Board index Život van sporta Putovanja

Evropski gradovi ...

Re: Evropski gradovi ...

Postby mihZR » 13 Dec 2017, 09:04

@Raoul Duke
Ukoliko se vec nameravas na Lisabon, svrati i do Porta, na mene je ostavio jaci utisak. Treba popiti porto uz Duro. Mada, i Lisabon je odlican, nije kao da je malo obici samo Lisabon.
User avatar
mihZR
 
Posts: 1288
Joined: 22 Nov 2011, 15:31

Re: Evropski gradovi ...

Postby Raoul Duke » 13 Dec 2017, 12:00

mihZR wrote:@Raoul Duke
Ukoliko se vec nameravas na Lisabon, svrati i do Porta, na mene je ostavio jaci utisak. Treba popiti porto uz Duro. Mada, i Lisabon je odlican, nije kao da je malo obici samo Lisabon.



Ако буде како сам планирао, Порто је незаобилазна тачка. Надам се да ћу имати недељу дана минимално за путовање. Све зависи какве карте нађем и у које доба године ће то бити.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Evropski gradovi ...

Postby Dylam Dop » 13 Dec 2017, 13:50

Pisao sam ja ovde vec o Portugalu kao jednom od zelja na vrhu za obilazak, na temi o morskim destinacijama. Ove godine nisam uspio, ali sljedece najvjerovatnije idem. Planiram u pozno ljeto, otprilike neki pocetak septembra - da iskoristim i bucnem se u nekoj okeanskoj laguni.. Pretpostavljam uveliko da u to vrijeme imaju i neku od vinskih manifestacija, pa cu na povratku koje homemade da ubacim si i u kofer. Pa eto tip i za RD-a..


Inace, neko je ovde nedavno pitao (& pisao) za ZG u decembru, pa evo sinoc na YT naletih na neku njihovu emisiju u kojoj su pomenuli i ovu izlozbu: http://teslamindfromthefuture.com/category/mediji/



Pa preporuka za one koji su se odlucili da se promuvaju ovim (pred)bozicnim i (pret)praznicnim ZG-om, cijena ulaznice koliko vidim oko 10€ i kusur. Ima i popust za studentariju, pa pretpostavljam da se uz one ISIC-kartice moze doci i do povoljnijih tiketa..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Evropski gradovi ...

Postby Tufi » 14 Dec 2017, 12:24

Ja sam prije dije godine proveo nedelju dana u Zagrebu taman u ovom periodu (pocetak decembra) i grad mi se dojmio pogotovo Advent koji je bio u punom jeku
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Evropski gradovi ...

Postby wiper » 15 Dec 2017, 11:52

Houdini wrote:planirao sam Salcburg sad za njihov Bozic, ali mislim da nista od toga..


Bio prošle godine, ima više Srba nego u 80% naših gradova :biggrin: kad nisam umro od smeha, na mostu ljubavi koji vodi do dvorca Hohensalzburg ogromna reklama..tipa milojka čita sudbinu. gleda u dlan..opasna tarifa..na sledećem neki milorad prodaje kulen i kobasice..sve na srpskom jeziku..

Inače, grad je prelep, posebno noću..pod zaštitom UNESCA je..dvorac Festung Hohensalzburg je definitivno no.1 za videti, takođe dvorac Mirabell, ulica Getreidegasse još iz rismkog doba, katedrala..

Sjajan osećaj je popiti pivu u nekom kafiću tik uz Alcah, melem za dušu :okk:
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1715
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

Re: Evropski gradovi ...

Postby Baxter Stockman » 10 Jan 2018, 10:56

Rekoh da ću da podelim utiske ako budem otišao, pa da ispunim obećanje sad kad su mi se slegli utisci :okk:

Obišao sam sve što sam planirao, sa onog Raulovog spiska nisam samo Dolmabahče, ali dobro, možda ću to nekom drugom prilikom. Što se tiče turističke ture, i obilaska spomenika mogu reći da sam izuzetno zadovoljan, imajući u vidu da smo se devojka i ja odlučili da sve to obiđemo sami, tj da ne idemo preko agencije.
Ja sam malo istraživao pre nego što smo pošli, našao museum pass koji je 85 TL, i njime smo maltene imali plaćene ulaske u sva značajnija mesta sem Dolmabahče palate. Skinuo offline mapu i nije bilo nikakvih problema (vratio mi se duh malog izviđača :biggrin: ). Gde god smo bili, čekali smo da naiđe neka tura na engleskom jeziku, samo bi se nečujno prikačili i onda terali obilazak do kraja. U Aja Sofiji nas pogodilo da smo uboli neke Hrvate tako da je bilo još i bolje. Stigao sam da odem i do Galate kule, ali nisam uspeo da se popnem gore. Brat bratu, bilo je jedno 250 ljudi u redu kad smo mi stigli. Stajali možda 15 min, kad smo videli da se nismo makli ni metar, izašli iz reda. Rekoše mi ovi iz hotela da su se popeli posle više od 5h čekanja, tako da je ispalo bolje što sam odustao. Nije mi se vraćalo po mraku kroz one sokake tu.
Vreme nas je poslužilo, samo je jednog dana padala neka kiša, tako da nije bilo strašno. Hranu sam gledao da probam što je više moguće, od slatkiša do onih njihovih supačorbi ili šta su već. Najviše mi se dopala baklava sa pistaćima :biggrin:

Cene su manje više bile okej, kao i u ostalim evropskim gradovima u kojima sam bio,to je taj neki cenovni rang. Ali da nema pravila koliko će te iskoštati obrok, stvarno nema. U Kapali čaršiji nam je 2 kebaba i pomfrit bilo naplaćivano 55, dok je isto to u nekoj brzoj hrani tik uz Bosfor bilo 21.

Pandura i vojske je bilo svuda. Na svakom mogućem koraku. Ne znam kako je bilo kad ste vi išli, ali sada ima metal detektora i tih zavrzlama na ulascima u šoping centre, značajnije spomenike, i praktično na svakom mestu gde ima podosta ljudi.

Turci kao turci, sitni i crni, kao naši cigani. Imao sam problema sa sporazumevanjem, jer mislim da je jedan u 10 znao da priča engleski.

E da, pivo nisam uspeo da probam nigde. Obiđoh ceo kraj gde smo bili smešteni i nisam uspeo da nađem nijednu prodavnicu koja ima bilo koje pivo. Kad sam pitao recepcionara u hotelu, čovek promenio 5 boja, kao da sam mu pola familije pobio. Rekoše mi posle da im polako prohibicija stupa na snagu i da pokušavaju da iskorene prodaju alkohola do kraja.

U svakom slučaju, vredelo je otići. Čekirao sam još jedan grad, lepo se proveo, i nije me iskoštalo puno. :okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Evropski gradovi ...

Postby Angus Young » 22 Mar 2018, 00:40

Jel postoji jos neki sajt za smestaje osim bukinga, trivaga i airbnb?

Rezervisao sam smestaj preko bukinga medjutim stigao mi je mejl da ipak ti iz tog smestaja ne mogu da pruze smestaj u navedenom terminu, a svi ostali slobodni smestaji su skoro duplo skuplji, pa ne znam gde da trazim
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19489
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Evropski gradovi ...

Postby gogo23 » 22 Mar 2018, 01:16

Manje više to je to od pretrage ali mi nije jasno ovo sa otkazom rezervacije, da li možeš da kopiraš mail?
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Evropski gradovi ...

Postby Angus Young » 22 Mar 2018, 01:22

Здравствуйте,
К сожалению я не могу подтвердить бронь и предоставить вам номер на запрошенные даты . Была ошибка
Сотрудники booking.com должны с вами связаться
Пока есть время, найдите новый объект для бронирования
Приношу свои извинения.

:D

Pa sam preveo na gugl translejtu

Здраво,
Нажалост не могу потврдити резервацију и пружити вам простор за тражене датуме. Дошло је до грешке
Запослени на боокинг.цом би требали да вас контактирају
Док има времена, пронађите нови објекат за резервацију
Извињавам се.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19489
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Evropski gradovi ...

Postby gogo23 » 22 Mar 2018, 01:31

Sačekaj ti ipak da te booking kontaktira. I sa njima u raspravu a ovaj ako se dosetiotm da bi mogao skuplje da izda smeštaj nekom drugom - njegov problem.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Evropski gradovi ...

Postby Angus Young » 22 Mar 2018, 01:36

Nisam otkazao rezervaciju, i dalje mi stoji sve. Poslao sam mejl juce "customer service-u" preko bukingovog sajta, od njih nikakav odgovor za sada, ali su mi danas iz ovog smestaja poslali predlog za neki drugi, naravno 35 km od grada koji mi ne odgovara, nisam prihvatio nista.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19489
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Evropski gradovi ...

Postby gogo23 » 22 Mar 2018, 02:05

Samo ti ostani na smeštaju koji si bukirao i ne otkazuj, ako baš budu zapeli da ga menjaš moraće da ti nađu adekvatan po istoj ceni ili da ti doplate razliku.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Evropski gradovi ...

Postby 71:70 » 22 Mar 2018, 21:10

Ja sam jednom imao slicnu situaciju sa bukingom.
Na kraju sam dobio bolji smestaj za novac koji sam uplatio. Ne prihvataj nista osim smestaja koji ti odgovara za novac koji si uplatio.
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Evropski gradovi ...

Postby Angus Young » 23 Mar 2018, 01:11

Hvala na savetima :okk:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19489
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Evropski gradovi ...

Postby Angus Young » 24 Mar 2018, 15:48

Iznenadio sam se ozbiljnoscu bukinga, stvarno su izasli u susret za sve oko ovog pitanja. Nudio mi je ovaj jos neke alternative ali je u medjuvremenu iskocio jedan drugi smestaj, skroz prihvatljiv i cak jeftiniji od ovog prvobitnog tako da sam to rezervisao.

Ono sto me je iznenadilo je da nisam mogao da otkazem zvanicno rezervaciju od ovog koji mi je rekao da ipak ne moze da mi pruzi uslugu, dok nisam poslao bukingu mejl jer su oni sklonili tu opciju dok mi se ne nadje alternativa. Potom su me pozvali na telefon da provere da li su mi nudjene alternative i da li stvarno zelim da otkazem. Izvinili se jos jednom i vratili sredstva koji su uplacena. Tako da je to epilog svega..

Hvala jos jednom na savetima :okk:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19489
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests