Board index Tenis Teniseri i teniserke

Roger Federer - Umetnik sa reketom

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Cvele » 15 Jul 2017, 01:37

GOAT jebeni

Voleo bih da u nedelju nastavi niz,iako gotivim Marina.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18211
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 15 Jul 2017, 23:43

Finale: put do vječnosti preko Međugorja

Marin Čilić. 198 cm, 82 kg. U svom drugom Gren Slem finalu karijere hrvatski teniser rođen u Bosni, igraće za svoju najveću titulu u karijeri. Teniser koji nastupa pod zastavom Hrvatske trenutno je 6. teniser svijeta što mu je i plasman karijere. Osvajač 17 titula u karijeri, dugo je važio za opasnog servera ali dosta labilnog igrača u tijesnim završnicama, zato je i dugo bio nedorečen u svojoj teniskoj karijeri. Angažovanjem Gorana Ivaniševića pokušao je da to promijeni, i to je bio put konstantnog uspona - u februaru 2014. najavio je neke velike stvari, osvojivši Zagreb, Delrej Bič uz tijesan poraz u finalu Roterdama. Dobru sezonu je potvrdio i na vimbldonskoj travi gdje je stigao do najboljih 8, i tu bio zaustavljen od Đokovića u 5 setova. Kruna karijere bio je US Open iste godine kada je savladao Federera i Nišikorija i podigao prvi Gren Slem pehar za Hrvatsku još od Vimbldona koji je proslavio Splićanina Ivaniševića. Iako više nije pod Goranovom trenerskom palicom, teniski uspon nije stao. Prošle godine je upisao i svoju prvu Masters titulu u Sinsinatiju, a ove sezone je nakon nešto slabijeg prvog dijela (doduše uz titulu u Istanbulu) naštelovao formu idealno za sezonu trave (prije finala u Vimbldonu, igrao je i finale Kvinsa). Protiv Federera je igrao na 4 Mastersa i 3 puta na GS turniru i upisao je 6 poraza uz tu najbitniju jedinu pobjedu baš u Njujorku koji je osvojio 2014. Na travi su se sastali prošle godine u onom epskom meču od 5 setova kada je Čilić po prvi put u karijeri ispustio prednost od 2-0 a Federer slavio jednu od uzbudljivijih pobjeda svoje karijere. Ovo finale obećava da bude iste žestine i intenziteta. Čilić je na putu do finala bio bolji od sjajnih Njemaca Majera i Kolšrajbera, te Amerikanca Džonsona i Španca Aguta bez izgubljenog seta, da bi u četvrtfinalu izbacio senzaciju turnira Luksemburžanina Mulera u 5 setova i konačno u polufinalu Amerikanca Kverija u 4 seta, obije pobjede nakon preokreta. Tenis kakav prezentuje od prvog kola zasluženo se našao u nedjeljnom finalu, a da li će biti dovoljan protiv sedmostrukog šampiona u jurišu na vječnost, saznaćemo vrlo brzo u finalu za nepropustiti.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 18 Jul 2017, 17:14

MAESTROVA VJEČNOST U VIM8LDONU


Image

Tenis kao sport se dijeli na 3 ere. Prva je bila era amaterskog tenisa. Druga je bila Open era. Treća jeste era najuspješnijeg teniskog šampiona sve 3 ere, čovjeka koji iznova i iznova pomjere granice i ruši nove rekorde, čovjeka koji je tenisu dao novu dimenziju popularnosti i čovjeka koji je na turniru 140 godina duge tradicije postao najtrofejniji teniser sa 8 osvojenih pehara, ostavivši iza sebe Vilijama Renšoa i Pita Samprasa. Sve to je stalo u vrlo simboličnoj 1111. pobjedi prebogate karijere švajcarskog teniskog maga, kojom je ujedno upisao i svoju 19. Gren Slem titulu, čime je utvrdio svoje mjesto nedodirljivog na vječnoj listi. Pobjedom u nedjelju Federer je postao i najstariji šampion Vimbldona u Open eri sa 35 godina i 342 dana. FedEkspres je svoj nadimak potvrdio tako što je po prvi put u karijeri na Vimbldonu (a drugi put ukupno nakon Melburna 2007.) stigao do titule bez izgubljenog seta!!! Titule, rekordi, vječnost... to je njegovo visočanstvo Rodžer Federer.

Samo finale nije donijelo neizvjesnost. Zapravo Vimbldon vjerovatno ne pamti manje neizvjesno finale godinama unazad (Nadal-Berdih možda). Na jednoj strani imali smo blago nervoznog Federera koji je na startu nizao duple greške i promašivao prvi servis, a na drugoj Marina Čilića koji se nesumnjivo zasluženo našao u finalu po prikazanim partijama na turniru, no pokazalo se ne i bio dostojan istog samom partijom na terenu. Pomenute Federerove greške mogao je da kazni Marin, jer je imao i brejk šansu, ali pošto je bio nestrpljiv na istoj, brzi brejk Federera u narednom gemu opredijelio je u kom smjeru će ići meč. Čilić je pokušao da ultra-agresivnom igrom napada svaku moguću lopticu i diktira stvari na terenu, ali Federer je bio smiren, pogotovo nakon brejka, opustila mu se ruka, a i defanziva je radila posao pa je prvi set bio brzo u džepu. A nakon sat vremena igre bilo je i 2-0, u setu gdje smo vidjeli uplakanog Čilića, koji je gotovo prizivao povredu, nemoćan da na terenu učini nešto više. Žuljevi na nozi, jednorozi u snovima, ili nešto treće tek momak iz Međugorja je svojim ponašanjem postavio loš primjer generacijama koje dolaze. Treći set je donio nešto bolji otpor "povrijeđenog" Marina koji se razmahao po terenu. No, maksimalno fokusirani Federer nije bio raspoložen za igre tog tipa. Jednim brejkom u trećem setu, Maestro je stavio tačku na meč i za 101 minut osvojio svoju najubjedljiviju vimbldonsku titulu 6:3, 6:1, 6:4. Prikazano brojkama 23 vinera i 8 neiznuđenih, 5/10 na brejk loptama, čak 76% prvog servisa i dobre procente osvojenih poena. Riječju DOMINANTNO!

Podsjetimo se još jednom na ovom Vimbldonu Federer je redom tukao Dolgopolova, Lajovića, Mišu Zvereva, Dimitrova, Raonića, Berdiha i konačno Čilića, a zajedno sa titulom u Haleu kralj trave je upisao čak 30 vezanih setova osvojenih na travi. Ovim duelom Rodžer je dostigao još jedan Konorsov rekord od 102 meča na Vimbldonu, pa će uz dobro zdravlje naredne sezone ići u napad i na taj rekord. Ove sezone je upisana 5. titula i na ATP trci za prvo mjesto zaostatak za Nadalom je smanjen na 550 bodova, pa će biti itekako zanimljivo ljeto na američkom betonu. Sljedeća stanica za najbolje tenisere je Kanada, ali za očekivati je da Rodžera gledamo u Sinsinatiju, gdje je tokom istorije imao i najviše uspjeha. Što dalje? Ako je ovakav Rodžer (prehlađen tokom čitavog turnira) ovako dominantno počistio rivale na travi, onda nije nerealno očekivati sjajne rezultate ni na brzom američkom betonu, jer uslovi koji ga krase još više pogoduju Rodžerovom novom paketu sa unaprijeđenim bekendom. Samo nebo je granica...

"It's a dream to play here, really, and I hope this wasn't my last match," Federer said after the trophy presentation. "I hope I can come back next year and try to defend the title."

"We never know what happens," Federer said. "Honestly, ever since I had the year I had last year, I do think probably like a year ahead of time with my schedule, fitness schedule, tournaments I would like to play. So, I totally see myself playing here this time next year.

"But because it's far away, because of what happened last year, I just like to take the opportunity to thank the people in the very moment, and make them understand, yes, I hope that I'm back. There's never a guarantee, especially not at 35, 36. But the goal is definitely to be here again next year to try and defend."

"I wasn't sure if I was ever going to be here again in another final after last year," Federer said. "I've had some tough ones here over the years, losing to Novak [Djokovic] in '14 and '15, but I always believed that I could come back and do it again."

"What keeps me going? I don't know, I love to play," Federer said. "I have a wonderful team. My wife's totally fine with me still playing; she's my No. 1 supporter. She's amazing.

"Yeah, I love playing the big stages still. I don't mind the practice. I don't mind the travel. Because I'm playing a little less, I actually get more time in return. I feel like I'm working part time these days almost, which is a great feeling."


Image

Image

Image

Image

Image

Image
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Bolkonski » 19 Jul 2017, 02:10

Pozdrav svima na ovom delu foruma. Pratim forum maltene tokom svakom turnira i najpre bih se zahvalio Novickom na sjajnim analizama Federerovih meceva, imalo je sta procitati.
Navijac sam Rodzera Federera, tako da sam prezadovoljan osvajanjem 2 Grand Slema ove sezone, rezultat za neverovati.
Ovim Vimbldonom je definitivno postao najveci u istoriji tenisa i to niko ne moze da oduzme. To da igra najlepsi i najelegantiji tenis i da je sinonim ovog sporta je vec odavno svima jasno.
Impresivan na Vimbldonu. Priznajem da sam se plasio da nece imati dovoljno goriva i da ce doci do meca kada ce jednostavno rezervoar biti prazan, on uci u svoju mracnu zonu i ispasti. Ne samo da se to nije desilo, vec je Profesor protutnjao protiv konkurencije.
Posebno su bili fascinantni mecevi protiv Raonica i Berdiha. Protiv Raonica nestvarno umirivanje servisa koje ispaljuje najbolji server na ATP-u, protiv Berdiha dominacija iako je Berdih odigrao mozda i mec karijere. Sa slabijim performansom je izbacio Federera, cini mi se 2010. godine. Da ga je prosle godine zaobisla pobeda ovo bi sasvim sigurno bio 9. Vimbldon.
Finale bi bilo rutina i da se Cilic nije povredio. Jednostavno Rodzer je bio toliko naspanovan da Cilic na 120% ne bi mogao da dodje ni do seta.
U 36. godini uzeti 2 Slema, plus najveci masters IV i biti 3. na svetu je za sve nas koji navijamo za njega san.
Jedva cekam sezonu na betonu, koju Federer voli tek nesto manje od trave.
Imace sasvim dovoljno vremena da se odmori jer je Sinsinati tek za neka dva meseca. Na US Openu takodje ocekujem dosta. Bilo bi nerealno ocekivati titulu, ali mec po mec pa dokle se stigne. Mada US nije osvojen jos od 2010. godine, tako da ko zna. Sportski je nadati se. Fedeks zivi svoj san, a i mi koji ga pratimo od pocetka karijere ( ja od 2003. godine ) zajedno sa njim.
Odlicna je stvar i to sto on do kraja sezone ne brani nista, tako da Sinsinati, US Open i London i ja zadovoljan :biggrin:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 19 Jul 2017, 08:36

Dobrodošao :okk:

Slobodno koristi temu da pišeš o svojim utiscima i mišljenjima, pošto vidim da se drugi ustručavaju (čak izvinjavaju???!!! :colera: Mamba ovo je tebi upućeno), a zapravo bih volio što veću masovnost na temi i diskusiju o predstojećim i minulim mečevima.

Do US Opena je još daleko, za ljubitelje kladionice napomena da je kvota od 6,50 pred vimbldonska polufinala na Federerovo osvajanje Njujorka, sad pala na 3 :biggrin: Ko rano rani, duplu kvotu grabi :beyond:
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Bolkonski » 19 Jul 2017, 09:44

Hvala, Novicki na dobrodoslici.
Kakve su tvoje procene i prognoze sto se tice sezone na betonu ? Meni se cini da su 2 meseca idealno vreme za odmor nakon Vimbldona i punjenje baterija, pogotovo sto je Fed uzeo turnir bez izgubljenog seta, maksimalno brzo i bez prevelike potrosnje. Njegovo kretanje mi uliva veliki optimizam, u pojedinim momemntima rad nogu je bio kao u najboljim danima, neverovatna brzina sa coveka koji puni 36.
Inace, u MaxBetu kvota na Federerovo osvajanje Vimbldona je bila 3, tj. bio je prvi favorit. Ocigledno znaju bolje nego ovi iz inostranstva koji su kao prvog favorita postavili Mareja, decka kome ulogu favorita ne bih dao ni na Celendzeru.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 19 Jul 2017, 11:32

Sve zavisi kad uplatiš - ja sam ga odigrao na 3.60 pred polufinale Halea. Nakon osvajanja turnira u Njemačkoj drastično je pala kvota. Tokom Rolan Garosa je bila i 4.35, a neočekivano nije porasla nakon ranog ispadanja u Štutgartu :colera: Marej je prvi favorit i na US Openu, zajedno sa Federerom i Đokovićem (na svu trojicu je kvota 3 trenutno), pa vidimo koliko je to relevantno i realno.

Nego dosta o kvotama. Ma koliko čudno to zvučalo, Federeru brzi beton leži puno bolje nego trava. Njegov bekend na pravilan odskok loptice ima da bude smrtonosan kao u Melburnu, a što je samo na rijetke mahove bio u Haleu i Vimbldonu. Tako da šanse su mu dobre. Odmoriće nekih mjesec dana (ne očekujem da igra prije Sinsinatija). Imaće tu par mečeva da se uigra za Njujork, a tamo su mu šanse velike. Po meni ili Federer ili neki od šklapača osvajaju (Čilić, Berdih (da čak i on dolazi u obzir)...)
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Skafi » 19 Jul 2017, 11:42

Au, sad Novicki više neće morati da ima dijalog sa samim sobom. :D
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby White Mamba » 19 Jul 2017, 15:49

Novicki to meni zao da ti razjebavam lexikon :D
Moj neki utisak Vimbldona je da je Rodja bolje igrao u Melburnu, tj da je vimbldon osvojio s nekih 70-80% sto znaci ako ulovi formu u Njujorku imacemo cemu da se nadamo :biggrin:
Bekhend i svezina su bili kljuc..
O Rodjinom kretanju na travi je izlisno govoriti..
Trajacemo jos, zato sto resavamo poene u 2-3 udarca, ofanziva all the way :okk:
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42734
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Bolkonski » 19 Jul 2017, 18:08

Pojacavamo navijacku bazu :D
Da, da i meni se cini da bi Federer zapravo tek na US Openu bio u svom potpuno najboljem izdanju, cak i boljem od Australije.
On je u Australiji igrao fantasticno, ali je nedostajala rutina, na primer, mislim da nikome nije jasno kako je onaj mec sa Nisikorijem otisao u 5 setova, Federer je bio toliko bolji da bi i 3:1 bilo cudno.
Na Vimbldonu se vratila rutina, iako je nivo igre mozda bio slabiji.
Na US Openu ocekuje da ce nivo igre biti i veci nego na AO, videcemo za sta ce biti dovoljno. Odlicno je sto do kraja sezone ne brani nista. Jeste da verovatno ni njemu pozicija na ATP listi ne znaci nista, da su mu vazni iskljucivo trofeji, ali bilo bi lepo ponovo ga videti na prvom mestu.
Djokovic igra US Open ? Bilo bi odlicno da na turniru budu svi najbolji teniseri.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 20 Jul 2017, 10:34

@Skafi nisu to dijalozi, to su pregledi dešavanja. Ili ako ga Mamba zove leksikon, whatever :D meni lijepo dođe to što imaš pokriveno preko 95% mečeva od 2013-te na ovamo sad kad se vratim na neke duele, koje sam skoro i zaboravio, sa izjavama i osvrtom mečeve. Nije to baš mala cifra, a godina peta ide uveliko...

Sigurno da je prije cilj napasti US Open i završni Masters kad bude, nego li mjesto broj 1, pa će Rodžerov tim tako i planirati turnire... Mislim da ni prvo mjesto nije nedostižno, štaviše krajnje je realno ako se bude išlo na to, ali bi u toj trci mogao izgubiti nešto dragocjenog goriva za narednu sezonu. A sad su Gren Slemovi vjerovatno prioritet svih prioriteta.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Čekicar » 26 Jul 2017, 12:54

Cestitke tati ovog sporta na jos jednom W,cestitke i Dirku na tituli a i svaka cast na nekim komentarima...Pogodio si i ko ce biti iznenadjenje turnira kada su te pitali...Muller....steta sto nisam mogao da pisem u vreme trajanja najboljeg turnira u sezoni....a i zbog nekih prognoza...Razocarao me je Kacanov tu je Rafica vec trebao da ide kuci...

Nadam se da ce Roger uzeti jos dosta GS titula i da nece skoro u penziju jer ce tog dana umreti tenis....USO se ne dovodi u pitanje.....Na sta lice ostali teniseri,prosetace se kao i na W....Samo neka odmori,selekcija turnira...samo svezina i odradjivace ih...

Evo jednog poena u cast najboljem svih vremena kada je mocni rafica na sljaci fasovao krompiric...

https://www.youtube.com/watch?v=Eova-y1LYv8
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Bolkonski » 04 Aug 2017, 03:00

Je l smo prijavljeni za Montreal ili samo Sinsinati pred US Open ?
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Nowitzki.ct » 04 Aug 2017, 08:03

Prijavio je i Montreal.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Bolkonski » 04 Aug 2017, 12:33

Samo da ne napravi pogresnu procenu zbog jurnjave za prvim mestom ...
Mnogo su vazniji Grand Slemovi od tog prvog mesta.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests