Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Rvanje

Re: Rvanje

Postby werbatim » 09 Feb 2020, 15:02

Foteljas wrote:da se neko od brace Nemes onda ne naljuti, pa ode da rve za neku drugu drzavu.

Ovo sam i ja razmišljao, ali mi se nekako čini da će, ako se desi da ode Štefanek (a ne bude nekih izbornih mečeva nego bude odluka), posle OI obojica Nemeša rvati za nekog drugog. Moguće i da samo "tripujem", ne znam...
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby Perate » 09 Feb 2020, 15:26

Drugari, mislim o rvacima ovako
Najveci adut(ako se plasira) je odlicni Viktor Nemes, decko samo na proslogodisnjem SP kiksnuo(i to kako je kiksnuo je zbog sudija tako da decko je strasan radnik i talenat, za sada je u zoni nosioca ako se plasira)
Drugi najveci adut je rvac slobodnim stilom Micic koji je u toliko dobroj formi da je strasno, cak je treci na listi, a prvih cetvoro su nosioci. Mnogo cu mu znaciti zbog prva dva kola to.
Sledeci je nase najnovije pojacanje Zurab koji se pojavio kao grom iz vedra neba, decko ce gristi da se dokaze, mada ko zna sta se mota njemu po glavi. Strasan je borac ali strasan, naravno ako se plasira.
Sledi Mate Nemes ili Davor Stefanek koji su isto veoma jaki kandidati za medalju, zanimljivo je da i jedan i drugi na drustvenim mrezama i intervjuima pricaju kako zele da daju sve od sebe i da ce da grizu, videcemo.
Sledeci je Gruzijac nas prvenac.. sala naravno, Kalajdza se toliko dobro uklopio u nas tim i stvarno ako mu se zreb otvori moze svasta
Sutra krece EP koje nam moze otkriti svasta!
Perate
 
Posts: 237
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Rvanje

Postby cole » 09 Feb 2020, 15:31

Najpravednije bi bilo da u međusobnom duelu Mate i Davor odluče putnika za Tokio, pa ko izgubi može da se na sebe ljuti.
Rvački savez odlično radi tako da se nadam da će donijeti ispravnu odluku oko putnika za Tokio.

Zurabi Datunašvili je dobio naše državljansto i on će nas predstavljati na evropskom prevenstvu u kategoriji do 87 kg.
"Velika mi je čast što ću nastupati za reprezentaciju Srbije. U timu je već moj sunarodnik Mihail Kadžaja, koji mi je pričao sve najlepše o Srbiji. Nadam se da ću uspeti da ispunim očekivanja i ostvarim rezultate koje je Mihail na prethodnim velikim takmičenjima. Sjajno sam se uklopio, odlično radio sa ostatkom ekipe tokom pripremnog perioda i sa velikim nestrpljenjem očekujem početak takmičenja“, rekao je Datunašvili.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Rvanje

Postby octopus » 10 Feb 2020, 10:17

Godinu dana pred Rio nam je kajak imao poziciju koju rvači sad imaju. Zorić i Tomićević su u tom trenutku bili možda tek 4. ili 5. pik za medalju. U međuvremenu haos, rasulo, iznenadni otkazi, glupi kompromisi, debakl svih grupnih posada osim jedne... Na kraju je ono jedino srebro još i super ispalo. Nadam se da se ovde nešto slično neće dogoditi, iako ima materijala. Prvu stvar ste naveli, nezadovoljstvo braće Nemeš ako Mate nepravedno izvisi. Pogotovo ako se još i Viktor ne daj bože ne plasira, odmah može da stavi etiketu na savez koji ga je poremetio zbog brata. Podsećam, i Mate i Viktor već imaju osvojenu nacionalnu penziju Srbije, a neko mnogo inteligentan je doneo odredbu da ako počneš da nastupaš za drugu zemlju gubiš tričavih 15% od zagarantovanih mesečnih primanja, pa sad da li im se isplati da primaju dve penzije, a npr. baš Mađarska daje nacionalnu penziju što je Dalma Benedek sve lepo uklopila, a htela je i Janićka al joj se ne dade...

Druga tempirana bomba bi mogla da bude nezadovoljstvo starijeg Dobreva što mu je Lalović na prečac izbacio sina iz tima i tako ga ostavio bez mogućnosti da reši egzistenciju... Nadam se da se ništa od ovoga neće dogoditi, jer sam siguran da ako sve bude po planu, rvači će nam doneti 2-4 medalje.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby Perate » 10 Feb 2020, 13:31

Prvi svoj mec na turniru dobio je Viktor Nemes nakon preokreta, strimove imate na oficijalnom sajtu.
Viktor Nemes ispao u 1/8, Zurabi u 1/8....
Perate
 
Posts: 237
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Rvanje

Postby cole » 10 Feb 2020, 14:19

Očajan nastup Viktora Nemeša, teško je prošao i prvo kolo. Odavno nije izgledao ovako nemoćno.
Poraz i Zuraba u prvom meču pod našom zastovom, i to dosta ubjedljivo rezultatom 8:3.
Nadam se samo da je u pitanju tempiranje forme za OI kvalifikacije jer ovo je izgledalo dosta loše od dva vrlo dobra rvača.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Rvanje

Postby werbatim » 10 Feb 2020, 19:17

Nijedan nije povučen u repasaž, Viktorov i Dimitrijevićev protivnik poraženi na korak do, u polufinalu.

Neko bi rekao da je ovo ipak olimpijska godina pa su svi ozbiljniji, ja ću da se nadam da je ovo bilo samo usput za ove koji se nisu plasirali na OI a da će se pokazati (za početak) na olimpijskim kvalifikacijama.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby Olimp » 10 Feb 2020, 20:36

Na najvažnijem takmičenju, lani, su se naši iskazali. Ovo mi nije nimalo bitno ni relevantno.
Važno je doduše za Viktora i Zuraba ali samo kao pokazatelj forme pred kvalifikacije. Nadam se da su samo tempirali formu za njih, a da nije ovo pravo stanje.
Olimp
 
Posts: 3294
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby Perate » 11 Feb 2020, 12:53

Davor ispao u kvalifikacijama, ovo je izgledalo bas lose dok je Mate Nemes u 1/4 finalu
Perate
 
Posts: 237
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Rvanje

Postby Olimp » 11 Feb 2020, 14:55

Ako Štefanek stvarno izgura Nemeša bez borbe onda očekujem epski raspad rvackog tima kao kajakaša u Riju.

Ali mi uvijek takve stvari radimo a zaslužni nemaju mjere. Tako je i Jasna Šekarić kad se nije plasirala za London na kraju otišla i uzela nekom kvotu ko ju je zaradio.
Olimp
 
Posts: 3294
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Rvanje

Postby octopus » 11 Feb 2020, 15:26

Rvački savez je primer uređenog sportskog saveza. Isto kao što je to i kajakaški bio do pre 5 godina. :biggrin:
Jeste ovo EP nebitno, jesu razvodnjene kategorije, mnogi nisu dizali formu (kao i naši), mnogi nisu poslali najbolje (za razliku od naših), ali ako Mate Nemeš sad osvoji medalju, pogotovo zlatnu, taj problem na relaciji ko će nas predstavljati u kategoriji do 67 kg bi uskoro mogao da eskalira i da dobije mnogo šire razmere od animoziteta između dva rivala i sportska druga.

Uvek sam se ložio na kandidate kojih nema nigde na mapi, a onda se pojave u predolimpijskoj ili olimpijskoj godini i odmah eksplodiraju. To je bila Bogdanovićka u prošlom ciklusu, to je sad definitivno Mate Nemeš. Ne bih voleo da mu neko saseče ova poletna krila...

Štefanek je nakon preuzimanja fotelje osvojio 2 velike medalje. Još kad bi šmekerski prepustio mesto Mateu i tako završio karijeru, za mene bi na pijedestalu legendi srpskog sporta stajao u istoj ravni sa jednim Novakom Đokovićem.

Edit: Odvali ga Jermen, za kog sad navijamo u pf.
Edit 1: Ništa od repasaža za Nemeša. Kadžaja lako ispao odmah. EP za zaborav. Olimpijske kvalifikacije će dati deo odgovora na čemu smo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Rvanje

Postby werbatim » 14 Feb 2020, 08:21

Ocajan zreb za Micica za prvo kolo. Ne znam da li je moglo teze. Eto, jedan moze da se vadi i na zreb... Dobro je sto se finale cini bas blizu pobedniku te 1/8 finala.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby Perate » 15 Feb 2020, 15:18

Micic veceras u borbi za bronzu.
Perate
 
Posts: 237
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Rvanje

Postby werbatim » 15 Feb 2020, 18:24

Dominantno do bronze Micić. Uništio je Jermena, kao i Rumuna pre toga. U prvom kolu je Atli dobio u prvih 10 sekundi, posle toga je Micić bio bolji. Nije mi samo jasno kako se pravi taj žreb da u prvom kolu evropskog rvu drugi i treći sa SVETSKE rang liste...
Ova medalja nema neke veze sa radom u reprezentaciji jer slobodni stil i dalje ne postoji kod nas (ne znam ni šta bi sa onim Iranskim trenerom što su ga doveli da malo popravi situaciju?), npr u Micićevom uglu je bio njegov trener sa univerziteta u majici San Marina :biggrin:
Last edited by werbatim on 15 Feb 2020, 18:29, edited 1 time in total.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Rvanje

Postby octopus » 15 Feb 2020, 18:28

Bravo Stevane! Tradicija osvajanja medalja sa EP još od 2014. godine se nastavlja.

Veoma važni bodovi za njega u borbi za top4 na SRL, što mu može obezbediti lakši žreb na OI.

Treću godinu zaredom osvaja medalju na EP. Sjajno.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests