Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 10 Jan 2019, 07:04

I odvojeno, potpisujem od reci do reci, kao da sam pisao post :D

Kolin o svim novim trenerima, ukratko popisao se po odlukama Klivlenda, Grin Beja i Arizone.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 10 Jan 2019, 08:52

Pit Bull wrote:Napad Remsa je usporio posle povrede Kupera Kapa. Dzos Rejnolds je uskocio, ali nije pokazao previse.


Da si pogledao jednu utakmicu Ramsa, znao bi koliko je ovo pogresno.
Kuper Kap - 8 utakmica - 566 jardi - 6 TD
Rejnolds - 6 utakmica kao starter i 2 druga poluvremena sa vecom ulogom nakon sto je izasao Kap - 402 jarda - 5 TD

Otprilike isti ucinak. Al zato imas 2 hvataca sa preko 1200 jardi u sezoni, zadnji put se to desilo 2014 sa Nelsonom i Kobom u Pekersima. Apsolutno hvatacki korp nije briga Ramsa cak i uz nedostatak Kapa, ne znam koliko ekipa u NFL moze da se pohvali ovoliko balansiranim i kvalitetnim korpom.

Ako Ramsi izgube to nece biti zbog hvataca vec zbog greski QB i nemogucnosti da trcimo. Moramo da uspostavimo kvalitetan run, i razvijemo iz toga kvalitetan playaction pas - to je preduslov naseg napada a ne da dozvolimo Gofu da baca iz dzepa.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby neza » 10 Jan 2019, 09:02

IND-KC
LAC-NE
PHI-NO
DAL-LAR

Da ne davim nista posebno, "proslavio" sam se prosli put... :beyond:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 10 Jan 2019, 14:31

Prošli put sam bio 50-50, ali da pokušam ponovo:

IND- KC

Mislim da će ovo biti možda i najbolji meč ove runde. Realno igraju dva najbolja QB koji su u plejofu. Sa jedne strane, odbrana Chiefsa je loša, jedini kvalitet su tri igrača DL (Jones, Ford, Houston) koji su dobri pass rusheri. Ali ofanzivna linija Coltsa je ove godine možda i najbolja u NFL. Luck je ove godine dobio manje udaraca u sezoni nego bilo koji drugi QB u ligi. Takodje, Frank Reich je svoju 3rd down magiju preneo sa Eaglesa na Coltse. Coltsi su najbolji 3rd down tim u ligi. Imaju konstantno preko 50% što je neverovatno. Mislim da će moći i da trče protiv Chiefsa. Sa druge strane, ključna stvar za napad Chiefsa je da li će biti zdrav Sammy Watkins. Kad je on na terenu, Chiefse je nemoguće braniti. Hill, Kelce, Watkins i screen pasovi ka RB. To je previše za svaku odbranu u ligi. Da bi dobili meč Coltsi moraju da drže Mahomesa u džepu. Koliko god pravi problem kad je u džepu, kad izadje iz džepa je ubica. Posebno kad izadje u svoju desnu stranu. Nadam se pobedi Coltsa. Jedini način koji vidim da Chiefsi dobiju je da udju u meč na 40+ poena. Ne verujem da će Reich upasti u tu zamku.

LAC-NE

Uopšte se ne postavlja pitanje ko je ovde talentovaniji tim. Chargersi su daleko talentovaniji i u odbrani i u napadu. Sa jedne strane, napad Chargersa, koliko god da je talentovan igra loše u poslednje vreme. Da Lamar Jackson nije odigrao onako očajan meč, danas bi svi pričali o tome da je Rivers razlog zašto Chargersi nisu dobili Ravense. Odigrao je jako loš meč. Bacio je 32 pasa a imao samo 160 jardi. To je strašno loše od tako iskusnog QB. Glavni dueli na ovoj strani će se voditi izmedju CB Patsa (Gillmore i Jackson) i WR Chargersa. Patsi igraju mnogo čovek na čoveka sa svojim CB i bukvalno će to biti dueli 1 na 1. Drugi važan duel su RB Chargersa protiv LB Patsa, posebno u pas igri. Rivers često baca checkdown pasove ka Gordonu i Ekeleru. LB Patsa su spori i imaće problem da to brane. Sa druge strane, glavni duel je OL Patsa protiv DL Chargersa. I dalje nemam mnogo poverenja u odbranu protiv trčanja Chargersa. Ova postava sa sedam defanzivnih bekova neće proći protiv Patsa. Belichick bi ceo meč držao dva TE i FB na terenu i oduvao ih trčanjem. Ključ pobede Chargersa je kako će braniti trčanje Patsa. Ovo je prvi put od kada ozbiljno pratim NFL da nemam poverenja u Brady-ja da može da nosi ekipu do pobede. Mislim da će morati da prebiju odbranu Chargersa da bi dobili meč. Ali, Chargersi su ipak Chargersi. U svakom važnom meču naprave 2-3 greške koje ih koštaju pobede. Uz to, Patsi su mnogo bolji tim kući nego na strani.


PHI-NO

Iako svi hvale Folesa, on je odigrao prosečan meč protiv Bearsa. Direktno je vratio Bearse u igru sa dve glupe presečene lopte. Imao je samo 6.6 jardi po pasu, što je daleko ispod proseka. Ali, na trećem i četvrtom downu je bio odličan 7-14. Ono što je bilo sjajno za Eaglese je odbrana. Najperverznija defanzivna linija u ligi Long - Cox i drugari su uspeli su u poslednjih par nedelja da igraju kao što su igrali prošle godine. Njihov duel sa OL Saintsa će biti ono što će odlučiti meč. Ako OL uspe da sačuva Breesa on će baciti 4-5 dubokih pasova koji mogu da prelome meč. Biće ovo duel dva trenera koji imaju petlje da rizikuju. Ne bi me čudilo da na ovom meču bude 1-2 trik akcije sa obe strane. Sa druge strane, Eaglesi nisu mogli da trče protiv Bearsa, ali mislim da će im igra trčanjem izgledati bolje protiv Saintsa. Saintsi nemaju Hicksa. Ključ sa ove strane je da li će Saintsi moći da odbrane Jeffery-ja i Ertza u akcijama gde Foles baca 50-50 lopte. Sekunderi Saintsa ima više i krupnije CB od Bearsa. Mislim da će moći malo bolje da brane te akcije. Sve u svemu, mislim da su Saintsi kompletnija ekipa i da imaju težak domaći teren. Biće tesno, ali očekujem pobedu Saintsa.

DAL-LAR

Dalas mi je strašno čudna ekipa. U prvom poluvremenu su dominirali protiv Seahawksa a vodili su samo 10-6. Napad im nije dovoljno esplozivan. Ono što im ide u korist je da je najveća mana odbrane Ramsa trčanje. DL Ramsa je prilično nedisciplinovana i to ostavlja dosta rupa za trčanje. Najinteresantniji duel je DL Ramsa protiv OL Cowboysa. Da li će Ramsi uspeti da delimično zaustave trčanje Cowboysa? Što se tiče pas igre, očekujem zonu Ramsa. Ne verujem da će Phillips ostaviti Taliba i Petersa 1 na 1 sa Cooperom. Sve akcije za puno jardi Coopera ove godine su se desile kad su ga protivnici branili čovek na čoveka. Očekujem zonu i vrlo agresivnu igru CB na liniji skrimidža. Da pokušaju da prebiju Coopera. Sa druge strane, meč se lomi na tome da li će Goff biti udaren 4-5 puta u prvom poluvremenu ili ne. Još od koledža, kad počne da dobija batine počinje da gleda pass rush umesto hvatača. To je uzrok problema koje su Ramsi imali u napadu u poslednje vreme. OL je igrala nešto lošije. Glavna rupa u OL im je Blythe. Mislim da su ga protivnici pročitali i da koriste njega da bi pravili probleme napadu Ramsa. Interesantan će biti duel LB Cowboysa (Smith, Vander Esch) protiv Gurleya. Da li će uspeti da ga odbrane u pas igri? Ko će braniti Cooksa? On je nizak i brz, a CB Cowboysa su krupni. Mislim da će Ramsi dobiti jer napad Cowboysa neće biti u stanju da napravi dovoljan broj eksplozivnih akcija za preko 20 jardi. Inače, ovo će biti meč gde Cowboysi igraju kao domaćini. Biće više navijača Cowboysa nego Ramsa na stadionu.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 10 Jan 2019, 18:56

Ako se ovo ostvari, to će biti katastrofa u najavi. Kingsbury i McAdoo???


User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 10 Jan 2019, 19:50

:laugh: :laugh:






@Filipe

Nemoj da se salimo, imao sam Rejnoldsa na fantaziju od momenta kad se Kup skrsio, nije imao jedan mec sa 10 fantazi poena. Morao sam da proverim statistiku da vidim jesam li skrenuo, ali nisam. Nakupio se sad protiv Najnersa u mecu koji nisam ispratio, 2 TDa... Jos jedan TD protiv Cifsa gde je umetnost ne postici ga kada ti tim stavi 50+ poena, ali sve ostalo tanko, covek nije postojao, par puta nije uhvatio ciste lopte... Sa druge strane si imao Kapa koji je mogao 100+ jardi na mecu da stavi sasvim opusteno... Nisu za poredjenja uopste, uostalom videces sutra.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 10 Jan 2019, 22:07

Inace WC week su po meni obelezili treneri. Kakva je ono salda idiotskih odluka bilo na sve strane.

Uopste mi nije jasan koncept zaposljavanja svih tih likova...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 10 Jan 2019, 22:54

Ovaj Stephen Smit je napusavao i Ramse kad su uzeli Mekveja, moze se naci snimak na netu. I on i Kolin su najobicniji cirkuzanti.

@ Pite, pa o tome ti i pricam. Ne mozes da pravis analizu na osnovu fantazi statistike jednog igraca. Tvoja tvrdnja da je napad Ramsa pao nakod povrede Kupa ne stoji, napisao sam ti i zasto. Osim 2 hvataca vrhunske produkcije, mi imamo i Rejnoldsa koji nije k na bicikli kao sto pokusavas da ga predstavis vec sasvim koristan igrac a ako postoji mala razlika u produkciji Kupa i Rejnoldsa popunio je tandem Everet - Higbi koji je postao daleko aktivniji otkad Kup nije tu.
Ako vise volis brojke, Ramsi bez Kupa daju 33 poena po mecu. Ako ti mislis da je to dosta slabiji napad onda jbg. Msm svakako bih voleo da imamo Kupa ali trenutno njegovo odsustvo nije preveliki problem. Kljuc nase pobede ce biti seconderi koji treba da dobije bitku sa njihovim hvatacima. Kad ne mogu bacati loptu oslonice se na trcanje, i tu treba da minimalizujemo stetu u trcanju kroz A i C rupe, koje nam idu dosta lose. Iako kazem, Eliot ce svakako uzeti svoju porciju jardi al nek uzme iz sto veceg broja pokusaja. Verujem da Vejd Filips ima dobar gejmplan na umu, tako da spokojno cekam subotu vece.
I da, sto se tice broja navijaca. LA Rams nemaju domaci teren u tom smisluali i da Dalas ima navijace na pola stadiona to nece biti ni izbliza teren kao sto bi imao da igraju tamo. To je za Ramse dovoljno, plus toplo vreme outdoors, sto nam takodje odgovara.


Inace, da sam sam pisao analize ne bih se mogao vise sloziti nego sa Markom. Jedino bih mozda dao prednost KC blagu, iako se slazem sa svim sto je napisao. Cak sam ranije i apostrofirao da mislim da pobednik tog duela ide u SB odnosno da je to finale pre finala konferencije.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 10 Jan 2019, 23:00

Pa to je bikini statistika sto ti pricas... Covek nabio brojke protiv Najnersa u nebitnom mecu i u duelu protiv Cifsa sa 100+ poena...

Protiv Cikaga, Filadelfije i skoro 3/4 protiv Detroita, napad Remsa je bio goli kurac.

Ako su utakmice protiv Najnersa i Kardinalsa reper za bilo sta, onda jebi ga.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 10 Jan 2019, 23:14

Pa ti mislis da bi sa Kupom nesto bilo drugacije protiv Cikaga ili File ? Gde je Gurli bio samo proforme radi na terenu kao decoy jer je vec bio nacet povredom. Pa je Gof morao da baca vise nego sto treba a non stop bio pod pritiskom. O tome ti pricam, povrsno pricas o napadu Ramsa a nisi gledao utakmice da bi znao prave uzroke vec nagadjas sa izostankom Kupa ... Ja sam samo skrenuo paznju na to a ti i dalje upinjes da mi objasnis nesto sto nisi gledao ... Gurli je imao respektabilno 11 i 12 nosenja protiv Cikaga i File, utakmicama na jedan posed, a u kojima je dobio udarce u ranoj fazi utakmice. Hoces da mi kazes da to nije razlog sto je napad stao pa se pokrenuo kad je poceo da trci CJ Anderson. Napad Ramsa i sam Gof su direktno zavisni od kvaliteta trcanja. Zato sam i rekao da mora da nam prorade Gurli i CJ pa iz toga Gof da radi ono sto mu najbolje i ide, playaction pas ....
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 10 Jan 2019, 23:23

Nisam gledao protiv Filadelfije i ove zadnje dve protiv Najnersa i Kardinalsa. Mislim da sam pogledao bar 11 od 16 meceva Remsa ove sezone, tako da nemoj meni poturati tu pricu, kapiram da sam odgledao 50% meceva u celoj sezoni ukupno :D

Ja ti upravo pricam o tome kada Gurli ima problem (a i sad je rovit donekle) da moras imati vise legitimnih hvatackih opcija. Kuper Kap je imao nekoliko sjajnih partija ove sezone, po meni za klasu bolji igrac od Rejnoldsa. Ovako ti stane Gurli i onda se oslanjas na Vudsa i Kuksa i to je to. A dobra odbrana ce to da zatvori...

Kad imas igru trcanjem i Gurlija u fullu kao u prvom delu sezone, apsolutno je nebitno ko ti je treci WR... Izdominirace svako u takvom sistemu Remsa, pa i tajt-endovi koje si vec spomenuo.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 10 Jan 2019, 23:42

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 11 Jan 2019, 00:57

Bengalsi planiraju da daju posao Zeku Tejloru i cekace dok Remsi ne zavrse sa plej-ofom... Ako se sta drasticno ne dogodi u medjuvremenu, dobice posao.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 11 Jan 2019, 09:39

Pit Bull wrote:Nisam gledao protiv Filadelfije i ove zadnje dve protiv Najnersa i Kardinalsa. Mislim da sam pogledao bar 11 od 16 meceva Remsa ove sezone, tako da nemoj meni poturati tu pricu, kapiram da sam odgledao 50% meceva u celoj sezoni ukupno :D

Ja ti upravo pricam o tome kada Gurli ima problem (a i sad je rovit donekle) da moras imati vise legitimnih hvatackih opcija. Kuper Kap je imao nekoliko sjajnih partija ove sezone, po meni za klasu bolji igrac od Rejnoldsa. Ovako ti stane Gurli i onda se oslanjas na Vudsa i Kuksa i to je to. A dobra odbrana ce to da zatvori...

Kad imas igru trcanjem i Gurlija u fullu kao u prvom delu sezone, apsolutno je nebitno ko ti je treci WR... Izdominirace svako u takvom sistemu Remsa, pa i tajt-endovi koje si vec spomenuo.


Kupp ce Ramsima najvise faliti u ocitim pass situacijama i na 3rd downu. On uvijek sjajno koristi to sto je obrana fokusirana na Cooksa i Woodsa, a posto sjajno istcaje rute uvijek nadje malo prostora taman koliko treba za 1st down. Nesto slicno sto Thielen radi u takvim situacijama za Vikinge.
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 11 Jan 2019, 20:12

Kardinalsi uzimaju Dzosefa za DCa, a Sarkasijana za OCa... Nece to na dobro izaci
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests