Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Kablovska televizija i internet

Re: Kablovska televizija i internet

Postby baketa96 » 12 Jun 2019, 00:11

Meni sad jos malo istice 6 mjeseci od kad koristim nicke85. Pa bih pred svjetsko u kosarci opet da uplatim, ali ako se taj tvoj Vlado pokaze kao pouzdan njega cu :D
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kablovska televizija i internet

Postby JNA » 12 Jun 2019, 00:50

Šta raditi sa 19300 kanala ?

Nekad sam imao neke besplatne liste, neko vreme rade, pa kad je nešto bitno naravno ne rade.
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Kablovska televizija i internet

Postby yobara » 12 Jun 2019, 08:41

JNA wrote:Šta raditi sa 19300 kanala ?



Bukvalno...ja sam generalno za raznovrsnost, sto se tica muzike i filmova, cak i sportskih liga pratim gomile u xy kategorija, ali realno coveka ubija ta hiperprodukcija i ogroman broj sadrzaja, ma koliko da su mu gladne oci, a realno jesu :biggrin: I vremenom te to samo smori, na kraju ti dokurci i vracas se back to basics
User avatar
yobara
 
Posts: 2569
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Kablovska televizija i internet

Postby baketa96 » 12 Jun 2019, 08:53

Pa nije poenta u broju kanala, vjerovatno cu pratiti samo ove nase kanale i sportske. Bitna je cijena :D
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Naka » 12 Jun 2019, 09:25

JNA wrote:Šta raditi sa 19300 kanala ?

Nekad sam imao neke besplatne liste, neko vreme rade, pa kad je nešto bitno naravno ne rade.

A razvrstani su kanali po zanrovima i zemljama. Sportskih ima 146. Filmskih 81. Svi kanali iz exYu republika.
User avatar
Naka
 
Posts: 6263
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Dragan032 » 10 Jul 2019, 11:23

E, ajde vi koji imate SBB i EON, dajte neka iskustva.
Razmisljam da predjem kod njih, ali nisam siguran, pa eto.
Imaju neke ok EON pakete u ponudi, mozda se isplati, samo ne znam kao bih mogao da gledam Arene?
User avatar
Dragan032
 
Posts: 1233
Joined: 25 Jan 2014, 16:02

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Baxter Stockman » 10 Jul 2019, 12:52

Možeš da skineš kodi aplikaciju i ubaciš neku od onih plejlisti, ja tako radim. Ume da zeza ponekad (kad je navalica za LŠ ili neki večiti derbi), ovo ostalo generalno gledam bez problema. Imam problem sa eonom, jer mi se par puta dnevno sam od sebe resetuje softver, i što se toga tiče nije baš najbolji...
Interfejs je malo prenabudžen i neintuitivan, ali imaš sve SKove i Hbo do 15. avgusta čini mi se. Net je generalno okej, a telefon više ni ne koristim.

Meni je paket ta tri nešto više od 4000 što i nije baš jeftino, pa se razmišljam da pređem na nešto drugo kad mi istekne ovaj ugovor.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Dragan032 » 10 Jul 2019, 13:30

Pa, pazi, ovo mi deluje kao ok paket npr, cak i ova premijum varijanta mi na 24 meseca izadje jeftinije nego sto cu dati za adsl i lokalnu kablovsku.
https://sbb.rs/eon-paketi/eon-paketi (ne znam kako se ovo kaci :))

SK i HBO do 15.08.?

Ne znam ti ja ni sta ti je to kodi, samo mi je bitno da mogu da gledam aba ligu i ponekad neku bitniju utakmicu LS u fudbalu na Areni
User avatar
Dragan032
 
Posts: 1233
Joined: 25 Jan 2014, 16:02

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Baxter Stockman » 10 Jul 2019, 13:45

Nene, HBO je gratis do 15. avgusta, a SK imaš uvek.

Kodi ti je aplikacija koju skidaš kroz Google play, kao da je skidaš na mobu... Imaš komplet tutorial kačio je neko ovde, a i po yt ima gomila isto, lako se instalira, 15tak min u vrh glave.

Ovo je slabiji paket od mog, imaš 3 SKa, ovi ostali kanali i nisu toliko bitni. U principu završiće ti šta ti treba, ja i onako koristim te sportske kanale, rts i par filmskih, za te pare skroz povoljno. :okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Dragan032 » 11 Jul 2019, 09:01

Super, hvala ti na info!
Jos daj neki komentar sto se tice kvaliteta, pomenuo si da se softver sam resetuje. Jbg, kad gledam i citam ponudu sve deluje tip-top.

Ajde, videcu za taj Kodi. Ako ja na taj nacin imam i SK i Arene u nekom korektnom kvalitetu, ja sam zadovoljan.
Generalno, isplati mi se i ovaj paket Premium u poredjenju sa onim sto sad plaćam. Na 24 meseca usteda je par hiljada dinara. NIsta znacajno, ali bar bih imao mnogo brzi net i veci broj kanala.
User avatar
Dragan032
 
Posts: 1233
Joined: 25 Jan 2014, 16:02

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Baxter Stockman » 11 Jul 2019, 15:38

Što se tiče kvaliteta, HD kanali su super, ovi obični kako koji, recimo meni i rts koji je u HDu loše izgleda (ali to je samo na rtsu, mislim da je do njihovog lošeg signala).

Premotavanje unazad super radi, mada zna da zeza baš zbog ovog resetovanja softvera pa mi u pola gledanja filma sam pukne. Net je generalno okej, nemam nekih većih zamerki, jedino sam imao problem kad su se neki ljudi na divljaka prikačili u zgradi na mrežu pa je tih dana bilo problema. Zvali smo tehničare, došli, rešili...
Na onom starijem paketu sam imao dosta problema sa netom, zivkao sam ih svaki dan, pa sam imao umanjenje računa i za po 40% par puta. Meni je konstantno po 6-8 uređaja u stanu na netu, i signal je generalno dobar, zbog svojih potreba sam kupio dodatan ruter jer mi je trebalo da kod mene u sobi imam baš jak signal zbog posla.

U principu za korisnika koji nije prezahtevan (sportski, filmski, radio kanali) biće ti skroz okej.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kablovska televizija i internet

Postby White Mamba » 30 Sep 2019, 19:03

Neke info oko ovog novog kanala sto ce prenositi nas i cigane basket u evropi ?
Uputite, drugovi :D
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42734
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Rancesco » 30 Sep 2019, 20:29

White Mamba wrote:Neke info oko ovog novog kanala sto ce prenositi nas i cigane basket u evropi ?
Uputite, drugovi :D


Nova sport je naziv kanala. Evo par info.


Uskoro na SBB-u Nova Sport i premijum sportski sadržaji

SBB korisnici će uskoro imati priliku da najvažnija regionalna, evropska i svetska takmičanja gledaju na novom, specijalizovanom sportskom kanalu United Medie, Nova Sport.

Nova Sport prenosiće Premier ligu, te će ljubitelji engleske lige na novoj televiziji moći da bodre svoje favorite među 20 klubova sa ostrva.

Najzanimljivije utakmice La Lige takođe će biti emitovane na novoj televiziji, koja će uz to biti i "kuća" američkog fudbala i prenositi utakmice NFL-a. Fanove očekuju najinteresantniji mečevi najveće i najpopularnije profesionalne lige čiji pobednik se kruniše u velikom Super Bowlu.

Liga nacija je jedno od najmlađih fudbalskih takmičenja, a na Nova Sport kanalu ljubitelji fudbala moći će da bodre svoje reprezentacije ili favorite iz dugih zemalja. Uživanje u fudbalu upotpuniće i napeti mečevi između velikih: Fenerbahčea i Galatasaraja, Porta i Benfike, Ajaksa i PSV-a, Šahtjora i Dinama iz Kijeva, Bešiktaša i Fenerbahčea, Benfike i Sportinga.

Nova Sport prenosiće i najvažnije košarkaške utakmice Evrolige i Evrokupa, kao i sve mečeve Zvezde, Partizana, Budućnosti i Cedevite.

Gledaoci mogu da očekuju i zanimljive teniske turnire iz SAD, Kine i Japana, posebno ako na njima učestvuju igrači iz regiona.

Nova Sport kreće sa emitovanjem tokom oktobra.
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Angus Young » 30 Sep 2019, 22:59

Inace, na sk1 stoji najava da ce prenositi Partizan sutra
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19490
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Skafi » 30 Sep 2019, 23:55

SBB se odlučio da napravi ovaj kanal samo iz razloga što na Supernovoj, koja je deo Telekoma, idu Sport Klubovi, a oni su išli i dok su Kopernikus, Radijus Vektor i još par operatera bili samostalni, a sad kad su oni postali Supernova, neki novi korisnici su pohitali da potpišu ugovore sa njima, misleći da će Sport Klubovi ostati. Oni će zapravo nestati iz njihove ponude, kad im isteknu važeći ugovori. Zato će premium sadržaji (Partizan i Zvezda u evro košarci, najatraktivniji mečevi Premier lige i Primere, najatraktivniji teniski mečevi itd) ići na Nova Sport umesto na Sport Klubu. A Nova Sport će ići samo na SBB-u i Totalu. Dakle biće ekskluziva SBB-a.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests