Board index Razni Sportovi Rukomet

Ženski reprezentativni rukomet

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 15 Dec 2019, 13:59

Kakav kraj jbt :blue:

Imaš šansu da pobediš, napad na 30s,promašiš, i napraviš nameran faul za sedmerac. Nerealno. :blue:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 15 Dec 2019, 14:01

Jbm ti sve… kakav zajeb Spankinje na kraju.
Holandjanke trokirale zadnjih 20 min kada su povele sa +5 mislile su da je gotovo. Ali ne moze se reci da nije zasluzeno. Jesu nama pokvarile mnoge racunice, ali na kraju su pobedile i drugu i trecu i cetvrtu i sestu ekipu sa SP, bez obzira na prethodne poraze.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 15 Dec 2019, 14:06

Glupost, ova nema da spava narednih 10 dana.

Celo poluvreme rudariš da se vratiš u meč, zatvorio si ih totalno spolja, samo guraju na pivota i smanjuješ razliku. Imaš TO za pobedu i završiš napad šutem sa 9m, i onda ova napravi ovako glup faul, nerealno...

Holandija 2 meča dobija u poslednjih 30s, i to ovaj na kraju ni krive ni dužne, da ova ćurka nije pravila faul išlo bi se u produžetke...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 15 Dec 2019, 15:26

Sramota je da se ono dosudi na kraju, prvo nije bio faul vec relativno ometanje, tj. devojka je samo podigla ruke. Prvo su one dve dosudile samo 2 minuta, i to je bilo pravedno, a onda su pod pritiskom delegata i Majonada dale crveni i sedmerac, sramota da se tako finale okoncava!!
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 16 Dec 2019, 09:27

I ja sam juce u prvi mah pomislio da je mozda prestrogo dosudjeno, ali pogledao sam sada tu situaciju i mislim da nisi bas u pravu:

Image

Spankinja nije bas "samo podigla ruke", vec je skocila na samoj ivici kaznenog prostora i udarila golmanki pravu kosarkasku bananu. Evidentno je da je time presekla cistu i prilicno otvorenu kontru Holandjankama. Ne znam koliko je ovo vreme na ekranu realno, ali tu bi svakako bilo vremena bar za neki otvoreni skok sut sa 9m. Ti se svakako bolje razumes od mene u pravila, ali vidim da se po internetu pise da se ovakve stvari po novim pravilima sankcionisu crvenim kartonom i sedmercem. Sudije su tu samo pogresile sto mozda odmah to nisu svirale, vec sa zadrskom...

Crnkinja u dresu Spanije je napravila kljucnu gresku, jer se prvo nabila u guzvu desno, a onda i iz nje sutirala u momentu kada je do kraja ostalo jos 10 sekundi. Da je bacila loptu na levu stranu, njihovo krilo je bilo prilicno slobodno...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 16 Dec 2019, 15:25

Nisam vracao, ali koliko me pamcenje sluzi, Spanija je loptu dobila oko 59,25, da bi uzeli tajmaut oko 59,32 cini mi se. E sad, cim je poceo napad posle tajmauta, ove su podigle ruku bukvalno dve sekunde posle toga(!!!), to je smejurija, i nije prvi put da se to radi. Spankinjama je ruka trebala da se digne tek oko 59,50, odnosno 25,30 sekundi od pocetka napada, zato je Kabral i krenula odmah da sutira. Tu je prva greska sudijska u tom trenutku, posle toga je samo nastavljeno.

Pravila jesu jasna, e sad je pitanje da li je ova usla u prostor golmana ili je bila na samoj ivici, i da li je ovo blok ili je ometanje. Ja to ne bih sudio u finalu, jer je realno bilo da produzeci odluce pobednika i pravedno (obe ekipe su vodile po 4-5 razlike u jednom poluvremenu).

Bonaventure su sudije zadatka i one ga svaki put odrade. Nazalost, rukomet zato i propada jer dosta zavisi od slobodnog sudijskog uverenja. Sto je najgore, Bonaventure prvih 10 sekundi od odluke su dale samo 2 minuta, da bi na pritisak delegata, koji je bio pod pritiskom Majonada i Andrusine, promenile svoju odluku. Prakticno je delegat uticao na njih dve.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 16 Dec 2019, 15:49

https://www.youtube.com/watch?v=UFQkk6A3GeE
Snimak poslednjih trenutaka meca krece ovde od 2:03

Ja nesto ne vidim taj detalj za dignutu ruku. Doduse ova linijska sudija nesto dize ruku, ali cini mi se da stavi pistaljku u usta, na 2:06 se vidi da su joj obe ruke spustene i da tako stoje i u momentu kada ova sutira na gol.
Spankinja je mozda i skocila izvan, ali je definitivno doskocila u kazneni prostor nakon sto je lupila "bananu". Ali to je magnovanje, mozak radi 300 na sat u tim momentima, ona verovatno nije ni bila svesna sta radi...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 16 Dec 2019, 15:59

Onda nisam u pravu, ucinilo mi se da je Kabral resila da sutira, zato sto je ova digla ruku?! Onda je Kabral pogresila, morala je da drzi loptu do kraja i da sutira u "nebo". IHF bi morao da precizira sva pravila, da ne bi davao toliku autonomiju sudijama da sami odlucuju.

Pritom, ne bi nista bilo od kontre jer su tri Spankinje vec bile na korak od Holandjanki, tako da sumnjam da bi one uhvatile, a tu bi vec bilo 5 sekundi do kraja meca. Glupost ove debele pivotmenke, ali je mlada, pa je i razumem.

Vester je loptu izbacila na 59,53, dok bi ove uzele u ruku 59,55, dva, tri koraka dalje i to bi vec bilo sekund, dva pre udarca, nema sanse da bi dale gol, pogotovo sto gol ne bi bio gol ako ne bi usla lopta pre sirene, prakticno nemoguce da daju gol.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 16 Dec 2019, 16:16

Mogla je da baci, za pet sekundi ova u sredini bi svakako stigla do nekih 9-10m od gola. Mada je imala Spankinju ispred, ova bi je svakako faulirala, ali valjda bi opet bio sedmerac... Uostalom, bilo je sta je bilo, dobro je da nisu nase bile na mestu Spanije.

Sto kazes, rukomet vapi za preciziranjem i inovacijom pravila (ih, kada bi uveli da gol sa 9m vredi 2 poena kao u kosarci, Srbija bi postala instant velesila :biggrin: ).
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Milutinov Tata » 16 Dec 2019, 17:59

Mislim da ovde u trenutku kada Spaonjolka krece da blokira pas nema nikakve opstrukcije igre, jer nije bilo faula od strane Spanjolki, pa da njihova igracica onemogucuje golmana Holandjanki da izvede prekid. Problem je sto je ona doskocila u 6 metara ili napravila blokadu u golmanskom prostoru, to onda jeste opstrukcija igre i kaznjava se crvenim kartonom i sedmercem jer je sama zavrsnica utakmice. Prva odluka sudija je nejasna, jer ovo za 2 minuta nije sigurno, ili je bila cista blokada pasa, ili je bila opstrukcija igre, a time i sedmerac. 2 minuta bi se dobilo za ovaj "prekrsaj" da se dogodo tokom meca, ne u zavrsnici, ili po starim pravilima (zbog cega je ovo i uvedeno i meni se bas svidja).

Sto se tice pasivnog napada, mislim da nije bilo ikakvih razloga za to, TO je bio na 29:39 koliko se secam, znaci oko 20 sekundi je ostalo za napad Spanije, suvise kratko da bi bio pasivan napad.

Veliki je kiks Spanjolki sto su uopste dosle u situaciju da brane kontru, prerano su sutirale na gol, cak i da su ga postigle, Holandjanke bi imale neku sansu preko brzog centra.

Na kraju Holandija uz 3 poraza do titule, dobile su sve bitne meceve, nas, Norvesku, Koreju, i oba u zavrsnici, ovakav sistem im to omogucuje. Meni se vise svidja kada se igrala direktno 1/8 finala, ovakav sistem bio imao smisla da se igra 1/4 finale, nadam se da je ovo bilo samo zbog kvalifikacija za OI ovog puta. Ruskinje su uz Nemice tragicarke prvenstva, toliko ubedljivih pobeda i na kraju samo bronza. Spanija je svakako pozitivno iznenadjenje posle nekoliko susnih godina, opet su na postolju. Norveska kao i prosle godine na EP bez medalje, da li je ovo njihov definitivni silazak iz vrha svetskog rukometa pokazace naredna godina.

Nase sem utakmice sa Holandijom su ostavile odlican utisak, konacno da na jednom prvenstvu vezemo nekoliko dobrih utakmica, uz to izdrzale su veliki pritisak protiv Slovenije i resavale meceve u zavrsnici (obicno je bilo suprotno). Mali korak, ali moze biti itekako znacajan, videcemo vec naredne godine kada nas ocekuje nekoliko takmicenja (nadam se sva 3).
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29574
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby AirBall » 20 Dec 2019, 14:38

Madjarska je domacin kvalifikacionog turnira
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 20 Dec 2019, 14:42

Ocekivano. Jbg, sta je tu je... Valjda ce da se konacno medjusobno pomire, da se pridruze Andrea i Sanja, pa da pojure tu vizu...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 21 Dec 2019, 14:21

Toliko o uticaju Djurkovica u EHF i IHF, a Hasan Mustafa predsednik IHF je svako malo u Srbiji.

Nista, jedino da se nadamo da ce sve nase biti zdrave i da ce moci da se ukomponuju sa Lekic i Sanjom, a da ce se njima neke glavne igracice (Tomori, Kovacic, Kis) povrediti. :biggrin:
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Dexi » 21 Dec 2019, 15:17

Mislim da smo i bez obzira sto se igra u Madjarskoj bolje od njih definitivno.Uz to ce i one biti pod vecim pritiskom.Ubedjen sam da ce nase devojke iskoristiti sansu i otici na oi.
Kakva crna sansa za domacinstvo ,pored Madjarske koja stalno organizuje final four turnire u ls.Definitivno bi bilo lakse da smo zavrsile prvenstvo kao pete,ali sta je tu je.
Dexi
 
Posts: 16640
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 21 Dec 2019, 16:45

Jedino je publika problem, jer su bas bucni i mnogo ih ima, po rosteru smo jaci dosta jer dosta njihovih igracica i ne igra u svojim klubovima.

Pa i CG nema bas tako lako zreb, od Norvezanki ce verovatno izgubiti lako jer ce to NOR biti jako vazan mec, a Rumunke ako dodju u full sastavu, nisu nimalo naivne plus dobri golmani (Neagu, Buceski, Laslo solidna, dobar pivot).
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests