Board index Tenis Turniri

Teniske diskusije

Re: Teniske diskusije

Postby Pit Bull » 05 Apr 2016, 23:46

Morace Novak prvo da plati, pa onda da razmislim... :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Teniske diskusije

Postby Starsica » 06 Apr 2016, 14:20

Skafi wrote:Starsice, ja već sve prebacio ovde. Je li prikladnije u toj temi?

Ne, ok je, diskutujemo o svačemu :biggrin:

Milutinov Tata wrote:Is Djokovic a “greater” player than Nadal already?

Ovo je po meni relano pitanje o kome se moze diskutovati, mada im karijere jos uvek traju i svi podaci su itekako podlozni promenama, ali fakticki su genreacija i ima smisla porediti ih (isto kao Edberg/Beker) bez "merenja" jacine era ili rejtinga protivnika u velikim finalima. A i interesatno je za ubijanje vremena :biggrin: .

Ne, mislim da još uvek nije. Ima manje GS titula od njega, Rafa ima sva 4 u svom posedu i ima više titula (mislim da ima, nisam proveravala). Ali, ako Đoković nastavi ovim tempom, ne vidim zašto ne bi bio bolji od njega. Fed je sa svojih 17 daleko, ali, uvek možemo da se nadamo :biggrin:
Ima smisla porediti ih generalno, ali mislim da Đoković još uvek nije prešao Nadala na toj GOAT listi.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Teniske diskusije

Postby Skafi » 06 Apr 2016, 16:13

O Novaku, ali i par mladića koji bi mogli da mu priprete u budućnosti. Nešto malo i o Federeru, Nadalu i Mareju i za kraj, o Ani Ivanović.

User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Teniske diskusije

Postby Milutinov Tata » 06 Apr 2016, 16:23

Evo kako su izgledale najvaznije brojke u pojedinim trenucima njihove karijere:

Kraj 2010:

Nadal - 9 GS titula, 11 GS finala, 2 godine kao broj 1, 76 nedelja na broju 1, 1 finale WTF, 18 Mastersa, 43 titule

Novak - 1 GS titula, 3 GS finala, 1 WTF, 5 Mastersa, 18 titula

H2H: 16-7 za Nadala

Posle AO 2012:

Nadal - 10 GS titula, 15 GS finala, 2 godine kao broj 1, 102 nedelje na broju 1, 1 finale WTF, 19 Mastersa, 46 titula

Novak - 5 GS titula, 7 GS finala, 1 godina kao broj 1, 30 nedelja kao broj 1, 1 WTF, 10 Mastersa, 29 titula

H2H: 16-14 za Nadala

Posle USO 2013:

Nadal - 13 GS titula, 18 GS finala, 2 godine kao broj 1, 102 nedelje na broju 1, 1 finale WTF, 26 Mastersa, 60 titula

Novak - 6 GS titula, 12 GS finala, 2 godina kao broj 1, 97 nedelja kao broj 1, 2 WTF, 14 Mastersa, 37 titula

H2H: 22-15 za Nadala

Posle RG 2014:

Nadal - 14 GS titula, 20 GS finala, 3 godine kao broj 1, 137 nedelja na broju 1, 2 finala WTF, 27 Mastersa, 64 titula

Novak - 6 GS titula, 13 GS finala, 2 godine kao broj 1, 101 nedelja na broju 1, 3 WTF, 19 Mastersa, 44 titule

H2H: 23-19 za Nadala

Kraj 2015:

Nadal - 14 GS titula, 20 GS finala, 3 godine kao broj 1, 141 nedelje na broju 1, 2 finala WTF, 27 Mastersa, 67 titula

Novak - 10 GS titula, 18 GS finala, 4 godine kao broj 1, 179 nedelja na broju 1, 5 WTF, 26 Mastersa, 59 titula

H2H: 23-23

Zanimljivo da na kraju 2010., iako je generalno Novak daleko od Nadala H2H i nije toliko los. Do AO 2012 Novak potpuno dominira, i najvecim titulama i u medjusobnim duelima. Zatim sledi obrnut process do USO 2013, dominacija Nadala u svim brojkama (sem u broju izgubljenih GS finala :biggrin: ), mada ga u tom period Novak pristize po broju nedelja na prvom mestu i broju godina kao broj 1. Od tog US Opena stvari se opet okrecu na Novakovu stranu, prvo lagano do RG 2014, gde Nadal dobija jedini medjusobni mec u poslednje 2 i po godine (ali i najvazniji), a zatim izuzetnom progresijom, jer Novak strasno napreduje, a Nadal skoro da stoji (nijedno GS finale, bez Masters titula, samo 3 tiule i bez trijumfa u medjusobnim duelima).

Iako je daleko kraj njihove karijere, vec sada se zna da ce Novak sigurno imati veci broj osvojenih zavrsnih Masters turnira, tj. WTF-a i da ce skoro sigurno provesti vise nedelje kao broj 1 na listi (ima zagarantovanih 60+ nedelja vise). Verovatno ce imati i vise sezona zavrsenih kao broj 1, ali tu su moguce promene pa ovo ne bih uzimao za sigurno (ako bi Novak ovu godinu zavrsio kao broj 1 gotovo je izvesno da bi i ovaj parameter isao u njegovu korist). Nadalova glavna prednost u ovom trenutku su 3 GS titule vise i kao dostignuce osvojen karijerni zlatni slem (statisticki gledano nebitno kojI GS su osvojeni, i da li neko ima zlato sa OI, ali ipak kada se ide u detalje i to je vazan parametar). Sve ostale brojke su gotovo u ravnotezi (broj GS finala, Mastersa, titula, H2H).
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Teniske diskusije

Postby Skafi » 06 Apr 2016, 16:47

Nadal ima četiri Dejvis kupa, Novak "samo" jedan.
Takođe, na uzorku od preko 10 GS titula, od aktivnih ima najbolji procenat pobeda u odnosu na poraze u gren slem finalima 14/6, što je 70% (ispred njega je Sampras sa impresivnih 14/4 ili 77,77%), Federer ima takođe pristojan procenat od 62,96%, ali odigrao je 7 finala više od Nadala, čak 9 više od Samprasa i 10 više od Đokovića, i ima 17/10 (s tim da od 2012. zaređao par poraza u finalima, inače je do svog poslednjeg 17. gren slema, imao fantastičan procenat). Novak je na 11/8 ili 57,89% i morao bi da nastavi sa pobedama u finalima, da im se bar približi u tom segmentu. Jer u ovom trenutku, za nekoga ko planira da postane najbolji ikad, to deluje onako, poražavajuće.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Teniske diskusije

Postby Milutinov Tata » 06 Apr 2016, 19:29

DC je po meni nebitan u prici jer ne moze jedan igrac da ga donese svojoj zemlji, videli smo to u finalu 2013. Taj procenat uspesnosti u finalima se moze uzeti u razmatranje, ali opet to bar po meni nije toliko bitno da donosi nekome prevagu sem eventualno ako bas mora da se "nijansira". Lepo si primetio za Federera, posle AO 2010, igrao je 5 finala i samo 1 dobio pa je od 16/6 stigao do 17/10. Sampras pak ima odlican procenat, ali nijednom nije igrao finale u Parizu, a bez Vimbldona npr. ima skor 7/4. Nadalu se moze "zameriti" da je procenat nabio na RG, dok van njega ima ucinak 5/6.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Teniske diskusije

Postby Skafi » 06 Apr 2016, 19:52

A šta kažeš na "naprednu statistiku" i 9 Nadalovih i 8 Federerovih titula u dublu. :laugh: Mislim, jeste da je to u suštini drugi sport, ali može u neku ruku da odslikava kompletnost nekog igrača. :beyond: Novak recimo ima samo jednu titulu u dublu. Istina, nije ga previše ni igrao.

Kad već pričamo o statistici i procentima (iako je sve ovo možda i za onu drugu temu), Novak nije impresivan u procentu uspešnosti u finalima gren slemova, ali jeste kada se saberu sve najvažnije titule (gren slemovi i Mastersi + Masters kupovi). On od 63 osvojene titule, ima čak 44 sa tih najvećih turnira iz katerorije 2000, 1500 i 1000, što je 69,84%. Ostatak procenta spada na 500-ke i 250-ke. Nadal od 67 turnira ima 42 takve titule, što je 62,68%, a Federer koji je osvojio 88 turnira ima 47, što je 53,4%. Tu se tek vidi koliko se Federer naosvajao turnira iz serije 500 i 250, što je umnogome doprinelo da ima ovoliko titula u karijeri, a Đoković, kako vreme odmiče odigra tek 2, maksimalno 3 turnira godišnje iz tih serija. Deluje da će taj trend nastaviti do kraja karijere i u konačnici, kad se sve sabere, verovatno će ga imati u većem delu karijere.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Teniske diskusije

Postby Starsica » 06 Apr 2016, 20:00

Da, zaboravila sam da Nadal ima zlato iz Pekinga. Eto, da bi bio bolji, treba mu "samo" zlato sa OI i RG :biggrin:
Šalu na stranu, da bi bilo priče o tome da li je bolji od onih ispred sebe, kao parametar se uzimaju GS titule, broj nedelja na prvom mestu, OI medalja i broj titula ukupno. WTF mislim da je takođe relevantan, ali nekako mi nije toliko bitan iz prostog razloga što je na kraju godine kad su igrači na izduvnim gasovima.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Teniske diskusije

Postby Tufi » 06 Apr 2016, 21:32

Novak vec nekoliko godina igra samo one"obavezne" turnire iz tih nizih kategorija tj po jedan ili 2 iz obje kategorije, fokusiro se samo na Masterse i GS, sto je potpuno ispravno.
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Teniske diskusije

Postby Skafi » 06 Jun 2016, 19:43

Dakle, do sad smo imali tri aktivna igrača sa dvocifrenim brojem gren slemova. Sada sva trojica imaju sve gren slemove (po 20 i više finala na njima) i 25 i više Masters titula (zapravo, Federer ima 24, ali ako računamo i Masters kupove, vrlo verovatno će sva trojica imati po 30 i više titula). Četvrtog igrača, možete ili ne morate uvrstiti u člana velike četvorke, ali i on ima finala na svim gren slemovima, od čega dve titule, kao i isto tako značajan broj Masters titula. Imate Vavrinku koji je osvojio dve gren slem titule iz dva finala. Pa posle neka neko kaže da ovo nije najbolja, ili bolje reći zlatna era tenisa.

Uostalom:

- Connors, Borg, McEnroe (26 GS i 547 nedelja na čelu ATP liste)
- Wilander, Lendl, Edberg, Becker (27 GS i 374 nedelja)
- Agassi, Sampras, Courier (26 GS i 445 nedelja)
- Federer, Nadal, Đoković (43+ GS i 645+ nedelja)
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Velika Rivalstva

Postby Pit Bull » 20 Nov 2016, 17:19

Ja sam ovo gledao uzivo ali jbt kad pogledas sa ove distance, kakav je ovo tenis bio sunce ti poljubim, odvojite 30 min i pogledajte, kakav 2 i 3 set, ne vidis lopticu koliko su jaki udarci a duge razmene...

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Teniske diskusije

Postby Skafi » 24 May 2017, 17:29

Đoković je u 97 svojih finala samo 6 puta igrao protiv mlađih od sebe i samo jednom izgubio, sad protiv Zvereva. A Zverev je prvi igrač ređen od 1990 na ovamo, koji je osvojio Masters turnir. Još nijedan igrač rođen u 90-im nije igrao ni finale gren slema, a kamoli da ga je osvojio.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Novak Đoković

Postby ciao » 27 Jul 2017, 09:38

Nowitzki.ct wrote:Pa pred Dohu će imati 2585 bodova (ili čak 2385 ako mu skinu i tih 500) što bi ga na današnjoj listi stavilo negdje između 13-15.mjesta, tako da u suštini trebao bi biti u Top 16 što je opet dobro za žrijeb, jer ako ispadne iz 16 mislim da onda ima varijantu da ide na najjače u Melburnu već od 3.runde.

Odluka kao odluka očekivana. Ja mislim da je puno bitnije od samog lakta to njegovo priznanje da je nakon osvajanja Garosa bio prazan, što bi rekli Englezi flat. Tu je njegova glavna dijagnoza i razlog za posrnuće, lakat se na to nadovezao kao zgodna dimna zavjesa. Vrlo brzo po povratku će se vidjeti ima li što od njegovog povratka među sami krem, igrački brzo će on biti tu, ali psihološki, posle svega što je bilo u minule godinu i kusur i ovog priznanja, sumnjam da je kalibar.


Coveku se snilo sto mu je milo :roll: nego nek tvoj Fed osvoji sta moze da osvoji do januara ako nesto bude mogao sad kad se i Rafa vratio, jer posle ce vrlo verovatno da osvoji isto onoliko koliko je osvojio tokom pet godina kad su Novak i Rafa bili u topu, sto ce reci nulu
User avatar
ciao
 
Posts: 756
Joined: 06 Jun 2011, 23:52

Re: Novak Đoković

Postby Nowitzki.ct » 27 Jul 2017, 10:04

ciao wrote:
Nowitzki.ct wrote:Pa pred Dohu će imati 2585 bodova (ili čak 2385 ako mu skinu i tih 500) što bi ga na današnjoj listi stavilo negdje između 13-15.mjesta, tako da u suštini trebao bi biti u Top 16 što je opet dobro za žrijeb, jer ako ispadne iz 16 mislim da onda ima varijantu da ide na najjače u Melburnu već od 3.runde.

Odluka kao odluka očekivana. Ja mislim da je puno bitnije od samog lakta to njegovo priznanje da je nakon osvajanja Garosa bio prazan, što bi rekli Englezi flat. Tu je njegova glavna dijagnoza i razlog za posrnuće, lakat se na to nadovezao kao zgodna dimna zavjesa. Vrlo brzo po povratku će se vidjeti ima li što od njegovog povratka među sami krem, igrački brzo će on biti tu, ali psihološki, posle svega što je bilo u minule godinu i kusur i ovog priznanja, sumnjam da je kalibar.


Coveku se snilo sto mu je milo :roll: nego nek tvoj Fed osvoji sta moze da osvoji do januara ako nesto bude mogao sad kad se i Rafa vratio, jer posle ce vrlo verovatno da osvoji isto onoliko koliko je osvojio tokom pet godina kad su Novak i Rafa bili u topu, sto ce reci nulu


Ne volim kad osobe o sebi govore u trećem licu, ali ti tvoji snovi se ove godine definitivno nisu ostvarili, a bilo ih je dosta i zlonamjernih za Federera, a što će bit iduće godine, vidjećemo. Možemo samo da nagađamo, ja to makar ne činim zlonamjerno, niti se bavim sanjarenjima, nego pišem na bazi nekih zdravorazumskih zaključaka. Jasno je da je Novaku čelična psiha donijela sve titule, igrački je on lutao gore-dolje, bilo je perioda bez servisa, bilo je perioda bez forhenda, bilo je perioda bez volje, ali šampionski mentalitet ga je vukao da dobija sve te mečeve i stvori auru nepobjedivosti oko sebe koja ga je štitila i kad je mrljavio, a opet u ključnim mečevima bi podizao igru 100% i postao to što jeste danas. E ta psiha koja ga je uzdigla, sad je "bolesna", ne daleko bilo u medicinskom smislu, ali nije ona koja mu je donijela sve lovorike. Njegova glava danas ga je srozala na dno, potpomognuta onom španskom sektom, porodičnim sapunicama i hiljadu drugih čuda. Možda se vrati, možda bude jači od "gde je hvala ljubavi" zatočeništva koje ničim izazvan trpi, bratovih borbi sa tim što je brat Novaka Đokovića, a ne neki tamo Marko Đoković, roditeljskog raskola itd, itd... ali neće to biti lako posle svega. Jedno je biti optimista, a drugo realan.

P.S Vaskrsli Rafa je igrao Australiju, Indijan Vels, Majami i Vimbldon za slučaj da nisi ispratila, pošto insinuiraš da je Federer osvojio samo Hale ove godine, pa eto čisto činjenica radi da te ispravim.

P.P.S koliko je titula osvojio Đoković tokom Rodžerovog vrhunca 2003-09 tih 6 godina? Jednu? Tako sam i mislio. I can live with that :beyond:
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Novak Đoković

Postby novi jevrem » 27 Jul 2017, 10:11

ciao wrote:
novi jevrem wrote:Povreda definitivno nije takve prirode da bi morao da pravi toliku pauzu (skoro 5 i kusur meseci), jel da jeste isao bi na operaciju, pa bi tolika pauza imala opravdanja. On vec reket nije pipnuo sada vec ima pune dve nedelje, i sa treninzima sa reketom bi morao da pocne u durgoj polovini septembra. Mozda gresim, ali ovo sada definitivno poprima obrise otaljavanja karijere zbog sponzora jos neko vreme.



jevreme stvarno mracis potpuno bez potrebe, on sada ne sme da uzme reket u ruke dva meseca da bi oporavio taj problem sa laktom, pa nece sutradan posle toga da igra turnir, a i sta ima od turnira do kraja godine - Bercy jedino, za wtf nije ni kvalifikovan, pa bolje mu je da se na miru resetira po meni nego da odjednom igra samo Bercy eventualno i da bude dzaba ste krecili sto je odmarao ruku dva meseca. nek se lepo oporavi, uradi sve sto je rekao da ce da uradi i vrati se u top formi u januaru


Ne znam, mozda stvarno mracim, ali imam takav osecaj posle svega, i moram da priznam da se slazem sa onim sto je rekao Novicki u vezi praznjenja i nedostatka motiva kao njegovog glavnog problema na sta se nadovezao i ovaj problem sa laktom. I stvarno mislim da nema potrebe da pravi toliku pauzu, ali to je sao moje misljenje. On sigurno nece dva meseca sedeti skrstenih ruku i radice kondicione pripreme, pa sam zato mislio da bi mogao da se ukljuci i odigra barem 1 ili 2 turnira u drugoj polovini oktobra.

Ono sa cime se ne slazem sa Novicikim je ta sumnja u vezi Novakovog kalibra kao igraca. Pa covek je osvojio 12 Slemova, sredjivao i Rafu i Mareja i Rodzera za dorucak u 80 % meceva u periodu od 2011.godine. Priznajem da zvuci pomalo i podcenjivacki.

Mogu i ja da stvarim postavim na takav nacin pa da kazem da je sramota za danasnji tenis da Federer bez ijednog krstenog protivnika iz prve petorke osvoji Slam, i da tvrdim da je covek rodjen pod srecnom zvezdom jer mu je ovo barem 4-5 Slem koji je osvojio na takav nacin uz kompletnu medijsku i sponzorsku masineriju koja je radila za njega. Uostalom i ovi sportski novinari iz "L'Equipa" su to potkreplili sa konkretnom analizom.
Last edited by novi jevrem on 27 Jul 2017, 10:37, edited 1 time in total.
novi jevrem
 
Posts: 1963
Joined: 08 Jun 2011, 13:51
Location: Stari Grad

PreviousNext

Return to Turniri

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests