Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 21 Feb 2019, 17:08

To je VW motor koji je jedan od najlošijih VW dizela ikad. Naravno, nije se svuda isto pokazao, zavisi od verzije (najgori je BKP iz Passata), znam da u Mitsubishiju nije imao problema (ugrađivao se i u Outlanderu). Mislim da su ga ugrađivali i u jeep compass i patriot.

Sve ostalo je japansko, što ipak ima neku težinu.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3736
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Kreanga » 22 Feb 2019, 21:54

Ma samo da ne budu delovi 20 puta skuplji nego za ove popularnije brendove kod nas.U svakom slucaju,kratak sam dosta za taj auto,dok se ne skupi nista :D
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7596
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Naka » 02 Mar 2019, 16:07

Iskreno moj poznanik ga imao. Kada ga je nabavio, puna usta hvale. Sportsko auto. VW motor i menjac. Nije cak ni presao puno. E onda posle jedne godine krecu problemi sa izduvnom granom. Delova za njega nigde, osim u ovlascenom servisu, a tamo cekas. Imao je problema i sa elektronikom. Konkretno palila mu se lampica od ABSa. Prodao ga posto zasto. Smece ukratko.
Benzinac je bolji, ali opet nije za nas, vec za japance i amere.
User avatar
Naka
 
Posts: 6263
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 06 Mar 2019, 00:46

Zašto benzinac nije za nas? Baš jeste. A to za delove nije sasvim tačno, ima ih, toliko aftermarket prodavnica i servisa...
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3736
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Naka » 07 Mar 2019, 14:03

Ne kazem ja da je benzinac los, vec da nije za nas dzep auto koje se prevashodno pravi za americko i japansko trziste. Moj kolega je imao Nitra benzinca, mislim da je trosio oko 15 litara po gradu.
Ovlasceni servis jedino imas u Beogradu. Imas one univerzalne majstore, ali delove teze nalazis. Bar je moj poznanik imao problema sa tim. Cak i ako imaju delove, uglavnom imaju za Pajero, Outlender (jer mu pasu neki od Citroena) i ASXa.
User avatar
Naka
 
Posts: 6263
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 18 Mar 2019, 18:06

Da li smo mi ljudi toliko zatucani ili je stvar navike i mogućnosti. Ako imaš malo više para vozićeš dizela, a ako kuburiš sa parama uzećeš ili neku plinjaru ili benzinca gde ćeš ubrzo ugraditi plin.
Ja iskreno nisam ljubitelj benzinaca jer su veći potrošači od dizela a plin nikad ne bih ugradio kada bi vozio benzinca jer onda voziš bombu u gepeku. :biggrin:
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17075
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Naka » 19 Mar 2019, 20:53

Ispada dizel za bogatase, a benzinac za sirotinju. Ne treba lupati. Na zapadu, bogatasi uglavnom voze ozbiljne benzinske motore.
User avatar
Naka
 
Posts: 6263
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Buzz » 22 Mar 2019, 22:24

Benzinac ima vece troskove oko goriva, ali manje oko delova, samim tim sto nema turbinu, dpf filter, dizne.
Dizelas ustedis na gorivu, ali te zakolje plivajuci zamajac sa 1500e.
Neko moje misljenje je da ako se kupuje nov auto onda dizel, pak ako se uzima polovan auto treba gledati neki sa benzinskim agregatom.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9427
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby grobar_Zvornik » 22 Mar 2019, 22:36

Зато бираш дизела без пливајућег замајца. :okk:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Buzz » 22 Mar 2019, 23:01

Jos mi kazi da ces birati dizela bez turbine :D
User avatar
Buzz
 
Posts: 9427
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 22 Mar 2019, 23:15

Buzz' Beater wrote:Benzinac ima vece troskove oko goriva, ali manje oko delova, samim tim sto nema turbinu, dpf filter, dizne.
Dizelas ustedis na gorivu, ali te zakolje plivajuci zamajac sa 1500e.
Neko moje misljenje je da ako se kupuje nov auto onda dizel, pak ako se uzima polovan auto treba gledati neki sa benzinskim agregatom.

E jbg, to mi je struka pa ne mogu da prihvatim sve što si napisao. Plivajući nisu odavno 1.500 već mnogo manje. Nov dizel se isplati samo preko određene kilometraže, da bi se kompenzovala razlika u ceni u odnosu na istog benzinca. Po meni kupovina dizela je danas opravdana samo zbog osećaja koji nudi veći obrtni momenat kada se pritisne papučica gasa. U ovoj državi je dizel skoro 20 din skuplji od benzina, skuplje je održavanje, osetljiviji su na loše gorivo...
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3736
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby grobar_Zvornik » 23 Mar 2019, 10:05

Buzz' Beater wrote:Jos mi kazi da ces birati dizela bez turbine :D


Претходни пост се односио на нас са тањим џепом, гдје су половњаци опција :okk:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 03 Sep 2019, 20:22

Imam problem oko podizača stakala. Radi mi samo suvozačev ostala tri nekad slučajno prorade a pretežno ne rade. Mrsko mi voziti kod majstora ali ću ipak morati. Razume li se ko šta oko toga kakav je kvar u pitanju?
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17075
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby boki111 » 13 Sep 2019, 22:53

Moze da bude do prekidaca, ali ne mora da znaci...
boki111
 
Posts: 1131
Joined: 23 Mar 2015, 21:30

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 15 Sep 2019, 14:47

Tesko da je do prekidaca ako tri podizaca u isto vreme prorade pa opet ne rade kasnije. Mozda je neki osigurac... Jesi utvrdio u cemu je problem?
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests