Board index Košarka Košarkaški miks

Edin Avdić - U obruču i oko njega

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Skafi » 19 Jan 2019, 01:35

User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Baxter Stockman » 09 Feb 2019, 11:29

Nije u obruču, ali je Edin tu
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby John Doe » 10 Feb 2019, 11:12

Kakvo glupo poredjenje Hardena danas i Džordana... Priča ima na VHS-u.... Pa leptejebo nije dve utakmice odgledao. Čoveka su morali motkama da biju da ne bi dao koš... Tukli ga ko konja.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby rabesandratana » 13 Feb 2019, 22:55

Mrzi me da gledam, je l to neko stavio Dzordana i Hardena u isti kos ?
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10826
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Frisky » 08 Mar 2019, 01:55

Ne želim da rušim mit o Edinu, ali važno je i ovo da znamo. Ja ga pratim od prve utakmica NCAA koje je komentarisao sa Vladislavom Majerom na FTV-u, kasnije NBA na OBN-u: Edin Avdić je jedini komentator koji je svjesno ignorisao srpske igrače tokom prenosa.
Sjećam se jedne utakmice Sakrementa sa početka 2000-tih gdje je Peđa ubacio 30-tak poena - Edin ga nijednom nije pomenuo. Svaki Stojakovićev poen je prećutao. To nisu radili ni HRT-ovi komentatori 90-tih. Jednostavnije rečeno- Edin je bio ekstremi nacionalisata dok nije našao uhljebljenje u Beogradu.

Ovim ne umanjujem njegou stručnost i povećenost, i vjerovatno vremenom promjenjene stavove, ali treba da se zna zašto Gurović nikada nije gostovao U obruču, zašto je odbijao da prenosi utakmice juniorske reprezentacije Srbije i slično...
User avatar
Frisky
 
Posts: 146
Joined: 03 Apr 2016, 17:10
Location: Banjaluka

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby bhc_comp » 09 Mar 2019, 02:34

Najnebitniji podatak na ovom forumu ikada.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Tegi » 10 Mar 2019, 03:07

bhc_comp wrote:Najnebitniji podatak na ovom forumu ikada.

+9011992
I bez ovoga je bilo potpuno jasno kakva je sarajevska ojebina Govedin Smravdic.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20668
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Baxter Stockman » 14 Mar 2019, 13:31

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Tegi » 21 Aug 2019, 10:15

Bolkonski wrote:Sarencevo “ ho ho ho “ :lol2: :lol2: :lol2:

Ja sam znao da je u zemljama bivse SFRJ sovinizam najpogodnije tlo za ubiranhe raznoraznih poencica. Jedni bi Srbe na vrbe, drugi da kolju nozem i zicom po Srebrnici, trecima je heroj ubica Naser Oric i tako dalje, ali da se strucnost jednog sportskog komentatora ocenjuje kroz prizmu urlanja kada neki Srbin postigne kos, to je jedan novi nivo.
Edina ne poznajem licno, tako da ne znam kakav je covek, ali znam da je izuzetan kosarkaski komentator, svetski nivo u odnosu na mucenog Sarenca i neuporedivo zanimljiviji od Darka jebem ti moj posao Plavsica i Srdjana Radojevica, koji ne bi znao sa prenese ni najbolju mogucu atmosferu i koji je u stanju da i najdramaticniju utakmici svede na nivo prijateljske utakmice Gibraltara i San Marina.
Mada, prilicno mi je smesno kada Edina za neki “ nacionalizam “ prozivaju nacionalisti :laugh: Sve i da je Edin bosnjacki nacionalista, kao sto nije, u cemu je razlika izmedju njega i nekog drugog nacionaliste. Svaki nacionalista veruje da zastupa ispravne stavove i da je pravda iskljucivo ja strani njegove zemlje.
Da ne pominjemo opet kako je Edin ispratio Kecmanovu trojku, bas je bilo primetno da mu je bili zao, prosto se rasplakao sto je srpski tim odneo pobedu :laugh:
Pisao je panegiricne kolumne o srpskim kosarkasima, a sto se tice odnosa Partizan - CZ, sta cemo sa Koletom koji je Srbin :laugh: , a naviru mu suze svaki put kad Partizan dobija Zvezdu, ili sa komentarom Edina o trojci Bertansa za pobedu, dok je Kole verovatno dozivljavao reanimaciju.

Edin je veliki poznavalac kosarke, pre svega, americke kosarke, a uz to i nadaren sjajnom harizmom i sposobnoscu da prenese dramu sa parketa i atmosferu sa tribina, kao i da utakmicu Zadar-Krka ucini gledljivom. Bice privilegija pratiti NBA uz njegove prenose, pravi odmor od izazivanja mucnine tokom jednolicnih prenosa Plavsica, Radojevica i Kovacica.
Steta sto ne radi i EL.

A ocene o Edinu kao nacionalisti, izvedene iz apsolutno subjektivnog zakljucka o visini frekvencije izgovaranja imena srpskih kosarkasa, mogu biti vrlo uspesne u nekoj skolici za nacionaliste, posto ne sumnjam da ce se tako nesto uskoro osnovati u drzavama bivse SFRJ.


Prijatelju,sa kim se mačuješ?

Ne optužuje ga niko ni za nestručnost ni za nacionalizam, već za neprofesionalizam, koji je u slučaju diskrimanacije srpskih košarkaša bio uzrokovan ili nacionalizmom ili politikom kuće za koju je radio. Isto bih napisao da je pogrdno govorio o kamerunskim košarkašima, ali, gle čuda, nije.
Radonja je spomenuo skandalozne kolumne sa Eurobasketa, pa bih podsetio na anegdotu o Valančijanusu kako je do tinejdžerskih dana čuvao ovce na nekom litvanskom brdu, a na prvi trening u Ritasu došao u vunenim čarapama. Zašto vickasti Govedin ne napiše takvu anegdotu o nekom domaćem košarkašu? Ili obratno, da li bi to napisao o Jonasu da radi u Litvaniji? Samo se iz navedenog primera jasno se vidi da je licemer, kukavica i kompleksaš koji se podsmeva ruralnom životu, iako je 20e i 30e godine svog života proveo u balkanskom Teheranu.

Spomenuo sam utakmicu Hrvatska-Australija iz 1996. i Šarenčevo uočljivo navijanje protiv Hrvata. To je takođe sramotno, ali zamisli da se to na RTS-u dogodi danas ili pre 10 godina. Ili još radikalnije, zamisli da neki komentator na RTS-u sistematski kritikuje Nurkića ili nekad Teletovića, pa ode da radi na nekoj sarajevskoj televiziji i govori kako smo svi nekada bili jedna raja. Govedina bih više poštovao kada bi viknuo "Alah ekber" i razneo se na sred Strahinjića bana iz kojeg ne izbija, nego sa ovakvim pristupom- u Sarajevu Alija, u Beogradu Ilija.

Što se samog zanata tiče, slažem se da je bolji od Srđana i posebno od preostalih zastupljenih- Koleta, Darka i Šarenca. Ali i onaj koji je vikao "Nemačka pobeđuje na svim frontovima" je bio izvrstan radio spiker, kao što je i doktor Mengele bio majstor medicine. Za mnoga zanimanja nije dovoljno biti samo stručan, već i zadovoljavati osnovne etičke kriterijume, što je sarajevskom beskičmenjaku možda ne strano, ali svakako irelevantno ukoliko mu dovodi u pitanje ličnu korist.

I molim te, ali najiskrenije, zaobiđe me sa političkim floskulicama. Ne snalaziš se na tom terenu i pokazuješ nepoštovanje prema ljudima koji te uvažavaju i koji ti se uvek uljudno obraćaju.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20668
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby veljkos161 » 21 Aug 2019, 14:53

E,drago mi je da je Tegi pametno prebacio teziste diskusije tamo gde mu je i mesto :okk: ...ili je mozda i moderator kad mu je dopizdilo :roll: ...elem, spomenuo si kako je danas na Rtsu nezamislivo navijanje protiv Hrvata....pa jesi li ti gledao zavrsnicu Mundijala prosle godine ?...nalickani Aca informacija koji se napali kad vidi loptu ili nekog fudbalera, polufinale i finale je prenosio kao sahranu...a zasto ? ....pa zato sto su Hrvati igrali u zavrsnici :roll: :beyond: ...jeste drugi sport, ali takodje se radi o jadnom servisu :beyond:
Last edited by veljkos161 on 21 Aug 2019, 15:07, edited 1 time in total.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Bolkonski » 21 Aug 2019, 16:04

