji tutorijali, ali ja Bucky-a obozavam, sad su se vratili opet

https://www.youtube.com/user/thenewboston/featured

Knjige sam vec slabije koristio, obicno sam neke malo naprednije.

Sto se JavaScript-a tice, ovaj ti je najbolja po mom misljenju
https://eloquentjavascript.net/

A za Javu znam samo ove naprednije za neke framework-e, mada sam cuo da je ova dobra ali je nisam koristio
http://math.hws.edu/javanotes/

Sto se bilo kakve literature tice, obavezno prati sve na engleskom jeziku, i mnogo vise i bolje literature ima i mnogo ce ti lakse sjutra biti

Sta god ti bude trebalo slobodno pitaj, okupi neku ekipu sa foruma pa postavljajte ciljeve sebi :biggrin:
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Programiranje

Postby Eddie Brock » 08 Feb 2021, 14:36

@grobar_Zvornik
Probaj Javu, pa ako ti ne ide ili ne odgovara prebacis se na JavaScript-pa frejmvork neki sto kaze @Basketa96, ubedljivo su najzastupljeniji JS frejmvorci (ima ih za sve zivo), ili nesto drugo gde se pronadjes

Imas jaaaako puno tutorijala na YT, free kurseva (guglaj) s udemija
Moja preporuka za YT https://www.youtube.com/channel/UC29ju8 ... 8OGnQzwJyA (mada ako ti treba imam jos kanala dobrih koje pratim za razne jezike)

Sintakse i sl. su skoro iste u svim jezicima. Nemoj da se obeshrabris ako ne krene najbolje i ako ne skapiras odmah sve sto mislis da treba, za nesto treba vremena da se slegne :okk:

Budi uporan, predaj se tome jer je to najbolji/brzi nacin....

Svaka ti cast na promeni, nisam jedini (Laravel/php/full -stack u pokusaju) :srb:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18226
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Programiranje

Postby Desetka » 08 Feb 2021, 14:44

Ljudi skinuo sam assimil spanski pdf koji u sebi integrisan audio. Otvaram fajl preko acrobat readera i kada pritisnem dugme za audio izlazi mi gore this pdfs content requires flash player which will no longer be supported. Da li neko zna resenje, kako da ipak pustim taj audio?
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3063
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Programiranje

Postby grobar_Zvornik » 08 Feb 2021, 16:52

Хвала вам пуно на савјетима.
Некада у животу мораш пресјећи и ја сам схватио да је дошао тренутак. Па видјећемо да ли ћу успјети.
Искрено уморио сам се 7 година радећи посао који радим и схватио сам да то није нешто што желим до краја живота...

Распитаћу се још овај који дан... овај човјек код којег бих ишао на часове је озбиљна прича за Јаву, е сад видјећу са њим шта он о свему мисли и уопште да ли ће он препоручити и нешто друго... Другар је прошао цјелокупну причу и данас је озбиљан кадар... а није факс завршавао.

Како год, свјестан сам да се морам максимално посветити, а кад је тако, лакше је 32-ој, него у 40-ој...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31164
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Programiranje

Postby bbq » 08 Feb 2021, 17:51

Nisam programer, odmah da se ogradim, ali mislim da ti je Java ili C# i slični programski jezici bolja opcija za karijeru u tvojim godina i sa tvojim predznanjem.

Ja radim za neki fond, i sve firme u vlasnistvu fonda u Srbiji imaju neke svoje custom aplikacije i drugi custom software. Posao programera u tim firmama je da radi neke upite, izvestaje i sl. Uglavnom ima 1 senior koji zaista nekada i programira (menja taj firmin software) ostalo su sve matorci na junior pozicijama. Cesto se traze novi ljudi i ne trazi se ne znam ni ja kakvo znanje... Nije ni plata za IT pojmove velika, ali je dosta iznad proseka.

U svakom slucaju mislim da ti je bolje da upises neki kurs, jer ces imati papir koji ce ti nesto znaciti jer si bez iskustva. Ima FTN u NS neke sestomesecne kurseve, jedan nas programer je bas Javu tamo prosao i kaze da je ok.

Mozes i sam proveriti oglase za poslove, za koji programski jezik ih ima vise.. Mozes poslati CV na par oglasa za juniore (napisi da si zavrsio neki kurs), pa ces videti za koje jezike ce te zvati i sl...
User avatar
bbq
 
Posts: 923
Joined: 09 May 2011, 11:40

Re: Programiranje

Postby grobar_Zvornik » 08 Feb 2021, 18:20

Курс ми је био прва опција. Управо у НС. Међутим, пошто ја упоредо намјеравам ићи и на часове енглеског, исплативије ми је да то обавим у ЗВ, него у НС-у. Суштински намјеравао сам мјесец раније кренути на часове енглеског, да скромно знање подигнем на виши левел. (и на часове енглеског ћу ићи пола године) :biggrin:

Ако сам добро разумио другара, курс би ме коштао неких 1500 евра (што руку на срце није пуно, међутим, онда бих морао плаћати и кирију...што би значајно увећало трошкове...)

Како рекох, не бих ништа на своју руку радио, међутим, добар другар је већ у послу и према његовим савјетима, итекако могу научити од човјека којег ми је препоручио... Три пута седмично је план, исто тако и за енглески..
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31164
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests