Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 05 Dec 2018, 02:51

Šta se s Bendžom desilo, mislio sam da će biti najbolji wr u ligi, a čovek se raspao...
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 06 Dec 2018, 09:13

Arians valjda objavio da ga ne zanimaju Packersi i da je Klivlend jedini posao koji bi prihvatio, a vidim da je bas nahvalio Mejfilda ovih dana, covek se otvoreno nudi Braunsima, nadam se da nisu toliko glupi da preskoce priliku, jer pisu mediji da ga jos uvek nisu kontaktirali...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 06 Dec 2018, 10:07

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 06 Dec 2018, 14:55

Pit Bull wrote:Arians valjda objavio da ga ne zanimaju Packersi i da je Klivlend jedini posao koji bi prihvatio, a vidim da je bas nahvalio Mejfilda ovih dana, covek se otvoreno nudi Braunsima, nadam se da nisu toliko glupi da preskoce priliku, jer pisu mediji da ga jos uvek nisu kontaktirali...



Mislim da se on nudi preko medija zato što nije u krugu kandidata za trenera, a želeo bi da bude. Ariansov napad je već mesec dana u Klivlendu, mogao bi i on da dodje. Ali, ima tu nekoliko problema.

Prvo, Arians je pre godinu dana, iz zdravstvenih razloga, nateran od strane doktora da se penzioniše. Postoji velika verovatnoća da bi za godinu, dve opet morao da ode.
Drugo, ako GM Brownsa, Dorsey, dovodi trenera verovatno će tražiti nekoga ko bi mogao da bude trener u narednih 10 godina. Ako angažuje Ariansa, za najviše 3-4 godine će morati da traži novog trenera.

Lično, voleo bi da vidim Ariansa i Mayfielda zajedno. To bi, verovatno, značilo da Kitchens ostaje OC što je, po meni, dobra ideja. Ali, to bi verovatno značilo da bi DC bio Chuck Pagano, a ostao bi i trener specijalnog tima Amos, a to već nisu tako dobre ideje.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 06 Dec 2018, 15:00

Pa nije Arians toliko star... Generalno ne kapiram u NFLu tu pricu oko godina kod trenera, svaki drugi trener koji prebaci 60, vec ga gledaju u penziji... A uzmes kosarku, Pesic sa 70 nikad mladji... Tanjevic slicna prica. Ariansu jeste problem zdravlje ali valjda on zna najbolje kako se oseca, mada fakat je da je zbog srca imao par intervencija kao trener Kardinalsa. Mislim, ne znam koliko si detaljno pratio njega i njegov rad, mislim da je on od svih trenera koji su bili u NFLu otkad ja pratim daleko najveci zaljubljenik u posao i igru. Uzivanje je bilo citati njegove intervjue i razgovore, mislim da je i po tome bio jedan od boljih trenera, dosta je komunicirao sa novinarima i detaljno.

Ne znam zasto mislis da je Pagano lose resenje, meni je on radio vise nego dobar posao sa Koltsima... Zadnje 2-3 sezone bez Laka niko ne bi bolje rezultate izvukao.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 06 Dec 2018, 15:31

Pit Bull wrote:Pa nije Arians toliko star... Generalno ne kapiram u NFLu tu pricu oko godina kod trenera, svaki drugi trener koji prebaci 60, vec ga gledaju u penziji... A uzmes kosarku, Pesic sa 70 nikad mladji... Tanjevic slicna prica. Ariansu jeste problem zdravlje ali valjda on zna najbolje kako se oseca, mada fakat je da je zbog srca imao par intervencija kao trener Kardinalsa. Mislim, ne znam koliko si detaljno pratio njega i njegov rad, mislim da je on od svih trenera koji su bili u NFLu otkad ja pratim daleko najveci zaljubljenik u posao i igru. Uzivanje je bilo citati njegove intervjue i razgovore, mislim da je i po tome bio jedan od boljih trenera, dosta je komunicirao sa novinarima i detaljno.

Ne znam zasto mislis da je Pagano lose resenje, meni je on radio vise nego dobar posao sa Koltsima... Zadnje 2-3 sezone bez Laka niko ne bi bolje rezultate izvukao.


Ariansa obožavam i mislim da bi bio odlično rešenje za Mayfielda. On ima i pravi karakter koji bi se poklopio sa Mayfieldom. Mislim da je njegov dokumentarac u seriji A Football Life jedan od najboljih koji su napravljeni. Čovek je trenirao Manninga, Roethlisbergera, Lucka, Palmera i kod svakog od ovih QB se video ozbiljan napredak u igri kad ih je on trenirao. Koliko sam shvatio, on je bukvalno zaljubljen u grad Cleveland i navijače. Bio je OC tamo od 2001 do 2003. Želeo je da postane trener Brownsa ali su se ovi opredelili za Chudzinskog.

Godine mogu da budu problem u NFL jer je radni dan trenera bukvalno minimum 15 sati. Većina trenera u NFL, a posebno ovi uspešni, su nenormalno posvećeni svom poslu.

O Paganu nemam neko posebno mišljenje kao treneru, kao DC bi mogao da bude dobar. Cenim trenere odbrane koji dolaze iz Ravensa. Problem je što bi to značilo novu promenu sa 4-3 na 3-4 odbranu, a ne mislim da je pametno menjati sistem na svake dve godine.

Još jedan razlog zašto dolazak Ariansa deluje moguće. Brownsi su puni ljudi iz Ariansovih Cardinalsa. OC Kitchens, trener specijalnog tima Amos, RB trener Lindley, QB Stanton.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 06 Dec 2018, 15:34

Sumnjam da bi se i on cimao ovoliko u medijima da mu nije stalo... Mislim ne pamtim generalno u sportu kad se neko ovako nudio nekom timu, a da je itekako veliko ime...

Dobro, Arians nije imao sad ne znam kakvu karijeru, ali za to kratko koliko je bio HC, dva puta je pokupio nagradu za najboljeg trenera godine, a vec si naveo sta je radio kao OC.

Klivlend ima bukvalno zicer i stvarno ce biti imbecili ako ga propuste.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 06 Dec 2018, 16:40

Pit Bull wrote:Sumnjam da bi se i on cimao ovoliko u medijima da mu nije stalo... Mislim ne pamtim generalno u sportu kad se neko ovako nudio nekom timu, a da je itekako veliko ime...

Dobro, Arians nije imao sad ne znam kakvu karijeru, ali za to kratko koliko je bio HC, dva puta je pokupio nagradu za najboljeg trenera godine, a vec si naveo sta je radio kao OC.

Klivlend ima bukvalno zicer i stvarno ce biti imbecili ako ga propuste.


Mislim da će Dorsey barem razgovarati sa Ariansom, ali sigurno će proći kroz proces intervjuisanja i drugih kandidata. Dok ne intervjuiše kandidate, sigurno neće znati da li može da nadje nekoga ko je, možda, bolji kandidat od Ariansa. McDaniels je želeo da bude trener Brownsa 2014 godine. Da li bi opet to želeo? Možda ispliva neko od manje poznatih trenera. Tako su isplivali McVay i Reich.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 06 Dec 2018, 16:45

Ma sumnjam da ce McDaniels dobiti bilo gde posao posle cirkusa koji je napravio sa Koltsima prosle sezone. To se u Americi ne zaboravlja lako... A kad je odbio rad sa top3 QBom u ligi koji ima 10 godina ispred sebe, sumnjam da ce ici u Braunse. Verujem da je njemu obecana pozicija Patsa kad se Belicik penzionise, a nesto iskreno sumnjam da ce Bil ostati posle Brejdija. Kapiram da ce odjahati jos sledecu sezonu i polako obojica u penziju. Tj. Belicik mozda ostane GM, nesto kao Koflin.


Arians je sad komentarisao utakmicu Hjuston-Klivlend, mislis da vec nije popricao sa Dorsijem? :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 06 Dec 2018, 17:09

Pit Bull wrote:Ma sumnjam da ce McDaniels dobiti bilo gde posao posle cirkusa koji je napravio sa Koltsima prosle sezone. To se u Americi ne zaboravlja lako... A kad je odbio rad sa top3 QBom u ligi koji ima 10 godina ispred sebe, sumnjam da ce ici u Braunse. Verujem da je njemu obecana pozicija Patsa kad se Belicik penzionise, a nesto iskreno sumnjam da ce Bil ostati posle Brejdija. Kapiram da ce odjahati jos sledecu sezonu i polako obojica u penziju. Tj. Belicik mozda ostane GM, nesto kao Koflin.


Arians je sad komentarisao utakmicu Hjuston-Klivlend, mislis da vec nije popricao sa Dorsijem? :D


Što se tiče McDanielsa, mislim da će on ove ili sledeće godine postati trener u nekom drugom timu. Nije sva ova frka oko njega, po američkim medijima, bez razloga. Pravila su sada promenjena, tako da su timovi bezbedni što se tiče dogovora sa trenerima za sledeću sezonu. Ne može da se dogodi ono što se McDaniels uradio prošle godine. Pre neki dan sam čuo priču Albert Breera koja baca neko drugo svetlo na tu celu priču sa Coltsima. Izgleda da je GM Coltsa, Ballard, malo promenio priču kad su pregovori već bili završeni. Da je jedno pričao na intervjuu, a drugo kad je sve bilo dogovoreno. McDaniels je hteo punu kontrolu nad 53 igrača, Ballard je počeo da malo vrda oko toga. Takodje, bilo je neizvesnosti oko toga da li će Luck ikada biti onaj stari. Nije bacio nijedan pas do sredine avgusta. Čak i u prvih 5 mečeva sezone fizički nije bio u stanju da baci pas duže od 35-40 jardi. To je bilo dovoljno da, uz ubedjivanje Belichicka i Crafta, da McDaniels odustane. Iz Patriotsa se sve više priča o tome da će Bill ostati trener mnogo duže nego što se pričalo prošle godine. Moguće da je to razlog zašto McDaniels želi da ode. Iskreno, ne razumem zašto bi bilo ko želeo da postane trener Patriotsa posle Bila i Brady-ja. Ogroman je to pritisak. Ako ima sezonu 10-6 razapeli bi ga i navijači i mediji. U 90% drugih timova bi postao Bog ako bi to uspeo prve godine. Standardi u Bostonu su neopisivo visoki i niko ih ne bi mogao dostići. U Bostonu Andy Reida, jednog od najboljih trenera u ligi, gledaju kao nekoga ko nema pojma. Šta bi tek uradili nekom ruki treneru.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 07 Dec 2018, 03:11

Bokte hebo sta je ovo!!!

Ovaj napad Jaguara je nesto najteze sto sam video, koje porodjane muke svaki jardi da se osvoji. Zabole me glava od njihovog drive-a koji je trajao jedno sat vremena i na kraju ni poen nisu upisali.

Ovo je HOF losoca.

Edit: I onda nakon sto su se zaustavili na 2 yarda od n-zone Tenesija odmah tracanje od 100 yardi Henrya-a za TD :laugh:

Kakvo djubre od ekipe.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 07 Dec 2018, 08:35

McDaniels je idealan kandidat za Packerse, kojima treba ofanzivni strucnjak da iskoristi ovih par sezona koje Rodgers jos ima. McDaniels je odlican ofanzivan um, a i radio je s velikim QB-em tako da bi znao izaci na kraj s Rodgersom i njegovim “egom”. Samo je pitanje zele li Packersi njega zbog svega s Coltsima...
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 07 Dec 2018, 10:45

Peki wrote:McDaniels je idealan kandidat za Packerse, kojima treba ofanzivni strucnjak da iskoristi ovih par sezona koje Rodgers jos ima. McDaniels je odlican ofanzivan um, a i radio je s velikim QB-em tako da bi znao izaci na kraj s Rodgersom i njegovim “egom”. Samo je pitanje zele li Packersi njega zbog svega s Coltsima...


Nije to tako atraktivan posao kako mnogi misle. Trener koji dodje u Packerse, od njega se očekuje da u naredne 2-3 godine osvoji super bowl. Ako to ne uradi, dobija otkaz. Packersi su legendaran tim ali tim u tranziciji, sa velikim promenama u tome kako funkcionišu. Od 1991 godine u toj zgradi je uvek GM bio glavni čovek. Čak i kad je Holmgren bio trener glavni je bio GM Wolf. Sad se stvari menjaju i izgleda da je glavni predsednik kluba. Kako će se to odraziti na funkcionisanje u klubu je veliko pitanje. U poslednjih godinu dana su promenili GM-a, ostali su bez nekoliko jako dobrih skauta. Na sve to, sad menjaju trenera. Uz to, Packersi stvarno nisu dobro draftovali u poslednjih 3-4 godine. Ted Thomson je bio sjajan GM ali u poslednje vreme se nije proslavio sa pikovima. Nije McDaniels čarobnjak da se samo pojavi i da sve postane sjajno u Packersima. Treba tu barem godinu, dve da se poveća nivo talenta ekipe da bi oni bili kandidat za super bowl. Ako McDaniels ode u Packerse i donese svoj sistem u napadu, Rogersu će to biti šok za sistem. Neće se lako i odmah prilagoditi. Takodje, McDaniels dolazi iz Patriotsa gde je sasvim normalno da svakog igrača kritikuješ javno, da ukazuješ na njegove greške. Brady to prihvata kao deo posla, nisam siguran da bi i Rogers to prihvatio tako lako.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 07 Dec 2018, 11:04



:blue:
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 07 Dec 2018, 13:58

Tenesi uzeo vaznu pobedu, mada sve su prilike da ce im biti potrebne sve tri pobede do kraja, a mozda ni to nece biti dovoljno (zavisi sta Baltimore napravi).

Gostuju Dzajantsima, pa docekuju Redskinse i Koltse.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron