Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 10 Apr 2019, 04:47

Image
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 18 Apr 2019, 01:59

Brutalno :blue: :blue:

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 19 Apr 2019, 17:26

:laugh: :laugh: :laugh:

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 10 May 2019, 15:35

Za sve ljubitelje američkog fudbala i GOT-a :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:


User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 14 May 2019, 12:05

User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 May 2019, 23:02

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 08 Jun 2019, 17:11

"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 24 Jun 2019, 04:24

Da malo ozivimo temu.


Ko je po vama napravio najveci upgrade preko leta u odnosu na proslu sezonu?

Ja mislim da je Klivlend "no brainer" odgovor. Bice pravo iznenadjenje ako sa ovim rosterom ne udju u doigravanje, mada ja sam pomalo spektican, mislim da ce biti prvi ispod crte :D

Posle njih mi deluje da su Dzetsi tacno sredili pozicije koje su trebali da upgradeuju, uz promenu trenera i mislim da im predstoji sjajna sezona.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 25 Jun 2019, 14:44

Pit Bull wrote:Da malo ozivimo temu.


Ko je po vama napravio najveci upgrade preko leta u odnosu na proslu sezonu?

Ja mislim da je Klivlend "no brainer" odgovor. Bice pravo iznenadjenje ako sa ovim rosterom ne udju u doigravanje, mada ja sam pomalo spektican, mislim da ce biti prvi ispod crte :D

Posle njih mi deluje da su Dzetsi tacno sredili pozicije koje su trebali da upgradeuju, uz promenu trenera i mislim da im predstoji sjajna sezona.


Misliš da će Brownsi biti bolji nego prošle godine? Iako ozbiljno navijam za njih u poslednje 2 godine mislim da su oni prvi kandidat za tim koji će podbaciti. Po pravilu, napad koji podbaci ima odlične skill igrače i problematičnu ofanzivnu liniju. Brownsi su trejdovali jednog od 2 najbolja igrača OL, nisu doveli pojačanje na pozicijama OT koje su problematične, a očekivanja su ogromna. Sve ispod 10 pobeda bi se gledalo kao neuspeh. Što se tiče odbrane, imaju kvalitet ali nemaju dubinu u DL i def.koordinator mi ne uliva poverenje pošto je prilično predvidljiv sa def.šemama.

Što se tiče moje prognoze, mislim da su Billsi kandidat za tim koji bi mogao ozbiljno da napreduje u ovoj godini, možda ne po broju pobeda, ali sigurno po kvalitetu igre. OL je mnogo bolja, doveli su barem 3 nova startera, Cole Beasley i Brown su solidni WR koji se uklapaju u sistem igre koji će OC Billsa forsirati. Odbrana im je prošle godine bila medju odbranama koje su dozvoljavale najmanje jardi, ali ih je zakopao loš napad pa je odbrana provodila previše vremena na terenu,. Ako napad postane samo prosečan, mogli bi da budu ozbiljan tim.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 26 Jun 2019, 14:10

Slazem se i za Bilse i za Braunse. Nisu smeli da diraju Grega Vilijamsa, mada ipak mislim da ce biti u borbi za PO.
Sa druge strane pored Bilsa kao ekipu koja je dosta podigle kvalitet ima par ekipa.

Jetsi koji su upravo doveli Vilijamsa za DC. On je covek koji bukvalno za jednu godinu uspeva da transformise lose odbrane u vrlo dobre a u Jetsima ce imati sa cim i da radi. U napadu ne mogu biti losiji, resili su nakon niza godina pitanje RB.
Detroit - kako je sezona odmicala igrali su sve bolje, pre svega u odbrani, sto se i ocekuje od Patricie. Doveli su jos nekoliko dobrih pojacanja u odbrani a napad jbg, mora biti kreativniji.Staford nije zaboravio da igra fudbal, mada je navodno i igrao sa lomom u ledjima celu sezonu a ima tu par korektnih hvataca i najzad su uspeli da uspostave i trcanje. Teska divizija - ne verujem da je to dovoljno za PO ali ipak ocekujem pomak unapred.
Vasington - jedna karika im je falila i mislim da su uspeli da je rese - QB. Osim QB nekoliko odlicnih pojacanja, mislim da ce biti vrlo ozbiljni kandidati za PO.

pomenuo bih i Grin Bej koji se dosta unapredio u odbrani, ali tu sve zavisi od novog HC, u kojeg imam poprilicne sumnje.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 28 Jun 2019, 13:55

Nemam baš visoko mišljenje o Gregg Williamsu kao def.koordinatoru. Detaljno sam pratio njegov rad u Clevelandu i nije me impresionirao. Odbrana Brownsa sa njim je bila loša. Po broju dozvoljenih jardi su bili na 30 mestu u ligi 2018 godine, imali su najviše promašenih teklova od svih ekipa u ligi. Mislim da je percepcija da je on dobar koordinator jer su Brownsi u 2018 pobedili 7 mečeva, ali odbrana je bila slaba tačka tog tima. Mislim da je on bio dobar kao privremeni trener, ali kao DC je ozbiljno precenjen jer je predvidljiv. U svakoj situaciji će ići na blic bez obzira na to da li je to pametno ili ne. Njegove ekipe igraju srčano, borbeno ali, po pravilu, ne mnogo racionalno i pametno. On je primer old school trenera koji ne želi mnogo da se prilagodi tome što se NFL menja. Ove godine je Myles Garrett izjavio da mu je Williams naredio da sme da koristi samo 2 pass rush poteza (speed chop i bull rush), dok su mu svi ostali bili zabranjeni. To je kao da imaš ferari ali ga voziš samo 50km na sat.

Lionsi bi mogli da budu bolji ove godine, ali ne znam koliko će se to videti na rezultatu. Ta divizija je brutalna ove godine. Bearsi imaju jedan od najboljih rostera u ligi, Packersi bi trebali da budu bolji nego prošle godine, Vikingsi će takodje biti ozbiljan tim. Lionsi mogu da igraju daleko bolje, a da opet završe sa skorom 6-10 ili 7-9.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 28 Jun 2019, 15:29

Za Grega znam da je uradio izuzetan posao u Ramsima. Bili smo elitna odbrana tih par godina iako niko na to nije obracao paznju jer je napad bio toliko jadan da smo bili ekipa za podsmeh. Ali sa takvim tuznim napadom, u diviziji sa Harborovim SF, Ariansovom Arizonom i super jakim Sijetlom mi smo uvek bili izmedju 7 i 9 pobeda - zahvaljujuci odbrani. Istina, voli puno da blica, to je njegov stil. Heavy rush i press corneri, ali to je davalo rezultat. I u Nju Orleansu, i Ramsima, a i u Klivilendu. Nisam misljenja da je Klivilend izvukao ove pobede iskljucivo na napad. Ramsi su ove godine takodje davali mnogo jardi, pa ih opet smatram dobrom odbranom. Odnosno obe odbrane imaju veliki turnover potencijal sto je u danasnjem NFL mozda i bitnije od dopustenih jardi kao statistickom kategorijom.
Sto se tice Gereta, ne mogu da udjem u dublju problematiku posto ih nisam toliko pratio ali svakako razumem kad neko podredjuje igraca potrebama tima, koliko god taj igrac bio talentovan. Ili je mozda smatrao da mu te dve tehnike najbolje idu. Ne znam, svakako ga cenim kao trenera, a zanima me kako ce proci epizoda u Jetsima.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 24 Jul 2019, 13:08

Još nije ni počeo trening kamp, a evo imamo prvog kandidata da bude trejdovan.




Nešto mi se čini da se ovo neće svideti Tom Coughlinu.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 27 Jul 2019, 11:17

Lionsi uzeli Majka Danijelsa. Bas slazu ala Patriots odbranu.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 31 Jul 2019, 11:27

https://www.yahoo.com/20-million-lawsui ... 58777.html
Ne razumem baš najbolje to što je njegovo igranje utakmice i neodlazak na pregled kod lekara argument za tužbu. 20 miliona, baš ambiciozan gospodin
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests