UEFA rang lista - klupski i nacionalni koeficijent

UEFA rang lista - klupski i nacionalni koeficijent

Postby Pit Bull » 15 Aug 2019, 23:27

Kao sto smo se dogovorili prosle sedmice, odlucio sam da otvorim posebnu temu koja ce biti zakljucana, a gde cu redovno azurirati sve vezano za UEFA listu i koeficijente.

Sve kvalitetne analize vezane za ovu temu koje budu pisane od strane drugih forumasa na drugoj temi (koja trenutno postoji), bice prebacene ovde.

Ovde cemo se baviti koeficijentima svih nasih timova koji igraju Evropu, kao i onom nacionalnom i borbi za sto bolju poziciju.

Kao sto je svima vec poznato, od sezone 2021/2022, stupice na snagu Liga Evrope 2 (verovatno ce dobiti i ime do tada), sto znaci da cemo imati 3 UEFA takmicenja, umesto dosadasnja dva.

Sva tri takmicenja ce brojati po 32 kluba u grupnoj fazi u periodu izmedju 2021. i 2024. godine, a nove reforme su moguce tek od sezone 2024/2025.

Ono sto je bitno za Srbiju, to je cinjenica da ukoliko se ne domognemo top15 do kraja ove sezone, nas vicesampion nece igrati Ligu Evrope u sezoni 2021/2022, nego ce igrati kvalifikacije za Ligu Evrope 2. Iako nije realno da stignemo do top15 ove sezone, jeste na kraju naredne, tako da bi od sezone 2022/2023 mogli imati 5 klubova u evropskim takmicenjima, 2 u kvalifikacijama za LS, jednog u kvalifikacijama za LE i dva u kvalifikacijama za LE 2.

Kakav ce biti format, mozete procitati ovde i u komentarima ispod ovog ---->http://www.avangarda.in/forum/viewtopic.php?f=27&t=156&start=4815#p2056198

Evo i access listu ---> https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/uefaorg/General/02/58/61/42/2586142_DOWNLOAD.pdf

Da se ove sezone igra po principu po kojem ce se igrati od 2021. godine, ovako bi bili rasporedjeni timovi u svakoj rundi kvalifikacija ----> https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=FB41E3B5AA1A44FE!783&ithint=file%2cxlsx&authkey=!AKwCfyd6ErlBx4s

Mozete samo prebaciti dole sa LE 2 na LE 1 ili LS... Imate levo opciju u eksel tabeli. Kao primer, Partizan bi recimo kao tim koji bi po sadasnjim pravilima, do grupa u Ligi Evrope 2 morao doci protiv maltene identicnih rivala kao sada u LE, doduse na ovim listama su Malatjaspor i Molde za dlaku upali kao nosioci, dok su po trenutnom sistemu bili ispod crte, ali bi u Q3 i dalje tu bili timovi poput Arisa na primer, dok bi u plej-ofu bili neki Alkmar, Gimaraes, Antverpen, Trabzon i slicni. Dok bi drugo mesto garantovalo kvalifikacije za LS i maltene skoro sigurne grupe u Ligi Evrope, a cak i kada ne bi upali u LE, imali bi sigurno mesto u LE 2 i ne bi morali igrati kvalifikacije.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

ABA Superkup :copa1:
Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Re: UEFA rang lista - klupski i nacionalni koeficijent

Postby Pit Bull » 15 Aug 2019, 23:49

Nakon zavrsenog treceg kola kvalifikacija, ovako izgleda lista za ovu sezonu:

Image

Vodice se ljuta borba izmedju Rusije i Portugala za 6. mesto koje donosi 2 tima direktno u LS i jednog u kvalifikacije, umesto 1+1 koje dobija 7. drzava po koeficijentu. Za Portugal je cak i dobro sto je Porto ispao, jer imaju mogucnost kroz LE da osvoje mnogo vise bodova.

Isto tako ce se voditi borba izmedju Austrije i Holandije za 11. mesto koje sampionu donosi direktno grupe u LS. Rekao bih da je Holandija u prednosti, ali Fejnord, PSV i Alkmar tek moraju odigrati svoje plej-of meceve u LE protiv nimalo naivnih rivala, pa se recimo lako moze desiti da Holandjani imaju samo jednog predstavnika u LE grupama uz Ajaks. Sa druge strane, Austrija ima 3 sigurna tima u grupama, Salzburg je vec u LS, LASK igra plej-of za LS sa sansama da udje i donese dodatne bodove, dok je Volfsberger u grupama LE.

Ono sto je nama najinteresantnije, to je borba za tu famoznu 15. poziciju. Iz ove perspektive moze se reci da cak 9 drzava ima teoretske sanse da zavrsi na pozicijama 13-20. Ipak, u praksi deluje da ce se za te cetiri pozicije boriti Ceska, Danska, Kipar i Grcka, tj. da ce jedna od navedenih drzava izvisiti za top15. Hipoteticki, Hrvatska, Srbija, Norveska, Skotska i Svajcarska bi mogli da se bore, prve tri drzave pod uslovom da im sampioni udju u LS, a Rijeka, Partizan ili Molde u Ligu Evrope, pa da sa 2 tima se nadaju velikom broju bodova u grupama i nekom sezonskom koeficijentu izmedju 6 i 7 hiljada, odnosno ukupnom oko 27,000 na kraju sezone koji bi mogao biti dovoljan u slucaju povoljnih rezultata za top15. Skotska bi morala imati Seltik i Rendzerse u grupama, a Svajcarska bi se morala nadati da ce bar dva tima iz tria Bazel, Jang Bojs ili Lugano da vide prolece u Evropi.

Opet se vracam na teoriju, ukoliko se zaista desi da neka od navedenih drzava dodje do 27,000 na kraju sezone, moze se nadati da se neko ispred oklizne. Tj. trebale bi dve drzave da se okliznu od ove cetiri koje preferiraju top15:

-U slucaju Ceske, Slavija bi ulaskom u LS dobila 0,800 dodatnih bodova, plus jos neke poene za rezultat u plej-ofu, pa bi vec ulaskom Slavije u LS njihov koeficijent bio "magicnih" 27,000. Opet, postoji opcija da Slavija ne prodje u LS, da recimo dobije Kluz kuci manje nego sto izgubi u Rumuniji, pa da u LE udju sa koeficijentom 26,000. Tamo npr. imaju skor 2-0-4 ili 1-2-3, sto bi u krajnjoj liniji rezultiralo koeficijentom oko 27,000 za Cesku na kraju sezone.

-Kada je u pitanju Danska, situacija je manje-vise identicna, s tim sto Kopenhagen nece igrati LS i nece doneti bonus bodove, ali sa eventualne dve pobede protiv Rige, i Danska dolazi na 26,000 bodova i onda sve zavisi od rezultata Kopenhagena u LE. Recimo sa tri pobede u grupama ili skorom 2-2-2, oni vec dizu Dansku na 27,500 plus bodovi od proleca ako tamo sta naprave. Dok neki debakl i skor kao kod Slavije 2-0-4 ili 1-2-3 i ispadanje u grupi bi znacio da stizu samo do 27,000 koji su uhvatljivi sa nekom sjajnom sezonom ovih drzava koje su trenutno pozicionirane ispod 16. mesta.

-Ako pretpostavimo da ce Ajaks izbaciti APOEL, a PSV biti bolji od Apolona, Kipar bi u grupe krenuo sa koeficijentom 25,000 i zavisio bi od ucinka APOELa. Tako da nije nemoguce da kiparski sampion ispadne u LE grupama i tako ih ostavi na nekih 26,000, sto je dostiznije nego 27,000. Naravno, moze APOEL izbaciti Ajaks, a Apolon PSVa, pa da recimo Kiprani napadnu i 13. mesto opusteno. Dosta ce biti jasnija njihova situacija posle plej-ofa, a igra PSVa itekako daje Apolonu pravo da se nada cudu. Ako su mogli izbaciti Bazel lani u toj fazi, ne vidim sto ne bi sada mogli PSV koji je ispao upravo od Bazela slicnog kvaliteta onom Bazelu od lani.

-Iako su najslabije pozicionirani trenutno u ovoj cetvorci, Grci su po meni apsolutni favoriti trenutno da na kraju sezone budu trinaesti. Ukoliko bi Olimpijakos usao u LS preko Krasnodara, a PAOK eliminisao Slovan sto je realno, oni bi vec na kraju kvalifikacija dosegli 25,000 i ta dva kluba bi sigurno u grupama mogla da ponude neke bodove koji bi u konacnici doveli Grke do 27,000. Sve to ne uzimajuci u obzir AEK koji itekako ima sta da trazi protiv Trabzona... Taj dvomec je egal i ukoliko AEK prodje, a Grci dodju do 3 kompetitivna tima u grupama, oni lako ove sezone mogu prebaciti i 29,000 ukupno, odnosno sa nekih 7-8 hiljada finisrati sezonu.

Tako da su sanse Srbije, Hrvatske, Svajcarske, Norveske i Skotske tanke, ali npr. Seltik i Rendzers udju u grupe i to je vec 22,500 za Skotsku. Oba tima sa nekim skorom 3-1-2 (sto nije nemoguce), i vec su na 26,000 koeficijentu pred prolece u Evropi. Da, nije realno da se desi, ali nije ni nemoguce i onda na prolece da se bore. Dinamo i Rijeka bi ulaskom u LS&LE grupe vec doveli koeficijent na skoro 24,000 nakon bonus bodova za ulaz u LS...

Od drzava iza 21. pozicije, niko nema sezonu koja se treba pratiti tj. sezonu koja ima potencijal da dobaci preko 6,000 poena ove sezone i tako se umesa u borbu u nekoj od narednih godina. Mozda Rumunija ako bi Kluz usao u LS, a Steaua u LE, niko vise.

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 16 Aug 2019, 00:05

Ona lista koja je realnija i bitnija u ovom trenutku, to je ona lista zakljucno sa narednom sezonom gde realno da napadnemo top15. Ili da mu se maksimalno priblizimo, jer iza ove sezone nama izlazi ova 2,875 koja je bila uzasna, pa bi i eventualni zaostatak oko 1,000 - 2,000 bodova nakon naredne sezone znacio maltene siguran ulazak u top15 za 3 sezone.

Image

Ovu listu treba posmatrati od 12. pozicije koju drzi Kipar sa 21,875 do 22. pozicije koju drzi Svajcarska sa 15,300. To je neki raspon gde se sve moze okrenuti.

Sa aspekta Srbije, ulaskom Zvezde u LS i Partizana u LE, apsolutno je jasno da bi mi ovu sezonu vrlo verovatno zavrsili sa oko 21,000 koeficijentom. I smem da se usudim da kazem da bi vec to bilo dovoljno da za 3 sezone od sada budemo u top15 i to visoko, jer je nekih 28,000 granica koja ce trebati, a 7,000 bi valjda bili sposobni osvojiti u dve sezone.

Ali da se drzimo ovde samo sledece sezone i start iste sa tih "21,000".

Ako bi se to zaista obistinilo, jasno je da Izrael, Svedska i Svajcarska ostaju debelo iza. Hrvate bi mogli presisati za 2,000 do kraja ove sezone ako bi Partizan npr. usao u grupe, a Rijeka ne, dok bismo Cehe skoro sigurno uhvatili ako bi Zvezda usla u LS, bez obzira na ishod dvomeca Slavija-Kluz. Ponavljam, sve ovo pod uslovom da Partizan udje u LE. Ulaskom Zvezde u LS, prisli bi Dancima na oko 1,000 zaostatka, a mi bi imali 2 tima u grupama, a oni jedan.

Grci ce verovatno da pobegnu ove sezone jos vise od ovoga, tako bi se na kraju sve svelo na jurenje Kipra i Skotske. Skote bi uhvatili vec sada kada bi Zvezda donela bonus od 1,000 sa ulaskom u LS, a Kiprane bi jurili da smanjimo zaostatak do kraja ove sezone.

Naravno, pozeljno bi bilo na ovoj listi iako ne udjemo do kraja ove sezone u ovih top15 pre starta sledece, da taj zaostatak bude sto manji i da onda celu sledecu sezonu se direktno borimo za drzavama oko nas.

Naravno, iz moje neke perspektive i dugorocnog gledanja, sasvim je pristojno da mi i ovu sezonu odradimo sa nekih 5,000 ako to znaci da cemo i narednu odraditi sa 5,000.

To bi nas dovelo na 22,375 u petogodisnjem ciklusu. I onda bi bili u situaciji da jurimo novih 5,000 i 27,375 gde sam ja uveren da je to neka bodovna linija dovoljna za top15 u tom trenutku. Recimo, na kraju pretprosle sezone su Grci imali 28,600 kao petnaesti, Hrvati na kraju prosle 27,375, Grci pre toga 27,900, pa onda Rumuni pre 3 godine 25,383.

Ako se pogledaju ove drzave konkurenti poput Ceske i Danske, oni ce nakon 3/5 sezona imati manji koeficijent od 15,000, a nisam nesto siguran da su u stanju da skupe 12,000 u naredne dve sezone. Isto vazi za Hrvate... Treba pratiti Kiprane i Ukrajince, jer Kiprani bi morali jedne godine da podbace majku mu, dok su Ukrajinci u padu iz godine u godinu i pitanje je do kad ce Sahtjor i Dinamo odrzavati koeficijent jer po pravilu im ostala dva tima otpadaju u kvalifikacijama, a onaj treci sto ode u grupe direktno nista ne napravi. Dovoljna je samo jedna sezona da Sahtjor bude cetvrti u LS i da Dinamo Kijev ispadne u LE grupama i da tresnu samo tako.

Image

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 16 Aug 2019, 00:21

I za kraj ove uvodne analize, dotaknucu se klupskog koeficijenta.

Image

Nakon trece uzastopne sezone u LE grupama, moze se konstatovati da je Zvezda sigurna u narednim godinama i da ce to samo rasti. Ako nastave u ovom trendu, za 2 godine ce uci u top40 sa oko 35,000 koeficijentom. Vec sada je jasno da ce i u narednim godinama biti povlasteni u Q2 LS (i u svim rundama LE kvalifikacija ako ne budu sampioni, makar jos sledecu sezonu dok ne krene LE 2 ili tada u svim rundama LE 2 kvalifikacija), sa nekim teoretskim sansama da vec sledece godine budu povlasteni u Q3 LS.

Ove godine se trazio koeficijent 25,500 za status nosioca u Q3 LS, dok je PAOK sa 23,500 ostao ispod crte. BATE Borisov je sa 27,500 bio iznad APOELovih 25,500. Recimo da bi sa nekih 23,000 - 24,500 Zvezda mogla da se nada uz par iznenadjenja u domacim ligama da bude povlastena, a za tako nesto je potrebno pored ulaza u LS grupe osvojiti 4-5 bodova tamo. Ali sve u svemu, Zvezda ima sasvim pristojan koeficijent za naredne godine.

Sto se tice Partizana, mi smo u ovu sezonu usli sa koeficijentom 18,000. Vec sada smo prebacili to i imamo 18,500, a ulaskom u LE grupe bi imali 19,000. Brise nam se ona sezona kad smo imali koeficijent 2,000 koliko se dobijalo tada za ulazak u Ligu Evrope (sada je to 3,000), ali zbog ocajnog skora i 0-2-4 u grupama nismo ni opravdali, pa smo imali identican koeficijent kao timovi koji su te sezone ispali u LE PO, tako da nam grupe po pitanju koeficijenta apsolutno nista nisu donele, a scenario bi bio isti i da smo ispali od Nefcija.

Ni sada situacija nije mnogo drugacija. Sam ulazak u LE bi doneo 3,000 koeficijent, a da bi bio veci od toga, neophodno je da se u grupi napravi skor 2-1-3 ili bar 1-2-3. Naime, neophodno je osvojiti 4 boda u grupi (2,000 za koeficijent za pobedu i 1,000 za nereseno) da bi e opravdalo tih 3,000, pa tek na to se dodaju svi novi osvojeni bodovi. Pa bi u slucaju 1-2-3 skora, nas koeficijent za ovu sezonu bio 4,000, a za 2-1-3 bi bio 5,000. One sezone pod Djukicom pre dve godine smo napravili 2-2-2, sto je nakon grupa iznosilo 6,000, plus jedna neresena protiv Plzenja za 7,000. Drugacije je totalno prica u LS gde ulaskom u grupe imas 4,000 koeficijent plus ne moras opravdati, nego ti se samo dodaje sve osvojeno, pa je tako Zvezda lani imala 7,000 zahvaljujuci 1-1-4 skoru tamo. To je generalno posteno racunanje jer je LE dosta laksa od LS i lakse je osvajati bodove, pa se mora nekako nivelisati osvajanje tamo i vamo, zato postoji "opravdavanje" u LE. Tj. da sam ulazak u LS vredi koliko i 5 osvojenih bodova u LE grupi sto je donekle posteno, a da 8 bodova u LE grupi vredi kao 3 u LS grupi. Bice interesantno videti taj nacin racunanja i kako ce se uopste racunati koeficijenti kada krene Liga Evrope 2 i kada budemo imali 3 takmicenja.

Jos jedna bitna stvar, za one koji ne znaju, ukoliko je klupski koeficijent manji od nacionalnog, od prosle sezone gleda se za taj klub visina nacionalnog koeficijenta umesto klupskog. Pa tako na primer Radnicki ima koeficijent 2,500 kao i Cukaricki, ali prilikom zrebanja se uzima nacionalni koeficijent (trenutni nacionalni koeficijent se podeli sa 4) koji je u ovom slucaju 4,375 (4,375 x 4 = 17,625). Ako bismo prebacili 20,000 ove sezone i doveli do toga da nam svi timovi osim Zvezde i Partizana krecu kvalifikacije sa 5,000 koeficijentom, mozda bi bili povlasteni u Q2 LE. Ove godine je granica bila 5,250 za to, ali kao sto vredi uvek, sve zavisi koji timovi bi igrali kvalifikacije.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 30 Aug 2019, 00:53

Zavrsene su evropske kvalifikacije.

Da smo pisali scenario pre starta plej-ofa verovatno ga ovako ne bismo napisali, jer su maltene svi oko nas ispali koji su trebali da ispadnu.

-U liniji od 13-18 drzave, jedino je Srbija ostala sa 2 predstavnika u Evropi, dok svi ostali imaju samo jedan tim.

-Grci iako su bili vidjeni posle zreba za plej-of da ce imati minimum 3 tima, a mozda i 4, na kraju su ostali samo na jednom. Debakl Paoka i ispadanje Aeka koji je svakako u najmanju ruku egal sa Trabzonom sto je pokazao i danas. Cesima je Slavija izvukla grupu smrti u LS i skoro nemoguce da ce prezimeti... Za Dinamo ZG isto nisam optimista da ce biti treci iako verujem da ce osvojiti neke bodove u onoj grupi... Za Apoel i Kopenhagen cemo videti kakve ce LE grupe imati.

Image

Isto tako ne treba biti narocito pametan pa skapirati da ce najvise zavisiti od Partizana sto se tice nacionalnog koeficijenta. Zvezda je svoje odradila ulaskom u LS i donosenjem 1,000 bonus bodova, tako da sve sto naprave u grupama je samo dodatno. Eventualna 4 boda i skor 1-1-4 bi bio sasvim dobar, sve preko toga odlicno. Tih 1-1-4 bi znacilo da bi koeficijent bio 4,750 bez naseg rezultata.

Mi u Ligi Evrope imamo puno vise mogucnosti za bodove, ali da vidimo sutra grupe prvo. Neki Volfsberger ili Dudelanz bi bile ekipe protiv kojih bi bilo itekako moguce uzeti 2 pobede npr... Ako bismo izvukli neki skor 2-1-3, to bi bilo 1,250 bodova od nas i nacionalni koeficijent bi bio 6,000 za ovu sezonu... Znaci da bismo dosli do 6,000 ove sezone, neophodne su ili zbirno 4 pobede nasih klubova u grupama ili npr. 3 pobede i 2 remija ili 2 pobede i 4 remija.

Opet, 6,000 izvesno ne bi bilo dovoljno za top15 ove sezone, mislim da je 7,000 neki minimum. Sto znaci da ce Zvezda morati potegnuti i prezimeti u Evropi, a mi takodje da budemo minimalno na 7 bodova u grupi. Dobro je sto je Zvezda zajedno u grupi sa Olimpijakosom, pa ukoliko bi uspeli da zavrse ispred njih u grupi i da prezime, uz nasih 7 bodova, to bi skoro sigurno znacilo da bismo preskocili Grke ove sezone.

Sto se Hrvata tice, ako Dinamo ne odigra nekih 6+ bodova i ne prezimi u LS, nema dileme da cemo rutinski osisati Hrvate... E sad, Apoel ce biti teza prica, tj. sve zavisi kakvu ce grupu povuci. Mogu i oni da izvuku taj Dudelanz i da prezime posto su u drugom sesiru i da odrze koeficijent, bas dosta zavisi od njihove grupe sutra i to treba ispratiti pored nase najvise. Skoti su iza i mogu pretiti, ali nisam siguran da ce nas prestici do kraja ove sezone, imamo de facto 2 pobede ispred njih fore.

To je sto se tice borbe za top15 ove sezone... Koliko bi nam sada samo znacilo da je Radnicki dobio 2 meca protiv Flore npr... Slepci.

Nije nemoguce, ako Partizan prezimi (znaci 8-9 bodova), a Zvezda zavrsi ispred Olimpijakosa, mi bismo vec na prolece mozda bili u top15, ili bismo bili na pobedu i remi npr. udaljeni pa bi trebalo nesto osvojiti i u 1/16 LE... Ali fakat je da minimalno jedan tim mora prezimeti i ostati u igri. I taj jedan tim mora biti Zvezda zbog Olimpijakosa, jer jedno povlaci drugo... Olimpijakos ako prezimi, oni i u LE posle mogu uzeti dosta bodova... Ili npr. ako izvuku nas i Apoel zajedno, ista prica bi bila, neophodno bi bilo da ih ostavimo iza nas. Sumnjam da je na pocetku sezone bilo ko mogao zamisliti da se borimo ove sezone za top15 ali eto, konkurencija se obrukala, veciti ispunili zadatak, pa smo u igri.

E sad, ono sto je bitnije od ove sezone, to je da ulazak Partizana i Zvezde garantuje neke bodove u grupama. Kao sto sam rekao, ja mislim da je 2,000 u grupama realna prica neka i da je sve preko toga ozbiljan bas uspeh, a sve ispod toga blagi neuspeh. 5,500 je minimum po meni koji moramo ispuniti. To su 2 pobede i 2 neresene zbirno za oba tima. Sa 5,500 - 6,000 bi sebe stavili u sjajnu poziciju za naredne dve sezone, ako ne dohvatimo ove top15.

Recimo za narednu vec:

Image

Iako smo na ovoj listi jedno mesto slabiji, od 15. pozicije nas deli samo jedna pobeda u grupama teoretski. 13. pozicija isto nije nesto narocito predaleko... Otprilike daleko koliko i sada 15 ove sezone... Kao sto sam rekao, Hrvate cemo ostaviti ove sezone, tj. morali bi ih ostaviti makar 1,000 iza nas pred start sledece sezone, Cehe mozemo presisati i za 2,000 pred start naredne sezone uzimajuci u obzir da je Slavija u grupi sa Barselonom, Dortmundom i Inter i da bi i 3 boda u grupi tj. jedna pobeda bila veliki uspeh tu. Ono sto je jako bitno, i Ceska i Hrvatska ce i naredne sezone imati 5 timova u Evropi, a samo ce sampionu Ceske biti garantovano mesto u jednoj od grupa, niko nema direktan plasman na primer... Tako da em ce kasno krenuti u kvalifikacijama, em nema niko direktno, tako da smo u boljoj situaciji od Ceske i Hrvatske naredne sezone i sto se toga tice, tako da ako ih ostavimo 2,000 iza sebe ove sezone, bas tesko nas mogu uhvatiti, osim ako ne dozivimo sl. sezone neki ozbiljan debakl.

E sad, Skoti, Grci i Danci su prica za pratiti... Skoti sigurno imaju veci potencijal da nas ostave iza sebe jer imaju 2 LE tima, pre ce oni u LE da skupljaju bodove nego Zvezda.

Ali otom potom, meni iz ove perspektive deluje da cemo lakse uci u top15 na kraju ove sezone, nego na kraju naredne. :beyond:

Ipak, ona lista koja mene najvise zanima u zadnje 2 sezone i kojoj najvise pisem je ova:

Image

Mi smo ovde u jednoj ziceri poziciji. Hipoteticki da zamislimo da cemo imati 6,000 ove sezone na kraju, to bi bilo 18,375.

Da kazemo da ce nas Ukrajinci i Holandjani presisati kad tad, mi nismo njihova liga i ne takmicimo se sa njima. Isto vazi za Belgijance i Turke, prvi imaju 4 tima u grupama, drugi 3, ali i da nas ne stignu ove sezone, nema dileme da ce nas stici sledecih, previse ozbiljnih timova.

Sto znaci, da od ostatka Evrope, to trenutno stoji ovako kada stavimo ove 4 drzave ispred koje ce opet kazem neminovno do kraja ove petogodisnje liste prestici i Srbiju i Kipar:

14) Kipar 16,500
15) Srbija 16,375
16) Skotska 15,250
17) Hrvatska 14,250
18) Ceska 14,100
19) Grcka 13,900
20) Danska 11,750

Svedjane i Norvezane nisam racunao jer oni nisu realna prica.

Iz tabele se navodi da je u nasem interesu da na ovoj listi zavrsimo ispred svih ostalih na kraju sezone, sa sto vecom razlikom i da tu poziciju onda zadrzimo i naredne dve sezone.

Msm. ako do kraja ove sezone skupimo 2,000 bodova vise od Hrvata, imacemo 4,000 prednosti ispred njih, isto vazi za Cehe, a ni Grci nece vise imati ako Olimpijakos ne napravi nesto znacajno.

Moje misljenje je da su Skoti najveca pretnja ovde, ali otom potom.

Ova lista je nasa najbolja sansa, nekih 27,000 je prosecno potrebno zadnjih par sezona za top15 u petogodisnjem ciklusu, mi bi sa novih 6,000 imali preko 18,000 nakon tri godine... Znaci sa 4,500 u naredne dve sezone bismo trebali biti u top15, a 4,500 moze skupiti i jedan tim sa odlicnom sezonom.

Evo Hrvati na primer, Hajduk odmah ispao, Osijek odmah ispao, Rijeka nije usla u grupe... Samo im je maltene Dinamo doterao 3,375 ulaskom u LS, tamo ce isto nesto osvojiti i to ce biti oko 4,000.

Jos jedna bitna stvar, ogromne su sanse da ce nasa dva tima pored FKP i FKCZ koji budu igrali Evropu sl. sezone biti povlasteni i u Q1 i u Q2... Trebace malo srece u nekim ligama, ali dobre su sanse iz ove perspektive i to bi moglo igrati ulogu sledece sezone...

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 30 Aug 2019, 01:07

Sto se tice klupskog koeficijenta:

Image

Kada je Zvezda u pitanju, oni nastavljaju svoj put uspona. Oni su vec sada sa 4,000 odradili sasvim okej pricu... Sa 2 ili 3 boda u LS (0-2-4 ili 1-0-5) njima bi koeficijent skocio na 6,000 sto je ozbiljna prica.

Opet, verujem da ce oni ciljati u pravcu Ludogoreca, Apoela, Bate Borisova i slicnih ekipa koje bi im bili eventualni takmaci u borbu za status nosioca u 3. kolu LS kvalifikacija. Mislim da to nije narocito realno ove sezone, ali nema dileme da ce vec sledece Zvezda obici mozda i sve navedene klubove.

Kada je Partizan u pitanju, odmah da se razjasni, Partizan mora osvojiti 4 boda u grupnoj fazi Lige Evrope kako bi mogao krenuti da se dodaje koeficijent na ovo... Znaci, tek kada se odbrani ovaj koeficijent (3,000) sa pobedom i neresenim rezultatom, tek onda krece njegov rast. Znaci u slucaju da imamo skor u grupi 2-1-3, koeficijent bi bio 5,000 za ovu sezonu. Dve pobede (4,000) plus neresena 1,000. U sustini, kada udjete u grupnu fazu Lige Evrope, koeficijent kao da vam je 0,000 i tako racunate. 3-1-2 skor u LE donosi 7,000 koeficijent (3 pobede = 6,000, 1 neresena = 1,000, 6,000 + 1,000 = 7,000). Pa smo tako u sezoni 2017/2018 imali 2-2-2 u grupi (4,000 + 2,000) plus jedna neresena sa Plzenjom (1,000) i to nam je donelo 7,000.

Ako bi Partizan hipoteticki osvojio titulu u Srbiji, vazi ista prica kao za CZ, bilo bi lepo prestici potencijalne konkurente poput Karabaga, pa cak i ove timove poput Steaue i Paoka koji nisu usli u grupnu fazu Lige Evrope, ali svakako mogu biti eventualni protivnici u LE kvalifikacijama u buducnosti, sto je izvesno rekao bih... A videli smo i ove sezone da svako mesto znaci i da bi bio nosilac u plej-ofu Lige Evrope, treba ti taj neki koeficijent oko 20,000 i svakako je od interesa prestici sve potencijalne rivale. Prestizanje Rapid Beca bi isto bila lepa stvar...

Recimo, ja sam lani kada se igralo 6. kolo LE pisao da bi nam od velikog interesa bilo da Spartak izgubi i ispadne, to se desilo, a onda smo videli da smo ostali maltene dva mesta iznad crte u LE kvalifikacijama, a Spartak je ostao ispod nas... Znaci to su te neke nijanse. Isto kao sto bi se moglo lomiti izmedju Steaue i Paoka sl. sezone za to mesto ko ce biti nosilac, a ko ne.

Isto je vazno jer nama na kraju sl. sezone izlazi ovaj koeficijent od 6,000 i bilo bi ga dobro odbraniti vec ove sezone i onda bi maltene imali 2-3 godine fore gde bi opusteno ostajali makar na ovih 17,000 - 18,000 koji su granica tog statusa da li ces biti nosilac ili ne.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 30 Aug 2019, 17:21

Sad kad je zrebano za LE, mislim da je realnost malo drugacija oko top15 ove sezone.

Rekao bih da su sanse bas bas minimalne.

-Apoel je izvukao smesnu grupu i imaju vec vidjenih 6 bodova protiv Dudelanza, a verovatno i prolaz dalje u konkurenciji sa Karabagom, uzece minimum 1,500 za nacionalni koeficijent u ovoj grupi.

-Skoti su ipak teze prosli sto nije lose... Seltik ce imati tezak zadatak, Rendzers iako ima izjednaceniju grupu, verovatno jos tezi. Ne bih se iznenadio da oba tima ispadnu u grupi.

-Sto se tice Kopenhagena, favoriti su ovde za prolazak, pa mozda koliko toliko spase koeficijent Dancima.

-Da pomenemo i Svajcarce, zajebana grupa za Jang Bojs, a Bazel je mozda i najslabiji u svojoj grupi iako je bio iz prvog sesira. Mozda je Trabzon samo slabiji, ali tesko je pricati tako o nekome ko je izbacio Aek i Spartu Prag u kvalifikacijama.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 19 Sep 2019, 23:41

Okoncano je prvo kolo evropskih grupa.

Image

-Sto se tice Srbije, Partizan je doneo 0,250 u ovom kolu i to je to.

-Skoti prete iza, Rendzers i Seltik su prikupili 0,750 i rekao bih da su sada favoriti da zavrse sezonu ispred nas. Ipak, ono sto je bitno napomenuti je to da je Apoel izgubio i to u "na papiru" najlaksoj utakmici u grupi sto svakako udaljava Kipar od 15. pozicije... Apoel je inace na surov nacin izbacio Karabag u kvalifikacijama za Ligu sampiona ove sezone, eto fine sanse za Azere da im se osvete. Idealno bi bilo da u narednom kolu Sevilja rutinski dobije kuci Apoel, a da Karabag pobedi u Luksemburgu.

-Generalno ce sledece kolo dati veliki odgovor na pitanje oko 15. pozicije, pre svega taj mec Zvezda-Olimpijakos... Ako bi Zvezda dobila, a Partizan izvukao makar bod u Astani, prisli bi na 0,500 Kipru i 0,800 Grckoj. Dugo za srpski koeficijent nije bila neka bitnija utakmica od ove Zvezda-Olimpijakos...

-Sto se tice ove sezone, rekao bih da su Cesi i Danci poprilicno opusteno sigurni na 13. i 14. mestu. Ovo sve ostalo ce da juri 15. poziciju... I mislim da ce 15. mesto da izbori Srbija ili Grcka, opet zavisno od toga ko bude ispred Zvezda-Olimpijakos. Ne verujem ja da Dinamo u svojoj LS grupi moze vise od 3 boda do kraja takmicenja da osvoji, a nekako mislim da ce Atalanta da proigra kako takmicenje bude odmicalo. Dobio je Dinamo kuci i Arsenal pre par godina na startu takmicenja, pa su posle izgubili svih 5 meceva.

-Sto se tice ovih gore pozicija koje nas manje zanimaju, Portugal ce skoro sigurno ove sezone prestici Rusiju i vratiti sesto mesto... Holandija je apsolutni favorit da zavrsi sezonu na 9. mestu, dok ce preostale tri drzave da se bore da izbegnu 12. mesto... Iako je na prvu delovalo da Austrija bas nema neke sanse da zavrsi u top11, nakon velikih pobeda Salzburga, Laska i Volfsbergera, oni se itekako vracaju u igru. Mislim da bi Turci morali da se zabrinu jer Trabzon i Basaksehir skoro sigurno nece izaci iz grupe, a nisam nesto optimistican ni oko Besiktasa posle ovakvog starta, a Galatasaraj ima takvu LS grupu da mora pobediti kuci Briz da bi prezimeo...

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 04 Oct 2019, 01:55

Odigrano je drugo kolo evropskih takmicenja, a rezultat kao iz snova za Srbiju, dve pobede. Ne samo to, nego je pobedjen direktni konkurent Olimpijakos. Plus, poklopilo se da Apoel izgubi, a da Karabag pobedi tako da bih rekao da je utakmica Karabag-Apoel od krucijalnog znacaja. Eventualna pobeda Azera bi nam zavrsila veliki posao. Dobro je da je Rendzers u finisu ipak izgubio, plus odlicno je i sto je Fejnord dobio, tako da po meni Rendzers bas tesko moze izaci iz te grupe. Seltik je favorit da prezimi, ali videcemo sa koliko bodova.

Trenutno stanje:

Image

-Borba za 6. mesto izmedju Rusije i Portugala je takva da se takmice ko ce biti gori. Kod Rusa deluje da Zenit i Lokomotiva imaju prolece u dzepu, ali Krasnodar i CSKA su na 0 bodova u LE nakon 2 kola. Sa druge strane, Benfika vidjena kao cetvrta u LS, Sporting nije siguran da ce proci grupu, kao ni Braga. Jedino bih za Porto smeo da se kladim da ce prezimeti. Tako da ce biti mrtva trka do kraja za 3 mesta u LS i generalno 6 mesta u Evropi, umesto 5.

-Bice zanimljivo i u borbi za 11. mesto koja donosi direktnog predstavnika u Ligi sampiona. Iako je delovalo da je Austrija potpuni autsajder, sasvim je realno da im sva tri tima prezime, pogotovo nakon jos jedne dobre partije Volfsbergera. Lask je izgubio u Lisabonu, ali citam da su bili bolji rival, tako da ce poslednje kolo u Lincu vrv. odlucivati. Sve u svemu, mislim da ce imati dva tima na prolece u Evropi, dok Turci veoma lako mogu biti na nuli. Basaksehir i Besiktas su prezaljeni vec posle 2 kola, Trabzon takodje ne stoji dobro, plus Galatasaraj vec zaostaje za Brizom. A jedan Salzburg moze opet da u LE dobaci do nekog cetvrtfinala, ako uopste ispadnu iz LS. Tako da bi Turci nakon dugo vremena mogli ispasti iz top11, ali bice interesantno do samog kraja, presudice to ko bude imao vise timova na prolece. Bude li Austrija sa 2, a Turska sa 1 ili bez ijednog, sumnjam da ce se iscupati.

-Dugorocno gledano, odlicno sto je Slavija izgubila od Dortmunda, jako je bitno da Cesima ostane ispod 3,000 koeficijent i da ih na duze staze otpisemo. Nemaju oni taj kvalitet da nadoknade po meni jednom sjajnom sezonom. Plzenj je u padu vec par sezona, Sparta jad i cemer, plus opet ce igrati sa 5 timova sl. sezone, bez direktnih mesta... Sa druge strane Kopenhagen ce vrv. da prezimi, ali bilo bi dobro da ne osvoje previse bodova do kraja grupe i da ne prodju preko 1/16 LE. Mislim da mogu doterati koeficijent do 3,500, sto je opet lose, ali koliko toliko prihvatljivo na ovako njihovu uzasnu sezonu. Sve u svemu, dugorocno je to dobro jer ce doci na naplatu u narednim godinama ovako losa sezona.

-Ono sto nas najvise zanima, to je borba za 15. mesto. Ako bi Zvezda zavrsila ispred Olimpijakosa, mislim da ne bi postojala ni teoretska sansa da nas Grci ostave iza. Em bi Zvezda igrala prolece, em Partizan ce imati zicer u 6. kolu protiv izvesno Astane bez motiva i van takmicarskog ritma, mislim da je 1,000 bodova minimum koji cemo osvojiti do kraja grupne faze. Grcima u tom slucaju ne bi ni jedna pobeda bila dovoljna tj. Olimpijakosu jer oni dobijaju 0,400 za trijumf, a mi 0,500. Tako da bi odlicno bilo da Bajern savlada Olimpijakos oba naredna meca, a Zvezda nesto da otkine Totenhemu, makar jedan bod u dva meca.

Ne bih da potcenjujem Dinamo posle svega, ali iznenadio bih se ako ponove neki odlican rezultat u Evropi. Msm. cak i da pobede Sahtjor u Zagrebu, ostali bi iza nas, pa cak i sa jos nekim pobedama u LE... Nama je jedini kritican scenario gde bi Dinamo prezimeo u LS jer bi dobili ozbiljne bonus bodove za taj uspeh. Isto vazi i za Zvezdu, kada bi prosli dalje u LS, Srbija bi izvesno finisirala godinu u top15 zbog bonus bodova. Dobija se 1,250 u nasem slucaju ili u slucaju Hrvatske ako timove prezime u LS na konto bonusa.

Mislim da nam je Apoel i Kipar najozbiljniji rival. Bas bas bitan dvomec Karabag-Apoel, realno je da Apoel iscupa nekih 7 bodova do kraja, bez obzira na los start i da dodaju 1,250 na ovaj koeficijent, mozda i 1,500. U tom slucaju, da ih stignemo, nama trebaju 3 pobede i 1 remi, ili 2 pobede i 3 remija. Msm. ako racunamo da Partizan moze izvuci pobedu i remi, Zvezda jedan remi, verovatno bi zavisilo od toga sta bi Zvezda napravila na prolece, ili cak FKP ako prodje. Ne treba to zanemariti, 4 dodatne utakmice kad bi 2 tima prezimela... Ozbiljni su to bodovi u najavi. Ali ako Apoel podbaci, sve imamo u nasim rukama.

Treba se dotaknuti Skota, prete iza, ali kao sto rekoh gore, Rendzers po meni nece izaci iz ove grupe, cak i da uzmu npr. jos pobedu i dva remija do kraja (1,250), neka Seltik uzme isto to, to je 2,500 za njih. Morali bismo nadoknaditi sa oko 1,600, a i to je da bas izdominiraju Skoti. A opet, 1,600 nije nerealno za nas... Svajcarci nisu pretnja ove sezone, jednostavno Lugano nema kvalitet da uzme vise od 3-4 boda do kraja, ako i toliko uzmu, Jang Bojs ima otvorenu grupu gde ce dobijati i gubiti, ali grupu gde Porto ipak neprikosnoven, a svi ostali u igri za prolaz... Jedino je Bazel napravio iskorak za prolece, ali i oni imaju tesku grupu, sada im idu dva meca sa Getafeom. Sve u svemu, Svica bi morala ostati iza, tako da gledamo u pravcu Apoela i Skota trenutno.

Sto bi se reklo, bas nam se otvorilo i sve zavisi iskljucivo od nas. Ako bi FKCZ i FKP prezimeli, trebalo bi stvarno cudo da poduvamo za top15. Ali ono sto je jos bitnije, mi ne samo da bi imali benefit jer u sezoni 2021/2022 krece novi sistem (gde vazi lista sa kraja ove sezone), nego bi sledece sezone igrali sa 4 tima opet, imali priliku da jos vise nabudzimo taj koeficijent i da napadnemo mozda i top12-13. Koliko god to nekima izgleda nerealno, podseticu da osim mene, skoro niko nije verovao ni u top15 ove sezone. Ali bas bas bi bilo vazno da to izvucemo ove sezone kad se ovako otvorilo.

Da se osvrnemo i na listu za narednu sezonu:

Image

Iskren da budem, ja mislim da su nama sanse vece ove sezone da uhvatimo top15, nego naredne... Naravno, najvece sansu su one tamo sezone, ali sledece sezone bih rekao da je prvih 13 pozicija rezervisano. Dobro, Dance mozemo prestici ove sezone na ovoj listi, mada nisam optimistican jer Kopenhagen ima smesnu grupu iako ne igraju dobro, ali makar bi ostali rame uz rame sa njima, a oni osim Kopenhagena nemaju niti jedan tim sa koeficijentom da bude povlasten kroz LE kvalifikacije, tako bi bili u prednosti jer mi imamo 2 tima sa dobrim koeficijentom. Drugo, Skoti ce nam na ovoj listi verovatno pobeci, ali opet i kod njih je ista prica, mada Rendzers uspesno prolazi sve krugove vec 2 sezone. Tako da bi borba bila verovatno sa Grcima, jer Cehe cemo ostaviti bar 2,500 ove sezone, sto je ozbiljan kapital. Hrvati sa 5 timova nema trika da zaprete ozbiljnije ako mene pitate. Opet, idealno je uhvatiti 5 timova kad se promeni sistem, a to je od one tamo sezone zakljucno sa ovom listom ove sezone, Hrvati su bas promasili godinu, njih naredna sezona moze bas ukanaliti.

I da se dotaknem te trece liste za onu tamo sezonu gde suvereno dominiramo :D

Image

Ako racunamo da ce Turci sigurno uci u top15 i to opusteno, Hrvati ce tu otici debelo iza. E sad, van ovih top15, bitno je da napravimo sto vecu prednost ispred Grka i Ceha, za sta postoji velika sansa ove sezone ako Olimpijakos i Slavija odlete u LS kao cetvrti.

Sve u svemu, sansa je stvarno neponovljiva rekao bih.

Tri kljucne stvari za top15 ove sezone:

-Zvezda ispred Olimpijakosa
-Minimalno 4 boda Partizana do kraja Lige Evrope
-Apoel ne prolazi grupu, idealno da ostane na manje od 7 bodova.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 04 Oct 2019, 02:08

Kada je u pitanju klupski koeficijent koji nije zanemarljiv:

Image

Sto se tice Zvezde i njihove sanse da ako osvoje titulu budu povlasteni u Q3 LS, stanje stoji ovako:

-Ako pretpostavimo da ce titulu osvojiti favoriti u svojim ligama, ispred Zvezde bi trenutno bili Olimpijakos, Dinamo, Kopenhagen, Bazel, Apoel, Seltik, BATE Borisov, Astana i Ludogorec. 6 timova je povlasteno u Q3 LS, a ovde ih je 9 ispred Zvezde. Naravno, niko ne garantuje da ce svi timovi uzeti titule, Astana i BATE Borisov vise na par kola do kraja, ali da zamislimo da svi osvoje, Zvezda bi trebala da preskoci 4 tima da ne razmislja o ishodima u drugim ligama. Sa jos jednom pobedom ili dva remija, preskocili bi BATE Borisov... Apoel tek treba da potvrdi bodove u LE, pa je neizvesno, ali Zvezda bi sa jos jednom pobedom u LS ili dva remija verovatno skocila i preko Apoela. Ovo ostalo je nedostizno, ali ako se poklopi neki rezultat (a nece svi favoriti uzeti titule), Zvezda ako bude prvak Srbije, ima sansu da bude povlastena u Q3 LS sledece sezone. U LE skoro izvesno bi bili povlasteni do kraja. Samo cudo bi ih sprecilo.

-Sto se tice Partizana, u LS bi bas tesko bio povlasten u Q3, ne i nemoguce, ali bas tesko... Q2 je ipak realnija prica. Za Partizan je najbitnije da pobedi makar jos Astanu kuci po pitanju nacionalnog koeficijenta i da skoci na 5,000 ove sezone. Odbranili smo 4 boda i sada svaki uspeh se nadogradjuje na ovaj koeficijent, 2 boda za pobedu, 1 za nereseno. Sa jos 4 boda u grupi bismo odbranili ovih 6,000 koji nam se brisu naredne sezone i imali bi jos dve sezone lufta da budemo ili povlasteni ili na crti za plej-of Lige Evrope. Ono sto je jako bitno, to je da bi ta pobeda protiv Astane dovela do toga da se preskoce Paok i Steaua, dva tima koja ce skoro sigurno igrati LE kvalifikacije naredne sezone. Cetiri boda dodatna u grupi bi znacila i preskakanje Rapid Beca, jos jednog potencijalnog tima u LE kvalifikacijama, tako da i o tome treba voditi racuna...

-Takodje u toku je borba i da nas treci i cetvrti tim u drzavi bude povlasten u Q2 Lige Evrope naredne sezone... Posto oni preuzimaju nacionalni koeficijent, tj. peti deo nacionalnog koeficijenta, trenutno je 4,950. Ove sezone je trebalo 5,250 da bi se bilo povlasteno u Q2 LE, a za tako nesto bi nam trebale jos 2 pobede i 1 remi nasih timova u Evropi otprilike... Tako da to svakako nije zanemarljivo i nije isto da npr. nasa dva tima ako prodju Q1 igraju protiv Frankfurta, Sparte Prag, Moldea i slicnih, umesto protiv dosta dosta slabijih timova i tako otvore put za Q3. Sve u svemu, i ovo je jako bitno.

Generalno gledano, koeficijenti i ranking nikad bolji, kako nacionalni, tako i klupski. Bilo bi lepo da se ovo iskoristi ove sezone, jer zaista mislim ako udjemo u top15 ove sezone gde bi krenuli sa 5 timova kada se promeni sistem u sezoni 2021/2022 da ne bismo lako ispali iz top15. Imali bismo jaku finu zalihu, plus sa 3 tima de facto u evropskim grupama skupljao bi sigurno po neke 4,000 minimum koeficijent po sezoni sto je dovoljno da te odrzi, bez obzira na poene u kvalifikacijama, a i njih bi bilo sigurno. Sve u svemu, izuzetna prilika.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 26 Oct 2019, 15:54

Minula evro sedmica nije bila dobra za nacionalni koeficijent i deluje da je sada top15 za ovu sezonu nedostizan, osim ako se ne desi neko cudo u nastavku sezone.

Image

-Partizan je bas daleko po meni sada od nokaut faze Lige Evrope, morace se najverovatnije pobediti Alkmar u Holandiji i Astana u Beogradu, a cak ni to ne mora znaciti garanciju. Npr. ako rezultati budu ocekivani, pa Junajted i Alkmar ostvare trijumfe i u narednom kolu, tabela ce biti Junajted 10, Alkmar 8, Partizan 4, Astana 0. Samim time, ni pobeda u zadnja dva kola ne vodi dalje ako Alkmar slavi u Mancesteru, u utakmici koja u tom slucaju Junajtedu ne bi imala nikakav znacaj. Dosta za Partizan ovisi rezultat iz Kazakhstana sledece kolo, a pitanje je koliko je Astana motivisana sada, vidim da su kvote bas u padu na Alkmar, vec sada je 1,40 na njihov trijumf tamo. Za Partizan bi prvenstveno bilo dobro da se pobedi to 6. kolo zbog klupskog koeficijenta, jer nije isto da li ce on biti 3,000 ili 5,000 ove sezone, pa ako se uhvati jos neki bod negde dobro. Zvezda je u dosta boljoj poziciji, bod u naredna dva kola ih verovatno dovodi u situaciju da brane dva razlike u Pireju. Sa dva boda vrv. prolaze u LE pre poslednjeg kola.

-Iako je statisticki bio dosta slabiji, Apoel je izvukao 2:2 u Bakuu i sada ima super poziciju s obzirom kako je izgledalo posle poraza od Dudelanza. Taj mec Apoel-Karabag za 12 dana ce i odluciti ko ide dalje, jer ako Apoel pobedi, po meni ima zicer u zadnja dva kola. Plus im dolazi Sevilja u 6. kolu kada Spancima to nista nece znaciti. Karabag mora kako zna i ume da izvuce bod u Nikoziji i da se nada da ce osvojiti makar bod u Andaluziji ili da ce Sevilja odigrati makar nereseno na Kipru u 6. kolu.

-Posle rezultata ove sedmice, rekao bih da su Skoti sada blagi favoriti za 15. poziciju. Oni su u takvoj situaciji da lako mogu napasti i top13-14, a isto tako i da ostanu van top15. Zavisi koliko ce im timova prezimeti. Deluje da Seltik ima cistu situaciju, dok je Rendzers osvojio jako bitan bod u Portugalu. Sledece kolo i mecevi Lacio-Seltik i Rendzers-Porto ce dati dosta jasniju situaciju u tim grupama i sansama Skotske... Ali ova sedmica im je bas donela mnogo.

-Hrvatska je ostala u zivotu nakon boda Dinama u Ukrajini. Ako bi recimo Dinamo pobedio u Maksimiru protiv Sahtjora, imao bi zicer za prolaz dalje u LS. Znaci 0,500 za pobedu protiv Sahtjora, pa jos 1,250 bonus bodova za prolaz, to bi znacilo da bi izasli na 26,375. E sad, realno da Dinamo u 1/8 LS vrv. ne bi imao sta da trazi i da bi upisao dva poraza. Hrvati verovatno "ciljaju" u toj prici da prestignu Cesku jer ce Kiprani sigurno imati vise od ovoga, a da bi stigli Cehe, trebale bi im jos dve pobede Dinama, sto nije verovatno. Tako da su zadrzali sanse, ali one nisu velike.

-Svajcarci su po meni i dalje out i ne mogu se umesati u borbu jer ne vidim da Bazel i Jang Bojs mogu stici npr. do 1/4 LE i uzeti neke ozbiljne bodove tokom procesa.

-Zanimljivo je i u borbi za top11 i direktno mesto u LS mada deluje da Turska stoji najlosije iz ove perspektive ove sezone i da ce oni izgubiti direktno mesto. Besiktas je nakon 3 kola maltene ispao iz LE sa 0 bodova, Trabzonspor takodje, a sumnjam i da ce Basaksehir proci ovu grupu. Maltene im je jedina sansa Galatasaraj za neke bodove, a i oni da bi prezimeli, moraju pobediti na svom terenu sasvim solidni Briz, sto nece biti lako. Ukrajina jeste u padu i moguce je da Dinamo Kijev ispadne i u grupi u LE, ali imaju zalihu da opstanu makar jos jednu sezonu u top11. Austrija iako je van trenutno, utisak je da Salzburg itekako moze pogurati, a i Volfsberger i Lask ce do kraja LE uzeti jos bodova sigurno... Sve u svemu videcemo.

-Gore u borbi za 6. mesto, Portugal je prestigao Rusiju i to je to po meni. Braga ce izvesno igrati nokaut fazu Lige Evrope, Porto vrlo verovatno, kao i Sporting, dok i Benfika ima neku sansu. Uglavnom 2 ce sigurno proci, mozda i tri. Dok kod Rusije je CSKA vec ispala de facto, Krasnodar daleko od prolaska dalje... Zenit i Lokomotiva ce vrv. prezimeti, ali otom potom. Sve u svemu, Portugal deluje dosta bolje.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Postby Pit Bull » 08 Nov 2019, 00:20

4. kolo Lige Evrope je maltene otklonilo dilemu oko toga koja ce nacija zavrsiti u top15 u ovoj borbi ove sezone, skoro pa izvesno to ce biti Skotska. Iako je Kilmarnok ispao od Velsana, a Aberdin recimo izgubio dva meca u 3. kolu kvalifikacija od Rijeke, Rendzers i Seltik su odradili vec sada odlicnu evropsku kampanju i osigurali mirnu luku u top15 Skotskoj u narednim godinama. Velika stvar za njih je i sto su prethodnu godinu zavrsilo na 20. poziciji (a ne na 19oj). Nasi nesrecni mediji (Mocart pre svih) su pisali na kraju prosle sezone kako je idealna stvar sto je Srbija zavrsila na 19. poziciji ispred Skotske, a kriticno je jer ce njihov sampion naredne sezone opet krenuti od 1. kola kvalifikacija za LS, umesto drugog i tako im doneti laganih 0,500 za koje cemo mi ostati uskraceni. Tih 0,500 moze biti presudno u nekoj od narednih sezona.

Image

-Nakon ove runde takmicenja, rekao bih da pozicija Ceske i Danske nije toliko cvrsta koliko je bila i da teoretski i oni mogu da propadnu. Mada iako mislim da ce Apoel ostvariti dve pobede u naredna dva kola, sumnjam da moze u nokaut fazi Lige Evrope isto to da ponovi, ali nikad ne reci nikad. Danska je svakako u boljoj situaciji od Ceske s obzirom da Kopenhagen ima znacajno dva laksa meca do kraja grupne faze, a ocito ce i prezimeti kako stvari stoje.

-Mislim da je nemoguce da Skotska ovo ispusti. Kao sto rekoh, lako se moze desiti da i do 13. pozicije stignu ove sezone. Seltik ne samo da je prosao dalje, nego do kraja ima kuci protiv Rena (otpisanog) i gostovanje Kluzu gde ce Rumunima najverovatnije bod biti potreban za prolaz, tako da i neki dogovor nije iskljucen, mada sumnjam posle eliminacije iz LS kvalifikacija, mozda faktor osvete bude bio prisutan. Sve u svemu, 4 boda za Seltik dosta izvesno do kraja i 0,750 za koeficijent. Rendzers sa druge strane najverovatnije i sa jednim bodom do kraja ide dalje. Ako remiziraju u Holandiji u narednom kolu, proci ce. Mada cisto sumnjam da ce u Glazgovu da ispadnu od Jang Bojsa u poslednjoj rundi ako bude za prolaz. Vec sada imaju bolji h2h od Porta, kao i u najavi bolji od Fejnorda. Dva skotska tima na prolece u Evropi su realnost, cak je realno i da oba tima prodju grupu kao prvi, sto znaci i laksi zreb i potencijalno prolazak u dalju fazu ili makar neke pobede ili nereseni rezultati. Oni ce vec do kraja grupne faze da se priblize brojci od 27,000.

-Mislim da ovo iza nema preteranog smisla komentarisati vise za ovu sezonu. Kipar moze da se izbori samo ako Apoel dobije naredna dva meca sto nije nerealno, ali ce onda morati i da prodju jos jednu fazu dalje u sesnaestini finala, sto je vec malo teze.

-U ovoj borbi gore za top11, deluje da su Basaksehir i Galatasaraj jedina sansa za Tursku trenutno i to da oba tima prodju, inace ispadaju iz top11. A lako se moze desiti i da oba otpadnu. Salzburg je maltene vec u Ligi Evrope, a Lask posle ovog trijumfa danas ima otvoren put, a i Volfsberger mozda namakne jos neki bod.

Lista za narednu sezonu:

Image

-Jako je bitno da se napravi neka razlika ispred Ceha i Grka jos, tj. da Zvezda bude ispred Olimpijakosa. Mi sledece sezone mozemo da se jurimo sa Dancima za top15 (pretpostavka da ce Hrvati imati slabiju sezonu sa 5 predstavnika za koeficijent) i eventualno Cesima i Grcima ako izdominiraju. Skote i Ukrajince nema sanse da hvatamo, dok bi Kiprane mogli ako bi imali jednu debakl sezonu, sto nije realno.

Kup Radivoja Koraća
ABA liga
Evrokup
Košarkaška liga Srbije
Pit Bull

Return to Domaći fudbal