Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Amaterski Boks

Amaterski Boks

Postby Lakerit » 11 Nov 2017, 01:58

Отварам тему о овом некада врло популарном и многим медаљама са ОИ окићеном спорту.
Нажалост, аматерски бокс је страшно пао у Србији. Један од разлога је мафија која се надвила над овим спортом. Потпуно је отишао у декаденцију.
Дакле,
Vesti
26. oktobar, 2017.

Sudijska nepravda u Antaliji


Đorđe Bujišić, jedini naš predstavnik na Evropskom prvenstvu u Antaliji, završio je takmičenje u četvrtfinalu. Nakon pobede nad bokserom iz Švedske, klasičnom sudijskom nepravdom i rezultatom 3:2 naš bokser je poražen od Irca Tomasa Majersa. Tako je Srbiji za dlaku izmakla dugo čekana medalja u ovom uzrastu (bokseri starosti 17 i 18 godina), a sledeću šansu neki novi klinci imaće u aprilu sledeće godine.

Đorđe Bujišić i trener Ivan Ribać iz Antalije se vraćaju u nedelju 29. novembra. Bilo je ovo poslednje veliko takmičenje u ovom uzrastu za ovu godinu, a već od početka sledeće naš mladi bokser nastavlja u seniorskoj konkurenciji.


http://www.sbf.rs/vesti/433-sudijska-nepravda-u-antaliji

Некада чувена "Златна рукавица"

Za Zlatnu rukavicu u Kombank Areni

Od 22. do 26. novembra u beogradskoj Kombank Areni biće održana 60. jubilarna Zlatna rukavica, međunarodni turnir koji je prvi put organizovan davne 1957. godine. I ovoga puta očekuje se učešće evropskih reprezentacija, kao i veliki odziv domaćih takmičara. Boksovaće se tri dana, a finale je zakazano za subotu, 25. novembar od 19.00 časova.

Nakon tri godine za redom, koliko je „Rukavica“ bila stacionirana u Vrnjačkoj Banji i bila organizovana na zaista vrhunskom nivou, naš najstariji turnir se vraća u Beograd. Osim toga, biće ovo prvi put da se jedan događaj u olimpijskom stilu boksa održava u beogradskoj Kombank Areni. Ulaz će svakog dana biti besplatan, a finalne borbe će biti uživo prenošene na televiziji Sport Klub i to na teritoriji svih zemalja bivše Jugoslavije.

Kada je u pitanju reprezentacija Srbije, ona se u podmlađenom sastavu nalazi u Makedoniji. U toku su zajedničke pripreme sa makedonskim bokserima, a očekuje ih učešće na međunarodnom turniru Zlatni gong u Skoplju. Zatim, pre povratka u Beograd, naši bokseri će imati još jedne pripreme na Zlatiboru.


Image
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Бокс

Postby Lakerit » 11 Nov 2017, 02:04

Последњи велики успеси, браћа Качар(Слободан и Тадија)





Да ли неко има сазнања шта се дешава у нашем аматерском боксу? Да ли је то мртва прича због мафије и криминала или има неких назнака опоравка?

Мени није јасно да ми у тешкој категорији не можемо да избунаримо неког Миличића динарца од 2 метра да боксује.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Бокс

Postby octopus » 17 Oct 2018, 07:05

Na juniorskom EP 4 medalje za srpski boks!

Semiz Aličić zlato.
Nina Stajković srebro.
Omer Ametović bronza.
Ognjen Đurđev bronza.

Nestvarni rezultati.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Бокс

Postby Lakerit » 17 Oct 2018, 08:11

Коначно добре вести из нашег бокса.
Надам се да ће бар неко од њих имати добру бокс каријеру.
Прво аматерску а онда профи.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Бокс

Postby Lakerit » 18 Oct 2018, 13:22

Семиз Пиња Аличић јуниорски шампион Европе у боксу

Image

Србија је добила јуниорског шампиона Европе у боксу! Реч је о Семизу Пињи Аличићу , јуниорском репрезентативцу наше земље у бантам категорији. Пиња је направио праву сензацију у руском граду Анапи где је одржано Првенство Европе за јуниоре 2018. стигавши до злата. У борби за победничко постоље српски млади боксерски ас савладао је изуетно тешког противника из Бугарске Радева Јасена и тиме донео нашој земљи злато након дугогодишњег поста.

Наши бокс орлићи бриљирали су у Анапи. Поред Шапчанина Пиње до медаља су стигли Нишлијка Нина Стајковић која је освојила сребро, и два бронзана борца Омер Бели Аметовић и Огњен Ђурђев.

За само годину великог рада, реда и посвећености бокс у Србији је процветао. Најбољи доказ за ту констатацију су медаље које су у протеклих десет дана исковали репрезентативци Србије на међународној сцени и то што су после дугог низа година српски боксери почели су да доносе медаље за нашу земљу.

Лед су пробили сениори на чувеном турниру у Минску, на једном од најјачих еx СССР турнира, где су освојене две бронзе (Дамјан Грмуша и Никола Стевановић) и сребро које је исковао наш најбољи тешкаш Владан Бабић, који је изгубио у финалу од светског шампиона. Након Минска уследила је жетва медаља у Анапи.

Тренери и представници бокс савеза других земаља са великом пажњом су испратили партије наших боксера на ЕП уа јуниоре и након борби прилазили су нашем селектору Драгану Васиљевићу да честитају на успесима српског тима.

“Генерација јуниора и претходна генерација кадета управо су будућност српског бокса. То је генерација која може имати Олимпијског победника на Олимпијским играма 2024. године у Паризу, што је веома реално ако будемо наставили овако да радимо уз овакве услове. Посао у Анапи је завршен сјајним резултатом, златом које је засијало око врата нашег Пиње и сребром Нине, а не смемо заборавити но бронзе сјајних Омера и Огњена. Имали су тежак задатак и опасне противнике, али су показали да су спремни да се боре до краја, да немају страх, да увек иду срцем и до краја и да на крају постану европски шампиони, као што је учинио Пиња“ – рекао је селектор Васиљевић.

http://bokserskisavez.rs/%d1%81%d0%b5%d ... bd-%d0%b5/
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Бокс

Postby Lakerit » 18 Oct 2018, 17:33

Arena sport 2


19:00
Boks - BOKSERSKA LIGA SRBIJE: Valjevo - Loznica
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Бокс

Postby Olimp » 18 Oct 2018, 20:10

Ovaj sport baš ne pratim i ne volim.
Za upućene-imamo li šanse da imamo predstavnika na Igrama u Tokiju?
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Бокс

Postby Lakerit » 18 Oct 2018, 21:10

Могуће али мислим да је прерано.
Зависи и како ће ићи квалификације за ОИ.
Следеће године је СП у Сочију веорватно ће то бити део квалификационог процеса.

Ми тек формирамо тим за ОИ 2024 и касније.
Нама је бокс био распаднут потпуно.
Али млађе селекције у последње време постижу добре резултате.
Формира се поново боксерска лига након 15ак година паузе.

Иначе су изгледа избацили теже катеогрије са ОИ програма.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Бокс

Postby Milutinov Tata » 18 Oct 2018, 22:04

Lakerit wrote:Иначе су изгледа избацили теже катеогрије са ОИ програма.


Ravnopravnost polova?
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Бокс

Postby Lakerit » 19 Oct 2018, 07:20

Пре бих рекао слаба конкуретност.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Бокс

Postby Lakerit » 13 Aug 2019, 22:40

Бокс ми је помогао да не одем на дно
Као такмичар, репрезентативац, у животу сам искусио и добра и лоша времена, али сам остао захвалан спорту што ме је извео на прави пут, то данас покушавам да пренесем и на ову децу. – Један је Светомир Белић



Подсећање на златна времена нашег спорта, посебно бокса, показује да некадашње шампионе, мајсторе ринга, много боље оцењујемо из перспективе нашег времена. Драган Васиљевић Дурунга, некадашњи репрезентативац Југославије, боксер Лознице и Мачве, данас са пуно успеха, више него било који његов претходник и савременик, своје богато и драгоцено искуство са ринга несебично преноси на младе мајсторе. Своје слободно време, после завршене спортске каријере даје боксу, спорту који га је вратио са странпутице, подарио му нови живот, добру и здраву породицу и наследника који данас све даје за бокс. Као и његов отац.

У арени боксерских великана Драган Васиљевић заузима почасно место, раме уз раме са највећим шампионима тадашњег времена, када је бокс на овим просторима био у центру свих спортских збивања а боксери хероји нације. Захваљујући медаљи на шампионату Европе Драган је данас носилац државног признања. Тренутно је задужен за рад са младим боксерима, који ће за годину, две стасати и за сениорски погон а многи ће за пет година, надамо се представљати Србију на Олимпијским играма. Тренутно, млади мајстори ринга су на Златибору где уче нове боксерске лекције.

Србија је медаље на великим шампионатима за младе боксере освојила у последњих седам година?

Случајно или не на овом месту сам у последњих седам година. Медаље ће тек стизати.

Где је бокс данас у Србији?

Тренутно је још у фази развоја, јер је бокс опасно стагнирао у последњих петнаестак година. Истина је да имамо доста талената, међутим, бокс тих година није имао озбиљну подршку државе, као што то данас има. Кад дођемо на велика такмичења видимо где нам је место.

У чему је проблем?

Некада је иза боксера држава била гарант, било је и пара и добрих припреме и великих тренера. Данас је тога све мање. Данашње руководство је на великом искушењу. Треба вратити оно време, створити нове кадрове који су спремни да себе дају сто одсто, а да при том не траже ништа.

Тренутно је репрезентација на Златибору. Какав је план и програм?

На планинској лепотици остајемо до 18. августа када се селимо у Бању Ковиљачу, где ћемо бити до краја месеца. Спремамо се за првенство Европе које је од 4. до 14. септембра у Софији. Оптимиста сам. Велику наду полажемо у Ахметовића, Аличића, Мемића. Млади су, желим да видимо колики им је домет иако су годину дана млађи од осталих. Заједно са мном су и тренери Томашевић и Обилић.

Да ли од ових дечака очекујемо и будуће олимпијце?

Ово је један део тих момака, али имамо и млађе боксере од њих, попут Краснића, Симића, Чингелића... Имамо и најмлађе боксере који показује да имају добар потенцијал.

Какву сарадњу имате са клубовима?

Можда ће ми неко замерити, посебно људи из савеза, али неопходна нам је систематизација. Морамо да имамо тренерску, судијску комисију. Да се направи контрола, или да постоји десетак плаћених тренера, да савез подржи ту идеју, па да кренемо напред. И не само тренери већ и клубови и да имају одговорност.

Како оцењујете одлуку водећих људи савеза да смене селектора сениора Миодрага Перуновића?

Сматрам да је то била сувише брза и исхитрена одлука. Мијо Перуновић био је шампион, једноставно није то заслужио. Он је велики човек, мој добар пријатељ. Ако је неко очекивао да ће се видети бољитак после шест месеци тај се опасно преварио.

Шта вам је бокс у животу дао, осим медаље која вам је донела и национално признање?

Бокс ме је смирио, дао ми је шансу, у тренутку када сам опасно падао у животу. И зато према боксу осећам велику обавезу. Данас захваљујући медаљи добијам и спортску пензију. Једноставно, имам осећај и обавезу да нешто вратим боксу, јер сам од њега добио медаљу, пензију, услове да постанем човек, иако сам имао хиперактивну младост. Бокс ми је помогао да не одем на дно. Неко је за мене радио као што и ја данас радим за друге.

Ко је за вас највећи боксер са ових простора?

Светомир Белић без премца. Јер када гледате где је све провлачио главу, какве је комбинације имао, храброст и мудрост, онда вам не остаје ништа друго него да се само дивите таквом човеку. Ретки су такви. Боксовали смо заједно, био је мој велики навијач јер смо се лепо разумели. Уживали смо у тим опасностима. Имали смо сличну особину, нисмо били велики радници.

Радо се сећате проведених дана у Лозници и Шапцу?

Шабац ми је остао у срцу. У том граду сам формирао своју личност. Моја главна водиља, човек који ме је усмерио у добром правцу је био кум Миленко Кузмановић који је боксовао за Панчево. Објашњавао ми је шта је човек а шта нечовек. Да је сваки човек ограничен временом. Да када то време славе и успеха прође треба да објасни будућим поколењима где је потрошио то време. Све ми је то пролазило кроз главу. Заволео ме је игуман манастира Троноше Антоније Ђурђевић. Уз његову љубав и савете поново сам постао човек.

http://www.politika.rs/scc/clanak/435666/Sport/Ostali-sportovi/Boks-mi-je-pomogao-da-ne-odem-na-dno
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Бокс

Postby druga generacija » 15 Sep 2019, 06:38

Na SPu u Boksu u Rusiji ostao je jos Vanja Babic, koji ce sutra imati borbu prvog kola protiv Britanca.
Sandro Poletan -75kg je juce izgubio u drugom kolu od 4 nosioca iz Italije. U prvom je savladao Spanca. Preostala trojca su porazeni u prvom kolu. Milan Vrankovic -69kg, Dusan Janjic -52kg i Aleksa Markovic -81kg.
druga generacija
 
Posts: 680
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Бокс

Postby octopus » 18 Feb 2020, 12:27

Beograd domaćin Svetskog prvenstva u boksu!

Beograd će biti domaćin Svetskog prvenstva u boksu 2021. godine. To je odlučeno u utorak na sednici Izvršnog odbora Svetske bokserske asocijacije (AIBA). Beograd je na samitu u Budimpešti jednoglasno dobio domaćinstvo i ponovo će organizovati najveću svetsku boksersku smotru. Prethodno, glavni grad Srbije bio je domaćin najboljim bokserima sveta 1978. godine.

Beograd domaćin Svetskog prvenstva u boksu
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Бокс

Postby octopus » 16 Mar 2020, 00:08

Skroz neočekivano, obzirom na okolnosti, danas su počele olimpijske kvalifikacije. Dušana Janjića deli samo jedna pobeda od odlaska na OI.

Danas su u prvim mečevima lagano ispali Aleksandra Rapaić i Nemanja Gavrilović. Pored Janjića, šanse za OI imaju još: Sandro Poletan i Milan Vranković, koje tri pobede dele od plasmana; kao i Vladan Babić i Nina Radovanović, kojima će trebati dve vezane pobede. Objektivno, Janjić nam je jedina nada, u meču protiv Gruzina gde je daleko od uloge favorita.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Boks

Postby grobar_Zvornik » 16 Mar 2020, 14:34

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Next

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests