Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Inzaghi » 27 Feb 2018, 00:16

Dimitrije wrote:Aj' sad da malo budes Alvirovic gosin Mirko :drinks:
Kakav je put do Kefalonije? Isto nov kao ka Lefkadi ili? Hvala


Raoul Duke wrote:Мораш на трајект. Ако хоћеш краћим путем, узимаш трајект управо са Лефкаде (Нидри или Василики). Лефкада је иначе повезана са копном. Тако сви и раде. Мислим да у сезони иде три пута дневно.

Имаш и варијанту да се спустиш скроз до Пелопонеза, па на трајект из Килинија. Ту обично иду аутобуси. Али то је много дужи пут, па се исплати једино ако желиш мало у обилазак полуострва :)


Mirko legenda nasa! :blue:

Ja sam sada bio na Kefi u sopstvenoj reziji.
Ima i varijanta trajekt iz Astakosa. Knap 1000km BG - Astakos. Sa novim autoputem od Janjine mnogo se lakse stize ka Lefkadi i drugim okolnim mestima. Sto se trajekta iz Astakosa tice mnogo veci brod od onog camca sa Lefkade :lollol: Ide u mesto Sami na Kefi.
Putevi su dosta bolji nego na Lefkadi. Do plaza se dolazi opustenije. Ozbiljno ostrvo. Dosta ljudi ide u Lasi, mesto okruzeno sa 7 plaza i glavnim gradom Argostolijem na 2-3km.
Za obilazak ostrva je najbitnija dobra lokacija i sta bi zeleo da obidjes. Dosta plaza je pescano, dok su gore severnije kamen ili sljunak (poput Mirtosa, Petanija, Emblisija itd). Podseca na Lefkadu samo sa mnogo vise plaza, plus pescane su stvarno raj.





Pretera ga sa opisom Lefkade..Ne bi se ljudi vracali tamo godinama da je katastrofa. Prelepe plaze sa prelepom prirodom. A ko izabere istocnu obalu za letovanje i Nidri treba mu zabraniti letovanja.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17122
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Gde na more ? ...

Postby gogo23 » 09 Mar 2018, 00:05

Dimitrije, kad poodrastu dečica:

gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Gde na more ? ...

Postby 71:70 » 12 Mar 2018, 22:55

User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Gde na more ? ...

Postby Raoul Duke » 13 Mar 2018, 22:02

Одлична ствар кад у једну слику стане цело место :D
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Gde na more ? ...

Postby ExEr » 19 Mar 2018, 01:04

Image
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 26 Mar 2018, 12:48

nisam primetio da je neko prepricavao utiske sa mikonosa..

sa obzirom da je od moje poslednje posete prosla vec decenija izneo bih nesto i o grckoj ibici..

ostrvo je bulja samo po sebi i poprilicno lici na hirosimu posle demokratskog poklona od strane sad,arhitektura standardno grcka,zbrda na dole stepenasto naslagana prepuna bazena i bazencica....

moram spomenuti da sam svratio da se razvaljujem i uzivam u zenskim lepotama,nisam bio u istrazivackom modu koji se nesto kasnije razvio u meni..

od klubova najeminentniji je tada bio cavo paradiso gde sam za tih deset dana imao priliku da uzivo slusam deep dish,carl coxa,tiesta...svako vece je bila neka druga glava i zurke su trajale do 10 ujutro,a sam ufur je bio poprilicno papren..

priznacu zenska garnitura je bila jedna od jacih koju sam video u zivotu..za deset dana nisam upoznao ni jednog srbina,jugovica nikog..neki pate od takvih mesta,meni je bilo cudno..

zabarke,kanadjanke,amerikanke,australijanke..najlepse,najprirodnije i najocuvanije od zapadnajckih picica sto covek moze pozeleti..

po meni cak kvalitetnije i od ibice gde je situacija poprilicno plasticnija po tom pitanju..

cene pica onomad slicne kao i na ibici, pivo najbezbolnije 10 jura kokteli oko 20...

Image

ni jednom nisam legao pre 8 ujutro pa je i jasno o kavoj vrsti letovanja je bilo rec..

so mene tice lefkada lepsa,bolja i prirodnija...jedino ako ste parti manijak spreman da pukne mnogo love onda bih vam preporucio mikonos..

kvalitetnije a prirodnije ribice nisam nigde video..

nije se znalo ko pije ko placa..sexa na sve strane,ribe se skidaju gole na svakom koraku..blud toliki da bi normalnog coveka strefio slog..

po istom sistemu ide svaki dan,ustanes popodne i spustis se pravac na dnevnu zurku na plazi koja pocinje kad prekine svirka u cavo paradisu i zavrsava kad svi pocnu da se sele u isti..

otimanje za ribe,a bogami i muskarce..od zabara nema vecih sakala,spopadaju sve i nije ih sram..

devojkama nije strano da napadaju muskarce ako im se ucinite prikladnim,ili po onom principu spasavaj se ko moze od raznih sakala..

tako mi se desilo da tek stignem mamuran i otekao na dnevnu zurku na plazi i da me odmah spopadne spanjolka koja je bezeci od razuzdanih, pijanih zabara zavrsila kod mene u krilu..nisma stigao ni da narucim pice za sankom vec mi se ona nasla tu sa pitanjem kao iz topa..do you like me?

nisma ni dosao sebi od sinoc ispaljujem povratni hell yeah, grabi me za ruku i odvlaci..stizem onako samo da podignem srednji prst u pravcu dvojice nezadovoljnih zabara,znate onu ima stvari koje novac ne moze da kupi,za sve inferirone tu je master card..

e tako bludno neko simpaticno mesto taj mikonos..probudio mi mladalacke uspomene..ne planiram ga opet posecivati,ali preporucujem neizivljenoj mladezi u tom fazonu da svakako ugrabi priliku da ga poseti..

u mnogome opravdava naziv grcka ibica,sto se za ios ne moze reci koji je prosecna mesovito zapadnajcka studentarija u pokusaju hard core zabave..
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby bhc_comp » 26 Mar 2018, 13:19

shakota wrote:tako mi se desilo da tek stignem mamuran i otekao na dnevnu zurku na plazi i da me odmah spopadne spanjolka koja je bezeci od razuzdanih, pijanih zabara zavrsila kod mene u krilu..nisma stigao ni da narucim pice za sankom vec mi se ona nasla tu sa pitanjem kao iz topa..do you like me?

nisma ni dosao sebi od sinoc ispaljujem povratni hell yeah, grabi me za ruku i odvlaci..stizem onako samo da podignem srednji prst u pravcu dvojice nezadovoljnih zabara,znate onu ima stvari koje novac ne moze da kupi,za sve inferirone tu je master card..

:biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gde na more ? ...

Postby Pit Bull » 26 Mar 2018, 13:27

Koliko te para izaslo 10 dana na Mikonosu? :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Gde na more ? ...

Postby Гроф Тинторето » 26 Mar 2018, 13:47

Pravi dzentlmen nikad ne govori koliko ih je placao :biggrin:
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31595
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Gde na more ? ...

Postby shakota » 26 Mar 2018, 13:56

Pit Bull wrote:Koliko te para izaslo 10 dana na Mikonosu? :D


ne secam se brale..

takve stvari covek brzo zaboravi,vise se fokusira da zapamti one lepse.. :biggrin:

idi bre brate grofe..

shaki to odradi a ni dinara ne uzme...uglavnom.. :biggrin:

Pravi dzentlmen nikad ne govori koliko ih je placao ga placaju :biggrin:


najskuplje placam ono sto je bilo dzabe...

covek tu lekciju prvo nauci.. :biggrin:
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Gde na more ? ...

Postby Гроф Тинторето » 26 Mar 2018, 14:20

shakota wrote:
shaki to odradi a ni dinara ne uzme...uglavnom.. :biggrin:



Dobar, dobar :D
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31595
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Gde na more ? ...

Postby John Doe » 06 Jun 2018, 17:59

Jel isao neko kolima do Lefkade, treba da idem pa me interesuje da li je satiranje od voznje i da li moze iz cuga da se stigne do dole?
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Gde na more ? ...

Postby gogo23 » 06 Jun 2018, 20:22

Cca 900km autoputa + 100km ostatak, 7 putarina, 2 granice, proceni sam...za mene iz cuga uopšte nije nemoguća misija iako u retardiju nisam išao iz cuga ni tamo ni amo.

U odlasku sam spavao u Metsovu (kolko se sećam ono je na nekih 810 km od Bg, prenoćište u hotelu smo platili nekih 40 eura) pa ujutru za nekih 2-3 sata stigao na cilj.

Pošto sam iz retardije pobegao u na Kefaloniju pa potom na Sitoniju ni u povratku nisam išao u cugu ali je potpuno normalno da se to u danu odvozi, čak i Zakintos i Kefalonija koje pored tauzenke+ zahtevaju i trajekt.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Gde na more ? ...

Postby JNA » 06 Jun 2018, 20:45

Bio je prošle godine moj kum, sa decom. Baš su se iscimali. Gužve na granicama...

Preporuka avionom, sat vremena traje let.
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gde na more ? ...

Postby John Doe » 06 Jun 2018, 21:23

Sad sam gledao Alvirovica do Parge, vido sam za taj Metsov, planinica, deluje dobro za prenoćiti, ladovina...
Hvala.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests