Board index Razni Sportovi Odbojka

Muška reprezentativna odbojka

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 08 Jan 2020, 16:15

Jbg, nema sta da se prica, povedes 8-3 i ekspresno ucerdas... Isto i protiv Francuza u drugom setu prve utakmice.
Kovac ingeniozan potez trazenja bespotrebnog to na 19-19 nakon koga su se ovi odlepili.
Sudije po obicaju kradu, Sokolov verovatno utakmica zivota, 3-4 puta nam vadili bunarke iz agonije i onda poentirali.
Boricicu bas hvala za lobiranje za nase...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 08 Jan 2020, 16:22

:crybaby: , steta, sve nam se namestilo kako ne treba, a i mi smo malo "pogurali" stvari u negativnom smeru. Daleko je EP 2021...

Voleo bih da Bugari ili Slovenci prodju, nadam se da ce Francuzi na Nemce u polufinalu.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 08 Jan 2020, 16:24

Zlato na EP se pamti za sva vremena i ono je sve samo ne nebitno.
Ipak ostaje ogromna žal zbog još jedne propuštene olimpijade.
Mi smo tim koji može svakoga iznenaditi i koji je dobio u zadnje 2 godine Italiju u gostima na SP, Francusku u gostima na EP i još jednom Francusku na EP. I Ruse smo dobili. Ali jbg bolestan je sistem kvalifikacija za OI gdje se doslovno poklanja plasman domaćinstvima.
Mi kao EP i 4. sa SP ne idemo na OI, a Rusi koji su trenutno slabiji od nas dobiju na poklon domaćinstvo kvalifikacijskog turnira i glavnog proitvnika Koreju i onda još i to na sreću i jedva prođu.
I onda kao vrhunac dobijemo u grupu dvije najbolje ekipe tako da jedna onaj put nažalost mi ispada.
Boričić je baš sramota i teški izdajnik, košarkaški savez koji se stalno pljuje nam dobije domaćinstvo dva uzastopna kvalifikaciona turnira a u odbojci jedna mrtva Njemačka čak treći put dobija. Sram te bilo Boričiću.

Što se tiče naših nemam im št za zamjeriti, oni imaju svoje limite pogotovo u amaterskom prijemu koje nekad lijepo prikriju kad oh ide servis ali kad ne ide nista kao danas onda ne možemo ništa.

Eto košarkašice će lako na OI nakon domaćeg EP i smiješnih kvalifikacija ali na OI nemaju šanse a odbojkaši ne idu koji bi imali šanse jer je sistem idiotski i poklanjaju se mjesta.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby fontaneros » 08 Jan 2020, 16:51

Pit Bull wrote:Izgubicemo ovo, jbt. kako smo laki prosuli 8-3, nerealno.


Magija radi, samo nisi lepo precizirao :crybaby:
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43944
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 08 Jan 2020, 17:07

Poraz 2-3 na kraju, cisto da se ne nadamo jos i ovih par sati...
Jbg, ceo turnir vecim delom odigran u onoj stvari, igraci roviti. Ali treba malo i spustiti loptu i biti realan, letos su nas Italijani ometlali 3-0 u kljucnom mecu, sada nas Francuzi laganeze odradili 3-0, Bugari se polomili, ali nas dobili.
Sad se posvetiti svetskoj ligi, ako smo mogli 2016. da iskoristimo prednost neigranja na OI da je uzmemo. mozemo to i sada da pokusamo.


Boričić je baš sramota i teški izdajnik, košarkaški savez koji se stalno pljuje nam dobije domaćinstvo dva uzastopna kvalifikaciona turnira a u odbojci jedna mrtva Njemačka čak treći put dobija. Sram te bilo Boričiću.


+1
Kod odbojkasica nase iako su bile prve na rang listi jedine od favorita nisu bile dobile domacinstvo, hvala Bogu da su i one prosle tada. Sada iako smo bili prvi po redu na listi, takodje nismo bili domacini, vec dobijaju raspali Nemci treci put zaredom. Nas naravno prvo naguze u najtezu mogucu grupu izmisljanjem nebuloznih pravila radi forsiranja domacina, menjaju nam raspored igranja utakmica i termine, iako smo prvaci Evrope i cetvrti na svetu...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Dexi » 08 Jan 2020, 17:56

Najbolje da ce Vucic da ispljune za svaki sport po par miliona i da organizujemo svuda domacinstva,eto kao da je sport najvaznija delatnost.
Sramota je i za kosarku davati toliko miliona,a u zemlji imas toliko problema.Ako imas kvalitet plasiraces se bilo gde da se igra.Kako smo to ranije cinili.Odbojkasi ocigledno nemaju taj kvalitet,jer imali su dva ciklusa za oi,po dve sanse i nisu ih iskoristili.
Ocigledno su drugi bolji,i ocigledno im je cilj ove godine bio plasman na oi,dok smo mi pogresno tempirali formu,mada je zlato na ep ili svetskoj ligi veliki uspeh..Jasno je da je Italija bila top sansa ove generacije ,jedna utakmica,ovo sada je jako tesko gde imas sest manje vise istih ekipa.
Sramota je pljuvati Boricica ,pa covek je od nicega napravio i musku i zensku odbojku,i drzi ih u vrhu Musku vec 25 god.,zensku 15 god .i to u zemlji gde nemas profesionalni jak klub ( donekle vojvodina).Sramota da iko i spominje tog coveka u tom kontekstu.
Ova generacija manje vise moze jos jedan ciklus da izgura,ali bojim se posle toga da nam muska odbojka ne dozivi veliki pad.Kovac treba da nastavi da radi,i da cilj budu oi 2024,makar svuda pukli na ostalim takmicenjima.
Dexi
 
Posts: 16653
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 08 Jan 2020, 17:57

Šta je tu je, trenutno bolja ekipa ide dalje. Forsirali su nam Petrića na servisu čime su ga izbacili iz takta, kada se na to doda roviti Uroš i naš standardno loš prijem dođe se do ovoga. Zbog toga nam je i blok trpeo, tako da je i ovo što smo se držali bilo iznenađujuće. S druge strane, njima je servis konstantno pravio prednost, prijem im je bio stabilan plus je i Sokolov odigrao kao Ivan Grozni.

Znalo se i pre početka da ćemo sa ovog turnira teško do OI, tako da ovo i nije neko iznenađenje. Mi smo svoju šansu propustili na onom turniru protiv ne baš ozbiljnih Italijana.

Šok terapija sa Bobom je svakako uspela, pre EP niko nije pričao o medalji, vremenom su apetiti porasli, pa se sad i ovaj neuspeh doživljava drugačije. Šteta je što Bata i Uroš neće videti OI i što se Podraščanin neće oprostiti od reprezentacije medaljom sa igara.
Nadam se da naš selektor nema nameru da diže sidro, neka ga gde je, dati mu odrešene ruke i šansu kao i Grbiću pa da mu onda sudimo. Tek je par meseci sa reprezentacijom.

A sad počinje nerviranje zbog rukometaša :D
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Dexi » 08 Jan 2020, 18:04

Olimp wrote:Zlato na EP se pamti za sva vremena i ono je sve samo ne nebitno.
Ipak ostaje ogromna žal zbog još jedne propuštene olimpijade.
Mi smo tim koji može svakoga iznenaditi i koji je dobio u zadnje 2 godine Italiju u gostima na SP, Francusku u gostima na EP i još jednom Francusku na EP. I Ruse smo dobili. Ali jbg bolestan je sistem kvalifikacija za OI gdje se doslovno poklanja plasman domaćinstvima.
Mi kao EP i 4. sa SP ne idemo na OI, a Rusi koji su trenutno slabiji od nas dobiju na poklon domaćinstvo kvalifikacijskog turnira i glavnog proitvnika Koreju i onda još i to na sreću i jedva prođu.
I onda kao vrhunac dobijemo u grupu dvije najbolje ekipe tako da jedna onaj put nažalost mi ispada.
Boričić je baš sramota i teški izdajnik, košarkaški savez koji se stalno pljuje nam dobije domaćinstvo dva uzastopna kvalifikaciona turnira a u odbojci jedna mrtva Njemačka čak treći put dobija. Sram te bilo Boričiću.

Što se tiče naših nemam im št za zamjeriti, oni imaju svoje limite pogotovo u amaterskom prijemu koje nekad lijepo prikriju kad oh ide servis ali kad ne ide nista kao danas onda ne možemo ništa.

Eto košarkašice će lako na OI nakon domaćeg EP i smiješnih kvalifikacija ali na OI nemaju šanse a odbojkaši ne idu koji bi imali šanse jer je sistem idiotski i poklanjaju se mjesta.

Mi da smo imali kvalitet plasirali bi se na oi,imao si dve sanse,jednu utakmicu sa Italijom,danas sa Bugarima i dobiju te bez problema.
Tako da pominjanje Boricica koji je i napravio odbojku ovakvu kakva jeste kod nas danas je sramootan.
Tek prica da smo bolji od Rusa ne pije vodu.Rusi ,Poljaci pa i ti Francuzi su bolji timovi od naseg,a Italijani,Bugari objektivno slabiji,a opet su nas dobili .To je problem nazalost.
Tako da daleko smo mi od medalje i da smo se plasirali.Jasno je da su druge ekipe za cilj glavni imsli plasman na oi,dok smo mi najvise pokazali na ep.i to delimicno zbog sok terapije posle promene selektora
Dexi
 
Posts: 16653
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 08 Jan 2020, 18:12

Mi da smo imali kvalitet plasirali bi se na oi,imao si dve sanse,jednu utakmicu sa Italijom,danas sa Bugarima i dobiju te bez problema.
Tako da pominjanje Boricica koji je i napravio odbojku ovakvu kakva jeste kod nas danas je sramootan.


Ma vazi, bitno je da Bugari koji su trenutno 11. na SP i EP jos uvek imaju sansi, a mi koji smo prvaci Evrope i 4. sa SP nemamo... :roll: Ne treba traziti izgovore, ali treba priznati da je sistem kvalifikacija i pogotovu sve ovo oko evropskih kvalifikacija, u najmanju ruku bilo nepravicno.
Boricicu cast i pocast, niko njega ne napada za ono sto je uradio u Srbiji, vec za to sto smo u evropskim okvirima tretirani kao da smo C divizija Evrope sto se odbojke tice.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 08 Jan 2020, 18:17

Boricic vise nije u Savezu, to je pitanje za Gajica zasto devojke nisu igrale kvalifikacije na svom terenu ili muskarci sada. CEV-u se moze zameriti sto se nije izborio za bolji status evropskih selekcija generalno, vec sam pisao da su na prosle OI isli Meksikanci sa nekog "laznog" interkontinetalnog turnira selekcija sa odbojkaski "nerazvijenih" kontinenata, sada cemo npr. imati 2 ekipe iz Azije i 3 ekipe iz Juzne Amerike, a iz Evrope samo 4 (a na SP smo medju 6 imali 4 evropske selekcije). Druga stvar koja se moze zameriti CEV-u je ovaj sistem kvalifikacija gde umesto da se domacini "zadovolje" sto kod kuce imaju sansu da igraju za OI, dobijaju status prvog nosioca i time totalno poremete raspored grupa. Mozda bi bolje bilo turnir sa 6 ekipa, svako sa svakim uz finalni mec, bar bi bilo koliko toliko postenije (mada i tu moze da se "steluje" na kraju).

Znali smo da nece biti lako, ali se iskreno nisam nadao da cemo ovako rano zavrsiti turnir. Jasno je da nismo bili bas u top formi, danas je mozda malo proradio i pritisak i na kraju opet los kvalifikacioni turnir za nase. Kovaca naravno ne treba menjati, mada ima 20 meseci do narednog velikog takmicenja pa je sve moguce. Vec sada treba gledati ka Parizu 2024 i videti ko moze da gura do tamo i ima li nekog od mladjih da se ubace u tim i polako spremaju. Zbog FIVB i CEV liste takmicenja do 2024 su ipak itekako znacajna, moramo da se drzimo visoko na listi da bi imali kakve takve povlastice prilikom zreba. Moramo zapeti u naredne dve SL da odemo na finalni turnir, to su sada glavni prioriteti.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 08 Jan 2020, 21:44

http://sportklub.rs/Odbojka/a319874-Kovac-Kada-neke-stvari-ne-mozes-da-promenis-cutis.html
Znamo šta se dešavalo. Probali smo sve da odradimo. Moje mišljenje je da ne bi bilo ni normalno da na ovo takmičenje povedem sedam, osam dobrih igrača kad‘ su ispred mene evropski prvaci. Pokušali smo da uradimo to sa našim najboljim igračima, ali nažalost nije uspelo. Sve smo uradili. Stručni štab i medicinski tim su se trudili da budemo spremni. Jednu utakmicu smo bili spremni. Jeste da ekipa nije na nivou Francuske i Bugarske, ali tad se i osećalo da se nešto može uraditi. Danas egal igra, a nije bilo napada iz četvorke u pojedinim trenucima. Velika stvar, veliki problem. Ljudi, ne mogu da vam opisem koliko je sada teško razgovarati ovde sa vama. Kada neke stvari ne možeš da promeniš, ćutiš“, zaključio je Kovač.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 08 Jan 2020, 23:18

Francuzi uspeli da izgube od Holandjana, kakvi komedijasi :lollol: . Nadam se da ce ih Slovenci poslati preko granice kuci.

Slovenija - Francuska
Bugarska - Nemacka
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 09 Jan 2020, 17:32

Slovenci krenuli jako, razbiše Francuze u prvom setu
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Milutinov Tata » 09 Jan 2020, 18:12

Samo jako i do kraja, 2-0 za Sloveniju.

Ne mogu, a da se ne zapitam, hocemo li mi biti jedni koga su Francuzi ovde dobili :roll:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 09 Jan 2020, 19:06

Ti ko Pit :lol2:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests