Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Vaš PC, mac, Amiga?

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby fabricio » 02 Dec 2018, 22:01

Rancesco wrote:Cuburac moze li i meni samo taj proces aktivacije, verzija win 10 i 7 imam nebrojeno :D

Inas ovde,da ne cekas cuburu

Spoiler: pokaži
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 02 Dec 2018, 22:10

fabricio wrote:
Rancesco wrote:Cuburac moze li i meni samo taj proces aktivacije, verzija win 10 i 7 imam nebrojeno :D

Inas ovde,da ne cekas cuburu

Spoiler: pokaži



Svaka cast,lakse puno nego svi aktivatori koje sam koristio
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 03 Dec 2018, 07:50

Ron Swanson wrote:To bi bio spektakl, nadam se onda da će i meni da prođe.


Jednom insajder, uvek insajder.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Ron Swanson » 03 Dec 2018, 13:49

Više smo diverzanti nego insajderi. :D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Гроф Тинторето » 10 Dec 2018, 19:55

Ima neko iskustva sa ovim android box uredjajima? Neka preporuka ako moze
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 10 Dec 2018, 20:29

Гроф Тинторето wrote:Ima neko iskustva sa ovim android box uredjajima? Neka preporuka ako moze


Ono koliko sam ja upucen, a nisam nesto puno da Box može da baguje, no sa nekim pristojnim nece se desavati bas. Na android box-u možeš da koristiš i torente i live stream filmova i serija mada to vec znas. Trenutno je neki standard 2GB rama i Amlogic S905 ili S912 procesor. Sve ispod toga će sigurno da koci i zakuca...


Ovo je sa jednog pouzdanog foruma:
Treba da znas sledece:

- Android box zahteva dosta podesavanja. Ne moras da budes dipl ing, ali treba da se naoruzas strpljenjem i da pazljivo sledis uputstva sa YT ili foruma.
- Addon-i za gledanje serija, filmova i sporta ne rade vecno. dobra stvar je sto kad neki i nestane vrlo brzo se pojave alternative.
- IPTV liste su takodje kratkog veka, a znaju biti nepouzdane bas onda kad su najpotrebnije. To vazi i za one placene koje se prodaju na Ali-ju ali ima i nasih dzudza koje se time bave.
- Za gledanje televizije mislim da moze da se instalira i EON aplikacija, ne znam kako radi. Cini mi se da ima i MTS, a da Orion vise ne radi.
- Quassar addon za gledanje filmova i serija radi tako sto pretrazuje i skida torrente i na taj nacin strimuje, Filmovi sa malo seeder-a mogu predstavljati problem. Ali to je samo jedan od mnogo addon-a.
- Za hardver su ti vec objasnili. Gledaj i da ima podrsku za HEVC 265. Kada izaberes neki box, pogledaj review na YouTube ili guglaj utiske kupaca.
- Znam da je jedan od Beelink boxova imao malo tamniju sliku. Mislim da su to bili oni sa A912 procesorom.
- Ako ti padne na pamet da koristis android box za gejming, moze da potera samo verzije igrica za android i ne moze svaki joypad da radi na njemu.
- Racunaj i jos jedan trosak u vidu tastature sa touchpad-om ili mini tastature da bi sto jednostavnije i udobnije upravljao android boxom.

Mozda je najbolje da instaliras KODI na racunar (ako vec nemas) i da malo cackas i vidis kako to izgleda pre nego se odlucis da kupis box.
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Гроф Тинторето » 10 Dec 2018, 22:50

Instalirao Kodi jos kad je Dissident drobio o tome :biggrin:

Ali vrlo retko ukljucujem kompjuter i zgodnije mi je da gledam u tv nego u monitor. Listao malo i nasao neki x96 max 4/32 gb preko KP, uglavnom ga hvale. Ima neki s905x2 cip
Beelink gt1 ultimate je 10000. Ima s912 cip.

Razlika je 3000 dinara. Ne znam ima li svrhe davati jos 3k, a verovatno cu ga koristiti za filmove i serije, yt, kodi i tako nesto.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Rancesco » 11 Dec 2018, 07:59

Гроф Тинторето wrote:Instalirao Kodi jos kad je Dissident drobio o tome :biggrin:

Ali vrlo retko ukljucujem kompjuter i zgodnije mi je da gledam u tv nego u monitor. Listao malo i nasao neki x96 max 4/32 gb preko KP, uglavnom ga hvale. Ima neki s905x2 cip
Beelink gt1 ultimate je 10000. Ima s912 cip.

Razlika je 3000 dinara. Ne znam ima li svrhe davati jos 3k, a verovatno cu ga koristiti za filmove i serije, yt, kodi i tako nesto.


Posto open ne poznajem tako dobro android box iscitao sam nekih foruma da vidim sta se najvise preporucuje i kakva su iskustva.
mi box 3
Amazon Fire TV stick
Vorke Z1 Android TV Box
Imaju da se nadju na KP i jedan i drugi...Treci nisam nasao

Nadams se da ce se jos neko javiti ko ima vise iskustva
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Гроф Тинторето » 11 Dec 2018, 08:24

I ja se nadam :biggrin:

E da, mi box 3 i mi box s se takodje pominju mnogo na bencmarku, ne sumnjam u njih, ali bih verovatno isao na direktno porucivanje sa mi box-om.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31594
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Tommen » 11 Dec 2018, 17:54

Kako da promenim Output color format za intel uhd? PLEASE HELP
User avatar
Tommen
 
Posts: 1828
Joined: 24 Aug 2017, 17:12

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Buzz » 22 Feb 2019, 22:37

Uzeo sam novi procesor ryzen 5 2600, ali imam problem u trenutnom napajanju koje je brendirano i ima 500w, ali takodje poseduje 4 pinski konektor za CPU, a gore pomenuti 2600 zahteva 8 pinsko napajanje , ortak mi kaze da postoji kabl 4 pina na 8 i da ga jednostavno prikacim na ovaj trenutni, da ce raditi bez problema, da li je zaista tako u praksi? Ili da uzimam novo napajanje i ne razmisljam?

Konkretno o ovom kablu je rec:

https://www.kupujemprodajem.com//Kompjuteri-Desktop/Kablovi-i-adapteri/Kabl-za-napajanje-CPU-sa-4-pin-na-8-pin-48825411-oglas.htm
User avatar
Buzz
 
Posts: 9427
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Naka » 22 Feb 2019, 23:04

Radice ti, slobodno uzmi.
User avatar
Naka
 
Posts: 6264
Joined: 02 May 2012, 14:22

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Cuburac » 23 Feb 2019, 10:11

Trosi 65 w, sto nije neka narocita potrosnja, verovatno na nivou one koju si do sada imao, a mozda je cak i manja, jer se oni svrstavaju u stedljivije po tom pitanju.
Moralo bi da radi.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby bhc_comp » 23 Feb 2019, 14:06

Da, da... slobodno, radiće sto posto. Još ako imaš brendirano i kvalitetno napajanje, greota da ga menjaš zbog toga. Imaš da nađeš te konvertore u svakom PC Shop-u, nisu ni skupi nešto preterano.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Vaš PC, mac, Amiga?

Postby Фантом » 23 Feb 2019, 14:33

Ja bih prvo proverio dal je na tom napajanju aktivni ili pasivni pfc, ako je aktivni cepaj slobodno, dok se ne bih kockao sa pasivnim.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5420
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests