Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Angus Young » 01 Sep 2019, 19:24

@fabricio

Pa Kalitea :D
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19489
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Gde na more ? ...

Postby MrGarrison » 25 Jan 2020, 00:00

Jeste da je kasno da se Maretu pomogne, al' verovatno ce nekom biti od pomoci...
Lefkada bez kola-skutera je jebena stvar, istina.
Al' opet moze covek da se snadje i bez toga, jeste, nece videti sve, i nece biti idealno, ali nece biti promasaj. Za 3, 3 i po evra (povratna, koliko se secam 1.7 je u jednom smeru) moze busom da se ide do glavnog grada Lefkade, Agios Nikitasa, i Katizme. Tu imas tri fine plaze - mala, ali lepa u Agios Nikitasu, Milos preko brda, i Katizmu.
Isto tako je ubacen i neki novi red voznje, pa mozes da ides i juzno ka Agiofiliju busom.
Sto se tice ostalih zapadnih plaza, gde dominiraju meni licno najlepsa Egremni, i Porto Katsiki - dosta ti je da odes na taj jedan izlet, cisto da ih vidis. Jeste gre'ota ne biti duze na Egremniju, jer je ogromna, i moze covek da se osami, al' jbg, ne moze sve da bude idealno ... A sama Porto Kaciki iako je lepa, bude bre previse ljudi.
Tako da ono, ako se covek rasporedi, moze i bez iznajmljivanja da se provede okej - jedan do dva dana na gradskoj ( i ne kao saran da zabodes u taj prvi kafic(od dva), sa onim belim jastucima, umalo i mene i dragu da zajebu ), jedan ili dva dana Katizma, pa Milos, pa Nikitas, Agiofili, Desimi eventualno, pa izlet, pa malo odes do Lefkade, pa odes do vodopada, pa ako si pravi muzjak - pecas u luci ... Moze da se izvuce nesto.
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 25 Jan 2020, 12:59

Dajte nešto dobro za Tursku...
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 25 Jan 2020, 16:38

Sta ces tamo :D

Ja merkam godinam da odem kolima u Fetije i taj kraj da obilazim.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17112
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 25 Jan 2020, 17:58

A ono 10 godina idemo u Grčku...
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby Dimitrije » 26 Jan 2020, 08:01

MrGarrison wrote:Jeste da je kasno da se Maretu pomogne, al' verovatno ce nekom biti od pomoci...
Lefkada bez kola-skutera je jebena stvar, istina.
Al' opet moze covek da se snadje i bez toga, jeste, nece videti sve, i nece biti idealno, ali nece biti promasaj. Za 3, 3 i po evra (povratna, koliko se secam 1.7 je u jednom smeru) moze busom da se ide do glavnog grada Lefkade, Agios Nikitasa, i Katizme. Tu imas tri fine plaze - mala, ali lepa u Agios Nikitasu, Milos preko brda, i Katizmu.
Isto tako je ubacen i neki novi red voznje, pa mozes da ides i juzno ka Agiofiliju busom.
Sto se tice ostalih zapadnih plaza, gde dominiraju meni licno najlepsa Egremni, i Porto Katsiki - dosta ti je da odes na taj jedan izlet, cisto da ih vidis. Jeste gre'ota ne biti duze na Egremniju, jer je ogromna, i moze covek da se osami, al' jbg, ne moze sve da bude idealno ... A sama Porto Kaciki iako je lepa, bude bre previse ljudi.
Tako da ono, ako se covek rasporedi, moze i bez iznajmljivanja da se provede okej - jedan do dva dana na gradskoj ( i ne kao saran da zabodes u taj prvi kafic(od dva), sa onim belim jastucima, umalo i mene i dragu da zajebu ), jedan ili dva dana Katizma, pa Milos, pa Nikitas, Agiofili, Desimi eventualno, pa izlet, pa malo odes do Lefkade, pa odes do vodopada, pa ako si pravi muzjak - pecas u luci ... Moze da se izvuce nesto.


Koliko poštuju oni taj red vožnje, ukoliko imaju red vožnje? Na Zakintosu recimo, svi vodiči kažu da ni ne gledaš red vožnje, dodju kada dodju autobusi. Ako dodju uopšte, ima i toga da se ne pojave.
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Gde na more ? ...

Postby MrGarrison » 25 Feb 2020, 22:29

Na Lefkadi su postovali. Doduse, nismo hvatali poslednje busove, pa ne znam da li to funkcionise ok, ali ovo izmedju je sve bilo manje-vise tacno, eventualno 5-10 minuta kasnjenja, ranije nikako.
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Gde na more ? ...

Postby AirBall » 09 Jun 2020, 14:22

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 01 Oct 2020, 19:13

Jel isao neko u Egipat oktobra/novembra, da kaze kakve su temperature? Hurgada?
9 nocenja, 350 evra za ova dva meseca, dzabe jbt, hotel 4 zvezdice, pun pansion...
Uzeo bih slobodno jer ionako od leta nista nisam imao, kao i vecina.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gde na more ? ...

Postby mihZR » 02 Oct 2020, 09:09

Nisam bio, ali sam cuo da je toplo, posto je jul/avgust tamo neizdrziv. Jedino sto je dan kraci u odnosu na letnje mesece.
User avatar
mihZR
 
Posts: 1288
Joined: 22 Nov 2011, 15:31

Re: Gde na more ? ...

Postby Rokanontas » 03 Oct 2020, 13:36

fabricio wrote:Jel isao neko u Egipat oktobra/novembra, da kaze kakve su temperature? Hurgada?
9 nocenja, 350 evra za ova dva meseca, dzabe jbt, hotel 4 zvezdice, pun pansion...
Uzeo bih slobodno jer ionako od leta nista nisam imao, kao i vecina.


Išao sam sredinom oktobra prošle god, bilo preko 30.. i istina, kraći su dani..

Preko koje agencije ili preko kog sajta si rezervisao? (cena je stvarno primamljiva, da li u to ulaze i aerodromske takse, pošto vizu verovatno kao i uvek plaćaš po dolasku)?
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 06 Oct 2020, 19:35

Nisam jos rezervisao. Kritican mi je oktobar, vece su sanse da odem novembra.

Hvala ti, nije problem kraci dani, samo da ima sunca za neometano suncanje i kupanje.

Travelland je u pitanju.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gde na more ? ...

Postby Cvele » 06 Oct 2020, 19:45

Ja ti brate nisam siguran sta ce biti sa granicama u novembru.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18209
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Gde na more ? ...

Postby fabricio » 06 Oct 2020, 19:50

Nadam se da ce biti sve ok... ja bih sutra isao, ali posao...
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gde na more ? ...

Postby Optimus » 01 Jun 2021, 18:01

Planiram sa devojkom da odem u Egipat u Julu ili Avgustu. Da li je neko bio i kakva su iskustva?
Svaka preporuka za turisticku agenciju, hotel, sta obici, itd. je dobro dosla.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests