Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 14 Jan 2017, 22:32

Solomon Thomas.
Aron Donald tip igraca. Laksi od njega, nema toliko dobar prvi korak, ali ima eksploziju na liniji i mnogo je jak.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 16 Jan 2017, 18:03

Pre neki dan spomenuh Solomona Thomasa kao novog Arona Donalda.
Akcije za draft mu rastu, popeo se medju deset. Po meni, redak talenat, koji moze mnogo u pro. Snazan, domintantan, zavrsava teklove sa dozvoljenom brutalnoscu, po tome lici na Suha sa koledza, samo sto su Suha ukalupili da igra NT, a i stalno je utrojen.
U paru sa dobrim NT moze mnogo. Moze da igra svuda na liniji, ali najbolje iznutra. Mali mi se opasno dojmi.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 16 Jan 2017, 21:46

Sijetl ako misli da im Vilson provede vise na terenu nego po bolnicama, morace OL.

Marko slazem se za Dzonsa, odlicno primeceno.
Nahvaljen je ove sezone samo tako, s razlogom. Odmah je postao impact player. Od svega sto si nabrojao decko je nenormalno snazan. Sirovo jak. Pogledati pod majmune na vratu i sve jasno. Ima oko 2m i 140 kg, tako nesto. A pokretan.

Jos jedan redak redak talenat za sledeci draft. Momak koji vise nego uspesno igra i WR i CB. Ujedno vraca i KR i PR. Fizikalije jedan u milion. Brz, dugacak korak, promena pravca, skocan, a pre svega super pametan. Uvek pronadje pravi play. Prva runda, rana druga runda.
I njega cekam da vidim ko ce ga uzeti i kako ce ga razviti. Pomalo lici na Tavona Ostina iz Ramsa, za koga se btw nadam da ce ga ovaj novi vratiti u zivot. Talenat jedan u deceniji a Fiser ga koristio samo na dva nacina. Oba neuspesna :biggrin:
Dakle, Adoree' Jackson:

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 16 Jan 2017, 21:52

@Dr, jesi li ispratio ovoga mozda

http://www.mgoblue.com/sports/m-footbl/ ... 17aab.html

Kod picenog Harbaugha igrao sve zivo, dal' da me bude stid ili ne, tek sam ovde procitao da mu je primarna pozivija LB. 15 pozicija igrao u Micigenu....
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 16 Jan 2017, 22:05

Dimitrije wrote:@Dr, jesi li ispratio ovoga mozda

http://www.mgoblue.com/sports/m-footbl/ ... 17aab.html

Kod picenog Harbaugha igrao sve zivo, dal' da me bude stid ili ne, tek sam ovde procitao da mu je primarna pozivija LB. 15 pozicija igrao u Micigenu....



Kako ne.
On ce sigurno biti prvi tviner koji ce biti uzet. U NFL-u ce da igra S/LB. To je sad popularno. Nece izlaziti napolje samo dok se uigra.
Moze da bude novi Charles Woodson. Isto atleta jedan u generaciji. Mogao je da bira sport kojim ce se baviti. I poziciju od LB nadole. Sto si i napomenuo (ja mislim da je igrao 12 pozicija). Mada je u semi Harboua najcesce igrao DB. Pametan, ima instikt. Pipo Inzagi, uvek je tu da ga metne :biggrin:
Moze da se poredi po talentu sa Randy Mosom, koji je takodje mogao da bira sport kojim ce da se bavi. Pepers je isti takav. Nadprirodni talenet, ne zbog fizikalija, nego mozga.

Prva polovina prve runde.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 17 Jan 2017, 20:54

Siguran sam da ce Ramsi sledece godine igrati na TE. Ovaj se sve bolje kotira na mokovima. David Njoku, sto bi rekli ameri NDzoku.
SuperB YAC skill.
Bice ove godine par odlicnih TE. Pitanje je dal ce docekati Ramse.


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 17 Jan 2017, 21:41

Na ovaj draft izlazi i TJ Watt, brat JJ Watta.
Po meni teska prevara od igraca. Vadi se na ime i ugled svog brata.
Igrao je do ove sezone TE, a ove je navodno zamolio trenera da ga prebaci na DE. I trener ga poslusao.
Klasicna menadzerska prica.
196, 107kg. Za poredjenje JJ na istu visinu ima 136 kg.

Ovog malog nisam video da se postavio u 3 ili 4 point stance. Samo 2 point stance i sve def seme kreirane za njega.
Previse lagan, nije trenirao kao linijas, nema prirodnu snagu, preslab za DL. U 3-4 ce da ga raznesu, za 4-3 nema nista. Za OLB je prespor. Nema nista osim imena. Ima frame i duge ruke, ali mi se cini da nije natural. Nema ni prvi korak, ni prirodni talenat za DE.
I opet ce otici do trece runde ....




Zaboravio sam Marko da te zamolim da ga ti procenis.
I jes jedna stvar, primetio sam da ne ume da skine blok, znaci pored svega i nula run stoper.
Last edited by Dr Arslanagic on 17 Jan 2017, 21:52, edited 1 time in total.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 19 Jan 2017, 19:49

Mladji Watt ima 108 kg, stariji 130. Pametnom dosta.

Evo na primer Bucky Hodges, TE Virgzinije. Visok kao Gronk ali ima 108kg, naspram Gronkovih 120kg. To je neuporedivo. Sto bi se reklo - masa je mama :biggrin:





Da ne zaboravim i Dede Westbrook-a WR Oklahome.
Mali, neuhranjen, zgoljav, tako izgleda, ali u pitanju je cist, prefinjeni talenat. Njega se treba dokopati.



Igrac kojeg takodje treba zapamtiti - Ben Boulware LB Clemsona. Igrac koji nikad nije promasio obaranje. Nikad ...
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Jan 2017, 11:19

mmarko28 wrote:@Dr.Arslanagić

Nije bitno što mladji Watt ima 108kg, ima ih i Von Miller, ali je problem što je mladji Watt prilično tehnički limitiran igrač, a pri tome nije ni blizu tako fizički moćan kao stariji brat.

Igrač kakav je Ben Boulware se pojavi svake godine na draftu, ali uvek padne u 4-5 rundu drafta. Belac, MLB, ima gomilu obaranja na koledžu, svi pričaju da je odličan, a onda pokuša da prodje u NFL i uglavnom ne uspe. Prošle godine je bio Scooby Wright sa Arizone. Isti tip igrača, velika produktivnost ali bez dovoljno eksplozivnosti i brzine da bi mogao da brani TE i RB u pas igri. Takvi igrači su na sve manjoj ceni u ligi.


Marko, slazem se. Pisao sam o tome. Kad god sam ga gledao nikad nije igrao iz stava. sve iz 2 point stance, i uz seme za njega predvidjene. Uvek iz nekog stunta, ne secam se da sam video da je prodao neku foru OL ili da ga je prosao tehnikom.
Njegovu tezinu sam uporedio sa JJ-ovom cisto da se vidi koja je razlika. I zasto je JJ, JJ :biggrin:

Videcemo za Boulware-a. Undersize je, ali ima instikt. I cistokrvni je hard hitter. Moze to da se iskoristi.

Igrac koji ce sigurno biti vrhunski LB je Zach Cunningham sa Vanderbilta. Zverina. Novi Kikli. 193, 96 kg.



Igrac kojeg bi takodje hteo da apostrofiram, kad malo spominjanog a odlican je igrac, je DE DeMarcus Walker sa Florida State-a, Seminole. Izuzetan pass rusher. Izuzetan. 190, 125kg.
Ocigledna razlika izmedju njega i mladjeg Watta. Ne bi me cudilo da probaju sa Wattom na OLB u 3-4. Mada ni za to nema brzinu.



Ovo sto marko prica, kad LB nema brzinu da cuva RB, to smo mogli da vidimo u zadnjoj utakmici NEP, kad je Dion Lewis razvalio LB (ne secam se koji je bio) Texansa, na miss match-u. Vise puta. To cemo videti i protiv PIT.
NEP ima 15 vezanih pobeda kada Dion Lewis igra. Brady ima najbolji odnos pobeda i najbolji rejting u PO protiv PIT od kad ih trenira ona volina Tomlin. 19 TD, 0 INT.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Jan 2017, 11:45

Otvaranje utakmica na koledzu je spektakl. Ljudi su vezani za zajendicu, nfl ne moze ni da prinese tome. Atmosfera na stadionima, spektakl u svakom smislu. Svaki stadion po 100 000 mesta. Uzivanje za prisustvovati :)

Florida States Seminoles
Na pocetku utakmice poglavica Seminola uvek jase na belom konju u zabada koplje u centar terena, dok ceo stadion peva cuvenu indijansku melodiju nama poznatu iz filmova sa Dzonom Vejnom :biggrin:


Tenesi
Igraci prolaze kroz slovo T


Penn State
Pevaju uz Elton Dzona i have you ever see the rain


Auburn Tigers
Pre utakmice pustaju na teren War Eagle


Alabama
Sweet Home Alabama
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Jan 2017, 12:20

Jos jedan veliki talenat. A belac :biggrin:
Washington WR Cooper Kupp
Sigurne ruke, vrlo vrlo retko dropuje.
Eksplozivan. Najbolji r-runner u klasi. Inside/outside WR. Hvata sve.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Jan 2017, 12:51

Pre nego sto odem :biggrin: jos jedan klasican Belicekov tip igraca. Ryan Switzer, WR Severne Karoline. Slot ubica, izmedju ostalog. Mogu da se opkladim da ce jedan od ove dvojice, Switzer ili Kupp zavrsiti kod Beliceka.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Jan 2017, 19:05

D'Onta Foreman
180, 108 kg.
Snazan one-cut runner, sa odlicnim burstom i closing speed, ali sa osrednjom krajnjom brzinom. Sto bi se reklo, kad probije linju moguce je bez problema stici ga do end zone. Uspevao je na koledzu ali na pro nivou, moguce samo uz greske secondarija.
Ima noge kao balvane.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Jan 2017, 20:27

Jaelan Phillips
Najtalentovaniji klinac u zemlji Americi. Igra DE i OLB. Na koledzu ce sigurno biti DE. U HS je igrao sve zbog fizicke dominacije.
Ne moze se reci da je novi Jadeveon, ali je sjajan. 199cm, 113 kg. Do drafta ce izaci na 125 najmanje. Igrace za UCLA koledz.



Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 22 Jan 2017, 18:32

Javancy Jones, OLB is male skole, pass rush specijalista, koji nece dobiti sansu da bude draftovan, a navijam da bude. Odlican odlican prospekt, koji nema dobrog agenta, stoga nista od njega. Ipak, da ga notiram, ako se cudo desi :biggrin:

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Next

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Mail.RU [Bot] and 10 guests