Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 25 Mar 2018, 10:28

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 25 Mar 2018, 11:16

Ovaj 99 je nas, a ovih 98 pre njega uzmite kako vam volja. :D

Hvala za Greena. :okk:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 29 Mar 2018, 18:26

Andrew Vollert, TE, Weber State
196, 108kg

Igrac male skole.
Matchup problem svake odbrane, u najavi.
Mekane ruke, veliki opseg hvatanja lopte, solidno brz, odlicno trci rute.
Dovoljno je jak da blokira na OL. Prototip danasnjih TE.
Meni se jako svidja, pa da ga notiramo.
Moguce 5-7 runda, moguce i da ne bude uzet, u sta ipak ne verujem.




Quentin Poling, ILB, Ohio
183, 106kg

Statistika
50 utakmica
375 obaranja
44 TFL
18,5 sekova
14 presecenih pasova
7 INT

Tackling masina. Vrlo dobra brzina.
U odnosu na gradju vrlo jak, opasan udarac i siguran obarac.
Opet, netipicno za njegovu visinu, odlican cover igrac.
Inteligentan, pravi plej mejker. Neprestano se krece, ima instikt za poziciju.
Negativno sam iznenadjen kako se malo paznje obraca na njega.
Dosta timova je zainteresovno za njega, i zakazali su mu pre draft posete.
Podseca me na Krisa Borlanda, mamojebca koji je napustio NFL nakon samo jedne sezone u kojoj je, malo je reci, razvalio.
Za mene strasno dobar igrac, nadam se da ce biti uzet na draftu.
3-7 runda.




Daurice Fountain, WR, Northern Iowa
186, 95kg

Fountain je dual-threat wide receiver/kick returner koji poseduje elitnu atletiku, vrlo je brz za svoju poziciju i jedan je od najsigurnijih hvataca ove godine uz fenomenalan catch radius.
Iznad prosecna kontrola tela. Opasan je u open field. Dobro trci rute, i vrlo lako pravi separaciju.
Za 4 godine ima 150 hvatanja za 2077 yardi i 23 TD. Od toga prosle godine 12.
Proglasen je za kapitena tima, sto je veliki uspeh za WR.
I njemu se predvidjaju poslednje runde 5-7.
Ramsi su imali privatnu veceru sa njim.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 30 Mar 2018, 14:03

James Looney, DT, Cal
190, 127kg

Potcenjen toliko da niko ne prica o njemu, a po meni pravi moderni one gap 3T sa izuzetnim atleticizmom za poziciju.
Na 37 utakmica ostvario je 130 obaranja, 20.5 TFL, 8 sekova.
Iskljucivo zahvaljujuci njemu, odbrana Cal-a koja je bila busan sir, poslednje dve sezone je izgledala jako dobro.

Brzi nego sto je jaci. Eksplozivan, dobar rad ruku. I ruke su mu brze a ne jace. Los mu je pad level.
Dobar u pass rash-u, dobar u odbrani trcanja. Demonstrira 4-5 pass rush tehnika koje je dobro uvezbao, a posebno se izdvaja spin move kad igra inside DL.

Iz NFL porodice, sto je ponavljam, amerima jako bitno.
Nema potrebnu masu za poziciju, ali je svakako igrac koji moze da ostavi traga u NFL-u

Projektuju ga za 7-mu rundu ili PFA.
Ja mislim da ce biti uzet u 5-6 rundi, najkasnije.




Christian Sam, ILB, Arizona State
188, 107kg

Statistika
35 utakmica
240 obaranja
17 TFL
7 sekova
3 INT

Tackling masina. Odlican obarac, koji uvek trazi akciju, da se tako izrazim. Iako nema potrebne gabarite za pociziju, lako se borio sa OL, gledao sam kako bull rushu-je OL od +130kg.
Poseduje brzinu i eksplozivnost da moze da igra sideline-to-sideline. Ubrzanje mu je takodje iznad proseka. Ubrzanje na kratkim relacijama isto. Iako ne poseduje elitne fizikalije, koje se danas traze za ovu poziciju, pametan je, ima urodjen instikt, uvek je oko lopte, lako cita akcije i brzo ih prepoznaje. Dobar u guzvi, i izuzetan finiser.

Morace da radi na skidanju blokova, bez toga nema sta da trazi u NFL-u.
Nije beskoristan u coverage-u, ali nije ni ILB ili MLB od koga bi ste to trazili.

2016-te je imao season ending injury.
2-4 runda.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 31 Mar 2018, 16:33

Tracy Walker, FS, Louisiana
188, 90kg

Upamtio sam ga, jer je protiv njega Christian Kirk imao samo 34 uhvacena jarda.
Odlican FS, sjajan udarac i obarac, imao je vise utakmica sa preko 10 obaranja, odlican u coverage-u, pametan i vrhunski cita igru.
Za 50 utakmica imao je 275 obaranja, 18 presecenih pasova i 8 INT.
Jedan od najboljih solo obaraca ove godine.
Ocekujem da ode 5-7 runda, a predvidja mu se 7-FA.




Dane Cruikshank, DB, Arizona
185, 94kg

Za dve sezone postigao je 134 obaranja, od toga cak 108 soli, 6 TFL, 5 INT i 6 PD.
Moze da igra i S i CB - hibrid slot cornerback / safety. Ima potrebne skilove za obe pozicije.
Atletski dominantan. Brzinac. Ubrzanje i promene pravca skoro na elitnom nivou. Siguran obarac u polju. Ima iskustva i kao blitzer.

Desava se da slabo razume igru, da sporo reaguje na situaciju, ne prepozna uvek akciju koja dolazi. Sto se sve da popraviti dobrim treniranjem.

U pitanju je jedan od tri najbolja igraca odbrane koji su ikada igrali za Arizonu.
Zahvalan igrac za moderan NFL, koji sve vise trazi hibridne igrace, twinere koji mogu da igraju po dve pozicije.
Vrlo dobar bio na kombajnu. Dobar i na pro day, dosta timova je zainteresovano za njega, a Arizona je bas zagrizla.

Moguce je da ce usled konkurecnije otici i pre pete runde.




Tavierre Thomas, CB/FS, Ferris State
182, 92kg

Igrac male skole, NFL frame.
Statistika
45 utakmica, 175 obaranja, 35 presecenih pasova, i 14 INT.
Nista ne znam o njemu, slabo da moze sta i da se procita.
Dosta timova se interesuje za njega, pa cemo da ga notiramo.

https://www.hudl.com/video/3/4777601/58 ... 2528899abe


Jalen Wilkerson, DE, FSU
196, 131kg

Proslu sezonu nije igrao.
2016-te je igrao 13 utakmica uz mizeran ucinak.
I pored toga, NFL skauti potenciraju da je u pitanju nebruseni dijamant.
Sledstveno tome, do sad je vec 6 timova imalo ozbiljne razgovore sa njim. Tampa za sada vodi kolo.

Prerano je izasao na draft, nikakvog iskustva nema. Vrlo moguce da nece ni biti draftovan, mozda ode kao FA u neki practice squad da uci poziciju.
Vrlo glup potez velikog talenta. Primer kako ne treba raditi.




Joshua Kalu, FS/CB Nebraska
183, 92kg

Statistika
48 utakmica
215 obaranja
9 TFL
27 presecenih pasova
7 INT

Talentovan igrac.
Do poslednje sezone igrao CB, poslednje je prekomandovan na FS.
Po recima njegovog trenera najbolji FS u zemlji.
Rekao bih da je bolji CB, ali nije do mene :D
Dok je igrao CB, zone CB, nije igrao man coverage, bio je odlican. Uspesno cuvao najbolje WR, takodje i big slot hvatace. Dobro koristi telo, solidne promene pravca. Brz, ali nema elitnu brzinu.

Nema dobre uglove potere, desava mu se da promasi obaranje i da ne obori odmah svog coveka, vec mu dozvoli visak jardi. Nije natural ball tracker, ali je odlican obarac.
Timovi kojima treba cover 3/press man CB su ga zapazili, i nisu bili odusevljeni pomeranjem na FS.
Treba biti posten i reci da je i kao FS bio vrlo dobar. To mu je samo plus, jer je time pokazao da moze bez problema da igra na vise pozicija, sto je samo plus.

Najrealnije je da bude nickel CB u NFL-u, ako bude izabran.
5-7 runda, FA.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 Apr 2018, 19:14

Roc Thomas, RB, Jacksonville State
181, 87kg

Shifty, third-down RB, koji je undersized, ali vrlo jak i stabilan.
Playmaker u open field-u i sjajan u trcanju izmedju teklova.
Thomas verovatno nikad nece biti feature back (RB koji ima masu nosenja i najvise jardi na utakmici), ali bi mogao da bude dobra change of pace opcija za dosta NFL timova.

Thomas je big-play, home-run hitting RB koji ume da prepozna rupe i da ih momentalno napadne. Ima odlican pregled igre "at the second level" i jako ga je tesko oboriti u open field-u. Ima potrebnu brzinu za separaciju od odbrambenih igraca i pouzdana je hvatacka opcija. Thomas je third-down RB koji je pre svega big-play opcija, koja donosi prevagu i dodatni motiv napadu.

Zbog svoje male gradje nije every-down RB. Iako je bio dobar u trcanju izmedju teklova, to ce tesko da prebaci na pro nivo.
Potrebno je prilagoditi mu seme napada, ostaviti ga u otvorenom prostoru, gde je najbolji.

Zbog svega navedenog 5-7 runda.




Justin Watson, WR, Pennsylvania
190, 95kg

Tri sezone za redom preko 100 jardi hvatanjem, sve tri sezone preko 13 jardi po hvatanju.
Statistika
40 utakmica
286 hvatanja
3777 jardi
13,2 YPC
33 TD

Visok, big-bodied perimeter outside WR, sa vrlo dobrim skill set-om za poziciju.
Nema dovoljnu brzinu da pretrci DB, nije ni dovoljno agilan, ali ima nesto u njemu, tako da cemo ga notirati, da navijamo da ga neko uzme. Kuper Kap tip igraca.
7 runda - FA.

https://www.hudl.com/video/3/1458958/57 ... 122484739f


Oren Burks, ILB, Vanderbilt
191, 106kg

Igrao je na vise pozicija - S, ILB i hibridnu S/LB poziciju.
Poseduje eksplozivnost i brzinu da igra sideline to sideline. Inteligentan, visok IQ, odlican pregled igre, sposoban da se prilagodi svakom sistemu. Idealne gradje za danasnje LB, agresivan, ne boji se da napadne. A i sto bi sa tom velicinom.

Nedostatak iskustva na poziciji, jer je prve dve godine igrao S. Medjutim to mu je samo plus.
Vrhunski igrac za razvijanje, koji moze da donese mnogo timu koji ga draftuje.
Razvalio je na kombajnu sve ostale LB na skoku u vis, u dalj, three-cone drill i na 20 jardi.

6-7 runda.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 09 May 2018, 11:57

Ed Oliver, ubica sa DT pozicije.
Buduci top 10 pik.

Kretanje coveka od 130kg



Za 4 godine u srednjoj skoli je ostvario
229 tackles
14 tackles for a loss
16 sacks
2 forced fumbles
1 fumble recovery
1 ints

Na koledzu 2016-ta, dakle u prvoj sezoni, je nastavio da brutalno dominira
66 obaranja
23 TFL
9 presecenih pasova!!!
5 sekova
3 FF

Do sada na koledzu je ostvario
20 games
108 tackles
30 tackles for a loss
6½ sacks
5 forced fumbles
2 fumble recovery
11 pass breakups

In his college debut vs. then #3 Oklahoma, he balled out, with seven tackles and two sacks for a loss of five yards. Need more proof? How about when, the then 3rd ranked Louisville Cardinals and Heisman winner Lamar Jackson rolled into town, he had six tackles, two sacks for a loss of 22 yards and three tackles for a loss of 24 yards to accompany a forced fumble in a home win! He had a career-high 12 tackles, two tackles for loss and two pass breakups in a win over Tulsa & tallied 11 tackles and 1.5 tackles for loss at Navy. Remember folks; this is a DT recording double-digit tackle totals. Then to cap off the year he tied a career high with 3.5 tackles for loss in the Las Vegas Bowl. One hell of a year from a true Freshman DT!!!
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 09 May 2018, 17:34

Juce sam gledao ovaj klip. Nerealno.

Inace sledeca generacija je brutalno jaka sa DL.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Steamroller91 » 18 Dec 2018, 22:44

Ajde vi koji pratite da nas malo uvedete, sta sledeci draft ima da ponudi valjano?
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 19 Dec 2018, 07:23

John Schneider wrote:Ovaj 99 je nas, a ovih 98 pre njega uzmite kako vam volja. :D

Hvala za Greena. :okk:

Sad tek vidim ovo. Na kraju je Green I bio stvarno nas. A najjace od svega sto sam mu nekih 15 dana pred draft na tviteru poslao privatnu poruku da mu cestitam sto ce ga podici Seahawksi I da mu zelim uspesnu karijeru u njihovom dresu. :laugh:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 19 Dec 2018, 07:31

Steamroller91 wrote:Ajde vi koji pratite da nas malo uvedete, sta sledeci draft ima da ponudi valjano?

Sta je, nisi se valjda vec pomirio da ove sezone necete nista uraditi? :biggrin:

Treba da se vidi jos uvek ko ce od ovih under clasmana da se prijavi na draft. Koliko sam skapirao pozicija TE u mnogome moze da se promeni od tih prijava jer ima dosta jako talentovanih TE koji mogu a I ne moraju da izadju na draft.

Evo za prvi post da probam da ocenim svaku poziciju na skali od 1 do 10 kada je u pitanju kvalitet (makar za prve dve tri runde). Naravno ja se jako slabo razumem u procenu kvaliteta igraca I gledam samo po neku koledz utakmicu tako da je ovo sve na osnovu citanja. Doduse vreme provedeno u citanju se ne broji u satima nego vec u danima ali opet, nisu ovo moji stavovi o kvalitetima igraca.

IDL - 9
EDGE- 9
LB - 5
S - 5
CB - 6
IOL - 4
OT - 6
WR - 5
RB -4
TE - 5
QB - 4

Znaci bolesno jaka generacija za defanzivne linijase I ispod prosecna za sve ostale pozicije.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Steamroller91 » 19 Dec 2018, 08:14

Nije ova sezona jos gotova a i mi nemamo visokog pika tako da nije da smo digli ruke od ove sezone. :D

Dakle kompletno drugacija draft klasa u odnosu na proslu godinu.
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 21 Dec 2018, 10:46

Znam da doctor nece imati vremena ove godine pa da polako krenemo sa predstavljanjem igraca. Ja necu biti onako opsiran kao dr(bolje reci strucan :biggrin: ), ali cu se truditi da neke osnovne stvari napisem.
Neka prvi na listi bude:

Christian Wilkins, DT, Clemson, senior 20/12/1995. 193cm, 136 kg.
Za 4 godine na Klemsonu imao je ukupno 187 teklova od toga 93 solo I 38 TFL (teklova za gubitak jardaze). Imao je ukupno 15 sekova od toga 5 i 4,5 u poslednje dve godine (mada ove godine ima jos PO da odigra).

Defanzivni tekl kojem je najprirodnija a moze se reci I idealna pozicija 3T u 4-3 odbranama mada moze da igre I u 3-4 odbranama. Nema neku duzinu ali ima sjajnu tehniku za defanzivnog linijasa. Vrlo verovatno da ce imati jako dobro testiranje na kombajnu a razgovore ce skoro sigurno oduvati. Moze se reci da ni u cemu nije savrsen ali je u svemu dobar , prakticno da nema slabu tacku. Nikada ne odustaje , ima nezaustavljiv motor I generalno jedan od igraca sa najboljim karakterom u citavoj ovogodisnjoj generacija. Pravi vodja I na terenu I van njega, bez I jedne jedine mrlje tj potencijalne crvene zastavice. Kada je u pitanju pas ras, cesto pobedjuje sa brzim prvim korakom(koji nije eltini ali je dovoljno dobar), pretvara brzinu u snagu I nikada ne odustaje tako da cesto prolazi iz drugog pokusaja. U igri trcanjem je vise nego dobar, ima nos za fudbal tj uvek zna gde se nalazi lopta.
Ono sto je specificno je da na mnogim draft tablama trenutno nije u prvoj rundi a ima I onih koji misle da je zakucan kao top 10 pik.. Najverovatniji razlog tome je sto igra u verovatno I najjavcoj defanzivnoj liniji na koledzu I sad ljudi smatraju da mnogi od njegovih statistickih podataka dolaze usled toga sto je okruzen vrhunskim talentima. Nedavno sam procitao najbolju ilustraciju trenutne njegove situacije:"Toliko ljudi misle da je precenjen da je sada postao podcenjen". :biggrin:

Jedan od igraca kojeg bih voleo da vidim u Sijetlovoj svlacionici sledece godine.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 09 Jan 2019, 14:59

Da se notira.
Trevor Lawrence QB Clemsona je najbolji QB prospekt od Pejtona Meninga.
Mozda i bolji od njega.
Da sam ja GM, uradio bi sve da se dokopam prvog pika 2021. godine.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dimitrije » 06 Feb 2019, 18:22

Imam pitanje za vas. Gledam neku emisiju na ESPN, ljudi debatuju o sansama timova za SB sledece godine i kazu da NEP na sledecem draftu ima 12 pikova. Ima li limita koliko pikova moze imati jedan tim? 7 rundi draft, maltene imaju dva pika u svakoj rundi (al' mi dobar matis, a?). Sta li ce tek Belicik da izrudari sa tim pikovima...
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests