Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Duh sa sekirom » 22 Nov 2021, 10:58

Golden Warrior wrote:Ne znam sta se desilo ali opet napad KC deluje nezaustavljivo poslednje 2 nedelje...


Pa sad da napad deluje nezaustavljivo bas i nije

I sinoc 2 izgubljene lopte i za njihove standarde izuzetno skromnih 19 poena , Mahoms bez TD pasa

Odbrana je ta koja ih je vratila u zivot donela im 3/4 pobede u nizu

Mada osim Dalasa sinoc ,predhodna 3 protivnika i nisu bas reper..LV u raspulu, napadacki limitirani Dzajantsi i GB bez Rodzersa
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3025
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 22 Nov 2021, 11:36

Zlaja wrote:Secam se price bivseg igraca NYG kako je Parsels bio posebno drkadzija u nedelji pripreme kada se igra protiv loseg tima.

Igraci su bili u fazonu, ok, polako, dobicemo ih, ali je Parsels znao da su to jako opasne utakmce kada se igraci opuste u pripremi utakmice.


Baš sam skoro slušao Parcellsovog QB Phil Simmsa da priča o tome. Kad su igrali protiv loših timova Parcells bi im ceo meč zvocao na treningu, držao tenziju. Jednom je pred meč protiv Saintsa rekao, u tom trenutku najboljem defanzivcu lige Lawrence Tayloru, da će da ga zameni za EDGE igrača Saintsa. Pošto nose isti broj (56) tim neće imati troškove a ovaj iz Saintsa ionako igra mnogo bolje. Taylor je pobesneo ali je na tom meču imao 3 seka i bio jedini razlog zašto su pobedili. Parcells je bio majstor da udje u glavu igračima. Jedan od prvih trenera koji se ozbiljno posvećivao tome da uči o psihologiji i primenjivao to na svoj tim.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Stenli » 22 Nov 2021, 11:54

Sad vidim da su se pojavile neke glasine kako Klivlend želi Rasela za novog QB-a.
Veze nemam koliko je to realno, ali svako distanciranje od Bejkera mi deluje kao nešto pozitivno.
Ova sezona je bačena, a očekivalo se mnogo. Nismo ekipa koja deluje dobro pod pritiskom i sve ovo što je prethodilo sezoni od drafta u Klivlendu, pa do nekih pikova koji su smatrani izuzetnim "krađama" za Braunse, preko euforije i na kraju nam se sve obilo o glavu.
User avatar
Stenli
 
Posts: 13459
Joined: 21 Jul 2017, 14:05

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 22 Nov 2021, 11:55

@Duh

Mislim da je na samom startu 2/4 bilo 16-3.

Posle toga su samo otaljavali posao jer Dalas nije bio u stanju pripreti. Imali su par dugih drajvova koji su se zavrsili izgubljenim loptama.

Da je krenuo neki shoot out imao sam osecaj da bi im stavili koliko god treba...

@Mmarko

Nesto si ti slabije video :biggrin:

Mozda pojednicna opklada ali i to je malo, mislim da je u svaki public bet ukupno ulozeno ko zna koliko milijardi i milijardi.

Generalno od kad je dozvoljeno legalno kladjenje ponovo u USA koliko ima 2-3 godine unazad? Bas ima cudnih stvari.

NFL je verovatno poslednji sport na koji bi se kladio ali slusam Simmonsov podcast i on ima taj segment kao " milion dollars picks" zadnje 3 nedelje tacno deluje kao da ga neko namerno zajebava :laugh:

Evo primera radi mislim da ga je sinoc San Diego bas zakalao, jer je igrao na Pit u dosta tih vezanih dogadjaja. Pojavio se stari Herbert i poentirao svaki put kad je video loptu...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 22 Nov 2021, 12:14

Golden Warrior wrote:@Duh

Mislim da je na samom startu 2/4 bilo 16-3.

Posle toga su samo otaljavali posao jer Dalas nije bio u stanju pripreti. Imali su par dugih drajvova koji su se zavrsili izgubljenim loptama.

Da je krenuo neki shoot out imao sam osecaj da bi im stavili koliko god treba...

@Mmarko

Nesto si ti slabije video :biggrin:

Mozda pojednicna opklada ali i to je malo, mislim da je u svaki public bet ukupno ulozeno ko zna koliko milijardi i milijardi.

Generalno od kad je dozvoljeno legalno kladjenje ponovo u USA koliko ima 2-3 godine unazad? Bas ima cudnih stvari.

NFL je verovatno poslednji sport na koji bi se kladio ali slusam Simmonsov podcast i on ima taj segment kao " milion dollars picks" zadnje 3 nedelje tacno deluje kao da ga neko namerno zajebava :laugh:

Evo primera radi mislim da ga je sinoc San Diego bas zakalao, jer je igrao na Pit u dosta tih vezanih dogadjaja. Pojavio se stari Herbert i poentirao svaki put kad je video loptu...


Da ponovim, najveća pojedinačna opklada je bila 360.000$ . Ima mnogo opklada svuda po Americi, ali da se vrte milijarde svake nedelje nije tačno. Kladionice mnogo vode računa o izloženosti i svaka opklada veća od 10.000$ se mora posebno odobriti. Slušao sam skoro lika koji se zove Vinny Magliulo i on je jedan od onih koji postavljaju hendikepe za kladjenje u jednoj od najvećih kladionica u Vegasu. Oni primaju na hiljade malih opklada, svaka utakmica u NFL ima preko hiljadu odigranih tiketa, ali tako velike opklade su jako retke. Kod njih je specijalan slučaj i kad neko na regularni deo sezone uloži čak i preko 100.000$. Onda analiziraju da li smeju da se izlože toliko da prihvate tu opkladu ili ne. Retki su dogadjaju gde se ljudi klade milionske cifre. Samo neki boks mečevi, neki MMA meč i Super Bowl. Kladionice ne smeju uvek da prihvataju takve opklade jer se moraju štititi od ljudi koji se profesionalno bave kladjenjem baziranim na analitici. Imaš ljude koji godišnje igraju gomile mečeva, ulažu novac na osnovu algoritama i formula koje su razvili.Ako u NFL pogadjaš preko 55% onda zaradjuješ baš dobar novac, a najbolji u tom poslu su negde 57-65% za godinu. Ako im dozvole da ulažu neograničeno visoke iznose, na kraju godine bi oterali kladionice u bankrot.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 22 Nov 2021, 12:33

Kladionice i bankrot :biggrin:

Mislim da mnogo naivno posmatras stvari, Pinnacle ti za NBA drzi monopol na informacije.

Dobiju sve par minuta pre Woja i ostalih twitter senzacionalista tacno da pomere svoje granice, mislim da saznaju pre ljudi iz organzacije tog tima ko nece igrati to vece.

Tako da ne bih bas uzimao zdravo za gotovo sta prica ta Mangula.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 22 Nov 2021, 13:10

Golden Warrior wrote:Kladionice i bankrot :biggrin:

Mislim da mnogo naivno posmatras stvari, Pinnacle ti za NBA drzi monopol na informacije.

Dobiju sve par minuta pre Woja i ostalih twitter senzacionalista tacno da pomere svoje granice, mislim da saznaju pre ljudi iz organzacije tog tima ko nece igrati to vece.

Tako da ne bih bas uzimao zdravo za gotovo sta prica ta Mangula.


On je jedan od najuticajnijih ljudi u Vegasu za kladjenje. To što nisi čuo za njega ne znači da nema informacije. Čovek 40+ godina radi u Vegasu taj posao. Ti u Srbiji imaš prave informacije i znaš sve o tome, a on koji radi taj posao u Vegasu nema??? Njemu posao zavisi od informacija i toga da ispravno postavi hendikep. Plus, u Vegasu više nema tajnih opklada, sve informacije imaš na izvolte. Misliš da bi milijarderi iz Vegasa dozvolili da im neko tek tako uzima pare sa insajdersanjem?
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 22 Nov 2021, 13:26

Pricas da vagaju za opklade od 100.000.

Ja ono sto hocu da ti objasnim da donses 100 miliona primili bi ti opkladu :biggrin:

Kakav Mangulio i sastavljajnje hendikepa oni imaju softwere i algoritme vredne milione i milione dolara.

Ja upravo i pokusavam da to obajsnim da su oni na vrhu lanca infromacija, naveo sam ti primer Pinnacla koji je najjaca kladionica na svetu.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 22 Nov 2021, 13:39

Golden Warrior wrote:Pricas da vagaju za opklade od 100.000.

Ja ono sto hocu da ti objasnim da donses 100 miliona primili bi ti opkladu :biggrin:

Kakav Mangulio i sastavljajnje hendikepa oni imaju softwere i algoritme vredne milione i milione dolara.

Ja upravo i pokusavam da to obajsnim da su oni na vrhu lanca infromacija, naveo sam ti primer Pinnacla koji je najjaca kladionica na svetu.


Ako ovo misliš, ti ne razumeš kako kladionice funkcionišu. Nikad ne bi prihvatili opkladu na 100 miliona ako nemaju sa druge strane opklade nekoga ko se kladi barem 80-90 miliona. Cela poenta kvota i hendikepa je da naprave što je moguće veći balans izmedju opklada na obe strane da bi na kraju dana kladionica bila dobra kakav god da je ishod opklade. Zato i odobravaju sve veće opklade, da bi prvo proverili da li i dalje imaju mogućnost da zarade bez obzira na ishod tog meča na koji se kladi neko ko ulaže ogroman novac. Njima nije bitno da li će izgubiti ili dobiti pare na jednom meču, ali u toku jednog dana im je jako bitno da li u zbiru gube ili dobijaju.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 22 Nov 2021, 13:52

Ja mislim da ipak ti ne kapiras kako funkciosu kladionice :biggrin:

To tvoje je nesto sto bi kladionica najvise volela i najsigurnije je ali itekako preuzimaju rizike. Naravno ovde pricam o najvecim kladioncama na svetu i u USA. Da samo rade na marginu i da je najveca pojedinacna opklada onu koju si naveo imali bi na kraju meseca da pokriju troskove i uplate penziono radnicima bez plata :biggrin:

Ne bi taj Manglica radio to 40 godina, ne nego ce da izadje i kaze boli nas uvo imamo debile koji trose milione i milione mesecno i dok je takvih mozes sa miliardu dolara da dodjes i odigras sta hoces :biggrin:
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 22 Nov 2021, 15:39

Kakav je igrač Mailata...




User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 24 Nov 2021, 17:54

Ozbiljna frka sa Grifenom u Minesoti...

User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Malkovic » 25 Nov 2021, 21:25

Ћурећи викенд који почиње традиционалним покушајем самоубиства Лавића.
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4246
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr. Thomas » 25 Nov 2021, 21:35

Izvukoše Bersi pobedu fild golom u poslednjoj sekundi.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17075
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 25 Nov 2021, 21:39

Neverovatno kakva odbrana Detroita u poslednjem drajvu.

Prvo posle TO ne znaju ko gde stoji u odbrani, pa na 3. za 9y dobijaju kaznu za dupli TO, pa na 3. za 4y DBjevi stoje 10y od WR
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests