Board index Razni Sportovi Odbojka

Muška reprezentativna odbojka

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 11 Aug 2019, 22:45

Ne zna se još ko je dobio, reče komentator malopre.
Naši lobiraju da budemo domaćini...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby veljkos161 » 11 Aug 2019, 23:10

grobar_Zvornik wrote:Сад већ импутираш. Нисам нигдје рекао да је нормално да нас рутинирају на -20 у сва три сета.
Већ да су квалитетнији и уједно да овој селекцији Србије недостаје ворлд клас играч. Прије 4 године помињало се да би то могао бити Атанасијевић. Објективно, то није. А није више ни толико млад.
Не пратим млађе категорије да бих анализирао је ли се родила једна велика нада. Контам да јесте да би медији макар покушали дочарати.

Причао сам са Вањом Грбићем у марту или априлу ове године на једном кампу... Необавезна прича о свему и свачему. Између редова и он је скептичан по питању рада у омладинским категоријама. Генерално што се тиче будућности.

Дуго смо при врху... за озбиљна дјела овај тим нема квалитет. Хоћемо ли то правдати да су други напредовали или ми назадовали, свако нек доноси суд.

Уосталом (нека ме исправе ако гријешим)... сјећа ли се неко како смо се пласирали на посљедње ОИ?! Је ли оно би дуел одлуке са Шпанијом?!

Нисам се одбојком никада бавио... али нисам слијеп да не видим да немамо примача. Да нам коректори нису први поентери у тиму. Да нам блок већ традиционално брза са спуштањем за пола секунде. Да играчи остављају превише простора иза блока...

Brate napisi " igrac svetske klase" npr, ovako kad napises vorld na cirilici deluje malo nakaradno :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 11 Aug 2019, 23:19

Потпуно на мјесту критика. :okk:

Немамо мајстора.

Него, апропо овог домаћинства те посљедње шансе за ОИ. Када би требала бити позната коначна одлука?
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 12 Aug 2019, 06:46

To i mene zanima a nigdje ne mogu naći taj podatak. Svakako da bi nam u Srbiji bile mnogo veće šanse, ali ako ne dobijemo bar da ga ne dobiju Francuzi ili Bugari kao najveći konkurenti. Samo sumnjam nešto u to. Imali smo pol poziciju za organizaciju ženskog turnira i debili su odbili. Na kraju nas nije koštalo ali eto falila je dlaka da odemo u peti set koji je uglavnom lutrija. Sada smo najbolje plasiran tim na CEV tabeli i po nekoj logici bi, ako to želimo, mi trebali imati prednost. Ali kažem vjerujem da ćemo se ili a) nedovoljno potruditi i lobirati b) izradiće nas. Inače mislim da na tom turniru imamo jednake šanse kao ovdje.
Doduše mislim da su Francuzi bolji od Italijana, ali su ekipa koja je u padu, i oni su razočarali na par zadnjih šampionata, pa i na zadnjim OI kad su ispali u grupi, a npr. Italija otišla u finale. Svakako ih možemo dobiti. Ostali timovi su za nijansu (Bugarska), osjetno (Njemačka, Holandija) ili puno slabiji od nas (svi ostali). U toj konkurenciji imamo podjednake šanse kao i ovdje, s tim da se igra više meceva, ali na kraju moramo dobiti jedan tim koji je tu negdje ili malo jači od nas.

Ajde sad naši izlobirajte nešto za nas majku mu. Ovi Italijani svake dvije godine nešto organiziraju, a mi od 2005 ništa nismo dobili.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Olimp » 12 Aug 2019, 07:15

Postoji još jedna šansa za plasman na Olimpijske igre, a to je evropski turnir u Berlinu koji se održava u januaru 2020. godine i sa koga će, takođe, samo pobednik obezbediti plasman u Tokio. Dakle, težak zadatak, ali ne i nemoguća misija pred našim momcima.

Dio medija je jučer prenio ovo.
Dakle ne znam da li je istina.
Sramota da drugorazredna odbojkaška nacija dobija druge OI zaredom kvalifikacioni turnir na domaćem terenu.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby octopus » 12 Aug 2019, 08:40

Čudno ti je što tamo neka Nemačka dobija organizaciju? :biggrin:
Ma nema, sve je u parama, u svakom segmentu života. Ko može da nam garantuje da upravo Boričić nije uzeo lovu za to.

Jako anemična igra naših, Italijani maestralni. Kad ovako izgubiš, nema za čim da se žali. Ali ako mi se išta gadi, to su oni tzv. taktički servisi. Pošalji ti njima jednu seljačku bombu i nek svaki naš igrač tako servira, pa onda nema zime. Previše taktičara u našoj ekipi, zato nam je servis i najslabija tačka. I sve ovo što pišem pada u vodu, jer nas je najviše ubio onaj lik sa onim komičnim trkom prilikom servisa. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby grobar_Zvornik » 12 Aug 2019, 09:14

Најбољи сервер којег памтим је онај Сарторети био (ако сам погодио презиме, љеворук)... гађао је као луд, али смо ми тада имали озбиљне примаче. Првенствено квиска... Данас немамо класног примача и то је велики проблем.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby V.M. Varga » 12 Aug 2019, 11:00

Kvisko je bio pre svega skorer, nije bio tako kvalitetan u polju. Prijem i defanziva su bili najveći problem te generacije, zato se i čekalo na zlato do OI 2000 i EP 2001 i to pre svega zbog promene pravila koja su najviše nama legla.

Tu mislim na ubacivanje libera, gde smo se savršeno snašli sa Vasom koji je stabilizovao naš prijem, kao i otežavanje lopte, što je usporilo igru.

Naravno za ta dva zlata pomoglo je i to što je golobradi Miljković doneo širinu, što su prošle te istorijske generacije Italijana i Holanđana sa kojima nismo znali da igramo i što su Rusi iako talentovaniji imali manja muda od makovog zrna.

Nažalost menjanja pravila, iako su nam donela ta dva zlata, su po meni ubile mušku odbojku kao sport. Izgubili su se aktraktivnost i brzina kod poena. A meni lično čak ni izbacivanje promene se nije dopalo, jeste da su one najbolje utakmice znale da traju po 3-4h, ali promene su nagrađivale rizik i agresivnost u igri.

Od tada daleko slabije pratim odbojku, gledam žensku jer je prijatna za oči. :biggrin:
User avatar
V.M. Varga
 
Posts: 3197
Joined: 14 Apr 2018, 00:14

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Lester Bo » 15 Aug 2019, 21:51

User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14790
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Foteljas » 16 Aug 2019, 06:50

Sta reci. Da li je dobro da se menja trener na manje od mesec dana pred EP, ja ipak mislim da nije.
Sa druge strane, ovo sto smo videli na kvalifikacionom turniru nikako nije bilo dobro, cak i da nekako zaboravimo na Italijane, mi smo se i protiv Kameruna i Australije prilicno bili mrcvarili.


Nažalost menjanja pravila, iako su nam donela ta dva zlata, su po meni ubile mušku odbojku kao sport. Izgubili su se aktraktivnost i brzina kod poena. A meni lično čak ni izbacivanje promene se nije dopalo, jeste da su one najbolje utakmice znale da traju po 3-4h, ali promene su nagrađivale rizik i agresivnost u igri.


Ima neke logike. Ali meni su i ova "nova" pravila vec polako dosadila, utakmice predugo traju, Ima previse tajmauta, celendza, grljenja i pipkanja posle svakog uspesnog ili neuspesnog poena... Da se pitam, za pocetak skratio bih setove na 21 poen, ukinuo pravilo da se igra na razliku ili bih ga ogranicio da se igra samo dok neka ekipa ne ostvari prva odredjeni broj poena.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby AirBall » 16 Aug 2019, 10:37

Nikola Grbic vise nije selektor Srbije...

Novi reset, bas los ciklus za musku odbojku...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Baxter Stockman » 16 Aug 2019, 10:44

Zna li se ko će biti novi selektor?

Slobodan Kovač ?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby octopus » 16 Aug 2019, 10:47

Boba bi bio idealno rešenje.

Nikola je legenda, neka uči zanat, biće još prilika za njega... Mislim da se Vanja nije pokrvio sa Gajićem na izborima za predsednika OSS, da bi Nikola i ranije leteo. Nego je na taj način Gajić poslao poruku mira Grbićima. Možda grešim.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby DIFovac » 16 Aug 2019, 13:02

Sasvim ocekivano, sem SL nikakav rezultat nismo ostvarili i muska odbojka ide silaznom putanjom. Po meni dobra stvar, iako ide to EP, ali ostati jos jednom bez OI je bas sramota.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5347
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Muška reprezentativna odbojka

Postby Pit Bull » 16 Aug 2019, 15:13

Ovo je odlicna i pravovremena odluka. Grbic kad nije spremio tim za ovo u Bariju, ne bi mogao ni za ono u januaru, to je jasno kao dan.

Plus kakvi smo baksuzi, uzeo bi neku medalju na EP, pa bi se o tome pisalo naredne 2-3 godine, medalja fazon, a OI bi poduvao rutinski.

Ovako novi selektor ima fore na EP da uigra i spremi tim, da se upozna i vidi vrline i mane i da kao zapete puske docekamo januar.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests