Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby Кутузов » 24 Feb 2018, 03:07

Ono sto je za slikarstvo da Vinci, za muziku Mocart, to je za sedmu umetnost Stenli Kjubrik...

Da bi se priblizno njegova genijalost razumela, ljudski mozak mora da ima aktivan znatno veci broj sivih celija od recimo mozga coveka koji subotom gleda zvezde granda ili ide u bioskop da bi gledao marvelova mediokritetska smeca.
User avatar
Кутузов
 
Posts: 666
Joined: 08 May 2013, 23:16

Re: Filmovi

Postby Sezione » 24 Feb 2018, 03:11

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby B13 » 24 Feb 2018, 11:07

Кутузов wrote:Ono sto je za slikarstvo da Vinci, za muziku Mocart, to je za sedmu umetnost Stenli Kjubrik...

Da bi se priblizno njegova genijalost razumela, ljudski mozak mora da ima aktivan znatno veci broj sivih celija od recimo mozga coveka koji subotom gleda zvezde granda ili ide u bioskop da bi gledao marvelova mediokritetska smeca.



Svaka čast pročitao si interpretaciju, pogledao si koji dokumentarac o Kjubriku, nema potrebe da se praviš pametan. Ili hoćeš da mi kažeš da si brojao dok si gledao film koliko je puta palicom zamahnula Vendi?

Potpuno promašeni likovi. Vendi prikazana kao neka glupačica, bukvalno želiš da joj sekirom otvoriš lobanju, cela priča oko Denija promašena, od dela sa babom u kupatilu naročito. Džek kroz ceo film prikazan kao smrad, dok je u principu otac koji mnogo voli svog sina, ali to nigde nismo mogli da vidimo.

Slabo likova ima, ali uspeo je da useru i ostale. Ulman, upravnik hotela, čovek kojeg niko ne voli. Džek mu se ni na prvi pogled nije svideo. U celom njihovom odnosu ovaj ga gleda ispod oka, i pokušava nekom doskočicom da ga spusti. Nije mu ni najmanje drago što su poslali njega.

Ništa nismo saznali o istoriji hotela, a bez toga ne može da se razume priča. U knjizi je dosta pažnje posvećeno Džekovoj unutrašnjoj borbi između demona kojim hotel hoće da ga opsedne, i čoveka, oca punog ljubavi koji neizmerno voli svog sina. Na kraju je tako i skončao, i to je i spasilo Denija.

Naime, u trenutku kada je saterao Denija u ćošak, i kada mu je on rekao da on nije njegov tata nakratko se povratio i ponovo je telo dobilo Džekov lik, nakon čega je bio svestan šta će se desiti, sinu je rekao da ga voli, i da beži, a zatim sam sebi razlupao lobanju palicom za roque.

Džek je prikazan tako da od prvog minuta njemu uopšte nije potreban hotel, i u bubi dok se voze ka Vidikovcu, samo čekaš da izvadi nešto i da ih pobije.

Kraj mi se ne sviđa uopšte, ali nije ni moglo drugačije kada nisu ni sekund vremena dali onome zbog čega je Džek u stvari tu, i koji je njegov posao, održavanje bojlera i kotla, a i iz toga je trebalo da se upoznamo sa istorijom hotela.

E sad, mogu i da shvatim zašto je film ovoliko loš. Kjubrik se koncentrisao na stavljanje sublimisanih poruka, i jednostavno je izgubio film.

Bio bih saglasan sa tobom da ovaj film nije prepun rupa, a da ima sve te skrivene poruke koje ima, i da su one u službi filma. Da li je bilo koja od tih poruka u službi filma?

Ovako, mogu samo da zaključim da je krajnje pretenciozan, kao i ovaj tvoj komentar.

Na kraju krajeva, najbolji opis ovog filma dao je sam King: "A fancy car without an engine."

@Sezione

Nisam, valja li?

Pritom, ni ta knjiga nije ništa posebno..
B13
 
Posts: 4942
Joined: 19 Jan 2014, 16:22

Re: Filmovi

Postby Raoul Duke » 24 Feb 2018, 12:15

Исијавање је најбољи хорор икада. Фантастичан филм.

Потпуно је тачно да Кјубрикова адаптација нема много везе са Кинговом књигом, осим полазних премиса и поставки. Кјубрик их је искористио и направио своје (ремек) дело, другачије од онога што је Кинг желео. На срећу љубитеља филма.

Књига је добра. Филм је генијалан.


Е сад, људи често остану разочарани када гледају неку филмску адаптацију након прочитане књиге. Очекују да буде верно приказана. Мени је помогло што сам филм погледао (и то више пута у размаку од по неколико година, па и једне деценије) пре књиге.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Filmovi

Postby Iluzionista » 24 Feb 2018, 12:45

Кутузов wrote:
Da bi se priblizno njegova genijalost razumela, ljudski mozak mora da ima aktivan znatno veci broj sivih celija od recimo mozga coveka koji subotom gleda zvezde granda ili ide u bioskop da bi gledao marvelova mediokritetska smeca.


:blue:

E nek si pomenuo marvela sve sam saglasan
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2540
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: Filmovi

Postby shakota » 24 Feb 2018, 13:07

nema najboljeg horora bez alfreda hickoka...

pre neko vece zabodem motel bejts,kakva filmska klinika za sva novija sranja koja se snimaju u tom zanru..

scene bez eksplicitnog nasilja i krvi,pravo remek delo koje je postavilo standarde u snimanju horor filmova..

a danas svaki priuceni satanista ima priviligeju da projektuje svoju izopaceno nizerazrednu fikciju...
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Filmovi

Postby Poison and Remedy » 24 Feb 2018, 13:58

Evo vam jedan Korejski akcioni. U nekiim momentima moze i John Wick-a da postidi :biggrin:
http://www.imdb.com/title/tt6777338/
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Filmovi

Postby fabricio » 24 Feb 2018, 14:26

Ubacio sam u KODI onaj covenant add on i ima zanimljiva opcija da izlista filmove koji su dobijali oskara.

Krenuo sam od Monnlighta pa unazad. Trenutno sam na filmu Patton iz 1970.godine.

Neverovatno kakvi su sve filmovi dobijali oskare jebote :blue:

Cini mi se da mi najjaci utisak ostavio Birdman. Skolska gluma, unikat.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Withnail » 24 Feb 2018, 16:43

Mene Isijavanje obuzelo kad sam prvi put gledao. Razmisljao, istrazivao.
Mada meni je Kjubrik ubedljivo br1 pa je tako bilo za skoro svaki njegov film.
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Filmovi

Postby sofronije007 » 25 Feb 2018, 09:28

Imam pitanje za one koji su gledali Zodiac
Spoiler: pokaži
Sta je sa onim cikicom penyem, ili tako nesto,
kod kog je crtac isao kuci, i ustanovio da je njegov rukupis identican kao zodiacov, i ko je setao po kuci dok su oni bili u podrumu? Nije mi jasan taj deo..
▒▓█ K █ K █ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
sofronije007
 
Posts: 1178
Joined: 19 Jul 2014, 21:17

Re: Filmovi

Postby fabricio » 25 Feb 2018, 18:38

https://m.imdb.com/title/tt2582782/
Kakva filmcina :blue:

Za zodiac:

Spoiler: pokaži
Ako se dobro secam, Dzilenhol je otisao kod njega po neke odgovore, a onda povezao neke stvari i posumnjao da je onaj lik Zodiac.
Ali film se zavrsava kako se zavrsava, pa samim tim, onaj ostaje samo jedan od osumnjicenih.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Withnail » 28 Feb 2018, 00:09

Crni Panter odlican. Bas.
Prica (s obzirom da se upoznajemo sa ovim svetom), kasting, prikaz Vakande, muzika.
Jasno je i sto su se crnci izlozili ovoliko.
Mozda i ponajbolji Marvel.
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Filmovi

Postby Raoul Duke » 28 Feb 2018, 00:16

Погледао сам одлични The Florida Project (клинка је разбила, само због ње би ваљао, а има још).

Detroit је такође јако пристојан. Добар увод, врхунска средина и антиклимакс у завршници. Ипак препорука.

А Going in Style је смеће.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 28 Feb 2018, 23:00

Dajte nesto dobro da se pogleda. Americko govorno podrucje :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby fabricio » 01 Mar 2018, 00:00

Dzim Keri uvek dodje dobro za laku noc :okk:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests