Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 29 Jan 2020, 20:53

Brandon Aiyuk, WR, Arizona
185 cm, 93 kg, 22 godine

Statistika za 2019. godinu
12 utakmica
65 hvatanja
1192 jarde
8 TD
18,3 YPC

Ova godina je prepunjena odlicnim hvatacima.
Meni se jako svidja ovaj momcic.
Ove godine je znatno popravio trcanje ruta. Uz vec postojece kvalitete, odmah se poboljsala i njegova igra i statistika.
Moze da se postavi i na slotu i outside. Dobra gradja i odlicna motorika. Siguran hvatac koji apsolutno dominira u dve stvari - trcanje nakon hvatanja i separacija nakon hvatanja.
Dobra mu je i sepracija pre hvatanja, ali nakon hvatanja je fenomenalan. Vrlo je fluidan i sve to izgeda jako lepo kada lopta ide na njega.
Kornere lako ostavlja iza sebe bilo brzinom bilo dobrim trcanjem ruta.
Nema ubrzanje i brzinu kao recimo Ruggs, ali je jako brz. Lako dostize end speed i ne gasi se do end zone.
Dobar je i kao returner.
Nije elitan route runner, nije ni najbrzi hvatac, ali moze da igra sve.
Nema ni jedan kapitalan nedostatak u igri. Mozda samo slabija reakcija na pres.

Predvidjaju mu 5-tu rundu, ja mislim da ce ici najkasnije u cetvrtoj.
Ko god da ga uzme mislim da ce dobiti odlicnu opciju u napadu.





Curtis Weaver, EDGE, Boise State
191 cm, 120 kg, 22 godine

Statistika na koledzu
40 utakmica
128 obaranja
34 seka
47,5 TFL
2 INT
3 FF
1 FR
6 PD
1 TD

Evo jedan LEO za Sijetl.
Javi tamo da sam vam nasao igraca ispod radara.
40 utakmica - 34 seka.
Bolju statistiku ima od bivse zvezde Boise State-a Demarcus Lawrence-a, sa manje odigranih utakmica.

Iznad prosecna brzina, burst i 1st step. Vrlo jak, nema problema sa OL. Sa lakocom izvodi sek ili pritisak na QB. Odlican rad ruku, drzi OL od sebe, i raspolaze zavidnom kolicinom pass rush tehnika.
Radije igra iz 2 point stance nego sa zemlje.
Lako pronalazi rupe u OL i odlicno se snalazi u guzvi.
Dobar je i protiv trcanja, ne odstupa na pravcu napada.
Deluje pomalo brutalno.

Lateralne kretnje su malo upitne, kao i nepotrebno odstupanje od pad levela.

Rangiraju ga u drugu rundu, ali je vrlo moguce je da se do drafta popne u prvu.
Za mene je, posle Janga najbolji DE u klasi.
Malo je krupniji za LEO Sijetlovog sistema, vise lici da je 5 tech, no ipak mislim da bi bio dobar za vas.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 30 Jan 2020, 04:54

Jim Nagy je za Ayuka rekao da skauti imaju vecu ocenu za njega nego za Nkeal Harija koji je bio pik prve runde. Steta sto je bio povredjen za senior bowl.

Bukvalno pre pet minuta Sam zavrsio sa citanjem clanka o Weaveru na walterfootballu gde kazu da skauti misle da je pik 3/4 runde. U medijima je trenutno pik 1/2 runde. Meni se on na hajlajtsima mnogo svideo, odusevio me. Onda sam odgledao dva tri cela meca I meh. Mislim da kad bi poradio na fizici da bi bio top jer se vidi da je prirodni pas raser Koji zna kako da dodje do QB I kako da ga obori kad ga dohvati. Ono sto bi mogao da bude nedostatak kada smo mi u pitanju je sto skoro nikad ne uzimamo igrace Koji su na koledzu igrali skoro samo 2pt stav.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 30 Jan 2020, 10:52

John Schneider wrote:Jim Nagy je za Ayuka rekao da skauti imaju vecu ocenu za njega nego za Nkeal Harija koji je bio pik prve runde. Steta sto je bio povredjen za senior bowl.

Bukvalno pre pet minuta Sam zavrsio sa citanjem clanka o Weaveru na walterfootballu gde kazu da skauti misle da je pik 3/4 runde. U medijima je trenutno pik 1/2 runde. Meni se on na hajlajtsima mnogo svideo, odusevio me. Onda sam odgledao dva tri cela meca I meh. Mislim da kad bi poradio na fizici da bi bio top jer se vidi da je prirodni pas raser Koji zna kako da dodje do QB I kako da ga obori kad ga dohvati. Ono sto bi mogao da bude nedostatak kada smo mi u pitanju je sto skoro nikad ne uzimamo igrace Koji su na koledzu igrali skoro samo 2pt stav.


Aiyuk je previše hajpovan pred Senior Bowl zato što je bio najbolji WR koji je bio tamo. Ali, ima barem 6-7 WR koji nisu seniori, a koji će biti bolje ocenjeni od njega od strane skauta. Jeudy, Lamb, Ruggs, Higgins, Shenault, J.Jefferson će svi verovatno biti ispred njega. Možda on ima veću ocenu od Harry-ja ali u ovoj klasi WR će teško biti draftovan u prvoj rundi.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 30 Jan 2020, 11:43

Hvataci se vise i ne draftuju u prvoj rundi, i ko je draftovan ispao je fejl. Ros, Kori Dejvis, Majk Vilijams, Koleman, Doctson, Fuler, Tredvel, Kevin White, Agolor, Periman, Davante Parker, Ridli, Moore, Nkel Heri, Markiz Braun. To su hvataci birani poslednjih 5 godina u prvoj rundi i tek je Davante Parker poceo da daje znake zivota, Majk Vilijams je korektan ali nije opravdao visoku poziciju, Hari i Braun su tek stigli u ligu, Ridli korektan, svi ostali fejlovi zesci.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 30 Jan 2020, 13:35

Felipao wrote:Hvataci se vise i ne draftuju u prvoj rundi, i ko je draftovan ispao je fejl. Ros, Kori Dejvis, Majk Vilijams, Koleman, Doctson, Fuler, Tredvel, Kevin White, Agolor, Periman, Davante Parker, Ridli, Moore, Nkel Heri, Markiz Braun. To su hvataci birani poslednjih 5 godina u prvoj rundi i tek je Davante Parker poceo da daje znake zivota, Majk Vilijams je korektan ali nije opravdao visoku poziciju, Hari i Braun su tek stigli u ligu, Ridli korektan, svi ostali fejlovi zesci.


Glavni razlog je prilično jasan: press coverage. Nijedan WR na koledžu nema priliku da igra protiv press man odbrane. Onog trenutka kad im ne dozvoliš free release, većina se pogubi. Takodje, treneri na koledžu jako malo pažnje posvećuju tome da nauče hvatače ispravnom trčanju ruta. Mnogo koledža uopšte ne uči hvatatače da trče rute već im samo govori dubinu rute. Nebitno je kako dodješ do te pozicije na terenu, važno je da si tamo. To prolazi protiv loših odbrana ali kad dodju u NFL raspadaju se.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 30 Jan 2020, 20:40

Antonio Gibson, RB, WR, KR, Memphis
188 cm, 100 kg,

Statistika za 2019. godinu
38 hvatanja
735 jardi
19,3 YPC
8 TD

33 trcanja
369 jardi
11,2 jarde po nosenju
4 TD

Kick return
23 vracanja
645 jardi
28 jardi prosecno
1 TD

Najbitnija karakteristika za jednog igraca, a pre svega RB, je pregled igre ili po americkom vision.
Gibson ima natural vision te pronalazi idealne putanje za osvajanje jardi.
Jake noge mu omogucavaju da ubrzava kao ferari, i da, sto je jos bitnije, neprestano ubrzava.
Milina ga je gledati kako igra.
Igrac za sve. Jak, odlicna gradja i brutalna brzina za takvo telo.

Kao trkac je vrlo ubedljiv, ubrzanje, top speed dostize u par koraka, neprestano ubrzava, odlicne promene pravca, dobar balans, moze da izdrzi kontak, ide na dodatne jarde. Po meni, najveci mu je kvalitet sto lako izbegava prvog obaraca. Posle toga ga je jako tesko zaustaviti.

Kao hvatac je dosta pouzdan, ne boji se kontakta, lako se otvara i pravi separaciju, i uvek ide na dodatne jarde. Izuzetno opasan sa slota i na utnutrasnjim i underneath rutama. Mada nista manje nije los ni na rutama na vrhu odbrane. U stvari, to mu je mozda i najbolja ruta. Slant i post razvaljuje zahvaljujuci superiornoj atletici, ali go ruta ce ga proslaviti.

Nije ni RB ni WR.
Recimo da je naslednik pozicije ciji je rodonacelnik nikad ostvareni Tavon Ostin.
Drugo, potrebno je sacekati da se vidi kakav ce mu biti pregled igre na pro nivou, gde su rupe mnogo manje i gde je sve tri puta brze.

Ne cene ga previse a meni se jako dopada i mislim da moze da bude matching nightmare kod dobrog trenera.
Gibson bi mogao da bude stil u petoj rundi, gde ga svrstavaju.






Denzel Mims, WR, Baylor
191 cm, 98 kg, 22 godine

Statistika za 2019. godinu
66 hvatanja
1020 jardi
15,5 YPC
12 TD

Jos jedan igrac ispod radara.
Odlicno telo, sigrurne ruke i lagana separacija.
Odlican protiv presa, vrlo lako je savladjivao agresivne CB, i tokom trcanja rute drzi konstantno rastojanje od CB sto omogucava QB mnogo sigurniji pas.
Dobre promene pravca za visinu, fluidan je, lepe kretnje, dobra motorika. Sjajno koristi svoje telo protiv DB i jako bitno ne boji se kontakta. Uvek ide na YAC i prilicno je uspesan u tome.
Njegov najveci kvalitet je opseg hvatanja, i horizontalni i vertikalni.

Nije prvoklasni WR, nema ime kao igraci prve runde, ali po meni, siguran i dobar hvatac koji generise i odrzava separaciju tokom cele rute, koje btw trci jako dobro.
Takodje, mora da nabaci masu, nije snazan, sto ce biti problem protiv pro DB.

Kotira se u 4-5 rundi, ali mislim da se neko nece bojati da ga uzme i u 2-3.


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 31 Jan 2020, 18:47

Odgledah sada hajlaktse Penei Sewella. Majko Mila koja zver. Lagano prvi draftovano non QB sledece godine.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 31 Jan 2020, 22:29

Anthony McFarland, RB, Maryland
175 cm, 89 kg, 21 godina

Statistika za 2019. godinu
114 nosenja
614 jardi
8 TD
17 hvatanja
126 jardi
1TD

Kazes Anthony McFarland, mislis ubrzanje i brzina.
I jedno i drugo elitno.
Sjajan cut, vrlo dobar pregled igre. Prosecno je trcao 8 jardi po nosenju.
Kada odradi cut, sledi ferari ubrzanje i jos bolja kontrola tela pri toj brzini + pregled igre.
Umesno izbegava kontakt, lako pretrcava defanzivce. Iznenadjujuce dobar balans pri kontaktu.

Malo nosenja, nedostatak iskustva, nije dobar bloker, i treba da nabaci masu za pro lajnbekere.
Takodje, nece biti dobar na kratkim distancama.

Bice dobar igrac sigurno.
3-ca runda, moguce i 2-ga.





Jordyn Brooks, ILB, Texas Tech
185 cm, 111 kg,

Statistika za 2019. godinu
108 obaranja
20 TFL
3 seka
1 FF

Jedan LB kasnih rundi koji mi se jako dopada.
Ono sto se meni kod njega svidja jeste neutralisanje ballcarier-a bez pomoci. Dobar pregled igre, dobro skida blokove, i jako dobro zatvara gap.
Veoma aktivan LB sa velikim uticajem na igru. Non stop motor, i zavidna brzina koju je materijalizovao kroz 20 obaranja iza LOS ove sezone.
Prikazao je dobar coverage potencijal, pokrivajuci neke od najboljih hvataca Big 12 konferencije.
Strpljiv i pouzdan obarac koji atletske nedostatke redukuje odlicnim pregledom igre.

Ima problema sa multi blokovima. Nema elitnu brzinu, nije side 2 side LB.
Videcemo kako ce se pokazati na kombajnu, obzirom da nije atletski frik.

Predvidjaju mu 4-tu rundu.
Ako bude solidan na kombajnu moguce da ce biti uzet ranije.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 01 Feb 2020, 07:59

Znam da Sam vec 1000 puta rekao ali moram opet...I hvala I :blue:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 Feb 2020, 22:07

I ja sam ti toliko puta rekao da se ne zahvaljujes i ti opet :biggrin:
Premisljao sam se da napravim analizu igraca za koje sam mislio da ce sigurno uspeti u NFL-u, a nigde ih nema.
Onda sam shvatio koliko je to veliki posao i odustao sam.

I ovo mi oduzima mnogo vremena, a tek te analize.
Mozda nekada.


Dele Harding, ILB, Illinois

185 cm, 105 kg, 21 godina

Statistika za 2019. godinu

153 obaranja
14,5 TFL
3 FF
1FR
3 INT, od toga 2 vracena za TD

Jos jedan LB za poslednji dan u poslednjim rundama.
Harding ima nos za loptu, sto se i vidi po statistici. Uvek je u u akciji, ima jako dobar read-and-react skill koji mu omogucava da prepozna blocking seme i da reaguje jako brzo nakon snepa.
Za svoju visinu odlicno koristi ruke za skidanje blokova i odlican je obarac i u boxu i open field.

Igra sa izrazenom agresijom, ne boji se da zada udarac. Veliko iskustvo, igrao je od prve godine sve akcije odbrane, odlican protiv trcanja i dobar u coverage-u. Takodje je bio i deo specijalnog tima.

Nedostatci.
Iako je izuzetno produktivan, ipak je mnogo bolji protiv trcanja nego u coverage-u.
Za pro nivo nema dovoljno elasticne kukove, koje ne uspeva da okrene za brzim TE i WR, i nije dovoljno brz da bude sideline to sideline LB, problem koji je najuocljiviji kada brani underneath zone ili kada stane na DE poziciju.
Sto ga najvise kosta plasmana u gornji deo drafta.
Jer, u danasnje vreme bolesnih fizikalija, to su must have osobine modernog LB.
Pretpostavljam da ce, ako bude draftovan i ako se dokopa rostera, igrati 1st i 2nd down i short yrd situacije.

Predvidja mu se 5-6 runda.
Navijamo da vidimo da li ce ga ko uzeti, i kako ce se pokazati na pro nivou.

Nemam video za njega.



Malcolm Perry, QB, RB, WR, Navy
175 cm, 86 kg, 22 godine

Statistika za 2019. godinu
48 od 86 pokusaja pasom za 1,084 jarde, 7 TD i 3 INT.
295 trcanja za 2,017 jardi, 21 TD.

U ovo vreme multi opcionih napada, uzecemo i ovog malisu u razmatranje.
Perry je jako opasan sa loptom u ruci. Njegove sposobnosti promene pravca i pregled igre su impresivni. Kao trkac je strpljiv, ceka blokove i onda koristi svoje prednosti ubrzanje, promene pravca i iznad prosecnu brzinu. Najveci kvalitet mu je ubrzanje i short-area quickness.
Iz koraka je u turbo modu, i sa kombinacijom sitne gradje lako prolazi guzvu u LOS-u.
Brzina mu omogucava i da lako optrcava oko teklova, u tim situacijama, ako je DE nije disciplinovan na contain-u, jako ga je tesko stici.
Side steping i promene pravca ne smanjuju mu brzinu.
Cak je i vracao neke kikove.

Na pro nivou sigurno nece biti QB.
Za ostalo, ceo tim ce se moliti za njega da ga ne ubije neki LB.
Ja navijam za njega da se dokopa rostera kod nekog mastovitog trenera.

Zbog ociglednih fizickih nedostataka za pro nivo, sedma runda ili UDFA.


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2020, 17:00

Michael Pittman Jr, WR, USC
193 cm, 100 kg, 22 godine

Statistika za 2019. godinu

101 hvatanje
1275 jardi
12,6 YPC
11 TD

Igrao je na slotu, ali je outside WR, i to ce igrati na pro nivou.
Sigurne ruke, jedan od tri najbolja u tom segmentu, sjajna kontrola tela.
Samo 5 ispustenih lopti za 176 hvatanja.
Loptu hvata u najvisoj tacki, veliki radijus hvatanja. I u ovom segmentu je jedan od najboljih u klasi.
Trcanje posle jardi postoji, ali nije izrazen kvalitet.
Nije neki route runner, sto se i ne trazi od njega. Najveci kvalitet je sposbnost da uhvati loptu sa DB na ledjima.

Mane.
Kao sto rekoh jardi nakon hvatanja. Samo 20 brocken tckl za 171 hvatanje.
Iako ima zavidnu brzinu za svoju visinu nije burner i nije speedster.

Sigurne ruke, radijus hvatanja, dominacija nad DB u zoni hvatanja, donece mu najkasnije trecu rundu.





Tipa Galea'i, EDGE, Utah State
196 cm, 106 kg

Statistika za 2018-2019.
119 obaranja
22,5 TFL
15 sekova
2 INT
1 TD
4 PD
3 FF
1 FR

Produkt male skole sa ekstravagantnim imenom.
U koju je dosao sa TCU-a, jer je tamo optuzen za napad na dva studenta.
TCU ima tradiciju skautiranja atletski dominantnih igraca, na osnovu tog kriterijuma doveli su i Tipu koji je opravdao reputaciju.

Idealna gradja, elitan prvi korak, elitan burst, elitna brzina.
Igrao je OLB iz 2 point stace. Pobedjuje brzinom i odlicnom kontrolom tela i balansom. Lako se podvlaci ispod OL. Speed rush elitan.
Po meni vrhunski talenat sa kojim treba raditi.
Sinoc je SB pokazao da je pass rush obaveza u danasnjem NFL-u.
Nema masu za pro 3 down DE. Pretezno je igrao kao pass rusher, znaci nedovoljno iskusan protiv trcanja i skidanja blokova.

Zbog toga 4-6 runda.

U klipu njegov ucinak protiv Micigena koji tradicionalno dovodi jake OL.
LT koga je Tipa par puta izdominirao je 5 star prospekt.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 04 Feb 2020, 20:30

Amik Robertson, CB, LA Tech
175 cm, 83 kg

Statistika za 2018-2019.
121 obaranje
15,5 TFL
2 seka
9 INT
2 TD
28 PD
2 FF
2 FR

Jos jedan igrac male skole.
Kao sto se vidi iz statistike, Amik je plejmejker na poziciji CB.
Pored americkog fudbala, uporedo trenira i atletiku.

Ima nesto u njemu.
Ima nos za loptu + instikt + tajming.
Agresivan, strasan udarac, iako nije krupan.
Nije igrac koji ima srece da pokupi INT vec, da se povrsno izrazim, planira moguci INT. Razmislja, prepoznaje rute, inteligentan, uvek se dobro postavlja. Na sve to ima i odlicno ubrzanje i closing speed, nema problema da da par jardi cushion.
Odlicna atletika, vrlo skocan, trudi se da napadne loptu u vazduhu.
Meni se bas dopada i navijam da ga neko uzme.


Iako ga svrstavaju i poslednju rundu, jer je igrao u maloj skoli sa slabom konkurencijom, talenat se ne moze sakriti, i ja mislim da bi Amik mogao da bude veliko iznenadjenje na pro nivou, ako dobije sansu.
Mozda najbolja pozicija - nickel CB.

Kako sada stvari stoje, 6-7 runda, ako uopste bude draftovan.






Willie Gay, LB, Mississippi State
188 cm, 109 kg

Za 28 utakmica ostvario je sledecu statistiku
99 obaranja
11TFL
3 INT
4 PD
2 FF
2 FR

Za njega mislim da moze da bude uspesan starter NFL tima.
Ispod radara. Izuzetno potcenjen.
Nisam ja neko merilo, pricam samo o svom utisku, a on je da je Vili buduca zvezda.

Brz, vrlo dobra closing speed, pokriva ceo teren.
Ima instikt za LB, uvek je na lopti. Dobro skida blokove, i lako se snalazi u guzvi.
Odlicno cita igru, posledicno je da je uvek u dobroj situaciji za obaranje.
Siguran obarac, do kraja prati igraca sa loptom, non stop motor.

Nije dobar u coverage-u, dosta TD su primili preko njega.
Mislim da u dobrom sistemu ne moze da omasi.

4-5-ta runda.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 05 Feb 2020, 19:00

Reggie Roberson, WR, SMU
183 cm, 90 kg, 22 godine

Statistika za 2019. godinu
803 jarde
18,7 YPC
6 TD

2018-te skoro potpuno ista statistika.

Natural WR.
Razvlaci polje vertikalno, hvata loptu u najvisoj tacki. Solidno brz.
Jedan big play hvatac, koji nije dostigao zenit. Mislim da dobar trener moze od njega da napravi dobru ociju napada.
Snazan je, dobro gradjen i sto je najbitnije, ume da napravi separaciju.
Iako je solidno brz nije preterano eksplozivina, takodje nema fluidne kukove, pa menja smer nekako ukoceno.

Ne znam ni da li ce biti draftovan.
Navijamo za to.






Jalen Reagor, WR, TCU
180 cm, 88 kg, 21 godina

Statistika za 2019. godinu
72 hvatanja
1061 jard
14,7 YPC
9 TD

Statistika za 2019. godinu
43 hvatanja
611 jardi
14,2 YPC
5 TD

Igrac prve runde koji nece otici u prvoj rundi.
Mismec oruzje. Igrac koji zahteva pomoc od sejftija.
Trcanje nakon hvatanja, lagana separacija, sigurne ruke, elitna brzina, burst ... ima masu kvaliteta.
Zabavan za gledanje, igra se na terenu. Skocan je i solidno jak. Sjajna kontrola tela i prirodan talenat za izbegavanje defanzivaca. Home run threat, deep ball threat, big play threat .... jedva cekam da vidim koji ce ga tim uzeti.

Ne ume da trci rute. Sve sto je postigao, postigao je na talenat.

Runda 2.






J.K. Dobbins, RB, Ohio State
178 cm, 98 kg, 21 godina.

Statistika za 2019. godinu
301 trcanje
2003 jarde
6,7 jardi po nosenju
143 jarde prosecno po utakmici
21 TD

23 hvatanja
247 jardi
2 TD

Igrac koji je oborio Zekeov koledz rekord, i postao najbolji RB Ohaja u istoriji.
Definicija RB - puna brzina, probij se kroz sve igrace i postigni TD ili otmi svaki jard viska.
Tako igra.
Juke, side step, burst, speed, 1st step, 2nd speed, solidna end speed, najveci kvalitet sjajan pregled igre. Veliki talenat.
Kolena od celika. Za sada. Strasne promene pravca a ima zamalo 100 kila.
Sjajno koristi slobodnu ruku.
Kombinacija brzine i snage. Fenomenalan balans tela, posebno prilikom kontakta, tesko ga je oboriti. Ulece u gap i odmah je u drugoj brzini. Ultra zaheban igrac.
Dobar je i hvatac i bice sigurno koriscen kao dual threat.

Iako je brz, cini se da nema trecu brzinu, i end speed koja je odlicna, nije elitna.

Runda 2.
Talenat prve runde.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 06 Feb 2020, 22:52

Jaron Bryant, CB, Fresno State
185 cm, 84 kg,

Statistika za 2018-2018.
105 obaranja
0 sekova
3 FF
1 FR
2 INT
20 PD

2017-te je imao 4 presecena i 2 TD.

Plejmeker na poziciji CB. Visok, brz. Iako je visok ima dobru koordinaciju, dobre kukove, lagano prati hvatace, i odlican je u zonskom coverageu. Najveci kvalitet - odlican udarac. Ne boji se da obara, sto postaje sve redja osobina kod modernih super brzih i laganih CB. Odlican u ST gde ce i zapoceti karijeru.
Moze lagano da nabaci jos mase, i opet moje je misljenje, buduci CB-S twiner. Dobar CB koji je dobar udarac, posebno istice siguran open field obarac, i koji ima nos za loptu jednog sejftija, treba svakom timu.

Naravno da ima i mane. I to dosta njih. Nije prirodni brzinac, bez razloga dopusta WR hvatanja koja je mogao da presece dajuci mu kousn koji ne moze da stigne, treba da popravi pres, sto ce doci sa masom, i mora da poradi na boljem citanju akcija da bi nadoknadio nedostatak elitne brzine i ubrzanja.

Ispraticemo ga, jer mislim da moze da bude legitiman starter na pro nivou.
Mozda i ne bude draftovan, ako bude 5-7 runda.





Luq Barcoo, CB, San Diego State
185 cm, 79 kg

Statistika za 2019. godinu
55 obaranja
1 sek
5 TFL
9 INT
16 PD

Kao i Bryant, jos jedan igrac male skole.
Slicnih kvaliteta kao i Bryant.
Samo jos bolji plejmejker i igrac koji ima vece sanse da bude draftovan.
U srednjoj skoli je bio dominantan WR, ujedno je igrao i RB i DB.
Na koledzu je odabrano DB poziciju, na kojoj je vise nego uspesno primenio znanje i navike dok je igrao hvataca.

Atletski jako dobar igrac, koji takodje moze da nabaci jos neki kilogram.
Solidno brz, dobre ruke, dobro cita akcije, voli da obara, uvek cekira box.
Meni se takodje dopada njegov stil igre. Igrac sa kojim treba raditi i vratice se timu.

I njemu i Bryant-u sve zavisi od dobrog kombajna. Ako prikazu brzinu i eksplozivnost, imaju cemu da se nadaju.

5-7 runda.




Logan Wilson, MLB, Wyoming
188 cm, 113 kg, 22 godine

Za 4 godine na koledzu ostvario je

409 obaranja
34,5 TFL
7 sekova
10 INT
3 TD
14 PD
5 FF
4 FR

Dakle, vrlo impresivna statistika.
Kao bivsi DB ima nos za loptu i dobar pregled igre.

Siguran obarac koji ima odlican pregled igre i visoku fudbalsku inteligenciju kojom nadoknadjuje slabiju atletiku za poziciju. Manje vise dobro skida blokove, brzo prepoznaje akcije, i dobro se krece kroz guzvu. Ne ceka pomoc, i proslavio se kao solo obarac.

Nedostatak atletike uzrokovao je pomeranje na LB.
Zbog istog problema nije pouzdan coverage LB i nije sideline to sideline igrac.

4-7 runda.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 07 Feb 2020, 21:52

Dva igraca sa talentom i potencijalom koje nisu do sada potvrdili.

Julian Okwara, DE, Notre Dame
193 cm, 112 kg, 22 godine

Statistika za 2018. godinu (13 utakmica)

39 obaranja
12,5 TFL
8 sekova
1 INT
1 FF

Statistika za 2019. godinu (9 utakmica)
19 obaranja
7 TFL
5 sekova
1 FR
1 FF

Telo izmisljeno za 3-4 DE.
I pre ce ga juriti timovi sa tim sistemom kao osnovnim, nego 4-3.
Potencijal je zbog tela i solidne atletike. Ume da procita seme blokiranja, zna da se ubaci u gap, dobre lateralne kretnje. Solidan leverage koji ne koristi uvek kako treba.
Dobar prvi korak, i rip moves.

Ima sve i nema nista. Dobar je u svemu, odlican u nicemu.
Nema trade mark pass rush moves. Nije dovoljno dobar protiv trcanja - sto mu je najveca mana.
Cini se da su mu noge slabe, ruke takodje moraju biti mnogo jace.
Englez, rodjen u Londonu, sto ce ga dodatno pogurati jer se trziste razvija, plan je da jedan tim bude stalno stacioniran u Londonu.
Jos da je peder, sigurna prva runda ...

2-3 runda.





D.J. Wonnum, EDGE, South Carolina
196 cm, 118 kg, 22 godine

Statistika za 3 godine
137 obaranja
29,5 TFL
14 sekova
1 INT
5 PD
1 FR
1 FF

Prve tri godine je igrao DE, poslednje OLB/DE.
Takodje, najveci kvalite Bogom dano telo.
Nije bio los, ali nije opravdao ocekivanja.

Ima potrebnu atletiku, ali nije vau igrac.
Za razliku od Okwara-e odlican je protiv trcanja. Dobra tehnika za 4-3 DE.
Odlicno korisiti ruke i vodi racuna o pad lvl.
Dobar leverage.
Nema elitan prvi korak, ali se vidi da ima materijala da se bas po ovom pitanju radi sa njim, sto ce mu unaprediti igru za 50%.
Vise je jak neko sto je dinamican. Ima dobro telo da nabaci jos kilograma, pa bi mozda moglo da se proba sa njim i na 3-4 DE.
Do poslednje godine je igrao 3 point stance, poslednje 2 point stance.

Trudi se, ne prestaje, noge i ruke mu uvek rade. Zbog takvog pristupa igri bio je kapiten tima.
Treba reci da je na njegovu igru dosta uticala povreda lakta zbog koje je propustio trecu godinu koledza.

4-5 runda.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests