Board index Košarka Evropska košarka

Eurocup

Ko će osvojiti Evrokup u sezoni 2021/22?

Valensija
9
10%
Virtus Bolonja
14
16%
Lokomotiva Kubanj
3
3%
Partizan
51
59%
Budućnost
3
3%
Cedevita Olimpija
4
5%
Hoventud
1
1%
Andora
1
1%
Gran Kanarija
1
1%
Neko deseti
0
No votes
 
Total votes : 87

Re: Eurocup

Postby Golden Warrior » 15 Jan 2020, 23:08

Ali sto Tofas skupio rendom ljude sa ulice i poslao ih u Spaniju cisto da ne izgube 20-0 i dobiju ovu nesrecnike.

Koji cirkus jbt...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Eurocup

Postby Bogun » 15 Jan 2020, 23:12

Golden Warrior wrote:Ali sto Tofas skupio rendom ljude sa ulice i poslao ih u Spaniju cisto da ne izgube 20-0 i dobiju ovu nesrecnike.

Koji cirkus jbt...


Pit ih je pogurao na drugoj temi. :biggrin:

Spoiler: pokaži
Pit Bull wrote:Ako si upucen u situaciju zasto je kvota takva, onda nije iznenadjenje.

Bice verovatno 20 razlike minimum.


[spoiler]Ne igraju Mehija, Lodzeski i Vajt, plus nije otputovao ni trener Ene. Valjda su svi zakacili neki virus.


Bio sam ubeđen da će Andora da ih zgazi, jer važe za izrazitu domaćicu.

Imam neki osećaj da će sve četiri ekipe iz naše prve grupe proći u top8.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Jon_Bones » 22 Jan 2020, 19:44

Dobise Ritas Monaka, 14 trojki sunuli.
Ja sam iskreno mislio da ce oni na nekih laganih 2-4(1-5) zavrsiti pricu.
User avatar
Jon_Bones
 
Posts: 4689
Joined: 29 Jun 2019, 21:10

Re: Eurocup

Postby Bogun » 22 Jan 2020, 19:55

Ogromna pobeda za njih.

Ali kakva luda utakmica, ceo meč rezultatska klackalica.

I onda se taman Ritas odlepi krajem treće četvrtine, kada su na 48 sekundi do kraja te deonice poveli 9 razlike. Onda u naredna dva napada primaju dve trojke, ovu drugu poslednjoj sekundi, zatim koš na otvaranju četvrte i onda Outara daje 3+1 (uz jedan od glupnljih faulova gde je igrač Ritasa ovog zagrlio posle doskoka) te negde u 50 sekundi četvrte četvrtine su gubili 3 razlike. :biggrin:

Zatim ih Ritas opet okrene, odu na 6 razlike sada, pa se Monako i tada vrati, i na kraju ih ubiju onom trojkom što je praktično otišla do krova dvorane.

Šteta što je Galatasaraj u ozbiljnim kadrovskim problemima, startni plej i krilni centar su im povređeni uz još jednog ili dva igrača, postojala bi realna mogućnost da svi timovi u grupi imaju 3:3 na kraju. :D
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Bogun » 22 Jan 2020, 23:27

Presek na polovini top16 faze:

Grupa E:

1. Partizan 2:1
2. Virtus 2:1
‐-------------------------
3. Darušafaka 2:1
4. Trento 0:3

Sledeće srede će utakmica Partizan Darušafaka odrediti jednu ekipu koja ide dalje iz ove grupe.
Piše se da će Virtus imati 5:1 na kraju grupe, nije nemoguće, ali ipak ne verujem da će dobiti sve tri utakmice do kraja. Svaka će biti teška na svoj način. Trento su već dva puta dobili u januaru, da li će i treći put? Naravno veliki su favoriti, ali jednu ekipu je teško dobiti dva puta u kratkom periodu, a tri puta još teže, naravmo ako razlika u kvalitetu nije ogromna. Mi imamo svoje šanse u Bolonji, mada će ta utakmica biti teška iz drugog razloga, sa Zvezdom igramo 48 sati pre toga. Na kraju, gostovanje u Istanbulu im neće biti lako, pod uslovom da Darušafaka ostane u borbi za četvrtfinale do poslednjeg kola.
Jasno je da je Trento svoje završio, samo ih čudo može dovesti sledeće faze, odnosno 3:0. A nekako mnogo realnije deluje 0:3. Ako ne dobiju Virtus sledeće nedelje, nadam se da će imati 0:6. :biggrin:

Najrealnije je da prođu ekipe koje sada drže pozicije jedan i dva, još kada bi ostao ovaj položaj. Međutim, nadam se da Darušafaka prođe sa drugog mesta, a Partizan kao prvi.

Grupa F:

1. Breša 2:1
2. Venecija 2:1
‐-------------------------
3. Promiteas 1:2
4. Oldenburg 1:2

Za mene pomalo neočekivano što Venecija nema 3:0 nakon prva tri kola, iako su i sada de facto prvi jer su dobili Brešu. Koja mi je sa druge strane iznenađenje sa ovih 2:1. Sledeće nedelje u Nemačkoj meč Oldenburg Breša rešava mislim mnoga pitanja. Venecija mi je siguran putnik dalje, ne očekujem pobedu Prometeja u gostima, očekujem ih da završe sa 5:1 ili 4:2. Od tria Breša, Promiteas i Oldenburg, mislim da Švabe imaju najveće šanse, čekaju kući obe ove ekipe, ako dobiju to imaće najverovatnije 3:3, ako dođe do nekih krugova protiv Breše imaju -3, a protiv Oldenburga -11.
Promiteas u naredna tri meča ima dva gostovanja, nekako mi deluje da su završili svoje.

Na kraju očekujem promenu plasmana, Veneciju kao prvu, a Oldenburg kao drugi, eventualno Brešu.

Grupa G:

1. Uniks 2:1
2. Ritas 2:1
‐-------------------------
3. Monako 1:2
4. Galatasaraj 1:2

Za nas najzanimljivija grupa, pre svega jer ukrštamo sa njom, a posle i zbog činjenice da je moguće da svi imaju 3:3.
Međutim, zbog nekoliko povreda u Galatasaraju (ne znam kolika su predviđena odsustva) tako nešto mi deluje ipak nerealno. Mislim da su oni završili svoje zbog ovih kadrovskih problema, ako se ispostavi da su duže prirode.
Ne bih smeo da kažem da je Uniks odradio posao, ali su najbliži cilju.
Monako ako dobije Ritas vrlo lako može do 3:0, međutim, nešto mi govori da neće biti tako.
Ritas zaslužuje da prođe dalje, ako dobiju Monako u gostima odradili su 99% posla, u tom slučaju bukvalno bi čudo trebalo da se desi da ne prođu dalje.

Pošto već dajem prognoze ko će dalje, evo jedan bold prediction: Prvi Ritas, drugi Uniks. :biggrin:

Grupa H:

1. Unikaha 2:1
2. Tofaš 2:1
‐-------------------------
3. Hoventud 2:1
4. Andora 0:3

Andora je najveće razočarenje prvog dela top16 definitivno. Ljudi nisu dobili grupu turista iz Burse u prošlom kolu, pisao je Pit u kojim je problemima.bio Tofaš pred tu utakmicu. Kao i Trento, samo ih čudo vodi dalje, odnosno 3:0 do kraja što mi deluje nerealno, mislim da mogu do 2:1, odnosno 2:4 konačno, ali je to nedovoljno za prolaz.
I ovde se tri ekipe bore za dva mesta, Unikaha mi je gotovo siguran putnik dalje, ali mislim da neće imati 3:0 do kraja.
Generalno, oni su mi nekako preskočeni u pričama za glavnog favorita. Top 5 ekipa iz španske lige, najjače u Evropi, sa dobrim igračima, nezgodinim domaćim terenom itd...
Sledeće kolo u Bursi odlučuje o drugom putniku, ako Tofaš dobije sa 5 ili više prošli su dalje, ako dobiju do četiri biće zanimljivo do poslednjeg kola, a onda moraju imati pobedu više od Huventuda. Ako pak izgube, bolje da ne igraju poslednje dve.

Očekujem Unikahu kao broj jedan iz grupe, a Tofaš kao drugoplasirani, imaju jak domaći teren, a Huventud ih je i u Španiji jedva dobio i to ne velikom razlikom.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Dr. Thomas » 22 Jan 2020, 23:41

Grupa F, tri ekipe imaju minus koš količnik samo Breša +1, KKP ima +41 (jako čudan broj).
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17104
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Eurocup

Postby Bogun » 22 Jan 2020, 23:53

Ovako kako si napisao je matematički nemoguće. :beyond:

Tako mali plus (+1) znači da preostale tri ekipe moraju ukupno da imaju -1 koš razliku. A kažeš da sve tri imaju minus, što bi značilo po - 0.33, a to je naravno nemoguće. :D
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Pit Bull » 23 Jan 2020, 00:44

U grupi sa kojom ukrstamo, ja ocekujem da sve odluci poslednji mec Monako-Uniks u 6. kolu.

Mislim da ce Ritas biti na 3-3, da nece dobiti u gostima ni Monako, a ni Uniks, da je samo pitanje da li ce 3-3 biti dovoljno za prolaz. Za tako nesto bi morali odbraniti razliku u Monaku u sledecem kolu i nadati se da ce Uniks dobiti takodje u Monaku u poslednjem kolu.

Mada Ritas je nepredvidljiv, oni isto tako mogu u Kazanj otici i dobiti kao sto su uradili u Krasnodaru i eliminisali Lokomotivu.

Ne bi ih otpisao iako ne verujem da ce proci, i Uniks i Monako su bolji timovi.


Dole ce skoro sigurno proci Unikaha i Tofas, mada treba videti sledece sedmice mec Tofas-Huventud. Dobiju li Spanci, sve se menja...


U ovoj italijanskoj grupi se svasta moze desiti do kraja, tu je bas svaka prognoza suvisna, ali Venecija je pobedom u Grckoj bas napravila ogroman iskorak ka cetvrtfinalu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Eurocup

Postby Dr. Thomas » 23 Jan 2020, 06:33

Bogun wrote:Ovako kako si napisao je matematički nemoguće. :beyond:

Tako mali plus (+1) znači da preostale tri ekipe moraju ukupno da imaju -1 koš razliku. A kažeš da sve tri imaju minus, što bi značilo po - 0.33, a to je naravno nemoguće. :D

Uđi na sajt EK.
Greška Promiteas ima +3.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17104
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Eurocup

Postby Borca » 28 Jan 2020, 21:41

User avatar
Borca
 
Posts: 2389
Joined: 20 Oct 2013, 19:44

Re: Eurocup

Postby Grobarcina995 » 28 Jan 2020, 21:43

Manjak kvalitetnih igraca
User avatar
Grobarcina995
 
Posts: 2626
Joined: 16 Jun 2013, 12:56

Re: Eurocup

Postby Bogun » 29 Jan 2020, 16:41

Posle jučerašnje dve utakmice, imam osećaj da će sve ekipe koje su izgubile prošle nedelje dobiti svoje utakmice ove nedelje.

Spoiler: pokaži
Osim Trenta, naravno. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Eurocup

Postby Avenger » 29 Jan 2020, 20:43

Za sad odlicno rezultati za nas.
User avatar
Avenger
 
Posts: 2991
Joined: 11 Apr 2018, 16:13

Re: Eurocup

Postby Pit Bull » 29 Jan 2020, 23:39

Potpuno neizvesna situacija u grupi sa kojom ukrstamo, svi su na skoru 2-2.

Poslednja dva kola igraju:

Uniks-Ritas
Galatasaraj-Monako

Monako-Uniks
Ritas-Galatasaraj


Iz ove perspektive, meni deluje realno da Monako pobedi oba susreta i zavrsi na prvom mestu, dok Uniks svakako ima zicer makar za drugu poziciju jer ima bolji h2h protiv Galatasaraja, a realno je da savladaju Ritas kuci.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Eurocup

Postby fontaneros » 05 Feb 2020, 17:06

Po meni danas jaci program Eurokupa nego Eurolige

Vec za pola sata krece jako zanimljiv mec i mislim da Ritas ima solidne sanse
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43944
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: Avijatičar and 33 guests