Da li vidis sta pises i kako sam sebe pobijas ?
Pises da ga ti ne napadas za nacionalizam, a onda dodajes da ga napadas za neprofesionalizam koji se izmedju ostalih stvari zasniva upravo na nacionalizmu, tj. nekada na politici kuce za koju radi, a nekada na nacionalizmu, i to, gle cuda, bas kada je u pitanju odnos prema srpskim kosarkasima ?!

Sto se tice kolumni i toga sta je govorio o Valancijunasu, to svakako moze da se shvati na dva nacina. Jedan je taj bukvalni koji interpretiras, a drugi je da je to istakao u smislu pojacavanja utiska o Valancijunasovom talentu i tome da je decko postao NBA igrac, a da do dolaska u Ritas maltene nije znao sta je lopta. Vec to sto ga je izabrao da pise o njemu i sto kolumna uopste nije negatorska samo po sebi svedoci o tome da pisanje same kolumne nije preduzeto sa nekim zadnjim namerama. Mozda je trebalo da izbegne taj deo o vunenim carapama cisto da zadovolji politicku korektnost. Ali, dobro, interpretiras ga na taj nacin, verovatno da nije u pitanju Govedin, interpretirao bi na neki drugi.

Pisanje o Sarajevu kao " balkanskom Teheranu ", koje ti nije prvo na forumu, je prilicno ruzno i time pokazujes upravo ono za sta druge optuzujes, a to je nepostovanje. Trazis od ljudi drugih nacija da postuju tvoju, a ti ne postujes tudju.
Takvim pisanjem si uvredio jednog forumasa koji je muslimanske veroispovesti i iz tog tvog " balkanskog Teherana " .

Ti, zapravo, osudjujes Edina za nacionalizam na OBN-u, a kosmopolitizam na Areni i za njegovu nedoslednost u stavovima i kameleonsku moc u zavisnosti od drzave u kojoj radi.
To je, opet, tvoja interpretacija i tvoje prosudjivanje. Ne kazem da nije tacno, i meni je on u pojedinim periodima izgledao kao takav covek, ali je problem sto taj sud baziras na tome kako je komentarisao srpske igrace iz NBA lige na OBN-u, a taj sud je opet tvoja subjektivna interpretacija, i znajuci tvoje stavove o " balkanskom Teheranu " i nacionalizmu, verovatno preteran.

Partizan-Zvezda je jos specificnija i nezahvalnija situacija. Koji to komentator u danasnjem vremenu komentarise ta dva kluba na isti nacin ?
Pominjanje komentara " Sta radi Vilson " ? Dobro, da li je neki drugi komentator na drugaciji nacin prenosio te utakmice ? Da li je neki drugi komentator isticao ono sto je video ili se povinovao principita politicke korektnosti i poslovici " vezi konja gde ti gazda kaze " ?
Radojevic i Plavsic su prenosili ABA ligu u sezoni najveceg terora prema Partizanu i njegovom treneru, da li su jednom recju pomenuli neku sudijku odluku, ili je svaki faul bila " greska Macvana ", " Pavlovic je zasrljao ", " odlicna odbrana Lazica " ?
Komentarisanje tih meceva je na ovim prostorima vrlo tesko i specificno, pogotovo u danasnjem vremenu kad je postalo karijerno pozeljno biti uz Crvenu zvezdu kao uz privatni klub jednog diktatora. Nijedan komentator ne zeli da se zameri bilo kojoj strani, a ponajmanje ne vladajucoj.
Mozemo da pomenemo i finalnu seriju KLS-a iz 2013. godine. Kako je Edin reagovao na trojku Bertansa, kako je reagovao Kole ?
Kako je Edin reagovao na onu rampu Bertansa na Katicu ? Ta rampa je bila na granici faula, mozda cak i faul jer sevidi kako se pomera Katiceva podlaktica, da li je Edin rekao da je mozda bio faul ili je glorifikovao Bertansov potez ? Meni se cini ovo drugo, a tada je vec trajalao SNS vreme.

Meni je zasmetalo pozivanje u emisiju Nebojse Covica, smetalo mi je i to komentarisanje kada obojica vide da je bio neki faul igraca Zvezde, a cute, dok itekako otvoreno komentarisu sudijske odluke tokom prenose Endesa lige ili Edin tokom prenosa NCAA lige, ali opet to nije nista sto ne rade gotovo svi sportski komentatori u Srbiji.
Tako da ukoliko trazis zadovoljavanje etickih kriterijuma, onda treba da odstranis sve komentatore, jer te kritijerume nisu postovali ni Sarenac, ni Radojevic i Plavsic tokom finalne serije 2015. godine, da ne govorim o drugima.

Vec ovo dovodjenje u vezu Mengelea i sportskog komentatora je nepotrebno komentarisati. Stravicno lose stvaranje dokaza za svoju tvrdnju.

Sada dolazimo do kraja tvog posta gde prebacujes pricu na licni nivo. Prvo da te pitam cime sam ja to iskazao nepostovanje prema tebi ? Mada, sto se tice samog postovanja, prema ljudima koji me uvazavaju svakako da imam postovanje, ali nikako ne zelim da ulazim u opasnost ulizivanja radi postovanja.
A to da li se snalazim ili ne snalazim nije tvoje da prosudjujes, za mene se ti nimalo ne snalazis na tom terenu, ne shvatajuci zablude u koje upadas, i bespotrebno sireci nacionalizam od koga je svakom normalnom coveku muka.
Previse je ocito da u pitanjima u kojima vidis nekakav "udar" na srpsku rasu gubis mogucnost objektivnog rasudjivanja i sve mi se cini da ces na kraju da skliznes u nekakav "neodereticizam".
Upravo je to i razlog tvog nesnalazenja na političkom terenu za koje mene optuzujes, to zamagljivanje ociju i padanje u jednostranost.
Na tom terenu jedino mogu da upadnem u vatru kada procitam postove nekih ljudi u kojima se slave ubice, neljudi i dogadjaji nakon kojih mnoge majke i danas oplakuju svoju decu. Kada to pisem mislim na sve tri strane.
Sto se tice " politickih floskulica " ja te " floskulice " ne iznosim, to je manir onih koji svoja politicka ubedjenja zasnivaju na nacionalizmu kao najpodogdnijem tlu za skupljanje politickih poena neke infantilne ciljne grupe.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby fabricio » 21 Aug 2019, 16:18

I Edin i Kole su vrhunski tipovi i komenatori. Sjajan tandem.

Kole je zvezdas, zna da zacuti ili vise proslavi zvezdine koseve... ali dajte, da li je taj covek ikada radio nesto sto radi Nemanja Matic, Kuzmanovic, Kovacic, Plavsic, ovi sa Arene ostali??? Od kojih krvare usi u najmanju ruku.

Edin je isto kul tip, najbolji komentator u regionu i bole ga jaja za vecite. Ali je isto tako za meridian izjavio da mu je omiljeni igrac Bogdanovic, omiljeni kos Kecmanov...
Aba liga ga je zasitila, to znam privatno, nema vise zara i ljubavi prema istoj. Covek bi najsrecniji bio da prenosi NBA i to ce mu se ostvariti konacno.

Pokusavajuci da budu korektni, pogube se i oni, pa nekome smeta "sta radi Vilson", a isti taj Edin se iscudjavao tri puta vise sa Majk Skotom svojevremeno.

Sve u svemu, oni su skroz ok u globalu, ali su navijaci toliko razmazeni da im smeta sve i svasta. Previse je napeto sve postalo oko vecitih.

Cak i njihovi kriticari, nek uporede njihove prenose sa prenosima onih sa ska ili arene i rtsa... i docicete do nekih zakljucaka.,
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Tegi » 21 Aug 2019, 17:32

Frisky wrote:Ne želim da rušim mit o Edinu, ali važno je i ovo da znamo. Ja ga pratim od prve utakmica NCAA koje je komentarisao sa Vladislavom Majerom na FTV-u, kasnije NBA na OBN-u: Edin Avdić je jedini komentator koji je svjesno ignorisao srpske igrače tokom prenosa.
Sjećam se jedne utakmice Sakrementa sa početka 2000-tih gdje je Peđa ubacio 30-tak poena - Edin ga nijednom nije pomenuo. Svaki Stojakovićev poen je prećutao. To nisu radili ni HRT-ovi komentatori 90-tih. Jednostavnije rečeno- Edin je bio ekstremi nacionalisata dok nije našao uhljebljenje u Beogradu.

Ovim ne umanjujem njegou stručnost i povećenost, i vjerovatno vremenom promjenjene stavove, ali treba da se zna zašto Gurović nikada nije gostovao U obruču, zašto je odbijao da prenosi utakmice juniorske reprezentacije Srbije i slično...


Evo šta je na istoj ovoj stranici napisao pre pola godine napisao momak koji mnogo bolje od mene pamti Edina dok je radio u BiH. Čisto da ne bude da se 12-godišnji i tada apolitični Tegi prevario.

Veljkose, tačno je to za Acu, ali usledilo je tek nakon Vučićeve skandalozne prozivke da je komentator utamice Hrv-Rus užareno navijao za Hrvatsku i što je daleko važnije- Aca je u te dve utakmice preuzeo mrtvački stil Zvonka Mihajlovskog, ali bez otvorenog navijanja za bilo koga. Čoveka nema za šta da grize savest, iako sam događaj jeste nepriličan i govori o društvu i državi u kom živimo, ali ništa o komentatorima.

Bolkonski, na šta si spiskao nekoliko minuta da bi napisao govor čije bi se dužine, ispraznosti i autošovinizma postideo i Ivan Stambolić. :question: Stvarno mi ne pada na pamet da ulazim u dalju raspravu. Prosto, sve što si napisao je toliko pogrešno da bi mi bilo lakše da diskutujem sa čovekom koji tvrdi da je 2+2=5.
.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20668
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Bolkonski » 21 Aug 2019, 18:37

fabricio wrote:I Edin i Kole su vrhunski tipovi i komenatori. Sjajan tandem.

Kole je zvezdas, zna da zacuti ili vise proslavi zvezdine koseve... ali dajte, da li je taj covek ikada radio nesto sto radi Nemanja Matic, Kuzmanovic, Kovacic, Plavsic, ovi sa Arene ostali??? Od kojih krvare usi u najmanju ruku.

Edin je isto kul tip, najbolji komentator u regionu i bole ga jaja za vecite. Ali je isto tako za meridian izjavio da mu je omiljeni igrac Bogdanovic, omiljeni kos Kecmanov...
Aba liga ga je zasitila, to znam privatno, nema vise zara i ljubavi prema istoj. Covek bi najsrecniji bio da prenosi NBA i to ce mu se ostvariti konacno.

Pokusavajuci da budu korektni, pogube se i oni, pa nekome smeta "sta radi Vilson", a isti taj Edin se iscudjavao tri puta vise sa Majk Skotom svojevremeno.

Sve u svemu, oni su skroz ok u globalu, ali su navijaci toliko razmazeni da im smeta sve i svasta. Previse je napeto sve postalo oko vecitih.

Cak i njihovi kriticari, nek uporede njihove prenose sa prenosima onih sa ska ili arene i rtsa... i docicete do nekih zakljucaka.,


Vidis da je Edin u dva sendvica :biggrin:
Prvo, navijacka ostrascenost, vise urla na Zvezdine poene, nego na Partizanove, sto se dovodi u vezu sa njegovom nedoslednoscu i teznjom da ide od vodenice na vodenicu.
A onda i zamerke sa nacionalisticke osnove - zanemarivao srpske kosarkase na prenosima na OBN-u, a omiljeni igrac mu Bogdanovic.

Sve u svemu, nista Edin ne zaostaje po postovanju ili nepostovanju etickih nacela od nekih drugih komentantora, ali ima problem sto se preziva Avdic, a ne Mandic.

Tegi, pre nego sto iskoristis rec " autosovinizam " i pre nego sto obogatis post milionima knjiskih reci naucenih iz nekih studija, pokusaj da ubodes kontekst u kojima koristis te reci i kome ih namenjujes. To je prvo nacelo koje se mora zadovoljiti da bi iskaz bio tacan, a ne, kako ti kazes, isprazan.
Takodje, pre nego sto nastupis prema sagovorniku sa stanovista akademika pokusaj da razumes ono sto on pise i da razumes svoje greske.
A ne da insistiras na zamerkama Govedinu zbog " neprofesionalizma " koji potom zasnivas na njegovom nacionalizmu, a onda istices " balkanski Teheran " :wacko: Edin je nacionalista zbog komentara na OBN-u, ali pominjanje " balkanskog Teherana " je potpuno opravdano i nesto najnormalnije, jer si ti na pravoj strani, samo sto to isto misle oni slicni iz Hrvatske i Bosne.
Previse kontradiktornosti, nepovezanosti, zaglibljenosti u sovinizmu, da bi bilo kome mogao da prebacis bilo sta.
Lakse ce se dokazati da je 2 i 2 jednako 5, nego dokazivati tebi nesto sto izlazi iz okvira nacionalizma jer je sve sto izlazi iz okvira nacionalizma za nacionalistu autosovinizam.Verovatno je sledecini nivo da me nazoves domacim izdajnikom ili stranim placenikom :laugh:

Pa jos pominjanje Ivana Stambolica i dovodjenje njega u vezu autosovinizmom :wacko: Kapiram da govor ne bi bio " isprazan " i " pogresan " da je bio u tonu Radovana Karadzica, Ratka Mladica ili Vojislava, ali jebiga, sta da se radi, ne mozemo zadovoljiti svacije ukuse.
Mada si vise briljirao u jednom drugom postu nazvavsi Zorana Djindjica " mafijasem ". Otrpilike je tu postala jasna ta ispraznost o kojoj govoris.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Na gut, teilen wir! » 07 Oct 2020, 03:35

@ bolkonski

Dijete drago, ti si preoptercen ratovima. Sta ce ti to u zivotu? Koji ce ti djavo?
Po tvom pisanju vidim da nemas pojma sta je rat, nisi ga dozivio uzivo, nisi bio u rovu (ja jesam) i budi srecan sto si i mladji i sto su ti mama i tata omogucili da ne budes godinama blizu ratnih dejstava i linije fronta. Takodje, vidim i da si slabo hodao po svijetu i premalo poznajes druge zemlje, narode, kulture, pa i njihove konflikte, mentalitet itd.
A za takve poput tebe je zaista steta sto nisu proveli barem dan u rovu, da nauce neke lekcije. Da sa tom mracnjackom pricom pocnes da smaras svoje saborce, pa izdevetali bi te ko kakvo djetence jos prvog dana. Prvo, malo ko od ljudi koji su se zaticali u tim rovoima su imali ambiciju da se tu nadju, a i kada su se nalazili pokusavali su koliko mogu da vode normalan zivot. Druzili su se, smijali i salili vise nego inace, trazili sto vise normalne svakodnevnice u nenormalnim okolnostima.
Spusti loptu na zemlju, opusti se, manje se petljaj u stvari koje premalo poznajes, uci da slusas druge ljude, sagovornike, ne na forumu, nego inace i u zivotu, pomoce ti. Unosi vise pozitivne energije u svoje komentare, unosices je vise i u svoj zivot.
Sto se tice Avdica konkretno, Edin je ok momak. Obozava kosarku, dosao je iz Sarajeva da radi u Beograd, s vremenom se prilagodio novoj sredini, ljudima, ambijentu. Nadam se da ce sto duze raditi u njemu, jer obostrana interakcija postoji i plodna je. Gledaoci ga vole, prihvataju. Svaki komentator je poseban, ima nesto svoje. Kada bi svi bili isti, bilo bi pomalo nezanimljivo.
A da je imao nacionalno obojenih ispada na pocetku - jeste. Izjave o Kuzmicu i da ne nabrajam. Bio je blecak. Sad je malo sazrio, stekao neki imidz, prema njemu se i ophodi, inace drugacije ne bi opstao u poslu.
Kusur, dođi ovamo!

Danas nema časti, ali ima masti. Kolje se.
User avatar
Na gut, teilen wir!
 
Posts: 618
Joined: 11 Jun 2015, 00:26
Location: glasacka kutija

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests