Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade

Postby octopus » 17 Jul 2017, 08:04

Sa razlogom mnogo mracimo na ovom topiku u poslednje vreme. Ali da nije sve bas tako crno, pokazuju dva podatka.

Da je ucestvovala na U-23 EP i da je ponovila svoj najbolji skok iz ove sezone, Milica Gardasevic bi imala istu duzinu skoka kao devojka koja je osvojila zlatnu medalju, a ova konkurencija je tri godine starija od nase Milice! Da dodam da je juce na balkanijadi Gardasevicka skocila 6.38m, sto pokazuje da je u dobroj formi i da je jedan od glavnih favorita na U-20 EP.

Ista prica za Vilagos. Sa svojim svetskim mladjepionirskim rekordom bi na U-18 SP osvojila bronzanu medalju, u konkurenciji cetiri godine starijih devojaka!
Nista ovo naravno ne mora, niti ce verovatno da znaci, ali lepo zvuci. :okk:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 19 Jul 2017, 16:26

Sutra krece prvenstvo Evrope za junior(k)e, Srbiju predstavlja 11 takmicara.

Gardasevic ima prvi prijavljen rezultat. Slusao sam nju i trenera na radiju i ono sto su ispricali (posebno on) je na granici izmedju samouverenosti i nadmenosti. Ovo prvo je pozitivno, nadajmo se da ce ispuniti obecanje.

Nedeljkovic i Micevic imaju dobre rezultate i plasman u prvih 10 ne bi bio iznenadjenje. Ostali, medju kojim i preponasice nemaju velike sanse za prolaz dalje. Konkurencija je zaista jaka i samo jedna godina nenapretka kao sto je kod Emini i Halilija ih iz glavnih baca u epizodne uloge.

Cini mi se da duze vreme nismo imali stafetu na vecem takmicenju. Ove devojcice su prvakinje Balkana na 4x100 (kao i njihove starije koleginice i to bez najbrze devojke) cime su zasluzile da se pojave ovde, a uz pomoc 2-3 starije (i jedne mladje) bi mogli i redovnije da imamo zensku sprintersku stafetu na seniorskim takmicenjima.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 21 Jul 2017, 11:08

Iako ih je bilo 10-ak, gotovo svi su na granici zileta prebacili norme za ucesce, pa zato i nije neko iznenadjenje sto smo na U-23 EP prosli kako smo prosli. Jednostavno ta generacija nema kvalitet da bilo ko iz nje nasledi nekoga od 6-7 trenutno najboljih seniora.

Sto se tice juniora, situacija je srecom drugacija. Bibica nema na ovom U-20 EP, Gardasevicka nije jos nastupila, a vec imamo dva finala. Veljko Nedeljkovic je bio 8. u kvalifikacijama bacanja kugle, 42 cm losije od licnog. Nadam se novom licnom, ali medalju je nerealno ocekivati.
Halili je 2 puta popravljao PB na velikim takmicenjima, evo sad je to uspeo i treci put. U kvalifikacijama je preskocio 2.12m (PB 2.13i) iz treceg pokusaja (deveti). Isto je preskocio i kao prvi i kao dvanaesti. Od njega je sve moguce u finalu.
Emini lagano u polufinalu sa 14.10s, Anja Lukic ispala sa skromnih 14.42s.
Super ide za sada.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby werbatim » 22 Jul 2017, 10:56

Gardasevic 6.62 u prvom skoku :o Doduse uz vetar +2.2, ali opet :jupi:+

Nedeljkovic juce sedmi u finalu sa 19.39m. Nije lose.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mlade nade

Postby tremi08 » 23 Jul 2017, 17:33

Gardasevic 6,46 posle tri pokusaja, trenutno ubedljivo prva. Kao neko ko skace 6,50 a tako je mlada ocekujem je vrlo brzo i u seniorskoj konkurenciji, gde bi verovatno sa ovim skokovima i upadala u finala.

ZLATOO!
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Mlade nade

Postby werbatim » 23 Jul 2017, 19:27

Micevic cetvrta na 5000m, popravila najbolji rezultat za 8s. Sa jos uvek 16 godina, dobar rezultat.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mlade nade

Postby octopus » 23 Jul 2017, 21:55

Jako zadovoljavajuc nastup nasih juniora. Retko kad da sa ovog nivoa takmicenja vise njih donesu visoke plasmane. Obicno jedno zablista, a neuspesi ostalih se kriju iza te medalje. Uostalom, kao i kod seniora.

Bravo za Milicu. Dosta dugo vec pisemo o njoj. Do sad je bilo mnogo vise komentara, koje ona ne bi volela da procita. Ali kao sto je pobedila u ovoj bici nakon mnogo poraza, potrebno je jos mnooogo vremena i rada da prodje da bi jednog dana postojala realna mogucnost da je neko proglasi novom Spanovickom. Mladjejuniorsku karijeru je zavrsila kao sesta na svetu, juniorsku kao prva u Evropi. Pre 3 godine je bila na korak da prestane sa atletikom. Pre mesec dana nismo bili zadovoljni, juce smo bili ubedjeni da nam danas donosi zlato. Kod nje se sve brzo menja. Ko zna sta nam sutra donosi, a kamoli prekosutra. Zelim joj mnogo uspeha i da je povrede zaobidju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 24 Jul 2017, 06:20

Sve cestitke Milici na sjajnom uspehu. Svidja mi se i sto je dobro iznela ulogu favorita i pokazala veliku stabilnost. Videcemo sta ce dalje biti, istina je da je bilo kritika, ali ogroman potencijal nikad nije bio osporavan, nadajmo se da ce ga potvrdjivati i u buducnosti. Ne znam sta je (i gde) upisala, od toga ce prilicno zavisiti i atletska buducnost.

Micevic se sjajno borila i na 3000m i na 5000m. Mozda joj je na duzoj deonici nedostajalo malo snage koju je izgubila dan pre, ne za medalju nego za jos koju sekundu bolji PB, ali cetvrto mesto iza starijih devojaka sa daleko boljim rezultatima je sjajan uspeh. Ona je juniorka i na sledecem EP.

Nedeljkovic i Halili na svom nivou, nadajmo se da ce ga vremenom podizati, nema im se sta zameriti. Emini je jos jednom dokazala da je za nju najkraca preponaska disciplina preduga. Sjajan start, do 50m u vrhu, a onda je prestizu i iako na pola trke vodi na kraju grcevito brani cetvrto mesto. Zato i ne cudi sto su njeni dvoranski rezultati bolji od ovih na otvorenom, nadam se da se to moze popraviti.

Sve u svemu dobro takmicenje za nas, sezona medjunarodnih takmicenja se zavrsava EYOF-om cija atletska takmicenja pocinju sutra.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby Milutinov Tata » 25 Jul 2017, 15:38

Bravo za Milicu, sjajnih par nedelja za nju, bas me raduje konstantnost skokova oko 6.40-6.50.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 27 Jul 2017, 05:38

U vreme svetskih i evropskih prvenstava nekako mi je EYOF kao zamena za EP u konkurenciji do 16 godina. Medjutim, pored rezultata su i liste najboljih u Evropi i od deset najboljih recimo u konkurenciji devojcica na 3000m ili 200m je na EYOF dosla samo jedna ili dve tako da to takmicenje ocigledno i nema tu tezinu. Mi smo poslali najjacu selekciju, ali nasa najbolja sprinterka Ilic koju smo ovde proglasavali za cudo od deteta u konkurenciji njih 21 ne uspeva uci u 16 jer je brza samo od tri devojcice. I ostali su se uglavnom pozicionirali na predzadnje mesto. Jedini izuzetak je Amra Terzic koja je uzela sedmo mesto na 3000m, ali je i ona bila prilicno daleko od medalje koje su nasi na proslom EYOF-u uzimali kao od sale bez garancije da ce to doneti nesto veliko u seniorskoj karijeri.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50


Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 12 Aug 2017, 05:01

Avgust je mesec zatisja, takmicanja krecu pocetkom septembra ovo je vreme za traceve i price.

Trac: Nakon osvojenog zlata Milica je odrzala konferenciju za stampu gde ju je Jevrosimovic pompezno prestavio kao buduceg studenta softversko/menadzmentskog/IT/PR/http fakulteta i da ce za tri godine imati diplomu ove prestizne ustanove (ne znam kako to zna jer vrhunski sportisti ne uce bas redovno, ali dobro). Upisivanjem zabavnorekreativnog fakulteta bi se Milica 100% posvetila atletici, a za razliku od SAD ili ozbiljnijeg fakulteta, ne bi menjala trenera, stil zivota i sve kroz sta prolaze njeni vrsnjaci. Medjutim, koji dan posle, na radiju Beograd, Milica je to demantovala i rekla da je to samo jedna od opcija i da konacna odluka nije donesena.

Prica: Ovo se nije desilo, prica je plod maste.
Dosla Vilagos u Kragujevac na kamp za mlade talente ASS.
Ali dete ovde se skupljaju uglavnom mladji juniori i stariji pioniri, ti si premlada.
Da, ali ja sam bolja od svih njih.
Nema veze, propisi su propisi, strogi, pravedni i za sve isti, vidimo se dogodine.
Ali, na kampu je Angelina koja je mladja cak i od mene, a cak i nema neke rezultate.
Ko je tvoj tata?
Ne poznajete ga, ali ja sam svetska rekorderka.
Bravo. A znas li ko je Angelinin tata?
Pa zar nisu rezultati bitniji od toga ko je ciji tata?
Hahaha.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby octopus » 21 Aug 2017, 22:41

Jabukamen, sjajan komentar. Jako kreativno i kvalitetno. Samo steta sto niko ne bi zeleo, tacnije smeo, da ga objavi. Tako nesto se moze procitati ili na sportskom forumu ili u sopstvenoj reziji novinara pred penzijom, kao sto je to uradio Lazo Bakmaz.

Vilagos imala takmicenje posle dugo vremena i malo je zardjala. Bacila vorteks 59m. Jos dve devojcice preko 50m, pa posle dugo vremena nije delovala kao vanzemaljac, na domacim stadionima. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 22 Aug 2017, 06:03

Istina, ali ono sto je meni zapalo za oko je da su i druga i treca (godinu mladja) bacile preko 50m, a da su sve iz istog kluba. Jedno talentovano dete sa sjajnim rezultatom se moze pojaviti bilo gde, troje vec malo teze i to je dokaz kvalitetnog rada i trenerskog pecata.

Na 60m Jana Isailovic u istoj konkurenciji mladjih pionirki istrcala 8.06 sto je samo pet stotinki slabije od drzavnog rekorda. Ipak, najkvalitetniji rezultat takmicenja je napravila Micevic koja je bez konkurencije na +beskonacno (sto bacacima i sprinterima ne smeta toliko, ali dugoprugase ubija) 2000m istrcala za 6.07. Kad se to preslika na 1500m ili 3000m dobiju se odlicni rezultati.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade

Postby jabukamen » 04 Sep 2017, 04:14

U pionirskoj konkurenciji na prvenstvu drzave 11 zenskih ekipa sto je lepo, pobedio Partizan ispred Vose, obe ekipe isto poena. Kod decaka pobedili tradicionalno Zemunci, a sjajna Cuprija koja je do sada imala samo dugoprugase, ne samo da su skupili ekipu nego i uzeli srebro.

Od pojedinacnih rezultata Vilagos je prekinula seriju od nekoliko sedmica bez svetskog rekorda. Sa 57.15 (400g) je postavila novu granicu za svoj uzrast (dan pre je jos jednom bacila vortex preko 70m) i drzavni rekord za starije pionirke. U trci na 80 prepone najbrza je bila Kasas iz ZR koja je sa minus vetrom trcala 12.64s sto je 11 stotinki brze od 26 godina starog rekorda Srbije za mladje pionirke koji stoji na zvanicnom sajtu ass.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests