Board index Život van sporta Putovanja

Evropski gradovi ...

Re: Evropski gradovi ...

Postby Baxter Stockman » 04 Jan 2019, 12:14

Stigoh juče iz Milana, pa da bacim par utisaka dok su još sveži.
Da napomenem odmah da sam išao busem, jer sam se kasno smislio da ću negde uopšte da idem za NG, pa je samim tim i aranžman avionom u startu otpao.

Kad se sve sabere, svideo mi se Milano. Arhitektura i grad kao grad su zaista lepi, dok s druge strane stanovništvo koje je poslednjih godina dosta dopunjeno Kinezima, Indusima, Afrikancima, i ovim najnovijim Sirijcima ili šta su već, pomalo kvare utisak.

Prvog dana je bilo isplanirano da posetimo sam centar grada kao i neke znamenitosti do kojih se može doći gradskim prevozom za neko normalno vreme, Duomo katedralu, zamak Sforza, milansku Skalu, Naviglio kanale, i San Siro ako uspemo da dođemo do tamo. Imao sam u planu da se penjem po svodovima katedrale, mada je bila neverovatna gužva, čekalo se po tipa 3-4h da se kupi karta, tako da smo odustali od toga, što možda i nije tako loše, jer je dobar deo opet u stanju sređivanja, pa se zbog toga i ne može izaći na gornju terasu, nego se mogu videti samo ove sporedne na nižim nivoima. Tu na centralnom trgu je neverovatna gužva, bukvalno je nemoguće slikati se da ti neko ne upadne u kadar. Naviglio kanali su baš prijatni, bilo je lepo vreme pa smo i tu šetnjom utrošili par sati. Do San Sira smo došli tramvajem, imali smo to ili metro, ali smo se odlučili za tramvaj kako bi malo pogledali Milano prolazeći kroz njega. Nažalost San Siro je zatvoren do 9. januara, tako da nisam uspeo da posetim njihov muzej i promajem se po stadionu.


Drugog dana smo išli organizovano do Lugana i jezera Como. Lugano je zaista prelep, mir, nema previše buke, jezero odmah tu (mogao bih sebe da zamislim da živim tamo)... Drugi deo dana smo bili u Comu, gde je opet bila neverovatna gužva jer se pola severne Italije sjatilo do svojih vikendica taj dan. Voltin muzej nije radio zbog praznika, kao ni većina drugih muzeja po Italiji. Čuo sam da su im lokalni klub početkom 2000. izbacili u 4. ligu jer su između ostalog nameštali utakmice i sa Juveom. :D



Trećeg dana smo se pred polazak opet majali po centru. Bilo mi je u planu da posetim stazu u Monci, ali je i ona bila zatvorena do nekog februara... Što se tiče hrane, pizze za razliku od naših nisu prenatrpane filom, mada su meni svejedno bile super. Pasta je, takođe, gde god sam probao bila odlična. Grad je fino povezan metro linijama, tramvaji često idu, i navigacija kroz grad je prilično laka. Da, tajnu večeru sam takođe hteo da vidim, ali sam se baš smorio kad su mi rekli da se karta rezerviše za 6 meseci unapred.

Ko planira da posećuje Milano, neka vidi da ide avionom iz Niša. Postoji let to Bergama (koji se sad vodi kao predrgađe Milana), i odatle linija vozom do glavne železničke u Milanu. Iscimajte se za tajnu večeru, San Siro je takođe vrh, i nadajte se da se Duomo neće renovirati kad ga posećujete. All in all, provod je bio lep, imalo je šta da se vidi, tako da sam izuzetno zadovoljan. :okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Evropski gradovi ...

Postby JNA » 04 Jan 2019, 17:51

:okk:
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Evropski gradovi ...

Postby grobar_Zvornik » 04 Jan 2019, 17:51

Био сам у Милану и од свих жабарских градова у којима сам био (а број је скромних 5) некако ми је најдосаднији био. Додуше два разлога су вјероватно за то: нисам имао превише времена за обилазак и био је кишовит дан.

Дуомо је супер, голубови питоми и на све стране Арапа. Нисам ни ја стигао ући на Сан Сиро, али сам прошетао самим центром и све у свему класика за жабаре. Метро врло добар.
Клопа неки стандард за њих, иако сматрам да се не може поредити са Вероном на примјер.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31171
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 20 Jul 2019, 23:23

Kakva je situacija za turisticku vizu za Britaniju zadnje vreme?
Moze li se lako dobiti?

Merkam onaj slobodan dan u novembru da spojim par dana. Iz BG ima wizz za oko 6000 povratna.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17121
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby Buzz » 26 Aug 2019, 13:48

Idem u Bec na nedelju dana, bukirao smestaj i imacu bas dosta vremena za razgledanje, tako da ko je bio u skorije vreme neka baci koju preporuku.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9427
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Evropski gradovi ...

Postby fontaneros » 26 Aug 2019, 13:52

Bec, Austrija
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43923
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Evropski gradovi ...

Postby enbidzi » 26 Aug 2019, 14:17

Prater zabavni park (idealan za 1 Maj) , cokoladice,...:)
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6281
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Evropski gradovi ...

Postby Dare » 26 Aug 2019, 14:22

fontaneros wrote:Bec, Austrija


enbidzi wrote:Prater zabavni park (idealan za 1 Maj) , cokoladice,...:)

:truce:

Perfektaßtrase, tu blizu imaju kurve, nisu dobre al nisu ni skupe

Imaš i na Triester Str. , to je malo onako gotivnija čuprija, skuplje, ali bar si ko gospodin
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13733
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Evropski gradovi ...

Postby markovl12 » 24 Sep 2019, 22:59

Koje pivnice preporucujete da se obavezno posete u Pragu :biggrin:
OSTOJA, OSTOJA, .... ..... OSTOJA
User avatar
markovl12
 
Posts: 7366
Joined: 11 Jul 2016, 20:28

Re: Evropski gradovi ...

Postby Angus Young » 25 Sep 2019, 00:11

markovl12 wrote:Koje pivnice preporucujete da se obavezno posete u Pragu :biggrin:


U vejvodu i Stupartska, meni dve najbolje. Mrtva trka gde su bolje kolenice, poseti obe pa donesi sud :D ako vas ide vise u Stupartskoj je bio i neki obrok tipa 2kg mesa raznog (kolenice, rebarca, kobaje) za neku relativno smesnu cenu. Naravno pivo odlicno svuda u Pragu :biggrin:

U vytopna pivnici imas kao atrakciju, vozic ti donosi pivo, pored svakog stola ide mala pruga i vozovi ti donose porudzbinu u vagonima. Ok je zanimacija, ali gore navedene pivnice su mi bolje. Doduse cuo sam, ali nisam proverio jos uvek, da se u ovoj od skoro naplacuje ulaz zbog te atrakcije sa vozicima..

U fleku i u medvidku su ti dve najstarije pivnice, 1400. i neke su otvorene pa je atrakcija kao zbog toga.

The pub je atrakcija jer imaju fazon kao na svakom stolu tocilica, pa ti sam toci sebi pivo :biggrin:

Mislim da mozes i na netu izguglati koje pivnice stanovnici Praga najvise vole, jer kapiram da mestani imaju neke svoje u kojima nema previse turista..

Ako mi jos neka padne na pamet ispisacu :D
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19492
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Evropski gradovi ...

Postby Sezione » 25 Sep 2019, 01:50

Anguse, jel znas mozda kako se zove ona pivnica u dvoristu neke tvrdjave? Blizu je centra relativno, udje se kao u neko dvoriste pa se sedi bukvalno ispod zidina. Stvarno fino mesto za popiti pivo.

Nadjoh, zove se "U pinkasu". Ako je lepo vreme treba sesti napolju preko dana, unutra nisam sedeo a i ne deluje mi nesto reprezentativno. Mozda se bas zato tu i skupljaju Cesi :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Evropski gradovi ...

Postby Dylam Dop » 13 Sep 2021, 22:08

Bio neko u Istanbulu na duze vrijeme?! Personalni utisci? Nekoliko tipova sta obavezno obici?

Znam da ni godina dana nije dovoljna za upoznati sve znamenitosti i zanimljive kutke jednog takvog i tolikog grada, ali vidim da su poceli opasno da ga hvale zbog najmodernije infrastrukture koja se radi u i oko njega.. Mada, prilicno sam skeptican uzimajuci u obzir nedavno spoznatu cinjenicu da se grad nalazi gotovo u epicentru jednog od najtrusnijih podrucja na planeti i da je samo pitanje trenutka kad ce ga zdrmati neki potres od preko 7 rihtera. Stoga, pala je odluka da ga uskoro obidjem dok jos lici na to na sta lici, inace bi mnogo toga istorijskog vec za koju god. moglo nestati u dimu i prasini, potencijalno i Aja Sofija.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Evropski gradovi ...

Postby fontaneros » 13 Sep 2021, 22:18

daimy2017 wrote:Bec ,Austrija
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43923
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Evropski gradovi ...

Postby Veljkona22 » 02 Dec 2021, 01:30

Pozdrav ljudi, zanima me da li je neko bio u Londonu, sama papirologija oko odlaska,cene karata, cene smestsje i hrane tamo. Mislim da ostalo o Londonu znam :D
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7061
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: FK Partizan 2021/22 - Najcrnje je pred svitanje

Postby Inzaghi » 03 Dec 2021, 01:42

Stenli, da pitam posto ovde najcesce citas i pises, secam se da si pomenuo da ne preporucujes Istanbul?

Zbog cega, za posetu ili zivot? Planiram uskoro da idem pa me zanima utisak :biggrin:
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17121
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests