Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 18 Nov 2019, 09:21

Meni se ovaj SF uopste ne svidja. Ja cak mislim da oni mogu da izgube sve do kraja. Jedino sto ostavljam kao rezervu je da su u napadu mnooogo bolji sa Kitlom.

U principu NFC se sveo na 8 timova, stim sto WC 99% nece doci sa istoka, tj samo jedan od Fila-Dalas ide u PO. Ali prognozirati ko ce sa koje pozicije uci u PO je u ovom trenutku nemoguca misija. Jedini siguran pobednik divizije je NO, sve ostalo je pod ogromnim znakom pitanja.

Velika pobede za Patriote sinoc, kojom su napravili ogroman korak ka prvom mestu. Odbrana je stvarno dobra, ali napad je...ja stvarno ne znam da li oni sa onakvim napadom mogu do samog kraja...Baltimor je ozbiljan tim, ali ja I dalje ne verujem da Jackson moze da uradi ista ozbiljnije u Bostonu...

Nema ni jednog tima ove godine koji mi kvalitetom odksace od ostalih...ali ni jedan jedini...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 18 Nov 2019, 09:51

Adam Gejz je dobio zvanicnu podrsku tokom sedmice i potvrdu da ce biti trener Dzetsa i u 2020. godini.

Ekipa je ocito odmah izdominirala. Steta sto su izgubili od Dolfinsa, da su sada na 4-6 recimo bili umesto na 3-7, sa rasporedom koji imaju, mogli su doci do 7-6, ovako mrka kapa.

Mada naredna tri kola imaju Sinsinati, Ouklend i Majami.

Realno, izvuci ce neku 7-9 sezonu na kraju.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58222
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 18 Nov 2019, 10:34

Ni meni se SF ne svidja, msm da su imali dosta srece sa rasporedom i tajmingom na pocetku sezone i sad plivaju na tom talasu samopouzdanja. Generalno nit imaju neku igru trcanjem, nit imaju neku igru pasom, napad bas prosecan. Odbrana ima dosta talenta i po statsima odlicna ali meni odbrana Ramsa deluje kao brzi voz naspram njih.
Nasa divizija je bas jaka, s tim sto Ramsi imaju najvise izrazenu slabost a to je izuzetno slab QB. I pored cistog dzepa sinoc, covek je bio skandalozan. Lose odluke, neprecizan ... Znaci nije do OL ... Arizona je ubola kvalitetnog QB, imaju 2 solidna RB, solidne hvatace, dobre igrace u odbrani, realno su bolja ekipa nego sto im je skor. Sijetl ima nenormalnog QB koji trenutno vadi prosek, i imaju ljudi glavu i rep, igraju tacno ono sto sa ovim personalom treba da igraju. SF je dobar ali nije toliko dobar koliko rezultat kaze. Uzeli su Pitsburg u mnogo losijem momentumu, Ramse u najlosijem trenutku sezone, Vasington, Sinsi, Tampu i Klivilend. Njima je tek od proslog kola krenuo ozbiljan raspored, i imalu L i jednu pobedu u zadnjem minutu. Ali i Ramsi imaju tezak raspored, tako da su vec obezbedili PO, samo je pitanje dal ce ostati prvi u diviziji, rekao bih da Sijetl ima nesto laksi raspored i da mogu da ih okrenu.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 18 Nov 2019, 15:16

49ers imaju ubedljivo najbolje dizajniranu igru trčanjem u NFL. Trče 150 jardi po meču i imaju 3 jako dobra RB (Breida, Coleman, Mostert). Imaju dosta problema sa povredama igrača OL, posebno OT, u poslednje vreme pa to ne izgleda tako dobro kao u prvih 5-6 mečeva ali su sjajan napad trčanjem. Što se tiče odbrane, igraju daleko bolje od Ramsa ove godine iako Ramsi imaju velika imena kao Donald i Ramsey. Mislim da nije ni za poredjenje. Imaju ubedljivo najbolju DL u ligi. Duboki su i imaju 7 jako dobrih igrača DL (Bosa, Buckner, Armstead, Ford, Blair, Thomas, Jones). Osim Jonesa, svi ostali su dobri pass rush igrači. Ostali su bez Alexandera ali im lajnbekeri i dalje igraju dobro. Sa Alexanderom su bili izuzetni. Osim Shermana nemaju velika imena u sekunderiju ali ti igrači igraju dobro ove godine i dobro se uklapaju u sistem igre koji forsira Saleh. Njihova najveća slabost je odsustvo ozbiljnog kvaliteta na pozicijama WR i naravno Garoppolo. On je previše nekonstantan da bi imali stabilnu pas igru. Shanahan je odličan koordinator pa uvek nadje načina da napadne pasom ali realno u mnogo situacija se trudi da sakrije mane Garoppola. Juče je to izgledalo loše jer nema Kittla, njihovog najboljeg skill igrača.

Što se tiče Patriotsa, ako im se ne vrati Isaiah Wynn, oni nemaju šta da traže u playoffu. OL im je tragična u poredjenju sa prošlom sezonom. Brady je preživeo 20 godina tokom kojih ga jure pass rusheri najboljih ekipa NFL, ali će ga na kraju ubiti njegov saigrač Marshall Newhouse - LT Patriotsa. Mislim da bi Brady imao bolju OL kad bi sa leve strane stavili frižider nego što sada ima. Kako taj čovek i dalje prima platu je jedna od najvećih misterija univerzuma. Ono što je pozitivno je da Brady ne može da odigra gore nego što je odigrao sinoć. Promašivao je sve živo a oni su opet dobili. Eaglesi imaju ubedljivo najsporije WR u ligi. Ono je neverovatno. Zach Ertz je brži od bilo kog WR Eaglesa. Wentz može da drži loptu i 10 sekundi, niko nije u stanju da se otvori. Ceo koncept igre u napadu im se raspao kad se povredio Desean Jackson. Pored svega toga, povrede im se 2 startna OT. Kad je ušao Vaitai na RT, Hightower je radio šta god je hteo sa pozicije levog DE. Peterson mi nije uopšte jasan. Igra protiv ekipe sa najboljim sekunderijem u NFL i trči 20 puta, a baca 40 puta kao da su gubili sa 20 razlike, a ne sa 7.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 18 Nov 2019, 15:19

49ersi imaju problema sa QB-ovima koji trče. To se videlo i na prvoj utakmici sa Arizonom iz aviona, iz tog razloga sam i igrao na Sijetl na onom tiketu :D
User avatar
John Doe
 
Posts: 12604
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 18 Nov 2019, 15:31

mmarko28 wrote:
Što se tiče Patriotsa, ako im se ne vrati Isaiah Wynn, oni nemaju šta da traže u playoffu.


:pop: :pop:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58222
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 18 Nov 2019, 15:47

Odbrana Ramsa igra na najvisem nivou od dolaska Vejda Filipsa. Pogotovo nas je dolazak Remzija transformisao. Od kada je Remzi dosao mi smo primali redom 10,10,17 i 7 poena. Vise tih poena je primio napad nego odbrana. A i pre dolaska Remzija nasa odbrana od trcanja je bila izvrsna a od kad smo dobili Remzija napad od pasa je takodje postao mnogo bolji. Donald je poceo da skuplja sekove jer Remzi moze u man coverage da shutdownuje bilo kog hvataca dovoljno dugo. Zatvorio je Julia, Shustera, Robinsona do sada. Uvek bih pre uzeo odbranu Ramsa nego SF, i tek ce odbrana Ramsa postati sila.
Sa druge strane SF nije toliko izbalansiran, sjajan pas rush i odlicna odbrana od pasa ali trcanje ne brane nikako. Evo i Dzon Doe je pomenuo, a i Ramsi su im dali TD u drajvu kojem su samo trcali, bez ijednog bacenog pasa. Nazalost su brzo presli u shotgun iz kojeg hendof urucujemo u 1 posto plejeva, odnosno nikad.
Ja mislim da ce SF da pada do kraja sezone, nazalost Ramsi takodje nece daleko jer nazalost sjajna odbrana ce biti taoc Gofa. Jedina nada je da se opet povampiri Gurli.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 18 Nov 2019, 15:55

Ali juce na startu 3/4 NE pravi dobar drive, odmah postize TD kojim odlaze na 17-10 i do kraja utakmice ostaje taj rezultat.

Koji je ono bio kompletni shit show sa obe strane, imao sam utisak da je bilo jedno 10 neizmenicnih 3 & outova.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 18 Nov 2019, 17:15

Aaron Donald je Majkl Dzordan NFL-a.

Juce je ceo mec proveo u bekfildu. Barem 75% akcija je bio u bekfildu.
Ne moze da se izmeri, ali ja bih rekao da je Donald 90% odbrane Ramsa.
Sinoc je bio vise puta utrojen. Skoro svaki put udvojen.
Bolestan talenat. Pri tom igrac koji trenira kao Majkl Dzordan ili Kristijano Ronaldo.
Karakteristika najvecih sampiona.
Sledece nedelje Lamar Dzekson vs Aaron Donald.

Hesi/club/arm over.
Napravio je 4-5 koraka pre nogo sto je Daniels uopste pomerio nogu.
Snimak nije ubrzan. Ima riliz kao WR.



Obratite paznju i na Max Krozbija DE Rajdersa.
Decko raznosi.

Jos jedan igrac koji nosi svoj tim je Adams, sejfti Dzetsa.
Brutalan igrac.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13367
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 18 Nov 2019, 18:55

Sve si upravu ali ja licno nikad te strvine nisam dozivljavao kao deo sporta.

Jordan ili Ronaldo imaju neki jedinstven set vestina i neverovatan smisao za sport kojim se bave pored toga sto su atletske zveri i veliki radnici.

Donald je samo atletski nevidjeno mocan covek koji je spreman da u teretani provede ceo dan i nadogradi sve to ali...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 18 Nov 2019, 21:04

U da, i Adams je bas brutalan. Ne Donald brutalan, on je kategorija za sebe, ali brutalan. Negde sam citao da ga zele uzeti Cowboysi ali da ce morati da daju vise nego Ramsi za Remzija.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 19 Nov 2019, 05:52

Jbt kakve greske prave sudije ove godine ovo je strasno. Za malo da ozbiljni ostete Chiefse. Sreca pa je Rivers bacio i 4ti int. Napad Chiefsa ne lici na sebe, nemaju Oni sta da traze u PO. Riversu je vreme za penziju.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 19 Nov 2019, 12:09

Golden Warrior wrote:Sve si upravu ali ja licno nikad te strvine nisam dozivljavao kao deo sporta.

Jordan ili Ronaldo imaju neki jedinstven set vestina i neverovatan smisao za sport kojim se bave pored toga sto su atletske zveri i veliki radnici.

Donald je samo atletski nevidjeno mocan covek koji je spreman da u teretani provede ceo dan i nadogradi sve to ali...



Pa dobro druze, postujem.
Ja, recimo, samo DL gledam. Smatram da je DL pozicija danas najteza za igranje i treniranje.
U skladu sa tim pasionirani sam ljubitelj sumo rvanja :biggrin:
A u zivotu nisam imao stomak :biggrin:

Jordana i Ronalda sam naveo kao primere brutalnih treninga.
I u vezi treninga povezao Donalda sa njima.
Za obojicu se zna da su trenirali (Ronaldo i dalje), najvise sto je moguce.
Jedan Dusko Ivanovic, za koga se govorilo da ne moze vise da se trenira nego sto on trenira, govorio je da nije video coveka koji blizu ulaze u treninge kao Jordan.
Isto pricaju i za Kristijana.
Svi odu kuci, oni ostaju jos satima.
Kao Drazen, kost mu se pozlatila.

Donald je taj tip, bolesno trenira.
Neshvatljivo za nekoga ko ima toliki talenat.
Ali to i jeste tajna tih sampiona,
Bog mi dao talenat, ja cu da ga treniram vise nego iko.
Sa tim se rodis.
I zato si najbolji i apsolutno nedostizan drugima.
Samo rad.

Gledao sam, na primer, treninge Kamare.
Kad vidis kako i koliko covek trenira jasno ti je zasto je najdominantniji RB lige.
Dobro tu je i CMC, ali Kamara je zver.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13367
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 Nov 2019, 09:49

Sest sedmica do kraja regularne sezone, bas leti vreme...


AFC:

Nju Inglend 9-1
Baltimore 8-2
Kanzas 7-4
Indianapolis 6-4
-------------------------------
Bafalo 7-3
Hjuston 6-4
-------------------------------
Ouklend 6-4
Pitsburg 5-5
Tenesi 5-5
Klivlend 4-6


-Iz ove perspektive deluje da ce Patsi uzeti prvo mesto u AFCu, mada bice zanimljivo do kraja. Sve u svemu, oni i Rejvensi trenutno skoro izvesno imaju bye week. Cifsi bi trebali biti sigurni treci ili pokusati do drugog mesta jer imaju bolji h2h od Rejvensa, naravno ako im se otvori...

-U Hjustonu se za vikend odlucuje sampion juga. Koltsi bi sa pobedom imali pobedu vise, bolji h2h i daleko najbolji divizijski skor. Plus raspored do kraja im je takav da ne bi trebali imati previse problema da zavrse sa 10-6 sezonu ako dobiju Teksanse. Sto se Teksansa tice, njima je raspored jos laksi od Koltsa, tako da sa trijufmom u nedelju imaju otvoren put. Istini za volju, Titansi igraju 2 puta protiv Teksansa jos, tako da ako oni dobiju kuci Jagse (a izlaze iz bye weeka), imace sansu da se bore za diviziju.

-Sto se tice vajld-karda, jos ranije sam pisao da je 10-6 zeljena oaza, mada kako se razvijaju stvari, ne bi bio preveliki sok i da se neko sa 9-7 ugura. Sto se Bilsa tice, ja ne vidim kako oni mogu da pobede u Bostonu ili Dalasu, a mislim da nemaju kvalitet ni da savladaju Rejvense na svom terenu. Sto nas dovodi do zakljucka da ce sudbinu resavati u domacim mecevima protiv Bronkosa i Dzetsa, odnosno na gostovanju kod Stilersa. Za ocekivati je da dobiju domace meceve, tako da je taj mec Bafalo-Pitsburg verovatno odlucujuci za jedan od WCova u AFCu jer bi trebao presuditi da li ce Bilsi biti na 9-7 ili 10-6.

-Kada sam pomenuo Stilerse, oni ako izgube taj mec protiv Bafala, nema ih nigde, jer sve do kraja nece dobiti, a 9-7 sa losijim H2Hom od Bilsa ne moze da ih uvede u PO. Ali ako bi pobedili, uz ocekivane trijumfe u Sinsinatiju i Njujorku, trebala bi im verovatno jos jedna pobeda od tri meca (gostovanje Arizoni i Baltimoru, domaci mec sa Braunsima), pa bi mozda i sa 9-7 mogli da upadnu. Jer ako ostanu i Bilsi na 9-7, a Stilersi zatvore taj h2h, pa jos u tom slucaju bi bio i bolji konferencijski skor od timova sa juga, upali bi.

-Dosta bitan mec je ovaj sad za vikend Hjuston-Indianapolis, Teksansi i da izgube, i dalje bi imali sansu da dohvate 10-6 ili 9-7 i tako udju u plej-of, Koltsima bi bilo teze, ali i ne nedohvatljivo. Sto se Rejdersa tice, oni isto imaju bolji h2h od Koltsa, pa su za njih kljucni mecevi ovaj sad kod Dzetsa i posle kuci protiv Titansa. To su 2 pobede koje im trebaju. Ako se okliznu, ne vidim ih u plej-ofu.

-Tim koji jos uvek ne bih otpisao definitivno su Braunsi jer imaju daleko najlaksi raspored u celoj ligi do kraja regularnog dela. U sustini, za njih je presudan taj mec u Pitsburgu za 10 dana, jer ce doci sa skorom 5-6, a Stilersi ce verovatno biti na 6-5, u sustini to ko dobije ostaje u trci za plej-of, ko izgubi, verovatno pakuje kofere za ovu sezonu.

-Ono sto je interesantno, imacemo neke direktne duele gde ce porazeni verovatno biti otpisan iz trke za WC, to su dueli Pitsburg-Klivlend, Ouklend-Tenesi, pa rekao bih cak i Pitsburg-Bafalo posle ako bi Stilersi pre toga savladali Braunse.



NFC:

San Francisko 9-1
Grin Bej 8-2
Nju Orleans 8-2
Dalas 6-4
-------------------------------
Sijetl 8-2
Minesota 8-3
-------------------------------
LA Remsi 6-4
Filadelfija 5-5


-Pre pocetka sezone je delovalo da je NFC nikad jaci, mozda i jeste slucaj, ali nece biti neizvestan. Mislim da cemo u week 17 maltene uci sa svim poznatim plej-of ucesnicima. Samo 8 timova je ostalo u trci za 6 pozicija.

-Takodje, skoro izvesno je da oba tima sa severa nece u plej-of, nego samo jedan. Posmatrajuci sve scenarije, kako god se okrene, deluje da je izvesno da ce pobednik meca Filadelfija-Dalas da ide u doigravanje. Iglsi imaju pobedu zaostatka, ali i neuporedivo laksi raspored do kraja. Dva puta Dzajantsi i po jednom Dolfinsi i Redskinsi garantuju cetiri pobede. Pa cak i da izgube za vikend od Sihoksa kuci (sto nije sigurno), ostvarice 9 pobeda najmanje. Eventualni trijumf protiv Kauboja bi bila deseta. A sto se njih tice, sa tim eventualnim porazom od Iglsa, morali bi dobiti 4 od 5 preostalih meceva, a imaju gostovanja Nju Inglendu i Cikagu, domace meceve protiv Bafala i LA Remsa... Teska prica. Obrni okreni, 22. decembra u Filadelfiji ce se resavati pitanje divizije u direktnom okrsaju.

-U najtezoj poziciji od ostatka druzine su Remsi. Oni imaju pravo verovatno na samo jos jedan poraz, jer 10-6 skoro izvesno nece biti dovoljno u NFCu ove sezone za plej-of. Tako da, odnesu li Rejvensi pobedu iz Koloseuma za vikend, pet od sest plej-of ucesnika ce biti maltene izvesno vec za par dana.

-Sto se tice #1 NFCa, dva meca ce resavati to pitanje. Prvi je za vikend, San Francisko-Grin Bej. Pekersi ako pobede, nema trika da zavrse ispod 13-3 sezonu, a mozda i 14-2 sto bi bilo dovoljno za prvo mesto. Sto se Najnersa tice, oni sa pobedom samo kupuju vreme, jer bi morali da slave i protiv Saintsa da odbrane prvo mesto. Sve u svemu, Najnersi sa 2-0 u ta dva duela idu na 1. mesto, sa 1-1 najverovatnije na drugo, a sa 0-2 ispadaju iz bye sedmice.

-Sto se tice Sihoksa, oni su za mene 12-4 ekipa trenutno i uopste me ne bi sokiralo da izgube u Filadelfiji za vikend, pa da mozda postanu i 11-5 tim u percepciji.

-Vikinzi imaju domace meceve protiv Lajonsa i Bersa, to su sigurne dve pobede, a otkinuce makar jos jednu (gostovanja Sijetlu i Cardzersima, kuci protiv Pekersa) za nekih realnih 11-5. Problem Remsa je sto ce im konferencijski skor biti gori od Vikinga i ne bi valjalo da zaokruze sa njima, tako da je njihova nada da Vikinzi ostanu na 10 trijumfa.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58222
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 20 Nov 2019, 10:21

Cifsi su na 7-4 a ne 7-3 a pobednk meca Coltsi-Hjuston ide na 7-4 I ima bolji medjusobni od Cifsa. Tesko ce oni I do treceg mesta, a ne do drugog.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests