Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 05 Jan 2019, 17:34

Slavisak wrote:Ja bi voleo da neko iz u19 juniorske reprezentacije ode na SP. Petrusev,Ilic tako nesto.


Gluposti, jedino Simanic ima realnu mogucnost da upadne.. kao 4-ka & rim-protector


https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2019&mm=01&dd=05&nav_id=1489808

Evo i ja kazem da moze u ludom izdanju nekom, tipa - odbrana i rotacije kao protiv Ozija u onoj nokaut-utakmici u Riu, vrhunski protok lopte (uz 2-3 pleja istovremeno na terenu: Jokic, Teo + Bogdan, (i/ili) Micic (i/ili) Nedovic, Jovic, Bjelica - svi znaju odlicno da asistiraju) + vrhunski sut za 3 sto je opet realna mogucnost imajuci u vidu ovosezonsko izdanje vecine (Bjeli, Nedo, Micic, Guduric su drasticno podigli procente, Bogdanu opet se vratilo samopouzdanje, Joka standardan, Jedino je Teo eventualno van forme..) - ovo je i najvaznija stavka da bi uopste mogli da mastamo: - tj. da ih tucemo njihovim oruzjem (Karija, Duranta, Tompsona, Irvinga..)

Tako da mozemo u svakom slucaju da ih iznenadimo i zatrpamo (u "Gurovic stilu").. Jedini problem moze da bude zamor materijala i eventualne povrede nanovo, uzimajuci u obzir dugu sezonu i kljucne uloge koje nasi igraju u klubovima.


PS. Od Simanica ubrzo ocekujem ulogu jednog K.Farida - kad se jednom nadje na parketu zajedno sa Jokicem (da sijeva od 'alleyoop'-ova) i vjerovatno ga Djordjevic pozove vec u ovom narednom februarskom prozoru da ga blagovremeno testira..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 05 Jan 2019, 20:17

Cuj glupost , sa koliko godina su Litvanci ubacivali Valanciunisa i Sabonisa u A tim :roll: Direktno iz mladjih kategorija tj. juniorskih timova u prvi tim. To sto smo mi staromodni i kaskamo za drugima to je nas problem a imamo talentovanih klinaca koji mogu da se prikljuce i steknu dragoceno iskustvo, ne kazem pet njih da se ubace ali jedan bi trebao da bude norma. To sto ti mastas da mozemo da dobijemo Amerikance sa Guduricem ,Micicem i Macvanom je tvoj problem, jedan prikljuceni junior nas nece kostati dobrog plasmana na velikom takmicenju a benefit moze da bude veliki kada je u pitanju buducnost.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 05 Jan 2019, 21:51

Slavisak wrote:To sto ti mastas da mozemo da dobijemo Amerikance sa Guduricem ,Micicem i Macvanom je tvoj problem,

:biggrin:
Ajde važi.. Mačvana uzgred nisam ni pomenuo. Istini za volju mislim da nijedan od igrača (van onih koji su nadtupali u EL) , koji su učestvovali u ovim prozorima neće putovati u Kinu (ok, možda Radulja i Jelovac eventualno jer smo tu najšuplji, dakle - ni Simon, ni Gagi, itd..). I sad da vodimo klince neke još nedokazane.. Jednostavno smo prepunjeni na svim pozicijama i bilo bi grehota ispustiti nekog od najboljih koji briljiraju ove sezone i kad imamo ovakvu šansu..! (osim u slučaju eventualnih povreda)

Za klince tek od 2021 računati.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Skafi » 05 Jan 2019, 21:54

E sad bi ex-yu reprezentacija odigrala otvoren meč sa najboljim Amerima.

Jokić, Dragić, Dončić, Bogdanović jedan i drugi, Bjelica, Nurkić, Vučević, Teodosić, Šarić... od svih nabrojanih, bar pola all round igrači.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby bezvezarije » 06 Jan 2019, 12:34

Skafi wrote:E sad bi ex-yu reprezentacija odigrala otvoren meč sa najboljim Amerima.

Jokić, Dragić, Dončić, Bogdanović jedan i drugi, Bjelica, Nurkić, Vučević, Teodosić, Šarić... od svih nabrojanih, bar pola all round igrači.


Da, sve same atlete. Primili bi 140 poena od Amera. Koga briga za ex-yu, mi trebamo gledati na nas. Amerikance je jedina šansa da se pobede u nekoj ranijoj fazi nokauta, osmini finala ili četvrtfinalu. Tu se može računati da oni ne budu na 100% voljnog momenta.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 06 Jan 2019, 16:16

1. Jovic, Micic, Nedovic, Peno
2. Teodosic, Bogdanovic, Milosavljevic/Guduric
3. Kalinic, Lucic, Simonovic
4. Bjelica, Macvan, Simanic, Jelovac
5. Jokic, Marjanovic, Milutinov, Raduljica


Macvan mi je upitan posle povrede...
Treba naci mesta i za Nedovica i Gudurica...
Simanic, interesantan zbog fizikalija, a pogadja otvorene suteve...opet zelen...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3600
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby 71:70 » 06 Jan 2019, 17:40

Slabo sam gledao Bajern ove sezone, ali, po statistici, nije mi ni jovic siguran.
Teo, vasa, i nedovic i bogdan koji mogu da prenesu loptu.
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 06 Jan 2019, 17:54

71:70 wrote:Slabo sam gledao Bajern ove sezone, ali, po statistici, nije mi ni jovic siguran.
Teo, vasa, i nedovic i bogdan koji mogu da prenesu loptu.

S obzirom u kakvoj je formi Vasa, lako moguce.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23408
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Karamazov » 06 Jan 2019, 19:11

71:70 wrote:Slabo sam gledao Bajern ove sezone, ali, po statistici, nije mi ni jovic siguran.


Na nekim utakmica koje sam gledao bio je Jovke dobar.

Problem kod njega je povreda, malo igra pa malo ne igra.

Skoro je zbog povrede opet bio van ekipe.

Vratio se pre 6 dana i odigrao dve utakmice.
User avatar
Karamazov
 
Posts: 24580
Joined: 09 Dec 2014, 01:20

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Skafi » 06 Jan 2019, 19:20

Videli smo na šta Bajern liči bez Jovića, protiv Efesa.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Karamazov » 06 Jan 2019, 19:41

Skafi wrote:Videli smo na šta Bajern liči bez Jovića, protiv Efesa.


Inače pre duela sa Efesom Jović je igrao u prvenstvu protiv Bamberga.

A onda opet zbog povrede nije igrao protiv Efesa.

Pitanje i da li može da reši taj problem sa povredom.
User avatar
Karamazov
 
Posts: 24580
Joined: 09 Dec 2014, 01:20

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 07 Jan 2019, 20:37

Jović ima neku diskus herniju ili neki slican problem sa leđima.
Ako je diskus hernija ta povreda se može rešavati raznim fizikalnim terapijama i ostalim neinvazivnim metodama, ali samo privremeno, stalno mogu da ga 'uhvate' ledja pa te je povređen, te nije povređen, i tako u krug.
Jedino permanentno rešenje je operacija, a većina košarkaša je maksimalno odlaže dok ona ne bude poslednja opcija.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32491
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 02 Feb 2019, 16:49

Poznavajuci Miska i kako on na vrijeme priprema teren, Jokic ce igrati na SP.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23408
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 02 Feb 2019, 18:11

Da se mi plasiramo prvo pa onda spiskovi , pozivi i otkazi.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Krajisnik007 » 02 Feb 2019, 23:52

Da li bi ste vodili jos jednu cistu cetvorku pored Bjelice ili bi vodili Bjelicu i 4 centra?Sta ocekujete da Sale odluci,to je najveca enigma?
Krajisnik007
 
Posts: 237
Joined: 26 Jan 2019, 10:27

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests