Board index Razni Sportovi Atletika

Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Angus Young » 12 Oct 2019, 11:19

nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19490
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 13 Oct 2019, 15:50

Ipak imamo regularan WR u maratonu, ali u ženskoj konkurenciji. :biggrin:

Stari WR Pole Redklif oboren za skoro minut ipo! Kenijka Brigit Kosgei u Čikagu trčala 2:14:03. Za to je dobila 175 hiljada dolara.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 14 Oct 2019, 12:49

Od danas je i Austrija na Balkanu. Balkanska atletska unija sada broji 21 zemlju članicu, od 44 koliko ih ima u Evropskoj atletskoj federaciji. Kud plovi ovaj brod...
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Milutinov Tata » 23 Oct 2019, 19:18

Sto bi rekao jabukamen, ziv je :D

Emir Bekrić: Priznao sam sebi bolne istine

Vratio sam se radu sa Mirom Stojanović. Bez velike priče i fame, očekivanja i maštanja. Pošto me zna u dušu pristala je da, ruku pod ruku, opet krenemo od nule, a ja sam se naoružao strpljenjem. Idemo doslovno korak po korak, dan za danom. I tako do Evropskog prvenstva sledeće godine. Nadam se. To nam je kratkoročni cilj.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 17 Nov 2019, 10:32

Sinančević prešao iz prijepoljskog Poleta u AK CZ. Bez problema je napustio trenera koji je u njemu prepoznao potencijal, koji je od početnika za svega 5 godina napravio šampiona, da bi došao u klub za koji navija (!?), kod trenera koji za 15 godina staža nije napravio nijednog kvalitetnog bacača (reč je o Draganu Periću). Šampion se ne postaje samo na borilištima, već i van njih, a tu važnu životnu lekciju mladi bacač očigledno ne zna i to se mu mora vratiti. Da je prešao kod Tomasovića, to bih nekako i razumeo.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 19 Nov 2019, 14:25

"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 22 Nov 2019, 18:42

octopus wrote:Sinančević prešao iz prijepoljskog Poleta u AK CZ. Bez problema je napustio trenera koji je u njemu prepoznao potencijal, koji je od početnika za svega 5 godina napravio šampiona, da bi došao u klub za koji navija (!?), kod trenera koji za 15 godina staža nije napravio nijednog kvalitetnog bacača (reč je o Draganu Periću). Šampion se ne postaje samo na borilištima, već i van njih, a tu važnu životnu lekciju mladi bacač očigledno ne zna i to se mu mora vratiti. Da je prešao kod Tomasovića, to bih nekako i razumeo.


Da umesto AK pise FK ili KK verovatno ne bi bilo problema sto je napustio Polet. Prelaskom u CZ on nece dobiti velike pare, ali ce bar tokom zime imati krug pod krovom u toplom u kome ce bacati bez lopatanja snega, a u jednoj od hiljadu beogradskih teretana ce verovatno imati uslove bolje nego u jedinoj u Brodarevu za koje procitah da se nisu bas potresli oko najboljeg sportiste svih vremena svoje opstine ni pre, a bogami ni nakon velikog uspeha. Treneri ne prepoznaju potencijal, treneri treniraju onog ko placa clanarinu, to je bilo nekad da kazu detetu da taj sport nije za njega, sada se trenira koliko se hoce i dokle hoce sve dok se placa. Ne znam ko je bio Sinancevicev trener, ne gura se kao Obradovic (dobro, niko se ne gura kao Obradovic), ali uglavnom u tim pojedinacnim sportovima se u pet godina kaze ono sta se imalo reci, ni Nole nije ostao dozivotno kod Genciceve iako mu je dobro islo, verujem da ce i trenerovom CV pomoci to sto je nekog doveo do 21.5m pa ce ga pozvati neko iz "velikih klubova". Ne znam da li je Peric bolji, ali itekako razumem i opravdavam ovaj potez, decko ide ka boljim uslovima i da bude blize kutlaci iz koje se hrane najbolji atleticar, a da li ce uz to doci i bolji rezultati, videcemo, sumnjam, kao sto sumnjam da bi bili bolji i da je ostao u AK Polet koji verovatno nema ni metar tartana.

Kad ne uspes u atletici sam si kriv, ponekad roditelj, "strucnjak" koji nije nikad stvorio nijednog uspesnog seniora nikad. Ako se u medjuvremenu nisi povredio nego kad ti je dosta svega napustis (namerno necu da kazem odustanes jer je to trenerski vokabular) sport komentarise se da si slab i da nisi ni bio neki talenat, a ako nedajboze napravis najveci greh i napustis klub (a greh veci od najveceg je promena trenera u istom klubu) onda si ili sin Brut ili si naivac kome su roditelji ili taj novi trener napunili glavu. Kada najbolji klub Partizan 1945 dobije dva trenera (jedan od njih je cak zamenio crvenobeli dres sa crnobelim) koji sa sobom prevedu buljuk dece to je ok i niko ne zamera, a kada jedno dete ili u ovom slucaju zreo momak napusti trenera to je onda izdaja svetskih razmera.

Jupi, dobili smo dvoransko SP u atletici 2022. Pobedaaa!!! Ne zna se tacno koga smo pobedili i kako smo pobedili, ali je pobeda. O stanju nase atletike, infrastrukture, struke smo vec dovoljno pisali. Ne znam koji sport bih uporedio sa ovim, to bi bilo kao da smo dobili SP u skijanju, nemamo bukvalno nista, ni boriliste za koje moramo potrositi milione za jednokratnu upotrebu, ni takmicare, a sto je bitno ni publiku. Posle odlaska Bolta, atletika vise nema zvezdu (a to je bitno, negde sam slusao kako je prednost NBA u odnosu na sve americke sportove gde joj jedino fudbal parira to sto ima zvezde i imena) i interes u svetu opada tako da ne verujem da se veliki broj gradova uopste i kandidovao za domacinstvo takmicenja koje neki najbolji izbegavaju, a cak i da ga niko ne izbegne za prosecnog navijaca je napor da nabroji deset vrhunskih atleticara, o tri za koje bi platio ulaznicu da ne pricam.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby AirBall » 22 Nov 2019, 20:31

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby tremi08 » 22 Nov 2019, 20:42

Po meni cisto bacanje para, mi 2022. necemo imati nijednog takmicara za medalju.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 22 Nov 2019, 21:42

Atletika je asketski sport. U sprintu, preponama, visu, motki preko je potrebna dvorana i tu si hendikepiran ako nemaš adekvatne uslove tokom cele godine. U bacanju kugle ti treba teretana, bacalište i dobar trener. Nema tu filozofije; radiš na snazi, tehnici i eksplozivnosti i to daje rezultat, a za to ti ne trebaju ni Beograd ni Maldivi. Druga stvar, stari trener se napušta kad počneš da stagniraš a ne u sezoni kad napreduješ preko 2 ipo metra. Da nisam gledao mnoge slične priče, tipa Raović, možda bih i poverovao u mogućnost napretka u većoj sredini i to još kod "legendarnog" Perića. Za mene je ovo samo bežanje u komfor, a znamo kako se takvi slučajevi u srpskom sportu završavaju.

SP služi isključivo za pljačku ove jadne zemlje. Jasno je da nećemo imati gotovo nikakvu korist od ovog "spektakla".
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 23 Nov 2019, 07:05

Jedino sto mogu reci je da su tvoji argumenti jaci i svaka cast (a svaka cast i meni sto priznajem :biggrin: ).

Zanimljivo da na celom FB uprkos svim sportistima i trenerima koji nemaju osnovne uslove za rad, a sluti i na gore, uprkos svim neisplacenim sudijama i ljubiteljima sporta koji imaju dve zice u glavi, svi komentari na domacinstvo SP su izrazito pozitivni. Sirotinjo i Bogu si teska.

Kad sam kod drustvenih mreza Dudas se hvali da sjajno trenira i ocekuje velike rezultate. :nisamja:
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby Milutinov Tata » 23 Nov 2019, 07:19

Sto se trenera tice, ne bih se slozio sa tobom. Postoji trenutak kada se dostigne neki maksimum, kada vise nema sta da se da i pruzi ili prenese. Mozda je Sinancevic prepoznao taj trenutak, kada mora da pokusa nesto drugo da bi isao napred, da napravi jos jedan iskorak, umesto da se zadovoljava trenutnim uspehom i slavom. Po izjavama izgleda vrlo ambiciozno, mozda misli da mu treba neko ko je sve to prosao (i to neuspesno) i ko zna koje stvari i detalji prave razliku na vrhunskom nivou. Peric je ipak svojevremeno bio finalista na svim velikim takmicenje i sigurno ce imati sta da posavetuje Sinancevica.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 23 Nov 2019, 11:13

Teško da postoji bilo kakva zrelost kod momka, kog boje kluba za koji navija privuku, kao razlog broj jedan. Jedna stvar su ekipni sportovi, a skroz druga individualni gde je pitanje dobrih uslova relativna stvar. Po tome zaključujem da je odluku doneo nepromišljeno. Plus, svetla velikog grada, stipendija koja je došla niotkuda. Nije se lako odupreti... Nije on na 20.80m, pa da sa sigurnošću bilo ko može da priča o eventualnom naprektu. 22m+ su vanzemaljske daljine za koje niko na svetu ne može da garantuje. Samo da ne izgubi vreme i volju bezveze, mrcvareći se po sredini koja je daleko od one koja njemu za kvalitetan rad odgovara... Nadam se da grešim u vezi ovog momka.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby octopus » 26 Nov 2019, 23:55

Iako je u našoj zemlji još odavno sve logično kao u Alisinoj zemlji čuda, prosto moram da notiram novi idiotluk. U Ćupriji, gradiću koji je pre 35 i više godina bio poznat po atletici, tačnije srednjeprugaškom trčanju, gradi se ne atletska staza, već atletska dvorana! :krsti:

Više od pola veka Srbija je čekala prvu atletsku dvoranu, a sad iznenada treba da se iskešira više od 4 ipo miliona evra za jednog novog belog slona koji neće nikome biti od koristi, osim grupi sns lokalaca koji će da se vode da tu kao nešto rade. Ni Ćuprija, ni bliža okolina nemaju jednog ozbiljnog atletičara, a ipak neko je odlučio da treba da se pravi atletska dvorana. Bolje da poprave enterijere bolnica, kad već kroz građevinu kradu narodne pare. I tu mogu da se ugrade, a država će imati neku korist. Sadašnji čelnici ass su nešto najgore što se desilo našoj atletici u svojoj istoriji, Vesa Jevrosimović i Slobodan Branković.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Atletski mitinzi, vesti, aktuelnosti i zanimljivosti

Postby jabukamen » 28 Nov 2019, 04:40

Zaista je pretesko naci bilo kakvu logiku. Svetsko prvenstvo u drzavi u kojoj na tablici najboljih daljasica u 2019. u konkurenciji seniorki stoje dva imena (to govori i o manjku atleticara i tome kako rade ti koji prave te liste) je prica za sebe, na svaki nacin nepotreban projekat.

Cuprija je pominjana jos tokom EP 2017. godine (pominjani su i Smederevo i Kraljevo sa atletskim stadionima koji je valjda bio pri kraju pa pade kisa pre pola godine pa sad ne znam vise da li je pri kraju), ali izgleda da se tamo stvarno nesto gradi. Na tablici uspesnosti klubova u kategoriji ekipno, mitrovacke i krusevacke ekipe se nisu istakle, a cuprijskih i pazarskih (ni smederevskih ni kraljevackih) ekipa uopste nema sto znaci da ni u jednoj kategoriji nisu sposobni skupiti nekoliko takmicara koji ce se oprobati na prvenstvu drzave. I oni dobijaju stadione, nidje veze. Ja ne znam koliki je udeo u izgradnji saveza, ali redovno se pohvale kad se zavrsi svaki objekat, verovatno da se nesto doda.

Beograd godinama ima maraton, kakav takav, nije cemu. A onda, tokom jeseni ass koristi sve resurse za organizovanje jos jednog. Promovisu ga svi atleticari, a na samom takmicenju cipovi, rezultati uzivo, trke dece cije rezultate kvalifikacija objavljuje sajt saveza istog dana dok se na prvenstvo drzave ceka ohoho, vatrometi, baklje, midzeti i bradate zene. I onda pogledas rezultate, pri vrhu gospodin od 55 godina koji trci 4h. Koliko smo slabi u sprintu, skakanjima i bacanjima, u dugim prugama smo najslabiji, godinama se ceka takmicar koji ce istrcati 10km ispod pola sata, o evropski priznatom maratoncu da ne pricam. I zasto se onda toliko ulaze u ovo? Ne znam.

Verovatno (sigurno) iza svega ovog stoje pare, ali koliko god se ugradjivali nesto se i napravi i organizuje. Ali sve pogresno, stadioni na pogresnim mestima (Beograd nema jednu krstenu neostecenu stazu od 400m), forsiranje pogresnih disciplina i manifestacija, neverovatno.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests