Board index Tenis Teniski miks

Gde su limiti Novaka Djokovica

Gde su limiti Novaka Djokovica?

Poll ended at 11 Feb 2013, 13:22

5-7 GS titula
2
3%
8-10 GS titula
7
12%
11-13 GS titula
13
22%
14-16 GS titula
1
2%
16 + GS titula
15
25%
Grand Slam
2
3%
Non-Calendar Year Grand Slam
1
2%
Career Grand Slam
4
7%
Golden Slam
5
8%
Career Golden Slam
9
15%
 
Total votes : 59

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Milutinov Tata » 07 Jul 2014, 18:49

Dugo sam nameravao da se malo opsirnije izjasnim na ovoj temi, umalo mi se to desilo posle RG, ali sada je mozda i najbolji trenutak posle, konacno, osvojenog GS trofeja I to Vimbldona, onog za koji su mu se uvek davale najmanje sanse. Za par dana ce uslediti detaljna analiza iz mog ugla sta se sve dogadjalo od onog cuvenog AO 2012, i zasto je u narednih 10 GS turnira stiglo samo 2 trofeja.

A brojke su stvarno fantasticne, Novak je od sredine marta 2011, dakle oko 180 nedelja ili prvi ili drugi na listi, 4 godine zaredom uzima bar 1 GS trofej i igra u bar 2 finala (Sampras recimo to nije uspeo), po broju nedelja na prvom mestu ce preteci jednog Borga, igrao je bar 2 finala na svakom GS (Rouzvol, Lendl, Agasi, Federer i Nadal). Dakle narodski receno vrh :biggrin:

Po broju GS trofeja Novak se trenutno nalazi u drustvu dva igraca za koje niko nije pretpostavio da ce im taj 7. trofej biti i poslednji. Mekinro ga je osvojio u Nju Jorku 1984, u jednoj od najuspesnijih sezona u Open eri. Tada je imao 25 godina. Posle toga je odigrao samo jos jedno finale, upravo u Nju Jorku godinu dana kasnije kada je predao krunu Ivanu Lendlu. Vilander je svoj 7. trofej takodje osvojio u Nju Jorku, upravo okoncavsi tri godine dominacije Lendla. Imao je 24 godine. Nikada vise nije odigrao ni finale na GS. Obojica su bili "mentalno" pukli, Mekinro je uzeo pauzu posle '85, od 6 meseci, a kada se vratio nikada nije bio isti, samo poneki bljesak nedovaoljan da dodje do meca za titulu. Vilander je BAS preogoreo i prakticki vec '90 zavrsio ozbiljnu karijeru (vratio se par godina kasnije, ali je bio daleko od ozbiljne konkurencije vrhunskim igracima).

Generalno kada su ovakvi igraci u pitanju nikada se ne sme reci da im je poslednji .Od svih igraca sa 6+ trofeja jedino mi Bekerov AO '96 izgleda kao mogucnost da mu to bude poslednji, ali to je vise zbog toga sto je osvojen 5 godina nakon prethodnog. Klasa je klasa, tu je i vreba, ako se ukaze prilika...
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Gama » 07 Jul 2014, 21:19

E bas ti hvala na ovome Tata. Nisam znala niti obracala paznju ko je koliko imao godina ali stvarno neverovatno deluje da su sa osvajanjem GS zavrsili sa 24,25 godina. Nestvarno iz danasnjeg ugla, tada je to mozda bila normalna teniska starost.

Novak verujem da ima jos 3-4 sezone max a da bude u formi koja ce mu omoguciti titule. Ako nastavi da osvaja bar 1GS godisnje, bicu prezadovoljna (bilo bi dobro jos 1 USO i 1 RG a ako to uspe onda jos 1 RG).
Mada skoro da sam i vec sada zadovoljna, preciznije receno ako je Novak zadovoljan ja cu biti jos vise. Ove 2 godine smo kao fanovi bili malo vise isfrustrirani bas zbog cinjenice da je i Novak, videlo se da zeli mnogo vise od tih 6 GS-a, dodje na samo jedan korak do title i nista. Bas se bio nakupio tanjira.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Milutinov Tata » 16 Jan 2015, 07:31

Malo sam obradio Novakove rezultate od Vimbldona 2011, kada je postao prvi teniser sveta, do kraja 2014. To su bile 3 i po godine, u kojima je Novak trebao da ucvrsti svoju vladavinu i uspostavi dominaciju na turu. Posle titule na WTF se pojavilo nekoliko tekstova koji su govorili o eri Novaka Djokovica, jabukamen je to spominjao na ovoj temi jos posle AO 2013 (mozda je u medjuvremnu korigovao misljenje). Moj utisak (a i brojke to govore) je da Novak nije uspeo da dodje do tog nivoa svojim rezultatima, da bi se poslednjih nekoliko godina moglo nazvati njegovom erom. Sigurno je da je on najkonstatniji i najuspesniji igrac u tom vremenskom periodu, ali nije uspeo da se uzdigne toliko iznad ostalih, pre svega najvecim titulama. U njegovoj "eri" Nadal je imao bolju sezonu od njega, Mari je uzeo 2 GS trofeja preko njega, Federer povratio prvo mesto i uzeo jedini GS trofej u poslednje 4 i po godine. Nijednu od prethodne 3 sezone Novak nije izdominirao titluama na GS, svake sezone je uzimao samo po 1, a 2013. Nadal je bio uspesniji od njega sa 2 trofeja. Ako se na to doda i da je 2 puta gubio poziciju broj 1, to je, bar po meni, previse dogadjaja koji uticu da se prethodni period ne moze nazvati njegovom erom.

Evo kako izgledaju opsti i konkretni ucinci za taj period (Vimbldon 2011- WTF 2014). U zagradama ce biti brojke po sezonama, prva ce biti za 2011 (deo posle Vimbldona), a poslednja za 2014:

1. mesto - ukupno 127 nedelja, tri sezone zavrsio kao broj 1
2. mesto - ukupno 56 nedelja, jednu sezonu zavrsio kao broj 2

Dakle negde oko 2 i po godine Novak drzi prvo mesto. Tri puta je dolazio na vrh, ima nizove od 53 i 48 nedelja na vrhu, i aktivni niz od 27 nedelja (ponavljam, ovo se odnosi na kraj 2014). Dva puta je padao na drugo mesto i tamo proveo 17 i 39 nedelja. Prvi put je u polufinalu Vimbldona 2012. protiv Federera imao direktan duel za odbranu prvog mesta i izgubio je mec, Svajcarac je dva dana kasnije trijumfom u finalu preuzeo vrh lista sa 75 bodova razlike. Prvo mesto je povratio na kraju godine kada su Federeru "ispali" bodovi iz Pariza i WTF od prethodne godine. Drugi put je imao priliku u finalu USO 2013 da trijumfom odbrani prvo mesto, ali je Nadal bio bolji i mesec dana kasnije ulaskom u finale Pekinga, Spanac je preuzeo prvo mesto. Ove godine u finalu RG, opet protiv Nadala, pobednik je nosio sve, i trofej i prvo mesto na listi, i jos jednom je Novak bio kratak. Konacno prvo mesto je vratio trijumfom u finalu Vimbldona protiv Federera.

Odnos Pobede/Porazi: 232/34 (87.22%) (po sezonama: 22/5, 75/12, 74/9, 61/8 )

Broj odigranih turnira – 54 (6, 17, 16, 15)

Titula – 22 (2+6+7+7)
Finala – 9 (1+5+2+1)
1/2 finala – 12 (1+4+3+4)
1/4 finala – 5 (1+1+2+1)
1/8 finala - 3 (0+0+1+2)
1/16 finala 2 (0+1+1+0)
RR na WTF - 1 (1+0+0+0)

Dakle od 54 odigrana turnira, osvojio je 22 (40.74%), a igrao u 31 finalu (57.41%). Samo je 11 puta gubio pre polufinala turnira (20.37%).

Interesatno je pogledati kako to izgleda po periodima u toku godine. Sezonu sam podelio na 4 dela:

januar-mart (pocetak godine zakljucno sa turnirom u Majamiju);
april-jul (sezona sljake i trave);
avgust-septembar (letnja americka turneja);
okotbar-novembar (period posle USO).

U prva tri meseca, Novak je sve tri godine igrao AO, Dubai i dva Mastersa u SAD, IV i Majami. Od ukupno 12 turnira, osvojio je 6, igrao 4 puta u polufinalu, i po jednom u 1/4 finalu i 1/8 finala. Moze se reci da je ovo odlican ucinak.

U prolecnom periodu Novak je odigrao 14 turnira, Masterse na sljaci (propustio Madrid ove godine) i dva GS u Parizu i Londonu. Ucinak je 3 trijumfa, 5 finala, 3 polufinala, 2 1/4 finala i jedan poraz u prvom mecu (2 kolo Madrida). Od Nadala je izgubio 5 puta (4 puta u finalu i jednom u polufinalu), od Federera dva puta i to u polufinalima. Ucinak je po meni vrlo dobar, mada neodgovarajuci s obizrom na deo sezone i ambicije.

Tokom leta
, Novak je odigrao 13 turnira, po cetiri puta Masterse u SAD i USO i jednom OI u Londonu 2012. Zabelezio je 3 trijumfa, igrao 4 puta u finalu, 3 puta u polufinalu, 1 u 1/4 finalu, 2 puta u 1/8 finala. Ako bi izostavili turnire kojeje odigrao tokom leta 2011, ucinak na 10 turnira bio bio sledeci: 1 trijumf (i to na "krnjem" Mastersu u Torontu neposredno posle OI), 3 finala, 3 polufinala, 1 1/4 finale i 2 1/8 finala. S obzirom da se vecinom radi o betonu (sem OI koje su igrane na travi), moze se reci da je ovo relativno slab ucinak, mada sliku dosta kvari upravo ucinak ove sezone.

U poslednja 2 meseca sezone, posle USO, Novak je odigrao 15 turnira. U Pekingu i Snagaju je igrao po 3 puta, jednom u Bazelu i po 4 puta u Parizu i na WTF-u. Na cak 10 turnira je trijumfovao, 2 puta igrao u polufinalu, 1 u 1/4 finalu, jednom je porazen u 1 mecu (2 kolo Pariza) i jednom je nastup na WTF zavrsio u grupi. Ako izostavimo turnire koje je igrao posle povratka na teren usled pauze zbog povrede, tokom jeseni 2011, od 12 odigranih turnira, osvojio je fantasticnih 10 titula, a poraze je dozveo samo od Federera u Sangaju ove godine i od Kverija u prvom mecu u Parizu 2012 (posle dobijenog prvog seta 6-0). Fantastican ucinak.

Dakle vidimo da je Novak u rezultatski najboljoj formi pocetkom i krajem godine. Ako zbirno posmatramo taj period odigrao je 27 turnira i 16 puta podigao pobednicki trofej, bez poraza u finalnim mecevima. Ali u glavnom delu sezone, od aprila do pocetka septembra ima dosta slabiji ucinak. Za taj period u zbiru ima takodje 27 odigranih turnira, ali samo 6 titula u 15 odigranih finala. Dakle broj finala je priblizan, ali "egzekucija" u njima je daleko losija u sredisnjem delu sezone.

Evo kako izgleda konkretno Novakov ucinak po kategorijama turnira:

GS turniri

Titule - 4
Finala - 5
1/2 finala - 3
1/4 finala - 1

U ovom periodu je odigrano 13 GS turnira, Novak je osvojio 4, igrao u finalu na jos 5, tri puta gubio u polufinalu i jednom u 1/4 finalu. Mogu reci da je ovo vrlo dobar ucinak, ali ako se uzme u obzir da je na prva dva turnira, USO 2011 i AO 2012, trijumfovao, dolazimo do brojke od samo 2 trijumfa iz 11 turnira, sto deluje zaista "siromasno" (Novak je imao period od samo 1 titule na 9 GS turnira). U finalnim mecevima 2 puta je dobio Nadala, i po jednom Marija i Federera. Od 5 poraza, 3 su dosla od Nadala, a 2 od Marija.

Po turnirima to izgleda ovako:

AO - 2 titule i 1/4 finale (poraz od Vavrinke)
RG - 2 finala i jedno 1/2 finale (sva tri poraza od Nadala)
W - 1 titula, jedno finale i jedno 1/2 finale (porazi od Marija i Federera)
USO - 1 titula, dva finala i jedno polufinale (porazi od Marija, Nadala i Niikorija)

Turniri serije 1000 - Mastersi

Titule - 11
Finala - 4
1/2 finala - 5
1/4 finala - 4
1/8 finala - 3
drugo kolo - 2

Novak je u ovom period odigrao 29 turnira. Na vise od pola (15 puta) je usao u finale, samo 2 puta je gubio u prvom mecu. Za razliku od GS turnira, ovde ima odlican ucinak u finalima od 11 titula. Ovo je odlican ucinak. U finalnim duelima je 3 puta dobio Nadala, 2 puta Marija, a po jednom Fisa, Gaskea, Del Potra, Ferera, Federera, i Raonica. U finalima je 2 puta gubio od Nadala, i po jednom od Marija i Federera. U Majamiju, Sangaju i Parizu uzeo je po dve titule, kao i u Kanadi (po jednom u Montrealu i Torontu). Trijumfovao je jos u Indijan Velsu, Monte Karlu, Rimu. U Madridu je stigao do 1/4 finala, a u Sinsinatiju dva puta do finala.

Turniri serije 500

Titule - 4
1/2 finala - 3

Novak je tokom jeseni 2011 igrao Bazel i ispao u polufinalu. Prethodne 3 godine igrao je samo Dubai i Peking. U Kini je sva 3 puta trijumfovao, u Dubaiju jednom i dva puta ispao u polufinalu. U Pekingu je u finalima dobio Congu, Nadala i Berdiha. U Dubaiu je u finalu bio bolji od Berdiha. U Dubaiju je izgubio od Marija i Federera, u Bazelu od Nisikorija. S obizorm da su turniri koje Novak igra dosta jaki po sastavu igraca, moze se reci da je ovo odlican ucinak.

WTF

Titule - 3
RR - 1

Krajem 2011 Novak je imao relativno los nastup na zavrsnom turniru (jos uvek se vracao posle povrede), jedva savladao Berdiha, a zatim izgubio od Ferera i Tipsarevica. Ipak u naredne 3 godine nije izgubio nijedan mec i osvojio je 3 titule i to preko najvecih rivala Federera i Nadala, s tim da mu je Federer predao finalni mec prosle godine. Iako nastup 2011 baca senku na ukuopni skor, ovo je fantastican ucnak.

Olimpijske igre

Novak je nastupao i na OI u Londonu 2012, gde je zauzeo 4. mesto, posle poraza od Marija u polufinalu i od Del Potra u borbi za bronzanu medalju. Na putu do polufinala je savldao Rodika, Hjuita i Congu. S obizrom da se radi o travi put do zavrsnice nije bio nimalo lak, ali ipak nedostaje jedna pobeda u poslednja dva meca da bih mogao reci za ovaj nastup da je odlican ili vrlo dobar, pa cu se zadrzati na tome da je dobar.

Dejvis kup

U DC je odigrao 8 meceva. Na zalost prvi u polufinalu 2011, neposredno posle titule na USO je bio koban jer je zbog povrede morao da preda mec Del Potru. Odigro je i 7 meceva tokom 2013 i zabelezio sve pobede. Tada je u mecu sa SAD, protiv Kverija iskrenuo zglob. ali je ipak uspeo da zavrsi mec i donese trijumf Srbiji. Te godine je savaladao Olivija Rohusa, Iznera, Kverija, Pospisila, Raonica, Stepaneka i Berdiha, izgubio je samo jedan set od Kverija. Odlican ucinak

U narednom postu cu dati osvrt na GS turnire.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Pit Bull » 16 Jan 2015, 07:56

Diskutabilna tema, sa sustinom se slazem, definitivno ovo nije prava era, jednostavno u 3 prethodne sezone samo 3 slama osvojena, mizerno...

Australija je njegov turnir, tu je uzeo 2 od 3, 4 od 7 ukupno Slamova, tu se stvarno nema sta zameriti, uvek opravda ocekivanja...

Na RG-u on nikada nece uzeti titulu, ne nakon onakva 2 poslednja izgubljena meca od Nadala, opet se smem kladiti da Rafa dobija njihov duel, jednostavno psihicki je stabilniji kada dodje do tog obracuna...

Isto je utisak da je podbacio na W-u, morao je da uzme 2013-e turnir, sramota je bila izgubiti tada od Murraya.

USO najveci debakl, podloga koja bi trebala Novaku najvise da odgovara a 3 zadnje godine nije uzeo titulu...

Sad kad stavis na papir zadnje 3 sezone, era koja bi trebala biti Novakova pokazuje da je on osvojio 3 GS turnira, a Nadal 4 :D A cinjenica je da je Nadal od 12 turnira propustio 2 puta USO.

Jednostavno je Novak do sada morao biti 10+ slamova u karijeri, a sada je pitanje da li ce uspeti preci cifru 10 u karijeri, ja mislim da nece.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Hezonja » 16 Jan 2015, 09:14

Pit Bull wrote:Diskutabilna tema, sa sustinom se slazem, definitivno ovo nije prava era, jednostavno u 3 prethodne sezone samo 3 slama osvojena, mizerno...

Australija je njegov turnir, tu je uzeo 2 od 3, 4 od 7 ukupno Slamova, tu se stvarno nema sta zameriti, uvek opravda ocekivanja...

Na RG-u on nikada nece uzeti titulu, ne nakon onakva 2 poslednja izgubljena meca od Nadala, opet se smem kladiti da Rafa dobija njihov duel, jednostavno psihicki je stabilniji kada dodje do tog obracuna...

Isto je utisak da je podbacio na W-u, morao je da uzme 2013-e turnir, sramota je bila izgubiti tada od Murraya.

USO najveci debakl, podloga koja bi trebala Novaku najvise da odgovara a 3 zadnje godine nije uzeo titulu...

Sad kad stavis na papir zadnje 3 sezone, era koja bi trebala biti Novakova pokazuje da je on osvojio 3 GS turnira, a Nadal 4 :D A cinjenica je da je Nadal od 12 turnira propustio 2 puta USO.

Jednostavno je Novak do sada morao biti 10+ slamova u karijeri, a sada je pitanje da li ce uspeti preci cifru 10 u karijeri, ja mislim da nece.

Ja sam ubedjen da hoce, moguce vec ove godine. Petnaest je vec upitno, ali vrlo moguce.
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Gama » 16 Jan 2015, 16:12

Ne treba zaboraviti da je uvek imao neki problem u tom prolecnom, letnjem periodu. Smrt dede, smrt Jelene pa bolest oca...Nije mu se dalo. Ne sporim da nije bio ni psihicki spreman da smakne Nadala na RG a bojim se da ce tako i ostati jer je Nadal na GS-ima posebna zverka a sta tek reci na RG-u.
Nekako vise zalim za titulama na USO-u nego na RG-u gde gubi samo od najboljeg sljakasa. Prosto ne mogu da verujem sta ga toliko koci u Njujorku da ima samo 1 titulu a Nadal 2. Treba dobro da se zapita zasto je to tako.

A ko ce ga znati koliko ce jos GS-a osvojiti, mozda i dodje do broja 10, a mozda ne osvoji i nijedan vise.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Skafi » 16 Jan 2015, 16:44

Mislim da bi 10 slemova morao da osvoji, a recimo da je gornja granica 12, i to pod uslovom da igra još najmanje 3 godine.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby lazpop » 27 Jan 2016, 09:32

Ево случајно налетих.
10 је лагано освојио.
Која је сад граница?
:jos:
Република Српска воли Партизан
User avatar
lazpop
 
Posts: 2268
Joined: 03 Feb 2015, 16:19

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Pit Bull » 27 Jan 2016, 11:52

Ako ove sezone uzme 3 od 4 GSa imace bas lepu priliku da postane rekorder, ako uzme sva 4, mislim da nema dileme da ce skinuti Federera mozda i naredne godine...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby octopus » 27 Jan 2016, 16:10

Pit, nepopravljivi si optimista. :okk:

Ja bih sada potpisao 2 GS-a u ovoj sezoni i to bi ga vodilo ka nekih 15 komada na kraju karijere.

Ako uzme 3 GS-a, po prvi put bih se usudio da pomislim da moze da juri Federera, jer bi mu to bas dalo vetar u ledja u sledece dve sezone. Ali uslov svih uslova jeste da ga sutra dobije. S eventualnom 18-om titulom (ovde na AO ili bilo gde kasnije) Rodzer bi definitivno postao nedodirljiv u Noletovim mislima, a samim tim i u realnosti.

Sa 4 GS titule ove sezone, sigurno ga stize. (Al sam pametan :biggrin: )

Ako uzme samo 1 GS ove sezone, potpisao bih da jednog dana bude izjednacen sa Samprasovih 14.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Milutinov Tata » 27 Jan 2016, 16:52

Mogli smo da sacekamo kraj turnira, kad je vec tako blizu, pa da prognoziramo :biggrin: .
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Tajler Darden » 27 Jan 2016, 17:08

Трчите пред руду... Уживајте и гледајте мајстора како сам побеђује све.
Не дирајте Терзу и Ћокија - противно је правилима форума.
User avatar
Tajler Darden
 
Posts: 6494
Joined: 16 Feb 2015, 16:02

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Pit Bull » 27 Jan 2016, 17:09

Ja mislim da u naredne 4 sezone ako bude zdrav, Djokovic nema konkurenciju, pogledaj ti tenisere sa 20 godina i mladje, jednostavno nema takvog talenta u najavi koji bi mogao da u naredne 4 godine izbije na prvo mesto.

Pogledaj trenutne igrace, opet nema nikoga za koga bi smio reci u naredne 4 godine da ce da skine Djokovica sa trona. Tu ce i dalje da se slepa Marej, Rodzer sa ovom igrom moze i do 37e da gura kad nema konkurencije...

Da osvaja po 2 GSa u naredne 4 sezone racunajuci i ovu to je 18, a nema sanse da ne osvoji 3 ove sezone ako bude zdrav.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby jabukamen » 04 Feb 2016, 06:07

Milutinov Tata wrote: Posle titule na WTF se pojavilo nekoliko tekstova koji su govorili o eri Novaka Djokovica, jabukamen je to spominjao na ovoj temi jos posle AO 2013 (mozda je u medjuvremnu korigovao misljenje). Moj utisak (a i brojke to govore) je da Novak nije uspeo da dodje do tog nivoa svojim rezultatima, da bi se poslednjih nekoliko godina moglo nazvati njegovom erom. Sigurno je da je on najkonstatniji i najuspesniji igrac u tom vremenskom periodu, ali nije uspeo da se uzdigne toliko iznad ostalih, pre svega najvecim titulama.


A sada? :nisamja:

Pit Bull wrote:Ja mislim da u naredne 4 sezone ako bude zdrav, Djokovic nema konkurenciju, pogledaj ti tenisere sa 20 godina i mladje, jednostavno nema takvog talenta u najavi koji bi mogao da u naredne 4 godine izbije na prvo mesto.


25 i mladje.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Gde su limiti Novaka Djokovica

Postby Skafi » 04 Feb 2016, 14:35

Povlačim sve što sam rekao u prethodnom postu. Sad me je čak i sramota koliko ću promašiti.:imsorry:
User avatar
Skafi
 
Posts: 27819
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

PreviousNext

Return to Teniski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests