Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 12 Jan 2020, 18:37

Toliko mu je mandat neuspesan da pre 10 dana drugi covek Fenerbahcea rece da oni vreme u klubu racunaju od osnivanja kluba do dolaska Obradovica i od dolaska Obradovica...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 12 Jan 2020, 18:48

Usracu se.
Normalno da racunaju kad u periodu Obradovica imaju deset puta veci budzet nego u periodu pre njega.

Ja nisam pisao o tome sta je on radio sa Panatinaikosom. Pisao sam o tome sto se stvara fama nepobedivosti, sad ce on da upadne sa osmog mesta i ostale ekipe ce drzati gace posto njih ne vode treneri nego studentarija. Ataman ga razbucao prosle sezone.
Laso ga dobijao na F4-u, dobijao ga i Itudis itd.
A svake sezone se iznova prica neka misticna prica o Zeljku Obradovicu kako ce on da rutinira Evroligu, niko ne moze protiv njega itd.
Last edited by Bolkonski on 12 Jan 2020, 18:52, edited 1 time in total.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 12 Jan 2020, 18:52

EH sad 10 puta... Nemoj da se zezamo.

Otkad su se spojili sa Ulkerom, oni su uvek imali top10 budzet u EL. Verovatno i bolji.

Dolaskom Zeljka je to povecano u top5. Ali nije razlika tolika...

Uvek su oni dovodili neke od najzvucnijih pojacanja prelaznih perioda.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 12 Jan 2020, 18:54

Pa nesto se ne secam da su oni u jednoj ekipi imali toliki broj preskupih igraca, kao u sezoni Bogdanovica, Veselog, Datomea, Antica, Judoa, plus milionsko obestecenje za Kalinica.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 12 Jan 2020, 18:57

Bolkonski wrote:Pa nesto se ne secam da su oni u jednoj ekipi imali toliki broj preskupih igraca, kao u sezoni Bogdanovica, Veselog, Datomea, Antica, Judoa, plus milionsko obestecenje za Kalinica.



To su sve individualno precenjeni igraci koji su najbolju kosarku igrali upravo kod Zeljka.

Taj Datome igrao 5 godina u Lotomatici koja se u tom periodu borila za opstanak u Italiji uglavnom.

Antic do 30. godine zivota nije igrao na top klupskom nivou.

Veseli dosao kao neko ko se nije snasao u NBA, sa 4ppg tamo.

Sa druge strane imas recimo Barselonu koja potpise EL sampiona Higinsa, najboljeg igraca prosle sezone Dejvisa, Mirotica sa 10+ppg iz NBA...

Nije meni to za poredjenje.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 12 Jan 2020, 19:11

Au, ala si preterao sada ...
Individualno precenjeni igraci ? Bogdan dosao kao najbolji mladi igrac Evrolige i neko ko je u cetiri utakmice evroligaskoj Zvezdi sastavio 123 poena, Datome nije dosao iz Lotomatike, dosao je iz Bostona, dosao je kao NBA igrac, Pero Antic je bio clan startne petorke Olimpijakosa sa kojim je osvojio EL, pa je onda u Atlanti igrao dve sezone nekih dvadesetak minuta po utakmici i takodje je iz NBA dosao u Fener, a ti ga predstavljas kao igraca koji nije znao pravila igre dok nije dosao u Fener, Judo je dosao iz NBA lige gde je, pre Fenera, bio 6 godina, Veseli dosao posle tri godine igranja u NBA gde je otisao kao sesti pik. Dakle, imamo 4 igraca koja su dosla direktno iz NBA lige, najboljeg mladog igraca Evrolige i Kalinarija koga je platio milion evra.
Da ne pominjem Slukasa koga je uzeo iz Olimpijakosa jer ovi nisu mogli da pariraju Fenerovoj ponudi, ali, sada ces verovatno i njega da predstavis kao igraca koji je tek ucio da igra kosarku, a Barsa dovela Higinsa, osvajaca Evrolige, dok Antic i Slukas nikada nisu osvojili Evroligu.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 12 Jan 2020, 19:16

Svi oni u NBA imali 4ppg ko ovaj Mekadu sto je dosao u KKP otprilike.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby Bogun » 12 Jan 2020, 19:18

Bolkonski wrote:Usracu se.
Normalno da racunaju kad u periodu Obradovica imaju deset puta veci budzet nego u periodu pre njega.

Ja nisam pisao o tome sta je on radio sa Panatinaikosom. Pisao sam o tome sto se stvara fama nepobedivosti, sad ce on da upadne sa osmog mesta i ostale ekipe ce drzati gace posto njih ne vode treneri nego studentarija. Ataman ga razbucao prosle sezone.
Laso ga dobijao na F4-u, dobijao ga i Itudis itd.
A svake sezone se iznova prica neka misticna prica o Zeljku Obradovicu kako ce on da rutinira Evroligu, niko ne moze protiv njega itd.


Čovek je trener od 1991. godine, ako se ne varam, nakupio je 26 ili 27 sezona gde je igrao EL, od toga je osvojio 9.
Rekao bih da je to i više nego dobro.
Ne verujem da mnogo trenera sa 10+ sezona imaju sličan procenat uspešnosti kada je broj EL titula u pitanju. :beyond:

Ta 'fama nepobedivosti' se pre svega odnosi na plejof serije, ako se ne varam, u Evropi ih je od 1992. godine do danas izgubio samo dve.

Pominješ u postu i Lasa, dobio ga je u plejofu u sezoni 15/16 sa 3-0.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Evroliga

Postby Tegi » 12 Jan 2020, 19:32

Zeljko ima dva prava kiksa sa Fenerbahceom.

Ispadanje od Karsijake i F4 u Beogradu.

Sve ostalo je bilo koliko para, toliko muzike. Porazi od Atamana, Itudisa i Lasa u Madridu, kao i 4 domace titule, EL u Istanbulu, 5 uzastopnih F4.

Najvaznije je da je u jedan bogataski klub koji je pare trosio lose kao Armani, napravio stabilan klub koji je uvek u samom vrhu EL i redovni sampion Turske.

Uozbiljio je klub, napravio kontinuitet, ekipa mu je prezasicena i mora se renovirati, sto je daleko vaznije nego hvatanje za pojedinacne pobede i poraze. Taj metod obicno koristi teglica kada napada Duleta ili sada namazanog Zabara. Kada neko pretrazuje na otpadu, uvek ce pronaci po nesto sto moze da iskoristi.

Realno, da je dobio Real u Beogradu, posao bi bio savrsen. Ili da ga povrede nisu prosle sezone izbacile iz konkurencije. Fali mu jedna evroligaska titula, cisto da utisak o mocnom klubu preraste u utisak o pobednickoj ekipi.

Inace, ozbiljan klub su pokusali da naprave jos sa Pjanidjanijem. Doveli istrosene preskupe igrace i raspali se posle mesec i po dana. Zeljko je celu prvu sezonu potrosio na sklanjanje tog smeca, uz svoje lose procene oko Kleize i Zorica.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20672
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Evroliga

Postby Bolkonski » 13 Jan 2020, 01:31

U nacelu, to je to.
Mozda sam bio suvise iskljuciv u pravcu borbe protiv iskljucivosti da ce ZOC uci u play off sa osmog mesta i ostali treneri ce skinuti gace pred njim. Moja greska.
Ovo sto je Tegi rekao je meta.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Evroliga

Postby fontaneros » 13 Jan 2020, 08:14

Vasa se povredio, propusta Armani
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43944
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Evroliga

Postby bhc_comp » 14 Jan 2020, 14:37

Voleo bih ovo da vidim. :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Evroliga

Postby Bogun » 14 Jan 2020, 18:17

On je poslednju utakmicu odigrao u nekom od Hapoela u sezoni 17/18, ako se ne varam?
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Evroliga

Postby bhc_comp » 14 Jan 2020, 18:53

Ne znam kad je poslednji put igrao ali koliko znam, on je i vlasnik Hapoela.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Evroliga

Postby Uroš Tripković » 14 Jan 2020, 19:38

Žali bože para uloženih u ovaj Himki. Rimas Kurtinaitis najlošiji trener u istoriji košarke..
User avatar
Uroš Tripković
 
Posts: 300
Joined: 08 Jun 2016, 23:08

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: Milos24, qqlele, Yandex [Bot] and 31 guests