Board index Tenis Turniri

Teniske diskusije

Re: ATP 2019

Postby bezvezarije » 03 Mar 2019, 11:22

Bolkonski wrote:Ni Djokovic, ni Nadal sa onakvim skorovima protiv Davidenka i Rodika :beyond:
Federer je GOAT vec po samom uticaju na ovu igru, planetarnoj popularnosti, unikatnosti, odnosno igranju tenisa na na nacin na koji nije igrao niko pre, ni posle njega, broju trofeja i GS-a, a mozda najvise time sto je uspeo da poveze 4 generacije i da u sve cetiri bude u nekom trenutku potpuno dominantan, da u sve cetiri osvaja trofeje, da pobedjuje najbolje predstavnike svih generacija, od Agasija i Samprasa, preko Moje, Safina, Rodika, Hjuita, Gonzaleza, Bagdatisa, preko Nadala, Djokovica, Marija, Stena do Zvereva, Kirjosa, Corica, Cunga, Cicipasa ...
Kao faktor moze da se ukljuci i to da je covek sa skoro 38 godina u top10 i jos uvek traje.
Nepobitni faktori.
Stavise, usudio bih se da kazem i najveci sportista svih vremena uz Dzordana, Alija, Ronalda i Mesija.


Da, samo šta je Đoković protiv Rodika igrao 10 puta a protiv Nadala i Federera 50 puta. Plus je najviše igrao sa Rodikom one 2009. i 2010. kad je bio u lošoj formi a Rodik na vrhuncu, kasnije je Rodik pobegao u penziju inače bi ga Đoković rasturio.

Može Federer biti napopularniji i njegov tenis biti najlepši za gledanje, i njegov uticaj na tenis je verovatno veći od Đokovićevog, ali nikako ne može biti bolji teniser od Nadala i Đokovića. U najboljem slučaju su sva trojica u egalu.

Big turniri
Federer 53
Đoković 52
Nadal 51
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: ATP 2019

Postby Bolkonski » 03 Mar 2019, 13:51

Naravno, to je opste poznata teza. Kada Djokovic gubi, on je uvek u losoj formi, a protivnik na vrhuncu karijere. Kada Djokovic pobedjuje, onda protivnik nikako nije u slaboj formi, vec uvek u zenitu,
Druga dominantna teza je da je Federer osvajao jer je bila ocajna konkurencija.
Mozda se cak i moze diskutovati ko je najbolji teniser, ali o faktorima kao sto je talentovanost, unikatnost, trajanje, lepota igre, uticaj na sport na globalnom nivou, a ne u Srbiji gde svaki drugi djokfan pre 2008. nije znao pravila tenisa, a tokom 2017. i 2018. govorio kako vise ne prati tenis, nema nikakvog spora.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: ATP 2019

Postby bezvezarije » 03 Mar 2019, 16:08

Ja tenis pratim još od početka Federerove karijere, i navijao sam za njega do pojave Đokovića. Taj skor sa Rodikom nije realan,nakon 2010. su igrali samo jednom. Pa ima i sa Safinom 0-2.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: ATP 2019

Postby Bolkonski » 03 Mar 2019, 17:20

Onda mozemo da govorimo i da je skor sa Federerom nerealan jer je Federer i u najgoroj formi i kad je mucio muku sa ledjima uspevao da dodje do polufinala ili finala i gubio od Djokovica, a Djokovic u ove dve godine kada je gubio od Cunga, Daniela, Istomina i slicnih nije ni jednom dosao do Federera, a da je dosao to bi bile lagane pobede za Federera.

Medjusobni odnos Nadala i Federera tek nije merodavan. Nadal je teniser koji je 11 GS titula od 17 osvojio na sljaci i najveci broj pobeda protiv Federera napravio je na sljaci, na ostalim podlogama ima negativan skor, a da ne pricamo da ga poslednjih godina Federer pegla gde stigne.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: ATP 2019

Postby fabricio » 03 Mar 2019, 17:48

Polako. Sad da odu sva trojica iz tenisa, naravno da je Federer GOAT.

Ali, Nek sva trojica kazu zbogom tenisu pa da ih izmerimo. Federer je 6 godina stariji od Djokovica. Ogromna je to razlika. Iako Novak nece trajati tih 6 godina razlike, ima bar 3-4 pred sobom sa ovim rezimom ishrane i pripreme kroz karijeru. Ako ga zdravlje i volja posluze.

Nije sve ni u tim brojkama.

Nek ga Novak stigne po broju nedelja na prvom mestu iduce godine, uz bolji medjusobni skor koji ce tesko biti ugrozen, vise mastersa, 4 GSa u nizu, 13-6 skor u finalima (to su neke najbitnije stavke koje su meni jako bitne) i mislim da mu nece ni biti potrebno 20 GSa da bi bio goat, nista nece faliti ni brojci od 19 recimo.

Al to je ako (4 gsa i broj nedelja ako uhvati)... nek guraju jos koliko imaju, lako cemo crtu podvuci kad za to dodje vreme :okk:
Da uzivamo jos ovo malo dok Federer igra. Bice velika rupa kad ode, bice tu Novak i Nadal, ali... big 3 je big 3 uvek bio.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: ATP 2019

Postby Bolkonski » 03 Mar 2019, 18:05

Za mene ne postoji ni big 3, ni big 4 i nekako su mi postali degutantni i rogobatni ti termini u svim sportovima.
Ako govorimo o tim velikim trojkama, cetvorkama, za mene postoji iskljucivo big 2, odnosno Djokovic-Nadal.
O Mariju je smesno govoriti kao clanu nekih velikana i dominantnih igraca jer covek ima 3 GS titule, isto koliko i Sten, a o njemu se nikada nije govorilo kao o clanu nekakvih velikih trojki/cetvorki.
Sa druge strane, Federer ne pripada toj velikoj trojci jer je Federer osvajao GS titule i pre Djokovica i Nadala, on se ne moze ukalupiti u jednu generaciju i predstavlja neki vrstu univerzalne konstante kroz cetiri generacije.

Sto se Djokovica tice ne verujem da ce on biti konkurentan posle 33. godine.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: ATP 2019

Postby ciao » 04 Mar 2019, 01:03

Bolkonski wrote:Za mene ne postoji ni big 3, ni big 4 i nekako su mi postali degutantni i rogobatni ti termini u svim sportovima.
Ako govorimo o tim velikim trojkama, cetvorkama, za mene postoji iskljucivo big 2, odnosno Djokovic-Nadal.
O Mariju je smesno govoriti kao clanu nekih velikana i dominantnih igraca jer covek ima 3 GS titule, isto koliko i Sten, a o njemu se nikada nije govorilo kao o clanu nekakvih velikih trojki/cetvorki.
Sa druge strane, Federer ne pripada toj velikoj trojci jer je Federer osvajao GS titule i pre Djokovica i Nadala, on se ne moze ukalupiti u jednu generaciju i predstavlja neki vrstu univerzalne konstante kroz cetiri generacije.

Sto se Djokovica tice ne verujem da ce on biti konkurentan posle 33. godine.


Podrazumeva se samo po sebi da ce za fedfana Feki uvek biti GOAT.

A sto se tice verovanja da Djokovic nece biti konkurentan posle 33 godine to je takodje logican wishful thinking fedfana. To u sta neko veruje naravno da nema nikakvu tezinu. Zivi bili pa videli.
User avatar
ciao
 
Posts: 756
Joined: 06 Jun 2011, 23:52

Re: ATP 2019

Postby Bolkonski » 04 Mar 2019, 02:41

Zivi bili ...
Da je Federer trenutno GOAT nije misljenje fedfana, vec aksiom. Kao sto se moze postaviti pitanje koliko djokfanova ce ostati verni “ belom sportu “ kad Djokovic vise ne bude bio konkurentan i da li ce broj biti proporcionalan onom broju djokfanova koji je poceo da uci pravila i da otkriva tajne prebacivanja loptice preko mrezice tamo 2007/2008. godine.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Teniske diskusije

Postby Tufi » 04 Mar 2019, 08:36

Oces da mi objasnis kako prestanak "djokofanov" da prate tenis nakon Novakovog povlacenja utice na to ko je GOAT?

Zasto uzimas sebe kao neki primjer tj pravilo? Zasto npr ne uzmes Milutinovog Tatu, je li i on "djokofan"?



Za mene je Federer i dalje najveci ikad.

Ali potpuno razumijem i one koji tvrde i drugacije. Jednostavno nije da nemaju argumenata, jer kako moze biti GOAT kad ima negativan skor protiv dva najveca rivala, a protiv jednog od njih bas sramotan skor.

Znas i sam da ti je prica i pominjanje Davidenka i Rodika u tom kontekstu smijesna.

Ova sezona moze mnogo toga otkriti, konkretno moze li se Novak ozbiljno ukljuciti u trku za njaveceg svih vremena
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Teniske diskusije

Postby ciao » 04 Mar 2019, 11:25

Mislim da se ljubitelji tenisa uglavnom slazu da je u ovom momentu Federer goat medjutim fedfanovi kao ti insistiraju na izjavama tipa "on ce uvek biti goat bez obzira na brojeve jer to je Fed" itd itd. Do skoro je bilo on je goat jer ima najvise GS ova i nedelja na prvom mestu i bilo je prilicno logicno medjutim sada se stvari malo menjaju njegov broj GS ova izgleda vrlo dostizan i Rafi i Novaku, broj nedelja na prvom mestu takodje - a postoje i parametri koje Fed nije nikad ispunio niti ce kao sto je 4 GSa u nizu ili pozitivan skor sa najvecim rivalima Rafom i Novakom naprimer tako da je realno pitati se da li ce brojke i ostali bitni parametri pokazivati da je Feki i dalje GOAT kada sva trojica budu zavrsili karijeru.
Medjutim sada se istovremeno menja i prica Fedfanova (onih ostrascenih kao ti a ima i ljudi koji vole Feda ali nisu ostrasceni) u smislu sada nije bas toliko bitno ni broj GS ova nego je bitna njegova elegancija i slicno - mislim pogledaj svoj post gde si opisao zasto ce feki uvek biti GOAT bez obzira na sve - to je opis i argumenti jednog fana zaljubljenog u svog idola
User avatar
ciao
 
Posts: 756
Joined: 06 Jun 2011, 23:52

Re: Teniske diskusije

Postby Tufi » 04 Mar 2019, 13:56

Ovo sam i ja primijetio, npr kad se Novak izjednacio sa njim po broju godina zavrsenih na prvom mjestu, pojavila se prica "Zasto je to specijalno vazno, bio prvi u maju ili u decembru je sve jedno ne znamo zasto bi se to nesto specijalno obiljezavalo"

To sto se meni vise svidja elegantija igra nekog tenisera nije apsolutno nikakav argument u raspravama o najvecem ikad.

Vjerujem da znas ali eto, vise meceva izmedju Nadala i Federera je odigrano na hardu i travi nego na sljaci
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Teniske diskusije

Postby ciao » 05 Mar 2019, 11:11

Kad smo kod elegancije :biggrin:

User avatar
ciao
 
Posts: 756
Joined: 06 Jun 2011, 23:52

Re: Teniske diskusije

Postby Гроф Тинторето » 27 May 2019, 08:09



Ima jos ispod.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Vimbldon 2019

Postby Bolkonski » 07 Jul 2019, 12:04

Da je Rodja bezao sa crte kao Nadal kad je ispadao od Darcisa, Kirjosa, Rosola, Milera ili kao Djoka kad je glumio povrede ili kad je 2017. ispadao od svakog ko se pojavi preko puta, imao bi vise pobeda od njih.
Ali, ko mu je kriv sto je i kao poluinvalid, kad nije mogao da se savije od bolova u ledjima dolazio do polufinala ili finala, ili sto je sa 37 godina dosao do polufinala Garosa, a nije ispao od Stena. Bila bi manja bruka nego da ispadne od Rosola.

Inace, bice bas ruzno.
Isto onako ruzno kao u Sangaju, Majamiju, IV-u, AO-u...

Teniski klasik Djokovic - Nadal? Mozda, jer su njih dvojica slicno godiste, dok je Federer evergrin, covek koji pokriva, pobedjuje i uzima titule u cetiri generacije.
Mag tenisa.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Vimbldon 2019

Postby Tufi » 07 Jul 2019, 12:32

Tebi se sva prica svodi na "da baba ima muda bila bi djed"

Mislim da si ti jedini covjek na planeti zemlji koji NE svrstava Federera u eru sa Nadalom i Novakom vec sa Samprasom i Agasijem
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: Applebot [Bot] and 14 guests