Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Rokanontas » 25 Mar 2019, 23:54

Fratelo wrote:
Rokanontas wrote:ovo je bila nacrtana utakmica za jovica.. mitar je bio apsolutno neupotrebljiv veceras jbg.. ali ipak mladen bolje znae

..


:laugh: au brate ne mogu vise ode mi pritisak zbog ovakvih gluposti koje citam.
Pa da nije bilo Mitra mi ne bi ni uspeli da predjemo na njihovu polovinu i makar malo zadrzimo loptu .

Bas me zanima koliko bi Jovic dobio duela u vazduhu da je bio umesto Mitra .

Svaku sansu koju smo napravili veceras krenula je od Mitrovica koji je dobijao duele u vazduhu.

Dzaba sve, moraju cigani i reprezentaciju da useru sa njihovim ljubimcima iz kluba.


zasto glupost, zato sto se moje misljenje ne poklapa sa tvojim vidjenjem situacije.. odakle samo toliko drskosti u tvom upisu..? pa jos nabacujes klubastvo u sve ovo..? stvarno se cudim koliko sebi dajes za pravo..kakve veze ima ko je crveno, a ko crno beli?! prijatelju ovo je reprezentacija- ali ti izgleda, na zalost ne dobacujes dotle.. a sta je to mitar uradio tako epohalno veceras? svaka sansa koju smo napravili je preko njega? covek je bio skroz bezopasan, daleko od gola, a od mitrine koji je u najpozitivnijem smislu klasicna dinaroidstina ne moze se ocekivati da se vraca po loptu na 50 m od gola.. a kako nas pokusaj da nabacujemo na mitra ocigledno nije davao efekta, jer su nas ovi pojeli i samo pukom srecom nismo popili petardu, ne vidim kako je to mitrovic bio pogodniji od jovica ,konkretno veceras.. dakle, vidis da ne ide, menjaj..
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby sijetl » 26 Mar 2019, 00:00

Nema mesta nervozi. I ako nam je predsednik mafijas u pokusaju i fudbalski radnik u pokusaju, i ako nam je selektor marioneta koji ispunjava naredjenja raznih menadzera i ljudi iz saveza, i ako ne igraju najbolji igrac, ne zaboravite da skoro pola Evrope igre na Euru, a da su 1/4 Evrope amaterske ekipe.

Cak i ako budemo iza Ukraijne i Portugala, sledi nam baraz sa Skotskom Finskom i Norveskom. . .
sijetl
 
Posts: 846
Joined: 15 Oct 2018, 11:56

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 26 Mar 2019, 00:01

Митар је био катастрофалан вечерас.
Непокретан, јебеш његов скок када ниједан пас није како треба.
Ово шта је он показао вечерас није фудбал.
Скроз је безопасан
User avatar
stihl
 
Posts: 9009
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Otac Makarije » 26 Mar 2019, 00:10

Jović je trenutno bolji igrač od Mitra i nema puno logike da ne počinje utakmicu. Ukoliko ne planiraß da igraš skoro bez veznog reda.. Śto je izgleda i bio generalni plan u građenju igre.

Žigarina poređenja sa Mbapeom ipak ne bih komentarisao ...:beyond:


Meni je utisak koliko je Žile stagnirao. Ne vidim nikakav negov napredak u ofanzivnoj igri , licem skoro ne napada , ne pravi prednost , igra uz liniju. Vidim da je često i frustriran na terenu , malo i nakurčen. Mislim da ni on nije zadovoljan.
A kad ode Tole , publika će da se vrati, oživeće srpski fudbal, Grobari su svi Hrvati !
User avatar
Otac Makarije
 
Posts: 17324
Joined: 17 May 2011, 03:26
Location: BG

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby sijetl » 26 Mar 2019, 00:36

Neka najbolja reprezentacija u ovom trenutku:

Dmitrovic
Rukavina Milenkovic Nastasic Kolarov
Milivojevic Matic
Jovic Tadic Kostic
Mitrovic

Ovom timu u kome je po mom misljenju (opravdano i neopravdano) falilo cak 6 od 11 najboljih.

Alternative ovom timu su Gacinovic po levom krilu, Ljajic iza spica, Zivkovic po desnom krilu, Maksimovic i Milinkovic-Savic centralni vezni, i u slucaju neke povrede Veljkovic i Spajic, odnosno Stojkovic kao iznudjena resenja.
Alternativa Rukavini Milenkovic, alternativa Kolarovu Kostic, alternativa Mitrovicu Jovic i ostali se samo zaorotiraju. Znaci to je kostur tima od 11+5 igraca plus ova 3ojica kao iznudjena resenja Veljkovic Spajic i Stojke.
Sve ostalo je menadzerska igranka.
sijetl
 
Posts: 846
Joined: 15 Oct 2018, 11:56

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby White Mamba » 26 Mar 2019, 02:01

Selektor <3
Uzeo bod na najtezem gostovanju, podmirio menadjere :okk:
Bravo Mladene :blue:
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42765
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Domingoo » 26 Mar 2019, 03:54

Ne bih voleo da gledam vezni red Matic-Milivojevic ili Matic-Fejsa ili nesto slicno ..
Ok u nekim delovima utakmice kao takticko prilagodjavanje situaciji i rezultatu ali sa nam osnov igre bude da igramo sa 2 spora zadnja vezna mi je bzv .. ali svakkao je dobro imati na klupi i takav profil igraca za polu kontru ... Ali onda ispred moramo da imamo .
Gacinovic-Tadic-Kostic
Jovic..
A nikako Mitar .. Kostic je postao mnogo ozbiljan igrac i njegovo neigranje se itekako oseti jako je brz i probojan ,pritom mnogo pomaze i u defanzivi sto nama posebno znaci kad nam na LB bude igrao Kolarov koji nije previse posvecen defanzivi tako da oni po toj strani mogu da budu izvanredan par..

Za desnu strani treba da konkurisu Zivkovic-Gacinovic i Lazovic prvi nam donosi dobru kontrolu igre tehnicku sigurnost i bolju povezanost u pas igri , drugi dolazi odlicno koheziju sa saigracima iz Frankfurta izvesnu dozu polivalentnosti jer se snalazi na svim pozicijama u sredini terena i solidne ostale karakteristike.. treci nam donosi dobru situacij uza kontranapad sirinu i probojnost.

Sto se tice pozicije CMF-DMF tu moraju da se smenjuju Matic-Grujic-SMS i Maksimovic .. Milivojevica i Fejsu iskreno ne bih vise zvao bez obzira na situaciju .. Oni su dobri timski igraci ali nista vise od toga Milivojevic je plus odlican izvodjac prekida ali su obojica jako nesigurni u pas igri pod presingom , tesko se oslobadjaju lopte ,ne poseduju kreativnosti itd.. po malo zastareli tipovi igraca koji ipak imaju svoje mesto u evropskog fudbalu u ekipama za koje bas i nastupaju ..

Ali ovakvom veznom redu i napadu su pitrebni igraci koji mogu da pomognu u pas igri u ofanzivi itd..

Sto se odbrane tice tu najvise skripi na bekovima Kolarov jos uvek moze ali ne dugo desno mora Maksimovic koji se odlicno snalazi na toj poziciji u Napoliju .. moze defanzivno da zatvori ,da ucestvuje u pas igri i da se kroz pozicioni napad prikljuci ofanzivi sto je za nas u ovom trenutku sasvim sasvim dovoljno ..

Na stoperu moze Nastasic pored Milenkovica a i ne mora stvar kozmeticke prirode..

Dmitrovic
Maksimovic-Milenkovic-Nastasic-Kolarov
Matic
Maksimovic
Gacinovic-Tadic-Kostic
Jovic

Ovako nesto bih voleo da vidim ,pogotovo ovaj trio napred zbog uigranosti ..

Ukrajina je mrtva ekipa bez 2 krstena igraca koja nama u proslosti nikako nije lezala ali mislim da su se stvari malo promenila ovo je generacija koja je unela nesto novo-staro u nas fudbal ima tu dosta fudbala u nogama .. Ipak treba biti oprezan ali ocekujem povoljan rezultat naravno ako ne bude nekog bespotrebnog eksperimentisanja od strane selektora.

Bod bi bio zadovoljavajuc a sva 3 prava premija..
Najveci dobitak svega ovoga je Marko Dmitrovic posle 100 godina najzad imamo golmana u pravom smislu te reci .. Stojkovic je bio dobar tj solidan i ostavio je uglavnom pozitivan utisak u reprezentaciji ali on je prevazidjen tip golmana spor na liniji , nesiguran sa sutevima iz daljine itd..
Dmitrovic je pravi prototip modernog golmana brz , aktivno ucestvuje u igri .. pred njih je jos 7-8 godina minimum dobrog branjenja covek je standardan u Spaniji sto dosta govori a i cena mu je trenutno 10 mil evra sto ne pamtim da je neki nas golman toliko vredeo
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7174
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Monogamija » 26 Mar 2019, 08:15

Domingo slažem se u potpunosti. Dmitrović, Maksimović, pa i negde Lazović su pozitivna iznenađenja. Žao mi je Mitra jer stanje u Fulamu se odražava na njega i njegove igre i iskreno oko 65. sam očekivao Jovića.

Iznenađujući rezultat i čista sreća, odbranu igramo u liniji pa tako prostor na 25 do 30 metara nam je vetrometina. Svi se uvlače u liniju i ostavljamo prostora za pravljenje ozbiljnih šansi protivnika. Ne znam šta bi bilo da su imali Ronalda celu utakmicu. Fali ovde u paru sa Maksom, ili Matić ili Milivojević. Ko što neko napisa, Matić - Milivojević je ultradefanzivni i nekreativni vezni red.

Još jedna stvar, ako ima negde trenutak kada igrač Portugala glavom upućuje loptu u 16 metara pre udaranja Rukavine u ruku. Mislim da je u toj situaciji pomoćni mislio na ofsajd. Trenutak kada je lopta upućena ka igraču koji je posle udara glavom nema veze sa ofsajdom, pa ako je to razmatrano kao ofsajd onda smo imali neverovatnu sudijsku pomoć.

Što se tiče sigurnih bodova na gostovanjima Luksemburg, Litvanija, moramo debelo da se oznojimo. Ukrajinci su se sinoć debelo namučili sa Luksemburgom, samo odnos u šutevima 13(5) na 14(3) (u zagradi u okvir gola) je pokazatelj da neće biti lako.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4483
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 26 Mar 2019, 08:18

Треба да играју и Митар и Јовић.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 16932
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Poison and Remedy » 26 Mar 2019, 08:35

@domingo
Dmitrovic
Maksimovic-Milenkovic-Nastasic-Kolarov
Matic
Maksimovic
Gacinovic-Tadic-Kostic
Jovic

Odlicna ekipa :okk:

Ja bi jos dodao SMS umesto Makse i Mitar umesto Jovica, naspram ekipa nad kojim imamo prednost u skoku.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 26 Mar 2019, 08:55

Ovo što je napisao Domingoo uglavnom sve potpisujem.
Što se tiče jučerašnje utakmice, nisam nikako zadovoljan igrom, povukli smo se kao da igramo sa Brazilom iz 2002. Jedan od razloga zašto podržavam i volim Krstajića je što je taj dio promijenio, mi smo čak i protiv Brazila na SP igrali odlično i nismo se povlačili nego igrali ravnopravno.
Ovo je prvi put u njegovom mandatu u zvaničnoj utakmici da igramo ovako pičkasto, ali opet rezultat je opravdao. Ipak ne želim da budemo Muslinova Srbija vol.2. koja prolazi samo na defanzivu i golemu sreću.

Nadam se barem malo ofanzivnijem timu u Ukrajini, mnogo više minuta za SMS-a.

Što se tiče selekcije kao i uvijek kod Kratajića svi najbolji koji žele igrati su tu, osim najveće i jedine zamjerke njemu u selekciji- Nikola Maksimović mora ne samo u reprezentaciju nego u prvi tim.

Što se tiče dileme Jović- Mitrović ovaj prvi je bolji igrač ali igri naše reprezentacije pogotovo u ovakvim mečevima mnogo znači Mitar.
Luka će igrati u utakmicama u kojima mi očekujemo 65 posto + posjed.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 26 Mar 2019, 09:54

Usput imam nagradno pitanje za forumaše.
Koja su bila 3 najbolja igrača Srbije jučer i ko im je prvi dao šansu u reprezentaciji?
Dobitnici dobivaju mega poster selektora koji ih je gurnuo u prvi tim.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Old school » 26 Mar 2019, 10:37

Dmitrović je definitivno za mene otkrovenje.
Gaćinovića bih obavezno kad god mogu držao u kombinaciji za prvu postavu jer je već par puta pokazao da se izuzetno transformiše na dugu pas loptu, da je brz kao munja i ono što je po meni glavno u modernom fudbalu zna da padne i da se isfolira za medalju. Da ne mislite da sam sarkastičan ja stvarno mislim da odavno nismo imali napadača na osnovu čijeg padanja dobijamo ovako lako opasne faulove na ivici kaznenog i penale.
Odbrana mi se sinoć nije nimalo svidela posebno bekovski par Milenković-Spajić. U prvih desetak minuta mogli su da nas natrpaju da ih nije presekao penal. Rukavina nije imao dovoljno podrške u defanzivi po njegovoj strani i sa nje su nas trovali celu utakmicu.
Nastasić beše izjavio da neće igrati za rep. dok je Krstajić trener?
Šta znam, napada sada liči na "slatke muke" jer imamo tu i Mitra i Jovića, Prijovića, Tadića, Ljaića, Kostića, Radonjića, Lazovića, Gaćinovića...
U par navrata smo izgledali jako opasno i verujem da se većini portugalskih navijača smrzlo govno od straha posle onih brzih kontri iz par poteza.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Domingoo » 26 Mar 2019, 11:32

Nas je juce ubilo to sto je monogamija napisao nedostatak jednog pravog zadnjeg veznog koji ce da zatvori taj prostor da udje u duel , i ocajna situacija na bekovima .. Mladenovic je solidan ofanzivni igrac brz ,prodoran ali je u odbrani velika rupa ,dok je Rukavina zbog godina pao i u odbrani ...
Da nije bilo Milenkovica nakantali bi nas oni , neverovatno koliko je puta taj decko usao u blok ,pravovremeno reagovao .. Odlicno se snalazi u ovim zonskim plitkim odbranama koji protivnicke napade usmeravaju na bok. Juventus i Atletiko igraju slicno u defanizivi i ako ga jedna od te dve ekipe ne kupi zestoko ce pogresiti ..

Spajic je solidan stoper , kao i svi ostali koje imamo , nije ni taj Nastasic neka klasa .. Daj boze da mali Strahinja Pavlovic sto pre stasa ,ako bude napredovao kao Milenkovic bive to bedem od stopera.

Tadic trenutno pravi ozbiljnu razliku moze samo da zahvali svom menadzeru sto nije napravio bolju karijeru da je iz Holandije otisao u Spaniju danas bi bio tu gde je i Rakitic.

Ljajic ce da bude dobar za manje ekipe kada treba da se probije bunker nije on za trcanje i kontru .

Maksimovic ubija kako igra u Hetefeu ja sam ga gledao i u Valensiji prosle godine igrao je neko krilo u rombu neverovatna tehnika , jednostavnost ,inteligencija smisao za igru .. Njemu su menadzeri bas jake glave stranci drzecpola evrope ali su ga zesce ujebali sa Valensijom bivsi veliki klub koji idalje tripuje da je neki kk, u evropwkom fudbalu pa ne daje sansu igracima koji dodju iz manjih liga.

Da su mu zavrsili Viljareal ili neki drugi normalan klub ne bi izgubio godinu dana ..

Sa druge strane Radonjicevim menadzerima treba odati priznanje sto su ga gurnuli u klub za koji trenutno nema kvalitet .. on je igrac koji moze da napravi karijeru u vrh glave kao Darko Lazovic znaci solidan timski igrac koji trci po liniji jer on niti inteligenciju niti pas niti neki dribling ima da bi ulazio unutra.

Zivkovic moze da zahvali ocu na tome gde je sad , neverovatno koliko taj momak ima potencijala stabilnosti ,agilnost ,eksplozivnost ,pas ,kontrola lopte , preciznost ,centarsut apsolutno kompletan igra kakvih i u evropi ima jako malo a na terenu izgleda potpuno pogubljeno .. Ubio ga je otac u pojam sa svojim odlukama budaletina ako mu je vec novac u glavi mogao je da ga da ljudima koji znaju i umeju da plivaju i rade ... Bojim se da je on sa ozbiljnim fudbalom zavrsio njegovu karijeru spasava samo neka spanija lagan tehnicki fudbal u nekom Hetafeu ako za godinu dana ne zaigra fudbal on ce da zavrsi van liga petica i da uveseljava pijane poljake
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7174
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Monogamija » 26 Mar 2019, 12:16

Olimp wrote:Usput imam nagradno pitanje za forumaše.
Koja su bila 3 najbolja igrača Srbije jučer i ko im je prvi dao šansu u reprezentaciji?
Dobitnici dobivaju mega poster selektora koji ih je gurnuo u prvi tim.


Po mom skromnom mišljenju Milenković, Dmitrović i Maksimović.

Dmitrović je dugo bio u senci Rajkovića i Stojkovića, međutim eksplodirao je u Eibaru, tako da samim tim što brani gol pred mašinama kao što su Bejl, Mesi, Benzema, Suarez itd. a i to što Stojke ulazi u pozne godine, stavlja ga na gol. (dakle, najmanje zasluge Krstajića)

Maksa, do prelaska u Hetafe bio je 3. opcija u Valensiji, samim tim prostora u reprezenataciji nije ni bilo ili ga je bilo vrlo malo.(dakle, najmanje zasluge Krstajića)

Milenković nije bio pozivan, to svakako zameram Muslinu.

S druge strane imaš i to da Krstajić ne poziva Nastasića, Maksimovića, Milivojevića, Duška Tošića, Obradovića (manje više bitno) i da izvrće reči u svoju korist i takođe ono džukačko ponašanje prema Banetu. Verujem da bi Nastasić - Milenković bio par štopera bolji i od Ferdinand - Vidić.

Očigledno je da ko god da dođe za selektora isto odelo oblači samo menja dugmiće.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4483
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests