Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 26 Aug 2019, 16:01

Golden Warrior wrote:Bas ce da se posveti poslu u struci i radi za 300 soma godisnje mada da zanemiramo i pare kad za par meseci shvati da je go qrac bez tog fudbala i da je ovisnik o adrenalinu ima da planira povratak :biggrin:

Moguce da gresim i da je stvarno toliko ispunjen da mu jedino fudbal smeta da se ostvari u zivotu u potpunosti ali sam se naslusao prica kako su ljudi na ivici ludila kad sve to stane i krenu sa nekim normalnim zivotom.

A sto se tice karijere, ako na ovome zavrsi klasican fijasko. Usao je sa tolikim hypom i recimo nije uradio delic onoga sto je neki Wilson uspeo iz te klase...


Nije Luck kriv što je Wilson imao 3 puta boljeg trenera, daleko bolje saigrače i GM-a. Wilson je igrao sa barem 5 potencijalnih Hall of Fame igrača (Bennett, Sherman, Chancelor, Thomas, Wagner, Lynch). Luck nikad nije imao nijednog saigrača koji je blizu toga da bude vrhunski na svojoj poziciji, a kamoli da bude u Hall of Fame. Ako se poredi samo igra 2 QB, Luck je, dok je bio zdrav, u četiri sezone od 2012-2015 igrao daleko bolje od Wilsona. U te 4 sezone nije moguće ni porediti koliko je Luck bio bolji. I prošle godine je bio bolji od Wilsona. Luck je, 2012, došao u tim koji je imao samo 2 pobede prethodne sezone i odveo taj tim do skora 11-5 i plejofa. Poredjenja radi, to je kao da Kyler Murray odvede Cardinalse ove sezone u plejof sa skorom 11-5. I naredne 2 sezone je vodio tim do plejofa a imao je roster koji nije bio na nivou plejofa.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 26 Aug 2019, 16:04

Pa Lak je drzao Indianapolis svaki put, samo on im je donosio uvek 4-5 pobeda vise od onoga realnog koliko su trebali imati.

Evo ove godine su bili projektovani na nekih 10-6 ili 11-5... Bez njega ako budu imali 7-9, da se udaraju nogom u dupe.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 26 Aug 2019, 19:17

mmarko28 wrote:
Golden Warrior wrote:Bas ce da se posveti poslu u struci i radi za 300 soma godisnje mada da zanemiramo i pare kad za par meseci shvati da je go qrac bez tog fudbala i da je ovisnik o adrenalinu ima da planira povratak :biggrin:

Moguce da gresim i da je stvarno toliko ispunjen da mu jedino fudbal smeta da se ostvari u zivotu u potpunosti ali sam se naslusao prica kako su ljudi na ivici ludila kad sve to stane i krenu sa nekim normalnim zivotom.

A sto se tice karijere, ako na ovome zavrsi klasican fijasko. Usao je sa tolikim hypom i recimo nije uradio delic onoga sto je neki Wilson uspeo iz te klase...


Nije Luck kriv što je Wilson imao 3 puta boljeg trenera, daleko bolje saigrače i GM-a. Wilson je igrao sa barem 5 potencijalnih Hall of Fame igrača (Bennett, Sherman, Chancelor, Thomas, Wagner, Lynch). Luck nikad nije imao nijednog saigrača koji je blizu toga da bude vrhunski na svojoj poziciji, a kamoli da bude u Hall of Fame. Ako se poredi samo igra 2 QB, Luck je, dok je bio zdrav, u četiri sezone od 2012-2015 igrao daleko bolje od Wilsona. U te 4 sezone nije moguće ni porediti koliko je Luck bio bolji. I prošle godine je bio bolji od Wilsona. Luck je, 2012, došao u tim koji je imao samo 2 pobede prethodne sezone i odveo taj tim do skora 11-5 i plejofa. Poredjenja radi, to je kao da Kyler Murray odvede Cardinalse ove sezone u plejof sa skorom 11-5. I naredne 2 sezone je vodio tim do plejofa a imao je roster koji nije bio na nivou plejofa.


Pa nisu ni Brees i Rodgers imali saigrace i trenera kao Brady pa ipak ne mogu u istu recenicu sa njim iako individualne brojke kazu drugacije.

To ako krenes da se bavis ko je kakve saigrace imao ulazis u beskonacan niz.

Jednostavno mislim da je morao vise i sa ovim cime je raspologao umesto sto je bio klascina kanta za napucavanje.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 27 Aug 2019, 08:25

Ajde usli smo u poslednju nedelju pred sezone, ostalo je jos 5 dana do skracivanja rostera na 53 imena pa da kazem koju o ovim mojima...

Sijetl je u prethodnih par godina ostao bez jedno 4,5,6 HOF igraca...

U timu vise nisu Tomas, Censelor, Serman, Benet, Boldvin, Klark...

Sijetl ce ove godine opet biti ozbiljan kandidat za PO , a mozda I nesto vise...

To samo govori o tome kako rade Kerol I Snajder...nema sumnje da su uz Belicika ubedljivo najbolji tandem HC-GM u celoj ligi...

Skoro sam ubedjen da su u diviziji u kojoj je Belicik da bi imali podjednako dobre ako ne I bolje rezultate...

Ne treba zaboraviti da je SIjetl od 2010 na ovamo igrao protiv Harborovog SF, pa Arijansove Arizone pa sada Mcvejevih Remsa...za to vreme NEP nije imao iole pristojnog protivnika u diviziji...

No, da se vratimo na SIjetl I ovu sezonu...

SIjetl je pravljen tako da unistava protivnika trcanjem I big play akcijama...I kako trenutno stvari stoje imaju apsolutno sve da takvu igru dovedu na maksimum...

RB korpus je ubedljivo najjaci u eri PC+JS...

Karson, Peni, Prosajs, Homer su po mom misljenju zakucani za 53 a tu je I McKisik...

Karson je zver, ne pada na prvi kontakt I ni iz cega izvlaci solidnu jardazu, Peni je sjajan outside raner I hvatac, a Prosajs je najtalentovaniji RB u timu I jedan od najtalentovanijih u ligi...decko je cudo kada je zdrav...problem je sto skoro nikada nije zdrav...postoje neki rumori da cemo ga trejdoovati za pika 5 runde, I ta ekipa ako ga bude imala zdravog ce ubosti dzek pot...

OL linija je pravljena da razgrce u igri trcanjem...u Iupatiju I Flukeru imamo dvojicu pa mozda I najvecih gardova u ligi...Braun je jedan od boljih LT, Ifedi je jako napredovao kao RT I Brit je sasvim solidan centar...Iupati je povredjen ceo preseason, ali na njegovo mesto LG je uskocio pik 2 runde iz 2017 Pocic, I za razliku od prve dve sezone kad se raspadao za sada je mozda I najbolji igrac OL na ove tri utakmice...bice zanimljivo videti ko ce uzeti mesto starnog LG kada se vrati Iupati...

Dakle OL je verovatno najbolja u eri RW-a...a to znaci samo jedni... protivnicima ce biti jako tesko da brane napad SIjetla...

SIjetl ce igrati cesto sa dva TE, od kojih ce jedan biti Fant koji je u sustini tekl... Svi TE sjajno blokiraju I u pasu I u trcanju I to ce im biti primarni zadatak...

WR korpus ima Loketa, koji je sa Vilsonom imao savrsen paser rejting prosle sezone, I to je jedino provereno resenje na toj poziciji...iza njega tu je Braun kao veteran, Moore koji je pik 7 runde iz 2017 I koji je bio vidjen kao 2,3 WR ali se povredio (nece ici na IR I vratice se ubrzo), I tri pika sa ovogodisnjeg drafta (DK, Jenings I Ursua)...DK je povredjen ali verujem da ce dobiti dosta lopti ove godine...Ursua je najprijatnije iznenadjenje I ne bi me sokiralo da nakon par tekmi dobije ulogu startnog slota...Jennings nije nista pokazao u predsezoni (za razliku od nedraftovanog skoro 197cm visokog Fergusona) ali mislim da ce naci svoje mesto u 53 jer nema sanse da ocisti vejvere ako bude visak...ukoliko Sijetl bude isao sa 5 WR drugi timovi ce itekako imati sta da proberu...tu su I Malik Turner I Kinan Rejnolds koji su svi prilicno dobri hvataci...Dakle imamo jednu top opciju u Loketu, par solidnih I par jako talentovanih igraca...I svi odgovaraju profilu koji se najbolje uklapa u plej akcije za velike jardaze...

Iskreno ocekujem da napad SIjetla bude u TOP 5 napada lige minimum...

Sto se odbrane tice ona je ogroman znak pitanja zbog kog se ne usudjujem da dajem bilo kakve preterano optimisticne prognoze za ovu sezonu...

Pored LB linije , koja je ubedljivo najbolja u ligi sa Vagnerom, KJ I Kendriksom (tu je I ruki Barton koji je sve odusevio za sada) Sijetl nema ni jednog jedinog pro bol igraca u ekipi...nema cak ni iznad prosecnog dok se ne vrati DT Reed koji je suspendovan na 6 tekmi...

Potencijalno najvece iznenadjenje moze biti samo 180cm visoki DT Puna Ford, koji je jos prosle sezone najavio da moze biti vrhunski igrac a u ove tri utakmice za sada je sjajan...

Kada je u pitanju DL, osim Pune, trenutno (Reed je suspendovan na 6 tekmi) nema ni jedan jedini igrac cak ni da je prosecan (osim mozda veterana Woodsa kog smo doveli iz Coltsa)...I dok ce DT korpus sa Punom, Ridom (posle 6 nedelja) I Vudsom biti solidan u jednom trenutku, EDGE raseri tj DE su nam ocaj zivi...mozda I najslabiji u ligi...

Green koji je pik 3 runde iz 2018 za sada ne pokazuje nista, Mars ,Mingo, Jefferson su ispod prosecni igraci, a Ansah I LJ Kolijer (pik prve runde ove godine) su povredjeni...

Ukoliko se ispostavi da je Kolijer pogodak I moze vec prve sezone da doprinese, a Ansaha zaobidju povrede I odigra na nivou svojih mogucnosti onda je to sasvim druga prica I DL postaje I vise nego pristojna...ali to su dva velika znaka pitanja...ne bi me iznenadilo da Snajder trejduje za nekog DE, a pominje se da smo zainteresovani za Klovnija (mada ja ne verujem u to)...

I sada dolazimo do sekunderija...startni CB su Grifin I Flowers...nemam pojma sta da kazem...mogu da budu zveri a mogu obojica da budu vise losi nego prosecni...ogromni znakovi pitanja...SCB nemamo I trenutno ne znamo ko ce igrati...Reed, Tejlor I Amadi se bore za tu ulogu a moguce da ce doci neko sasvim novi...I na poziciji sejftija imao Mcdugala koji ce biti starter I bas kao I prosle godine ne zna se ko ce igrati uz njega...skoro sigurno ce u prvoj utakmici to biti Tomson (FS)...ali mislim da je Tomson krs od igraca tako da ocekujem da prvo Hill upadne na mesto startnog SS (Mcdugal ce da predje na FS) a onda tokom sezone da Markiz Bler (pik druge runde ove godine) dobije ozbiljan broj snepova (I na SS I na FS jer moze obe pozicije da igra)...

Dakle sekunderi je bas kao I cela defanziva, osim LB linije, velika nepoznanica...

I sve ovo znaci da...

Ukoliko Ansah bude zdrav, Kolijer se pokaze kao pogodak, Sakil I Tre budu ono sto Kerol misli da mogu da budu ( a to su pro bol CB) I Hill ili Bler uzmu startnu poziciju na jednom sejftiju nemojte da se iznenadite ako Seahawksi odu do samog kraja...napad ce morati da nosi ekipu dok se odbrana ne nadje, a ukoliko se tamo negde od pola sezone odbrana pronadje bice jako lepo gledati utakmice Sijetla kao njihov navijac...

Sto bi rekao RW na kraju svakog intervjua:

GO HAWKS!!!
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 27 Aug 2019, 10:42

Snajder po obicaju preteruje :D Tim koji ima jednog krstenog hvataca, i gomilu malo iznadprosecnih RB, uz jos uvek nedokazanu OL da bude u top 5 napada lige :D Pored KC, Ramsa, Saintsa, Chargersa, pa cak po meni i Grin Beja i breakout kandidata Braunsa. Onda Pitsburga i Atlante ! Sijetl ce se boriti za PO, ali ne verujem da ce biti ekipa koja ce biti previse eksplozivna u napadu. Pre da ce Kerol posloziti odlicnu odbranu nego sto ce pod stare dane postati strucnjak za napad, da ne pricam o Shotenhajmeru. A najjaci RB korp da bude bilo koji osim Beast Mode Linca - tesko.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 27 Aug 2019, 11:07

Uzmi pa pogledaj u poslednjih pet kola prosle godine koji je bio napad Sijetla I po rejtingu I po broju postignutih poena. Mislim da je u obe kategorije bio u top 3.

Sta to imaju Remsi osim trenera koji je ocigledno procitan...preglupog QB-a, RB koji je poluinvalid, OL kojoj je pola clanova jednom nogim u penziji I par solidnih hvataca. :okk:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 27 Aug 2019, 12:41

Trener koji je ocigledno procitan a igrao SB prosle godine ? Sta bi bilo tek da nije procitan. Cooks, Kap i Woods bi bili WR1 u Sijetlu, svi do jednoga. Gurli jeste povredjen, ok, ali i jedan Anderson je u ovom sistemu postizao nenormalne brojke, zasto ne bi Henderson. Doduse to je veliko ALI, ipak i bez toga Ramsi imaju izuzetno potentan napad. OL nam je veoma mlada, btw, jedini veteran je Whitvort, nisi pratio ocigledno :D Najslabija karika ovog napada jeste Gof ali cak i on napreduje iz sezone u sezonu. Sve u svemu, cak i da Ramsi nisu u top5 napada, a jesu, Sijetl nikako to ne moze biti. Ali nikako.
Ti npr za Penija napises odlican hvatac, a igrac koji je pandan Peniju u nekoj drugoj ekipi bi ti bio propao igrac. Peni ni u jednom trenutku svoje dosadasnje karijere nije dokazao da je dobar hvatac sa RB pozicije kao sto npr Trent Ricardson ili Edi Lejsi nikad nisu dokazali da su odlicni power runneri sto se za njih smatralo kad su ulazili u NFL. Jednostavno mislim da precenjujes igrace Sijetla, ne sad, nego inace :D i dajes im kvalitete i prideve koje tek treba da zasluze. Po tebi nijedan deo Sijetlovog tima nije los, svi su ili odlicni ili imaju potencijal da budu odlicni, a opet nekako nisu ni blizu da budu SB contenderi sto npr Ramsi, Saintsi, Falconsi, Eaglesi jesu.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 27 Aug 2019, 13:07

Moj komentar na snagu Remsa je vise karikiranje nego sto je ozbiljan...ali u svemu sto sam napisao ima malo istine...Napad Remsa je u drugoj polovini sezone, a pogotovo u PO bio znatno slabiji nego u prvih desetak meceva...Gurli jeste ozbiljno povredjen I pitanje na sta ce liciti...Najbolji I najbitniji igrac OL koji igra na najbitnijoj poziciji je bio pred penzijom pa je resio da odigra jos jednu sezonu...

Sto se tice napada Sijetla...prosle godine nam je bila prva godina pod novim OFF koordinatorom...I u prvoj godini mi smo po prosecnom broju poena delili 6 mesto...bili smo prvi po broju istrcanih jardi po utakmici...znaci tvrdis da ekipa koja je bila sesta prosle godine u prvoj sezoni pod novim koordinatorom nikako ne moze biti u pet u drugoj sezoni...a ispred nas su bili Coltsii koji su ostali bez Laka...

A opet ti kazem u drugoj polovini sezone smo sigurno bili u TOP 5 a u poslednjih pet kola mislim drugi ili treci...

Znaci nije to moje misljenje I preuvelicavanje nego ciste brojke...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 27 Aug 2019, 13:13

Felipao wrote: Po tebi nijedan deo Sijetlovog tima nije los,.

Citirao si post gde sam napisao da verovatno imamo najgore EDGE igrace u ligi I onda napises ovo...

I sto se tice vasih WR...ne bih menjao Loketa ni za jednog od vasih...u sistemu kakav igra SIjetl, gde ne mozes da ocekujes ne znam koliko targeta po mecu, tesko da mozes da nadjes boljeg...cak mislim da uopste ne mozes da nadjes boljeg...igraci poput Brauna, OBJ itd nikada ne bi pristali na uloge kakve bi imali u nasem napadu...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 27 Aug 2019, 13:30

Dobro, ok, EDGE, nebitno, karikirao sam mozda malo i ja, ali svejedno si nahvalio ceo tim. Prosecan broj poena apsolutno nije ultimativna referenca za snagu napada, jer velikog udela u broju poena ima i odbrana a tek specijalni tim. Po meni, kategorija koja najbolje govori o kvalitetu napada jeste prosecan broj jardi po odigranom pleju. Tu je Sijetl npr bio 15 - i prosle godine, Ramsi treci, KC prvi.
Mislim ne znam, zaista nikad ne bih gledao broj poena kada analiziram npr svoj napad, vec izvlacim statistike o tome koliko uzimam jardi po napadu kroz vazduh, koliko po napadu po zemlji, koliko kombinovano, koliko uzimam prvih daunova, efikasnost na trecem daunu, TD / Turnover ratio, sve mi je to mnogo bitnije od pukog broja poena.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 27 Aug 2019, 13:37

Odbrana sijetla prosle godine nije mogla da napravi osvojenu loptu a kamoli da donese neke poene...a specijalni tim je bio medju gorima u ligi...kiker nam je apsolutni krs bio I da je bio bolji imali bi bar poen vise u proseku...

Nisam bas nahvalio ceo tim...nahvalio sam napad jer mislim da imamo TOP 3 QB-a, a vrlo moguce I trenutno najboljeg QB u ligi sobzirom na godine Brejdija, Brisa itd...imamo jako stabilnu OL (po svim procenama svih zivih koji prate Sijetl najbolju u eri Vilsona) I imamo dva RB koja su komplemetarna I solidna do dobra igraca koji su prosle godine imali najvise istrcanih jardi u ligi...I imamo WR koji je nakon preozbiljne povrede imao sezonu sa savrsenim pasing rejtingom...

A za odbranu sam napisao da je ogroman znak pitanja, sa puno mladih I nedokazanih igraca koji imaju svoje blistave momente ali onda I pomracenja...

FS Tomson je kanta, napisao sam da je krs igrac, a on nam je trenutno startni FS...EDGE nemamo ali bukvalno ni jednog...SS nam je samo prosecan igrac...CB su mladi I nestabilni...

Jedino sto sam pozitivno napisao za odbranu je da imamo najbolji LB trio u ligi, I tu nemam nikakvu dilemu...I mislim da niko ko imalo prati nema tu dilemu...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 27 Aug 2019, 19:36

Ja mislim da najbolji LB trio ima Dalas.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 30 Aug 2019, 02:23

Bolju analizu necete cuti za prognoze.





Ali ovo da Bil O Brajan ima skor 1-16 na utakmicama kada na poluvremenu Hjuston gubi ili igra nereseno :blue: :blue: :blue:

Znaci kad Hjuston gubi na poluvremenu, samo se kladiti kontra, pogotovo kad su favoriti :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 31 Aug 2019, 15:31

Ifedi za Clowneya? :roll:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 31 Aug 2019, 16:15

Nije jos zavrseno.
Ali je najrealnija opcija.

Nadam se da ce razvaliti u Sijetlu, u skladu sa taletnom.

Jesi se napio :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests