Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 21 Jan 2019, 14:51

Pit Bull wrote:Dobijaju Patsi.


Obrisi post i samobanuj se do 4. februara.
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Jan 2019, 14:52

Do prosle godine nikad nisam promasio pobedika SuperBowla, mislim da mi je 8-1 skor :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58198
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 21 Jan 2019, 14:54

Pa pomsilio nema smisla da "promasis" 2 godine zaredom :lol2: :lol2: :lol2:
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Jan 2019, 14:57

Nadao sam se da necu ni prosle godine :D

Ma kad su pregurali Kanzas, Gofa ce jos lakse. Imperija jebote, 3. uzastopna sezona u SuperBowlu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58198
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 21 Jan 2019, 15:42

Posle ove blamaže sa sudijama, postoji velika verovatnoća da će komesar za sudjenje, Al Riveron, da dobije otkaz. Priča se da će NFL da pokuša da vrati Dan Blandina sa FOX-a. On je bio komesar do pre dve godine ali NFL nije bio spreman da mu ponudi platu koju mu je nudio FOX pa je otišao na TV da bude konsultant. Od tog trenutka sudjenje je krenulo nizbrdo. Na sve to, pred ovu sezonu je 4-5 iskusnih glavnih sudija otišlo u penziju. Mislim da će neke stvari morati ozbiljno da promene.

Što se tiče Saintsa, oni mogu da kukaju na sudjenje, i to je opravdano. Ali, pravi razlog što nisu juče dobili je to što su prvo poluvreme bili daleko bolji, a završilo se sa samo 3 razlike za Saintse. Nisu uspeli da pretvore inicijativu u poene u dovoljnoj meri. Michael Lombardi, bivši NFL GM, ima sjajnu teoriju. On kaže da je u plejofu, kad ostanu samo dobre ekipe, FG nisu osvojena tri poena, već izgubljena 4 poena. Protiv ekipa koje su eksplozivne u napadu, to je 100% tačno. Saintsi su imali dva FG-a iz red zone. Morali su da postignu barem 20 poena u prvom poluvremenu. Felipao je u pravu. U drugom poluvremenu napad Saintsa se svodio na Kamaru. Saintsi su u poslednjih 6 mečeva kad je igrao Brees (nije igrao poslednji meč sezone) prosečno postizali 20.6 poena. U poslednjem delu sezone oni nisu bili onaj isti napad iz prvog meča sa Ramsima. Ramsi su do besvesti eksploatisali lošu igru ofanzivne linije Saintsa (Peat i Warford) i nedostatak trčanja Engrama i Kamare. Juče se videlo da glavni motor Saintsa nije Brees već igra trčanjem i ofanzivna linija. Kad je ona zakazala, Saintsi su stali.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Jan 2019, 15:46

Sve je to lepo, ali da su sudije odradile posao, Saintsi bi i pored takve igre prosli. Zasluzili su da prodju vise nego Ramsi.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58198
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 21 Jan 2019, 15:48

Napad Saintsa se raspada vec 2 meseca tako da tu niceg novog nije bilo...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 21 Jan 2019, 15:52

Pit Bull wrote:Sve je to lepo, ali da su sudije odradile posao, Saintsi bi i pored takve igre prosli. Zasluzili su da prodju vise nego Ramsi.


Slažem se. Nijanse odlučuju u ovakvim mečevima. U ovom meču su to bile crno-bele nijanse.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 21 Jan 2019, 16:01

Ali opet Breesova ocajna predstava je pala u drugi plan.

Pao mi je u ocima zestoko i spada u grupu piqetini sa Rodgersom, oni izgleda mogu da idu do kraja samo kada su svi uslovi idealni.

Zato je Brejdi GOAT, dobice uvek bez obzira na okolnosti i prepreke, ako treba tu je i da pokrade :biggrin:
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 21 Jan 2019, 16:03

Sinoć je Brejdi bacio 3. presečenu u finišu i verovatno rešio utakmicu, ali ga je spasio debiil iz KCC koji se postavio ispred linije skrimidža.

To ti je fudbal.

Da debil nije ispao debil danas bi pričali o penziji.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 21 Jan 2019, 16:06

Bacio je 2 presecene od kojih jedna nije njegovom krivicom.
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 21 Jan 2019, 16:08

Prvo, cestitam navijacima Remsa i Patriota prolazak u SB :okk:
Prvi put u SB eri se desilo da oba tima odu u SB posle produzetaka.

Sudije i sudjenje su tema jer su ovako znacajne utakmice u pitanju, ali ovaj cirkus sa sudjenjem je bio tokom cele sezone.



Ne znam kako ce Remsi sa Gofom i ocigledno i dalje povredjenim Gurlijem.
Imaju sansi, imaju talenta, ipak cinjenica je da ako misle da pobede dinastiju, Beliceka i Brejdija, da ce morati da se da 150% i da ih sreca pogleda.

BB je genije, i ko god ga ne smatra najvecim, nije normalan.
Godinama od govana pravi pitu.
Ove godine je prevazisao sebe.
Ovogodisnji tim je skupljen sa koca i konopca i opet ih je odveo u SB.
Bez pass rush-a, sa losim LBekerima, sa osrednjom OL i smesnom DL, pola sezone igrali bez RB, upitan WR sastav, jedino DB na nivou.
Mislim, treba mu se pokloniti.

Navijam za Remse, nisam lud na navijam za NEP :biggrin: , ali mi nece biti zao ako NEP pobedi, jer ko zna kada cemo ponovo moci da uzivamo u novoj dinastiji.
Jesu citeri, ali jbg, pise se rezultat :biggrin:

Da osvoje SB pa da BB, Brejdi i Gronk odu u penziju kao najveci kraljevi modernog sporta.
Stima bi strefila kap, ali neke zrtve moraju da se podnesu :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13345
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 21 Jan 2019, 16:09

Ma i da je izgubio dok je Belichik tu nema nista od penzije.

Uveren sam da ce za 2 nedelje da odrze cas i useru Donalda i Suha i da pass rusha nece videti. Ne znam tacno kako ali uvek najvece oruzje protivnika rese.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby neza » 21 Jan 2019, 16:15

Meni je ok da osvoje da se skine vise anatema sa pitsburskic seronja sa najvise SB...
A i posle one kradje nije ni ok da jaganjci osvoje.
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 21 Jan 2019, 16:19

Sad sam spokojan. Ide kuca na Ramse :D

Inace apropo superbol protivnika... Nekako mi drago sto je to NEP, iako mislim da KC ne bi imao sta da trazi protiv Ramsa. Ne mogu da zaustave ni nas pas ni nase trcanje ( ne nase, bilo cije), ali ima neke poetike u susretu sa NEP. Od tog kobnog SB, Ramsi su krenuli u kanal koji je trajao do prosle godine (agonija je trajala 15 ak godina) a NEP u kreiranje dinastije (neki ce reci zahvaljujuci cheatovanju, al ajde da kazemo pod sumnjivim okolnostima :D ) Jos sut Viniaterija u zadnjim sekundama, da stvar bude gora. Doslo je vreme za naplatu.
NE je pokazao kvalitet u ovom PO, i ekipa koja je mozda najvise podigla svoj performans u odnosu na regularni deo uz - Ramse. Ramsi su na papiru bili odbrana od koje je podilazila jeza u preseasonu. Medjutim u praksi - bili smo ekipa koja je davala najvise jardi protiv trcanja. Preko 6 jardi po nosenju. Sa druge strane NEP je ekipa koja je poznata po dobroj odbrani ali ove godine je to bilo daleko od dobrog. Nemogucnost da se napravi pritisak na protivnicke QB je ostavljao sekonderi na vetrometini, i celu regularnu sezonu su imali ogromnih problema. A onda je dosao plejof i obe ekipe su prosto izdominirale u odbrani. Fantastican skauting, fantasticna egzekucija. Obe ekipe.
Sto se tice napada - slican scenario. Obe ekipe bazu svog napada grade na jakoj run igri. NEP je dominirao u tom segmentu dok je Misel bio zdrav, Ramsi su dominirali u tom segmentu dok je Gurli bio zdrav. Misel je za plejof fit, a Gurli je dobio ono sto je Misel vec imao, komplementarnog RB - CJ Andersona. Pas igra je daleko eksplozivnija od strane Ramsa, ali ne treba podceniti Brejdijeva citanja. Mislim da moze da unisti nase zone u sredini terena koje nase LB ne cuvaju bas mnogo disciplinovano a opet u man imaju missmatch na Gronku i Edelmanu. Nas najbolji korner - Talib - bukvalno i nema neku posebnu pretnju na vajdu kao sto je imao Tomasa u prethodnom mecu. Sa druge strane, Ramsi imaju brze, eksplozivne, kvalitetne hvatace u Woodsu, Cooksu i Rejnoldsu koji mogu da napadnu NEP na sve moguce nacine. Dal je to vertikalna ruta, brejk, kros, dal je sweep trcanje, tesko je braniti sve to kad ne znas odakle ti preti veca opasnost.

Licno mislim da je kljuc utakmice u DL Ramsa. Ako zaustave trcanje NEP, sto mogu, i ostave Brejdija da resava, mislim da nam sanse drasticno rastu. Tu dolazi faktor Aron Donald - po meni MVP sezone ! Brejdi pod pritiskom - nesto sto nismo videli u ove dve utakmice plejofa - je nesto sto moze biti kljucan tas na vagi.

Inace - making a case - za Donalda.
Mahomes - dve najbitnije utakmice u regularnom delu Rams i Patriots - izgubio. Najbitniju utakmicu sezone - Patriots izgubio uz dosta gresaka.
Bris - poslednje bacanje u najbitnijoj utakmici u zadnji 10 godina njegovog tima, u utakmici na jednu loptu - presecena lopta. Limitiran broj pasova koje je bacio ove godine je doveo do toga da bude tek 13-i na listi po broju bacenih jardi, manje od 4000.
Nisu mi to MVP materijali.
ARON DONALD aka ZVER - najvise sekova od strane DT u istoriji lige. Najvise sack jardi u istoriji lige - 183. Najvise QB pressure u ligi - nevezano za poziciju (vise nego bilo koji edge rusher u ligi). Sve to dok je konstantno u double ili cak i triple team-u na njemu.I najbitnija stvar - odveo je svoj tim u SB.

JEDAN JAK HOT TAKE - Aron Donald MVP NFL 2018 i Superbowl winner.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests