Board index Razni Sportovi Atletika

Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 05 Sep 2019, 08:59

Juče definitivno potvrđeno, ništa od SP za Ivanu Španović. Ako nas je jako nerviralo što je ostala bez dve sigurne medalje, zlata na EP na otvorenom zbog instant povrede i bronze na SP na otvorenom zbog otkačene nalepnice, sad i nema toliko razloga za nervozu. Navijam da na SP bronza ode sa skokom od 7m+ (teško) ili bar na 6.90m, što su daljine koje ove godine Ivana nema, pa će biti donekle lakše podneti još jedno takmičenje bez medalje. Ostaju još 2 ili najviše 3 velika takmičenja do kraja karijere, a možda i nijedno.

Bibić i dalje ima šanse da ode na SP, jer je pri vrhu liste čekanja, da upadne preko kvote.

Izgleda da je Amela Terzić trudna! :biggrin:
Pre par meseci se opasno pokačila sa Zilkićem. Ne sumnjam da ćemo jednog dana saznati i razlog.

Svakog meseca mi sve teže postaje da ostavljam komentare na temama vezanim za atletiku. :crybaby:
Za seniorsku balkanijadu ne ostavismo nijedan komentar..
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 05 Sep 2019, 09:29

octopus wrote:Pre par meseci se opasno pokačila sa Zilkićem. Ne sumnjam da ćemo jednog dana saznati i razlog.

Svakog meseca mi sve teže postaje da ostavljam komentare na temama vezanim za atletiku. :crybaby:
Za seniorsku balkanijadu ne ostavismo nijedan komentar..


Sumnjam, koga briga.

Isti slucaj i kod mene, koga briga. Za koju sedmicu SP u atletici, zaista mislim da nema potrebe otvarati posebnu temu, nema Ivane (mada je i ona navikla na medalje pa bi njen trofej bio ocekivan i malo ko bi se obradovao, cetvrto mesto razocarenje), nema prenosa na vidljivim kanalima, interes ce biti nula.

Teodora Simovic izdominirala, ali koga briga.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 24 Sep 2019, 21:00

User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby bowie » 25 Sep 2019, 01:00

@Telegraf 10,72 na 100m je "fantastičan rezultat" u ženskom sprintu, u muškom ne baš. :D
Takav je mentalitet u Srbiji. Mi ne volimo sport, ne volimo košarku, mi volimo da pobeđujemo. - Nikola Jokić
bowie
 
Posts: 165
Joined: 13 Aug 2016, 15:47

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 08 Oct 2019, 09:36

Samo jedan dan nakon završetka finala u ženskom skoku udalj, Ivana Španović započela sa treninzima. To mi govori da nešto nije u redu i da povred(ic)a nije jedini razlog njenog odustanka od SP... Nadam se da će Ivana spremna dočekati OI i da će dati maksimum, pa i da ne osvoji medalju neće mi biti žao, samo da učestvuje i da bude zdrava. Žao mi je što jedan takav as poput nje nema ništa jače od bronzanih medalja sa SP na otvorenom ili OI, a tamo neka Marina Bek prekjuče osvoji srebro. Odlična, vrhunska karijera, ali da je bilo sreće, moglo je mnogo bolje do sada.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 08 Oct 2019, 15:20

Meni to izgleda da se opasno ostri za sledecu sezonu.Ili da uskoro ima neko vojno takmicenje ( :roll: :biggrin: ) Jos jedna zanimljiva cinjenica je da je raskinula sa dugogodisnjim verenikom. Raskidi ne uticu previse na rezultate muskih sportista dok kod zena to ima uticaja, da li na bolje ili na gore u kratkorocnom smislu videcemo. U dugorocnom smislu, Ivana je posle Ria najavila svadbu 2020., verovatno porodjaj i kraj karijere, u novim okolnostima bi ovo mozda znacilo produzetak karijere, a posto su dvoje od troje nasih na SP bilo 35+, posto nema previse devojaka ni u svetu, a kamoli u Evropi da skacu preko 7m sto da ne skace i koju godinu posle Tokija.

Pre koji dan videh sliku Bibica. Svetsko prvenstvo u toku, on trci, a u pozadini kukuruz iz Rekovca. Izlizali smo tastature komentarisuci Ameline Mrsace, bele i kroseve RTS koji vise ne zanimaju ni decu, sada sa Elzanom isto. Meni cinjenica da je Amela pobedjivala Hasan i Klosterhalfen, da je Raovic dobijao Varholma, a Bibica Jakoba nije da se istice nego da je "struka" sakriva i da se crvene sta su uradili sa takmicarima tolikog potencijala.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 18 Oct 2019, 05:27

Da saberemo stihove i table i da podvucemo... Sezona bez Ivane u atletici bi bilo isto sto i GS bez Noleta, samo najzagrizeniji bi pratili ove ostale ciji bi uspesi i plasmani u trece kolo ostali nezapazeni. Ovo sto si napisao povred(ic)a jeste simptomaticno, sta se stvarno desava verujem da necemo saznati.

U njenom odsustvu smo imali sezonu u crnosivim nijansama. I dalje smo u beton ligi evropske atletike, to takmicenje nije najbitnije, ali je najslikovitije koje pokazuje stanje kompletnog sporta gde jedna svetla tacka ne moze osvetliti sav mrak. Na svetskom prvenstvu bedna tri ucesnika. Sinancevic je imao jedan fantastican hitac, na svetskom prvenstvu, u vrhunskoj konkurenciji, sa pravim metrom i spravama, ali ipak cu sacekati iducu godinu da vidim gde ce se ustaliti. Kolasinac i Tomasevic kao u pesmi preslab za kikboks, prejak za rokenrol, ostvarili norme, ali na velikoj sceni vec tradicionalnih 19.80 i 57m ni blizu za prvih 12. Ovi mladji od kojih sam najvise ocekivao Bibic i Gardasevic jesu osvojili u23 medalje, jeste Elzan oborio i neki licni, ali ovo je za njih sezona stagnacije sto u tim godinama je ravno nazatku, sa 21 odnosno 20 godina da su se plasirali na SP to ne bi bila senzacija i ne bi bili vunderkindi da su to ostvarili, koliko god visoke norme bile, u svakoj discipline se pojavili po tih 30-ak ucesnika, a za nase najvece nade, bronzanog sa EP u dvorani, njegovog kolege Anica i svih ostalih nije bilo mesta. Aleksa Kijanovic i Vucenovic stagnacija, preponasice, visasi takodje, u one koji ce pamtiti rezultatski sezonu po dobrom spadaju brat Bosko, Milana, Djordjevic, ali to je daleko i od evropskog nivoa, da li ima jos neko zadovoljan slabo mogu i da se setim.

Ovi pomenuti su se takmicili sa vise ili manje uspeha, a sta reci za druzinu koja dobija poslednji pasus. Jelaca svake godine odradi pripreme u inostranstvu, baci pionirski rezultat i u aprilu objavi da je povredjena i da je to to za ovu sezonu. Dudas provede mesece u Africi pa odradi pola jednog desetoboja, ove godine se nije ni takmicio, Bekric koji je prosle godine nesto nagovestio takodje. Ove godine se ekipi pridruzila i Terzic, sigurno se udala, da li je povredjena, uvredjena, nesto trece vrag bi ga znao. Jasno je da je izvor sa talentima mali, ali ocekivati jos nesto od ove cetvorke je vrhunski optimizam, a usmeravati bilo kakav novac u njih umesto u bilo sta drugo (koliko god smatrao sve projekte ass problematicnim) je vrhunski bezobrazluk.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 22 Oct 2019, 09:12

Posle dosta godina optimizma, u ovu 2019. sam ušao bez bilo kakvih očekivanja i priželjkivanja, kad je reč o seniorima i mlađim seniorima. Da nam u tako malo godina propadnu svi talenti i asovi, da se svi oni ispovređuju ili materijalno zadovolje, pre nego što će dosegnuti vrhove u karijerama, bilo je previše frustrirajuće čak i za nekoga ko prati rezultate mlađih pionira.

Na ova imena iz tvog poslednjeg pasusa, u kontekstu propadanja kvalitetnog gotovog proizvoda, dodao bih još nekoliko. Milana Ristića i Lazara Anića, koje su povrede urnisale, a Milana bolest i odvojila od ozbiljne atletike. Jovančević je baš poleteo ove godine, u prvom delu bukvalno a u drugom figurativno. Gledajući njegove statuse, plašim se da i njega očekuje karijera u zoni komfora, u kojoj nema ozbiljnih razultata. Vučenovićku atletika više ne zanima nažalost, da je bar krenula nekim pametnim putem nakon studija u SAD...

Ove godine samo jedan NR i to 5.30m u skoku motkom, ali kakvi su se sivi oblaci svili nad srpskom atletikom, i to je dobro. Oni koji nikad neće biti u mogućnosti da osvoje nacionalno priznanje, poput sprintera i Pazaraca, duže traju, ali fizički limiti su gadna stvar i posle par godina to počinje da se odražava na psihu. Zato je jako bitno da se svake godine lični popravljaju za bar centimetar ili stotinku. Elzan napredovao, ali najviše u nebitnoj disciplini, a na 1500m svega par desetinki ga je delilo od učešća na SP. Takmičar je on za razliku od Amele, mogao je lagano na SP da se primakne Zdravkoviću senioru, a to bi mu dalo dosta goriva za naredne sezone. Zbog toga je šteta što nije imao sreće sa štopericom. Ovako, možda i nije slučajno da umesto na SP trči oko šumadijskog kukuruza, jer loša Zilkićeva karma je prejaka do sada bila za sve talente pod okriljem AK Novi Pazar. Nadao sam se da Aleksa može ispod 10.45s ove sezone, ali i njega su povrede presekle. Brat Boško na 400m maestralan, nadam se nešto drugačijoj karijeri od Raovićeve. Milana se spustila na 11.50s, nadam se da može do državnog narednih godina.

Osveženje sezone je Sinančević, ne samo zbog SP, već i zbog nestvarnog napretka pre tog događaja, ali i zbog stava - govorim tiho i nosim psa sa sobom. Kad je bacao 18 ipo, govorio je kako može preko 20m. Kad je bacao 20m, tvrdio je da može mnogo dalje, ja kontao da misli na 21m, ali SP je potvrdilo da je mislio na još dalje. Nakon kvalifikacija na SP, samouvereno je tvrdio da cilja 22m. Sve do sada besprekorno ispunjeno, nadam se da će i ovo poslednje da se ostvari. Da podsetim, pre OSAM meseci je prvi put zvanično prebacio 19m!

Kao što smo se pre 2-3 godine otreznili da je Kolašinac prevara, to nakon ove sezone možemo da tvrdimo i za Samca. Eto u vreme Perića nije postojao Aca Maćić, kao ni na Partizanovom stadionu pre par godina, pa nažalost sad ne možemo da se sladimo lepom državnom rekordu Sinančevića. Previše prevara u atletici, samo EP i jače od toga treba priznavati kao NR i biće manje varanja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby werbatim » 13 Jan 2020, 11:19

Naslovi vesti (par dana razmaka medju vestima):

- Partizan najbolji u 2019. ...
- ...Istorijsko takmičenje bez i jednog atletičara Partizana
- Epilog sukoba u Partizanu: Kijanovići u BAK-u, Mirjana Stojanović sa grupom u Zvezdi...

haos
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 13 Jan 2020, 12:31

Raspad sistema, a budžet rekordnih milion evra...
Većina klubova i trenera je nezadovoljno jer hoće da se pitaju i da uzmu deo tog kolača, a oni koji to zaslužuju svojim rezultatima ćute i rade i na margini su jer ih politika ne zanima.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 18 Jan 2020, 17:15

Aleksa Kijanović popravio NR na 60m! Novo najbrže srpsko vreme ikad iznosi 6.70s, što je čak 5 stotih brže od starog rekorda koji je Aleksa držao u suvlasništvu sa Milanom Ristićem. I brat Boško je imao nestvarnu trku, jer je ostvario drugo seniorsko vreme u istoriji, 6.74s. Bravo!
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 19 Jan 2020, 05:40

Svaka cast Aleksi na sjajnom rezultatu. Trka nije bas 1/1 regularna jer je Bosko krenuo dobro pre ostalih, ali to ne bi trebalo da baci senku na rekord. Lukic i Tirnanic takodje u dobroj formi, Kolasinac opet preko 21m.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 24 Jan 2020, 10:13

Održan tromeč u Novom Mestu. Simpatično takmičenje. Nakon državnih rekorda Kijanovića i Kolašinca možda sam previše očekivao, pa nije bilo mnogo izuzetnih rezultata. Najviše raduje lični Bibića na 1500m 3:42.64 (pola sekunde brži nego ikad). Rekorderi ovaj put nisu zablistali - Kijanović solidan sa 6.76s, a Kolašinac podbacio jer je hitnuo kuglu tačno 20m.

Anja Lukić popravila lični na 60m (7.56s), a na preponama se sa vremenom 8.36s primakla ličnom na svega 4 stotinke. Milana na 60m sjajna sa 7.39s (lični 7.36s). Skakači Jovančević i Anić zabeležili daljine 7.78m i 7.61m.

Trgovčević trčao 7.92s na 60mH što mu je najbrže vreme otkad trči za nas. Lični mu je 7.84s. Stambolić vrlo dobra na 800m sa vremenom 2:08.83. Nedeljković popravio lični u bacanju kugle na 17.75m. Španovićki virus odlaže početak sezone, a Gardaševićka otvorila sezonu skokom od 6.31m.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby jabukamen » 28 Jan 2020, 05:40

Na mitingu u Bratislavi nekoliko dobrih rezultata nasih. Najpozitivnije iznenadjenje Nemanja Bulajic sa 6.86s sto je sasvim dobar rezultat za balkanske prilike i dodatno pojacavanje sprinterske konkurencije u Srbiji. Milana nove dve trke ispod 7.50, a Anja Lukic 8.34s sto je veoma blizu njenog najboljeg rezultata ikad.

Najbolji od svih Aleksa Kijanovic koji je u poslednjih nekoliko dana imao cak tri trke bolje od 6.75s sto je do pre koji dan bio drzavni rekord. Za vikend je trcao 6.71 i 6.73s. Zao mi je sto nije izjednacio onih 6.70. Obicno izjednacenje rekorda ima gorak ukus jer je tako malo trebalo da se obori, ali ovde bi to znacilo "pranje" ipak neregularnog rezultata iz BG. Navijam i za njega i za Milanu da obore sprinterske rekorde i unutra i napolju ne samo zato sto bi tim rezultatima bili konkurentni na evropskom nivou nego i jer su svi trenutni sprinterski rekordi problematicni. Zenski rekord u dvorani Spanovicke je cak i njen trener rekao da je Ivana prestupila, napolju je Sinkoviceva imala uragan u ledja, o muskim sprinterskim rekordima je vec pisano. Isto tako bi mi bilo zao da Ivana zavrsi karijeru (a trenutno postoji opasnost da ce tako biti) sa najboljim rezultatima 7.24m sto je mereno 10 minuta i malo ko je u to poverovao i 7.10 sa ulicnog vasara. Previse joj je trofejna karijera da bi ovi rezultati bili ono "najbolje" od nje.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Domaća takmičenja i srpski atletičari u svetu

Postby octopus » 28 Jan 2020, 11:50

jabukamen wrote:Najbolji od svih Aleksa Kijanovic koji je u poslednjih nekoliko dana imao cak tri trke bolje od 6.75s sto je do pre koji dan bio drzavni rekord. Za vikend je trcao 6.71 i 6.73s. Zao mi je sto nije izjednacio onih 6.70. Obicno izjednacenje rekorda ima gorak ukus jer je tako malo trebalo da se obori, ali ovde bi to znacilo "pranje" ipak neregularnog rezultata iz BG. Navijam i za njega i za Milanu da obore sprinterske rekorde i unutra i napolju ne samo zato sto bi tim rezultatima bili konkurentni na evropskom nivou nego i jer su svi trenutni sprinterski rekordi problematicni. Zenski rekord u dvorani Spanovicke je cak i njen trener rekao da je Ivana prestupila, napolju je Sinkoviceva imala uragan u ledja, o muskim sprinterskim rekordima je vec pisano. Isto tako bi mi bilo zao da Ivana zavrsi karijeru (a trenutno postoji opasnost da ce tako biti) sa najboljim rezultatima 7.24m sto je mereno 10 minuta i malo ko je u to poverovao i 7.10 sa ulicnog vasara. Previse joj je trofejna karijera da bi ovi rezultati bili ono "najbolje" od nje.
Nisam znao to za Šinkovićevu. Ispade sad da je sve što je ranije postignuto prevara. Guglao sam i ne mogu ništa da nađem o Mladenu Nikoliću, njegov NR na 200m deluje baš moćno za srpske pojmove. Voleo bih da čujem mišljenje nekoga iz sveta atletike šta misli o njegovim vremenima, nikad nisam čuo nikakvu kritiku. Mnogi stariji ljubitelji srpske kraljice i dalje njegovih 10.34s smatraju kao državni rekord, jer je opšte poznato da Branković nikad nije mogao da istrči stotku za 10.33s.
Slažem se da su oba rekorda Španovićke sumnjiva, ali ona ima 7.08m na OI, pa tih 7.10m uopšte ne paraju oči, za razliku od onih 7.24m. Što kažeš, sa svim onim većanjem to sam i zaboravio, sve dosta podseća na slučaj nakresanog Kresoje. Ali ovo je bilo na EP! Ako u rezultat sa tog nivoa ne verujemo, onda ne treba ni u šta više verovati.
Aleksa i Boško su nestvarni talenti i drago mi je da drže 4 od 6 dvoranskih sprinterskih rekorda. Voleo bih da Boško jednog dana na otvorenom trči ispod 45s, a Aleksa ispod 10.33s. Mislim da je to realno. Za Milanu već manje vere imam da može da napadne 11.33s. Salaški i muška štafeta 4x400m su rekordi na lepom nivou i meni deluju prilično čisto. Mada, ako ćemo mak na konac, sumnjivo je da je Salaški uvek najbolje trčala u Staroj Zagori i da je aktuelni rekord ženske štafete 4x400m postignut u istom mestu. Uvek ima prostora za sumnju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests