Board index Sportske zanimacije Multimedija

Kutak za gejmere

Re: Kutak za gejmere

Postby Ron Swanson » 16 Jul 2019, 21:29




Image
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 16 Jul 2019, 21:38

Fifa ostade jedina igra koju kupujem godinama...
Ove godine ubacuju i mali fudbal :okk: Imala je ona Fifa street nekad za xbox i ps3, igretina bila. Igrao sam sa drustvom 25h/24h dnevno. Sad ce ubaciti isti fazon u Fifu 20.

PES nema smisla davati pare, NBA dosadio bez inovacija... to moze i preko torenta da se skine :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Ron Swanson » 17 Jul 2019, 09:09

Meni je FIFA teško sranje, za PES treba dati pare.

Baš sam nedavno bio kod drugara koji mi stalno soli pamet o FIFI, ja reko' daj da igramo taj ping-pong kad već toliko kukaš i oderem ga bez primljenog gola. Baš đubre od igre. Sve je savršeno, osim najvažnije stvari - gejmpleja, koji je tragičan.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 17 Jul 2019, 09:20

Sto se gempleja tice, tu se moze diskutovati, ali sve se svodi na stvar ukusa. Meni vise pase Fifa btw. Taj neki arkadni stil.

Medjutim, ja je ne kupujem zbog gempleja, grafike, fizike... Vec zbog Online modova.
Segment u kom PES ne postoji. Dok fifa samo nadodaje svake godine, eto i taj ulicni fudbal sto ubacuju mocice da se igra online...Ultimate Team je nesto sto mi je oduzelo ko zna kolik osati poslednjih 6-7 godina...

Pes je bas za drustvo, igra koja stagnira, bez inovacija vec 20 godina, da sednes i odigras i da se razilazimo, dok je Fifa bas razradjena igra, ima vise online modova nego PES licenciranih klubova :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Vesely.24 » 17 Jul 2019, 09:23

fabricio wrote:Fifa ostade jedina igra koju kupujem godinama...
Ove godine ubacuju i mali fudbal :okk: Imala je ona Fifa street nekad za xbox i ps3, igretina bila. Igrao sam sa drustvom 25h/24h dnevno. Sad ce ubaciti isti fazon u Fifu 20.

PES nema smisla davati pare, NBA dosadio bez inovacija... to moze i preko torenta da se skine :biggrin:

I ja sam samo Fifu kupovao i tako će i ostati. Fifa Street na PS3 je vrhunska igrica, izuzetno zanimljiva. A koliko je tek finti moglo da se uradi, baš je ludilo a imala je i dosta modova koliko se sećam. Jedva čekam kraj septembra da izađe nova Fifa.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Kutak za gejmere

Postby Ron Swanson » 17 Jul 2019, 09:31

A, okej onda. Meni je taj arkadni stil jeziv, radije igram haxball kad mi je do arkade. :D

PES mi je dobar i online, jer mogu da igram sa živim ljudima, master lige i slično su mi dosadili posle 15 godina igranja toga. Stagnira možda u pogledu prezentacije, ali gejmplej je daleko odmakao, a to mi je najbitnije.

Znam da FIFA ima brdo online modova i svega, igram svake godine i nju malo, al' džabe kad mi je ono što je najvažnije bezveze. :biggrin:
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 17 Jul 2019, 09:41

Mislio sam na to da stagnira u online modovima. Godinama nisam igrao aktivno, pitanje je osim 1vs1 jel ima jos nesto vredno pomena i da je zabavno izaslo. A to 1na1, meni bar, mnogo brzo dosadi.
Master ligu sam ja nekad igrao, ali offline, ne znam jel to mzoe online na pesu?

Inace, kod Fife, 66% vremena mi ide samo na obitavanje u meniu onlinea, kupovanje igraca, trejdovanje, zaradjivanje coinsa, sastavljanje tima i formacije, pa onaj "squad bilder" mod gde moras da sastavis ekipu iskljucivo od 3 svajcarca, 4 nemca i 4 engleza, a da hemija bude 100% recimo... to odmah ima na youtube tutoriali, ali meni je bas fora da sam sastavim, nekad mi treba i po dan-dva, pa nestane coinsa pa frka... :biggrin: . Jos ako uleti neka kartica kao nagrada kvalitetna, radujem se ko dete :biggrin:
A i 1na1 mi je isto top kad igram sa svojim igracima, a ne klubovima.

Tek jedna trecina vremena mi ode na meceve u onlineu.

Nije Fifa klasicna arkada, ali je sistem takav da je sve veci fokus na nekom posedu i kreativnim igracima, da se brzo igra, nema zadrzavanja vremena i to, nego sto se tezi nekom realizmu. A meni to odgovara, jebemliga.

Vesely, posto uzimas dvaesticu, javi da odmerimo snage na jesen. :okk:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Ron Swanson » 17 Jul 2019, 09:52

Nema master lige online, ali postoji MyClub i tu ljudi skupljaju novčiće, menjaju igrače, počinju od nepoznatih igrača, pa napreduju, izvlače neke crne, zlatne i srebrne lopte sa najvećim zvezdama itd itd, slično je kao FIFA.

Tu je i PES League u kojoj su svi klubovi manje-više jednaki, jer svi igrači imaju slične ocene i to je ono u čemu se igraju takmičenja, pošto tu slične ocene imaju npr. Barselona i Levante, pa može da se igra lepo da se vidi ko je zaista bolji.

Mene sve to mrzi da igram, tako da cepam samo klasični 1vs1 online u divizijama, gde napreduješ na osnovu broja skupljenih bodova u 10 utakmica. U svakoj diviziji imaš određeni broj bodova koji ti treba da bi opstao, odnosno da bi prešao u narednu i to mi je jako zanimljivo. Bodove dobijaš prema broju bodova koje donosi klub kojim igraš, npr. Junajted nosi 364, a Kristal Palas 477. Zato kod viših divizija ne možeš da igraš svih deset utakmica sa istim klubom, jer ti npr. za prelazak iz četvrte u treću treba 4500 bodova, pa sve i da pobediš svih deset utakmica sa Junajtedom, nećeš imati dovoljno da pređeš u sledeću.


Edit: Allianz Arena takođe ekskluzivno samo u PES-u.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kutak za gejmere

Postby Inzaghi » 18 Jul 2019, 16:17



Animacije konacno ove godine izgledaju ok. Moze bolje ali bar sad lici na nesto. Usporili su igru.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17120
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kutak za gejmere

Postby Inzaghi » 31 Jul 2019, 11:10

Probah demo pes-a juce. Menu izgleda perverzija dobar.

Sto se tice gameplay, dosta lici na 19. Radili su malo na gameplay i nekim stvarima ali manje vise je to to. Bolja je od 19.
Ali ono, mene i dalje podseca na ps2 eru pes-a. Moze da se odigra par tekmi za zabavu i to je to. Nista posebno. Ali je najbolji fudbal od kada su krenuli tu NG eru od pre par godina.



FIFA 20 Licences and Stadiums

https://www.ea.com/games/fifa/fifa-20/leagues-and-clubs-authenticity

Izgleda da dobijamo 20ak novih stadiona. Izgubili su Allianz-e :D (Juve i Bajern).
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17120
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kutak za gejmere

Postby Inzaghi » 07 Aug 2019, 11:53

Stari je pri kraju i dosta mi ga zao :crybaby: hteo sam da ga popravljam ali vreme je i za obnovu.

Image
Vece slike

Spoiler: pokaži
Image

Image

Image


Fenomenalan je :okk:
Gumene pecurke kao i drske pozadi pa nema nikako sanse tek sad da klizi.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17120
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 02 Sep 2019, 13:25

Nisam imao pojma koliko su emulatori evoluirali za PC. Te sam sinoc redom instalirao za sve moguce konzole, od ps1, ps2, ps3, xbox, snes, nintendo wii ... Lako se podesavaju, a nije ni tesko pronaci sajtove za download igrica.
Treba malcice jaci komp za PS3 emulator.

Def cu se pozabaviti malo u slobodnom vremenu sa nekim igricama koje sam igrao pre 10-15 godina fazon...

Dzojstik je obavezan, na mis i tastaturu je pretesko i neigrivo.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby baketa96 » 02 Sep 2019, 17:23

fabricio wrote:Nisam imao pojma koliko su emulatori evoluirali za PC. Te sam sinoc redom instalirao za sve moguce konzole, od ps1, ps2, ps3, xbox, snes, nintendo wii ... Lako se podesavaju, a nije ni tesko pronaci sajtove za download igrica.
Treba malcice jaci komp za PS3 emulator.

Def cu se pozabaviti malo u slobodnom vremenu sa nekim igricama koje sam igrao pre 10-15 godina fazon...

Dzojstik je obavezan, na mis i tastaturu je pretesko i neigrivo.


Koliko ti imas slobodnog vremena :D
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 02 Sep 2019, 17:28

Pa kad studiras, a ne ides na predavanja, uglavnom ga imas svo ovog sveta :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby baketa96 » 02 Sep 2019, 17:43

fabricio wrote:Pa kad studiras, a ne ides na predavanja, uglavnom ga imas svo ovog sveta :biggrin:


A studirao sam i ja tako al ti bas dominiras :D

Aj mi posalji na pm taj za ps2, ranije sam igrao neki Dragon Ball bas je gazio :biggrin:
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

PreviousNext

Return to Multimedija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests