Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Americki fudbal-Srbija

Americki fudbal-Srbija

Postby Felipao » 03 Feb 2012, 21:12

Nova sezona krece u drugoj polovini marta.U najvishem rangu takmicenja,superligi,ce se takmiciti:
Beograd Vukovi,Klek Knights,Pančevo Panthers,Novi Sad Dukes,Čačak Angel Warriors,Beograd Blue Dragons,Kragujevac Wild Boars i Kraljevo Royal Crowns.

U prvoj ligi sever ce se takmiciti:
Sombor Celtis,Vrbas Hunters,S.Mitrovica Legionari,Kikinda Mamuti i N.Kneževac Grofovi.

U prvoj ligi jug se nalaze:
Mladenovac FL,Beograd Highlanders,Niš Imperatori,Inđija Indians i Požarevac Outlaws.

Jug i Sever ove godine nece imati plejof vec se igra po dvokruznom sistemu.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby Unexpected » 03 Feb 2012, 21:19

Šta bi sa onim "ratom" saveza, SAFS vs SAAF, kako je ta priča završila?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby Felipao » 03 Feb 2012, 22:25

Udruzili su se ove sezone.

Inache ove godine u Srbiji imamo veliki broj Amerikanaca.

U Somboru trener Piter Habli i lajnbeker Nejtan Bouven,U imperatorima iz Niša Rendi Fesera CB koji je igrao i QB i WR i Šejna Vonga DE i OLB ,u Mladenovcu Robinson (QB) i Flores (RB),Beogradski zmajevi imaju Greg Miletića (sejfti i LB),Džejms Konstansia u ofanzivnoj liniji, Veprovi trenera Ričarda Bondsa i kvoterbeka Meta Džeksona,Beogradski Vukovi Lens Krizina QB,Embri I Drouns treneri (Drouns defanzivni coordinator).
Vrlo verovatno da sam neke i izostavio :D
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby Felipao » 08 Feb 2012, 10:22

Pakao u Prvoj ligi Jug, i u Inđiji tri Amera!

Kako nezvanično saznajemo, obzirom da još nema potvrde iz Inđije, Indiansi su se već ozbiljno pojačali pre narednu sezonu. To potvrđuje specijalizovani sajt europlayers.com Trojica importa, za Prvu ligu Jug svakako će biti veliki podsticaj za ovaj tim, koji je i prošle godine imao importa (Majka Moblija). Sve to govori da će ova liga biti jaka kao zemlja, jer su pored Indijanaca, još dva kluba već ranije najavili pojačanja iz inostranstva: Niš Imperatori i Mladenovac Forestlendersi.

Tako su Indijanci veliko pojačanje u odbrani našli u Polu Luisu (22), koji u svom profilu navodi da je defanzivni bek i lajnbeker. Najviše se WSU (Worcester State University) najpešće poziciji fri sejftija i strong sejftija, ali se dobro snalazi i u situacijama kada se nađe u ulozi KR i PR.

Nema sumnje da će tim iz Inđije veliku pomoć u narednoj sezoni imati i od Krega Houka, koji se odlično snalazi na pozicijama hvatača i defanzivnog beka, pa će njega nesumljivo moći da koriste u oba pravca. Momak koji je u sezoni 2006/07 igrao na North Carolina Wesleyan koledžu (D III), a u sledećoj Chowan Univerzitetu (D III), takođe u Severnoj Karolini, od 2008. pa do prošle godine je proveo u Minor League, gde je igrao u Hampton Roads Hurricanes-ima. Zanimljivo je da se najbolje snalazi u spread ofanzivnim postavkama, u kojima čak može da igra i na pozicijama raningbeka.

Zaista sam zahvalan svim trenerima i upravi kluba što su pokazali zanimanje za mene. Želim da zahvalim Milošu Todoroviću, Dejanu Vujaniću i Indiansima što su mi pružili priliku da svoj talenat i znanje prikažem u Srbiji – rekao je Houk, koji ima i trenerskog iskustva, obzirom da je radio kao trener vajdrisivera i asistent trenera defanzivnih bekova srednjoj školi u Kempsville-u. Zanimljivo je da u svom profilu navodi da podseća na Vesa Velkera, jer je brz, izvanredno trči rute i ima odlične ruke.

Poslednje pojačanje je u liku Filipa Garsije, kvoterbeka koji je igrao na nekoliko pozicija u svojoj karijeri, kako u odbrani (SS, LB), tako i u napadu (QB, RB, WR). Dve godine proveo je igrajući i arena fudbal. Bio je na Vermilion Community koledžu (QB), Oklahoma Panhandle State University (QB, RB) i Tabor koledžu (QB, WR).
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby SerbianRaven » 23 Feb 2012, 23:11

Kakvi su Somborci?
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby Felipao » 23 Feb 2012, 23:31

Ne bih znao,prosle godine su bili pretposlednji u superligi i ispali.Vidim samo da su doveli americkog trenera i igracha,dosta ce verovatno zavisiti i od njih dvojice.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby SerbianRaven » 24 Feb 2012, 00:00

Sombor je moj kraj, pa razmisljam da odem da pogledam neku :) Do sada gledao samo Dukes :) Uvek sam se inace pitao kakvi to ameri dolaze da igraju po nasim poljanama :)
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby SerbianRaven » 24 Feb 2012, 10:12

Meni zao sto nije bilo tako nesto dok sam bio mladji, sli sta da se radi. Meni se cini veoma zanimljivim (igrati taj sport), tako da bih definitivno probao da sam imao sansu. Kako ti se zove ekipa? Jezovuci? :)
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby Felipao » 24 Feb 2012, 21:34

Super je sport za igranje :thumbup:
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby SerbianRaven » 25 Feb 2012, 11:21

Ja reko zbog avatara.. :)
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby Felipao » 27 Feb 2012, 19:28

SerbianRaven wrote:Ja reko zbog avatara.. :)


Dzon Snezni ;)

Krune predstavile Amerikance i najavile borbu za titulu!

Kraljevske Krune su dovele velika pojačanja, dva igrača iz Sjedinjenih Američkih Država, koji će za kraljevački tim igrati u Super ligi Srbije. Tako će i ove godine Krune imati ukupno tri američka igrača, a caka je u kapitenu Džošu Hepneru, koga već svi u Srbiji smatraju „domaćim“.

Uz pomoć sportskog direktora Toda Klua, Krune su za predstojeću sezonu dovele Dejvid Akinsa i Džošua Henrija. Oba igrača imaju veliko igračko iskustvo u NCAA timovima, kao i Džoš Hepner koji je već godinama sa kraljevačkim timom.

Dejvid Akins II ima 23 godine i dolazi iz Detroita, savezna država Mičigen. Akins je igrao na koledžu Minnesota St. Scholastica i to na pozicijama hvatača, sejftija i kornerbeka, kao i ritrnera u specijalnim timovima. Na istim pozicijama će nastupiti i u Krunama.

Džošua Henri ima 24 godine i dolazi iz Los Anđelesa, savezna država Kalifornija. Henri je igrao na koledžu Minnesota State University, na pozicijama trkača, sejftija i takođe ritrnera u specijalnim timovima. Zanimljivo je da je Henri nakon završetka koledža jedno vreme radio kao trener u srednjoškolskim timovima, što će dodatno dobro doći Krunama, kao podrška trenerskom kadru.


Tokom, a i nakon konferencije za medije u razgovoru sa novinarima, novi članovi Kruna, Džošua Henri i Dejvid Akins su odgovorili na postavljena pitanja. Pojedina pitanja i odgovore ćemo navesti u tekstu, dok ostala možete videti i u video klipu sa konferencije.

Kako ste odabrali da zaigrate u Kraljevskim Krunama, kako ste uopšte došli u Kraljevo?

Tokom prvih kontakata sa sportskim direktorom Tod Kluom i predsednikom kluba Srđanom Ćosićem, a i tokom samog procesa mog regrutovanja, uvideo sam da Kraljevo Royal Crowns ima veoma profesionalan pristup, pa sam zaključio da je to i najbolji početak za moju dalju profesionalnu karijeru – rekao je Dejvid Akins, dok je njegov kolega istakao: – Osetio sam da su Krune pravi tim za mene i da ovde mogu da iskažem pun potencijal svojih sportskih sposobnosti i veština. Prijatelji su mi preporučili Royal Crowns, a kasnije sam stupio u kontakt sa atletskim direktorom kluba Tod Kluom, pa je posle išlo sve svojim tokom.

Već ste imali nekoliko treninga u Krunama, kakvi su vaši utisci o kraljevačkom timu?


- Naš tim je veoma mlad, ali i spreman i ima veliku želju da što pre izađe na teren i počne da igra fudbal – odgovorio je Džošua Henri. Na isto pitanje Akins je kazao: – Ove sezone naš tim čine veoma mladi momci, puni energije, koji su veoma motivisani. Jedno je sigurno, Krunama ne nedostaje inspiracija.

Kako su vas saigrači prihvatili?


- Tim me je dočekao sjajnom dobrodošlicom i već sada na početku je jasno da ćemo postati dugogodišnji prijatelji. Osećam da posedujemo dobru “hemiju” između nas, a na terenu tokom utakmice će se jasno videti kakav smo zapravo tim – odgovorio je Akins, dok je Henri dodao: – Dočekan sam raširenih ruku. Sada zajedno radimo i prijatno se osećam.

Šta su vaša očekivanja u predstojećoj sezoni?


- Očekivanje mog tima se poklapa sa mojim, a to je osvajanje šampionske titule – kratak je bio Henri, dok je Akins bio opširniji: – Moje očekivanje je takođe isto kao i očekivanje mog tima, da osvojimo prvenstvo i ništa manje od toga. Mi smo pripremljeni da pobeđujemo, mi očekujemo da pobeđujemo, poraz jednostavno nije opcija. Očekujem da ćemo tokom svake utakmice pružiti predstavu sa atraktivnim teklovima i sa dosta tačdaunova. Svaki put kada budemo igrali pružićemo Kraljevu takvu predstavu..


Kakve su vaše prve impresije o gradu Kraljevu i Srbiji?

- Kraljevo je sjajan grad, već sada vidim da mnogo ljudi pruža veliku podršku našem timu. Nisam imao prilike da obiđem Srbiju, ali se radujem što je predamnom dovoljno vremena da to i uradim – rekao je Henri, a nadovezao se Akins: – Iako Kraljevo nije metropola, moj utisak je da je ovo veoma urbana i angažovana sredina. Američki fudbal je tek nekoliko godina ovde prisutan i nadam se da ćemo uspeti da ostvarimo što bolje impresije na kraljevčane, omiljenog sporta u SAD. Takođe u Kraljevu je toliko mnogo prelepih žena, ako mene pitate, ovo je grad supermodela. Već sam zavoleo Kraljevo i Srbiju, ovo je zaista blagoslovena zemlja.

Na kraju je najpre Džošua Henri poručio svojim saigračima i navijačima:

- Naš tim nikada neće odustati i prestati da se bori, do poslednjeg daha, a i posle toga. Pozivam sve kraljevčane i sve kome je naš tim na srcu, da dođu na utakmice da nas podrže, a mi ćemo uzvratiti veličastvenom sezonom. Slava Gospodu Bogu.

U istom stilu se obratio i Dejvid Akins, potpuno optimistično:

- Svima bih poručio “Get there Popcorn ready”, jer samo što nije otpočeo odličan šou. Na utakmicama želim da bude najmanje 1000+ navijača. A saigračima poručujem da ćemo dovesti Serbian bowl u Kraljevo, kao i titulu. Spremite se za najveću stvar koja će se desiti Kraljevu, Američki fudbal.

Na konferenciji za medije, na kojoj su predstavljeni novi importi, prisustvovale su i članice „buster“ sekcije RC Girls. Ove prelepe devojke koje se bave modelingom će i tokom predstojeće 2012. sezone pružati podršku, kroz promo i druge aktivnosti, svojim Krunama.


User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby SerbianRaven » 27 Feb 2012, 20:32

Bilo mi nelogicno da se ekipa zove Dzon Snezni, reko mora onda da je Jezovuk :)
User avatar
SerbianRaven
 
Posts: 277
Joined: 27 Mar 2011, 10:58

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby Felipao » 02 Mar 2012, 08:31

Veprovi ojačali ofanzivnu liniju Amerikancem!

mike-cannon.jpg


Kako prenosi sajt aktuelnog vicešampiona Srbije i EFAF kupa, posle angažovanja trenera Ričarda Bondsa i kvoterbeka Meta Džeksona, kragujevački Divlji veprovi zaokružili su spisak pojačanja za novu sezonu, dovođenjem trećeg Amerikanca, Majka Kenona. Reč je o 196 centimetara visokom i 131 kilogram teškom, dvadesetčetvorogodišnjem ofanzivnom linijašu iz Floride.

Karijeru je započeo u Djurent srednjoj školi, u Plent Sitiju, najpre kao ofanzivni i defanzivni tekl, da bi kasnije zaigrao na poziciji garda. Bio je zvezda tima i kapiten, ali ga je prelom noge koštao polovine sezone u završnoj godini. Uprkos tom pehu, izabran je u All-Hillsborough County prvi tim, a potom su brojne ekipe pokazale veliko interesovanje za njega.


Kenon se odlučio za Univerzitet Nju Meksiko, čiji se Lobosi takmiče u prvoj diviziji, i već u debitantskoj sezoni (2007. godine) osvaja New Mexico Bowl. Kako je vreme odmicalo dobijao je sve više šansi kao starter, a na kraju je postao i kapiten. Njegovi treneri su stalno isticali da sa lakoćom „upija“ znanje koje prenose na njega i da bi po završetku karijere mogao biti dobar trener.

Posle pet godina igranja koledž fudbala Majk (broj 56 na slici) se vraća u srednju školu, kao trener ofanzivne linije, a nema sumnje da će stečeno znanje preneti i na svoje nove saigrače, kojima će se priključiti u danas.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby Felipao » 03 Mar 2012, 16:23

Kvoterbek Garsija novi trener Indiansa


Filip Garsija, 26-godišnji Amerikanac, novi je trener „Indiansa“. On će u predstojećoj sezoni voditi ekipu koja se ove sezone takmiči u nacionalnog ligi, u okviru Prve lige Jug. Osim uloge glavnog trenera, Garsija će igrati na poziciji kvoterbeka.
Ove sezone, čelnici kluba su se odlučili za provereno dobar model angažovanja trenera iz Amerike koji će ujedno biti i igrač. Poučeni dobrim iskustvom svojih kolega iz drugih ekipa, od ove sezone uloga glavnog trenera „Indiansa“ poverena je Filipu Garsiji, 26-godišnjem momku iz Dalasa, koji iza sebe ima bogato igračko i trenersko iskustvo.

Garsija je u prethodnom periodu bio član nekoliko koledž timova američkog fudbala, a ono što je posebno privuklo pažnju upravi kluba je njegovo trenersko iskustvo, posebno u radu sa mlađim kategorijama. U svojoj dosadašnjoj karijeri, Filip Garsija je igrao na različitim pozicijama, ali se najviše isticao na poziciji kvoterbeka (QB) i raningbeka (RB): Southeast High School (QB,SS,LB & P), Vermilion Community College (QB), Oklahoma Panhandle State University (QB&RB), Tabor College (QB, WR), Arena fudbal dve godine (QB, WR, SS).

Mladi Amerikanac je već doputovao u Inđiju, a sa ekipom je obavio i prve treninge. Prvi utisci se polako sležu.

- Volim što sam došao u Srbiju. Mislim da je ovo divna zemlja, dopada mi se. Sa igračima sam obavio već prve treninge i moje prve impresije su da su to veoma talentovani, mladi igrači, spremni da igraju i pobeđuju. Motivisani su, što je veoma dobro za nas. Klub je mlad, postepeno raste i razvija se, i u njemu te tretiraju kao da si u porodici. Organizacija je stvarno odlična – izjavio je novi glavni trener i prvi kvoterbek „Indiansa“.


Kada su u pitanju planovi i ambicije, Filip Garsija nije skrivao optimizam.

- Moj je plan da ekipu uvedem u Superligu državnog prvenstva. Želim da pobeđujemo. Radićemo mnogo više nego ostali timovi i ni pred kim se nećemo povući – zaključio je Garsija svoju prvu izjavu za „Indianse“.

Prve reakcije među igračima zbog dovođenja novog kvoterbeka i glavnog trenera su pozitivne. Jedan od kapitena, Ivan Prskalo, nije skrivao svoj optimizam:

- Prvi utisci su stvarno odlični. Nismo znali šta tačno da očekujemo od novog trenera, ali on nas je svojom otvorenešću i željom da što pre upozna tim sve pridobio. Niko se u američki fudbal ne razume bolje od samih Amerikanaca. Čini mi se da će podići nivo naše igre u svakom slučaju. Pogodilo se i to da se njegov stil igre skroz poklapa sa našim. Vrlo je opušten, ali u isto vreme i strog kad treba. Sve u svemu, očekujem mnogo od trenera i mislim da neće biti problema ove sezone – rekao je Prskalo.

Pravu sliku o igračima i znanjem koje su „Indiansi“ sticali godinama unazad, Filip Garsija će steći predstojećeg vikenda jer će naš tim odigrati prijateljski, tzv. skrimidž meč sa ekipom „Legionari“ iz Sremske Mitrovice.

Kao što je već poznato, uprava kluba KAF „Indians“ je u decembru prošle godine prekinula uspešnu saradnju sa trenerom Kostom Stojakovićem koji je ekipu „Indiansa“ vodio dve godine. „Indiansi“ će u prvom kolu Prve lige Srbije – grupa Jug ugostiti ekipu iz Požarevca.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Americki fudbal-Srbija

Postby Felipao » 09 Mar 2012, 10:12

Prijateljski mečevi širom Srbije

Na ovoj vesti ćemo vas obaveštavati o rezultatima prijateljskih mečeva širom Srbije. Sezona se bliži početku, pa tako i sve ekipe bruse formu uoči predstojećeg takmičenja u Superligi Srbije i Prvoj ligi “Sever” i “Jug”.

Pančevo Panthers – Beograd Blue Dragons 12:0 (skrimidž)

Meč je odigran u Pančevu, ali ne na stadionu Sportskog centra “Mladost”, na kome Panteri inače igraju utakmice. U redovima Plavih zmajeva nije bilo američkih pojačanja, koji su meč gledali sa strane, jer su pristigli dva dana ranije. Beograđani su iskoristili priliku da se upoznaju sa mogućnostima ostalih pojačanja koja su pristigla između dve sezone.

Klek Knights – Novi Kneževac Grofovi 30:12 (6:6; 12:6; 6:0; 6:0)

Iako je rezultat bio u drugom planu, gostovanje u Kleku neće ostati u najboljem sećanju Grofovima pošto su i u petom međusobnom susretu poraženi. Ovoga puta, u skrimidž utakmici. Vitezovi sve vreme imali prednost, iako su Grofovi dva puta uspevali da izjednače preko Nebojše Mitrovića i Vanje Ivoševića kojima je preciznim pasovima asistirao Nebojša Kanižaj, poslednji put pred kraj II četvrtine. Delovalo je tada da su se Grofovi probudili, međutim usledio je brz odgovor domaćina i sav uloženi trud za povratak u meč bio je uzaludan.

uskoro i drugi rezultati…


Za vikend josh meceva,izmedju ostalih na Adi skrimidz mech igraju Vukovi i Gorstaci u 18:00 h.Sledeci vikend startuju lige.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Next

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests