Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 01 Sep 2018, 22:11

Nije Kalil igrac kojeg ima svaki tim.
U pitanju je vanserijski talenat. Bolji i od Vona Milera.

U danasnjem fudbalu je najbitniji pritisak na QB.
Ako to nemas, nemas cemu da se nadas.
QB danas izbacuje loptu za oko 2-2.5 sekunde, pa ti vidi kakav ti igrac treba za to.

Premijum pozicija odbrane.

Pored pass rush-a, DE mora da igra i contain, tj igru protiv trcanja na svojoj strani.
Ako on to ne zna, to se tesko pokriva sa LB. To je minimum 5 jardi, ako ga LB odmah zaustavi.

Isto tako i Donald.
Generacijski talenat.
Ali ne igra odbranu.

Licno mislim da ga pustaju da ne igra odbranu, jer i nema vremena u toj sekundi da misli ni na sta drugo.
Samo sto Ramsi nemaju igrace koji ce da zatvore njegove gapove.
Da imaju nekog Kiklija i taj tip sa rasponom ruku od 5m i instiktom pume, ne bi imali problema ni sa trcanjem.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13345
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 01 Sep 2018, 22:33

Geret, Kalais Kembel, Bosa, Cendrel Dzons, Von Miler, Grifin, Ingram, Benet, Pol, Heyward, Klauni, Wat, itd. Igraci koji su mnogo manje kostali svoje timove a ne bih rekao da su losiji ili mnogo losiji od Kalila. Ne kazem ja da je Kalil los igrac, apsolutno naprotiv, vec da je previse kostao al opet mozda im se i isplati, rezultati i vreme ce pokazati.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 01 Sep 2018, 23:01

Ne radi se o Kalilu nego o poziciji super kvalitetnog pass rushera.
Daj Bosu na trziste. Dobice tri prva pika.
Ili Gareta.
Von Miler takodje.
Watt i Kalais su najbolji 3-4 DE u skorijoj istoriji. Da su oni isli na trziste, u svom prajmu, prosli bi bolje nego Kalil.
Ostale igrace ne svrstavam u tu klasu.
Ovi su elita i natural talenti koji su i produktivni.
Imao si prirodnih talenata koji nikako nisu uspeli da predoce u produktivnost.

Ne znam kako bih ti objasnio.
Mala je razlika izmedju njih i ostalih dobrih DE, ali ona postoji i vrlo se ceni.
Reci ti, da li bi pre voleo u timu Kalila ili Grifina koji je isto dobar.
Dobar ali nije elita kao Kalil.

Ne bi ostali DE nikada dostigli ovu vrednost.
Uostalom retko se desava da tim pusti svoju zvezdu tima na trziste.

Donald bi.
Imao bi istu vrednost ne zbog pozicije nego mogucnosti da izvrsi vanserijski pristisak na QB.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13345
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 02 Sep 2018, 09:05

Jerick McKinnon odose prednji ukrsteni, jedini koga sam uzeo na fantaziju iz tima koji navijam, proklet sam :D
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 03 Sep 2018, 14:07

Sad vidim da su stavili Jake-a Kumerow-a na IR, ja reko ucice tim posle onih igara...
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Estebán » 04 Sep 2018, 14:44

Pitanje za bolje poznavaoce AF. Kakav je DE Nasib što je otpušten iz Brownsa, vidim da je potpisao za TB ? Može li biti od pomoći.
Estebán
 
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2018, 18:28

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 04 Sep 2018, 15:14

Estebán wrote:Pitanje za bolje poznavaoce AF. Kakav je DE Nasib što je otpušten iz Brownsa, vidim da je potpisao za TB ? Može li biti od pomoći.


Teško da će biti od neke velike koristi. U poslednje dve godine je na momente prikazivao potencijal ali uopšte nije konstantan. Sama činjenica da je izgubio
mesto u Brownsima bi trebalo sve da govori. Doduše Brownsi ove godine imaju solidne DE igrače ali opet je to daleko od elite. Ali Bucsi ove godine imaju
solidno popunjene te pozicije DE - Pierre-Paul, Curry, Spence, Gholston. Tu nema vrhunskog pass rushera ali su dovoljno dobri, posebno kad u tu priču dodaš
i McCoy-a koji je odličan u pritisku na QB sa pozicije DT.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Estebán » 04 Sep 2018, 16:55

mmarko28 wrote:
Estebán wrote:Pitanje za bolje poznavaoce AF. Kakav je DE Nasib što je otpušten iz Brownsa, vidim da je potpisao za TB ? Može li biti od pomoći.


Teško da će biti od neke velike koristi. U poslednje dve godine je na momente prikazivao potencijal ali uopšte nije konstantan. Sama činjenica da je izgubio
mesto u Brownsima bi trebalo sve da govori. Doduše Brownsi ove godine imaju solidne DE igrače ali opet je to daleko od elite. Ali Bucsi ove godine imaju
solidno popunjene te pozicije DE - Pierre-Paul, Curry, Spence, Gholston. Tu nema vrhunskog pass rushera ali su dovoljno dobri, posebno kad u tu priču dodaš
i McCoy-a koji je odličan u pritisku na QB sa pozicije DT.

Hvala.
Kakvo mišljenje imaš o Winstonu, može li da bude franšizni QB, ili je još jedan u nizu izvikanih ?
Estebán
 
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2018, 18:28

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 04 Sep 2018, 17:29

Juče se pisalo da nije 100% sigurno da će Vinston uzeti mesto prvog QB posle suspenzije...
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 04 Sep 2018, 22:08

@Esteban

Da ti iskreno kažem, ne znam šta da mislim o Winstonu. Što se tiče talenta, mogao bi lagano da bude jedan od 10 najboljih QB u ligi. Kad je draftovan 2015 bio sam ubedjen da će napraviti strašnu karijeru.Mislim da je bio jedan od QB koji su najbolje izgledali sad u predsezoni. Ali, on uvek nadje način da uprska. Van terena ima toliko gluposti koje je napravio. Ima probleme koji se vuku još od druge godine fakulteta. Trenutno je suspendovan na 3 meča, a mislim da je i dobro prošao sa tom suspenzijom. Na terenu, čini mi se da uvek pokušava da bude heroj, previše forsira i kao rezultat toga baca mnogo presečenih lopti i još više glupih, nerezonskih pasova. Ima i puno fumble-ova. Ima veliku sreću što ima Evansa kao hvatača, jer je ovaj u stanju da uhvati sve što mu baciš u radijusu od 4-5 metara, tako da često spašava Winstona. Ne bi me iznenadilo da ga Tampa ne zadrži nakon rookie ugovora iako je jako talentovan. Za sada nije opravdao poziciju prvog pika.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 05 Sep 2018, 01:39

Zadnjih par godina je Filip ubedjen kako ce Braunsi imati 5+ pobeda i redovno promasi.

Sad sam ja ubedjen u taj scenario. Ako Gordon bude na mestu, ove godine bi morali da imaju minimalno 5-11, a uz malo ili dosta srece i 7-9.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58198
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 05 Sep 2018, 03:07

Inace SK i dalje ima isti paket, 7 utakmica po sedmici ce prenositi minimum. Kad ima vise meceva ostalim danima, bice i 8 prenosa ili kad ima mec u Londonu.

Petak 02:20h Filadelfija - Atlanta SK1
Nedelja 19h Nju Inglend - Hjuston SK3
Nedelja 19h Minesota - San Francisko SK6
Nedelja 22:25h Denver - Sijetl SK3
Nedelja 22:25h Karolina - Dalas SK6
Ponedeljak 02:20h Grin Bej - Cikago SK1
Utorak 04:20h Ouklend - LA Ramsi


Verovatno ce prenositi i Detroit-Dzetse u utorak pre Ouklenda, mada nema seme za ostale kanale, a na kecu nije najavljena.

Mada licno cu vecinu gledati na GPu, ubija vecina komentatora SKa.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58198
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 05 Sep 2018, 10:15

Pit Bull wrote:Zadnjih par godina je Filip ubedjen kako ce Braunsi imati 5+ pobeda i redovno promasi.

Sad sam ja ubedjen u taj scenario. Ako Gordon bude na mestu, ove godine bi morali da imaju minimalno 5-11, a uz malo ili dosta srece i 7-9.


Pošto ih prilično pomno pratim, bilo bi mi drago da se ostvari tvoja prognoza ali nisam baš optimista. Po kvalitetu bi trebali da budu ekipa za 6-7 pobeda, ali imaju velike prepreke na tom putu. Imaju strašno težak raspored (dva puta Steelersi, onda Ravensi Bengalsi koji će biti bolji nego prošle godine, Chargersi, Chiefsi, Falconsi, Texansi, Panthersi...). Drugo, i dalje im ostaje glavni problem a to je da imaju najgore trenere u NFL. Jackson je apsolutno nesposoban, a DC Williams se vise trudi da sebe izreklamira nego da natera ekipu da igra racionalnu, pametnu odbranu.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 05 Sep 2018, 10:38

Rešio sam i ja pred početak sezone da lupim prognozu (naravno netačnu) za pobednike divizija i učesnike playoffa:

AFC

East - Patriots
North - Steelers
South - Texans
West - Chargers

Wild Card 1 - Jaguars
Wild Card 2 - Ravens

Raspored u konferenciji:

1. Steelers; 2. Patriots; 3. Chargers; 4. Texans; 5. Jaguars; 6. Ravens

NFC

East - Eagles
North - Packers
South - Saints
West - Rams

Wild Card 1 - Vikings
Wild Card 2 - Falcons

Raspored u konferenciji:

1. Saints; 2. Rams; 3. Packers; 4. Eagles; 5. Vikings; 6. Falcons

Što se tiče AFC tu sam relativni optimista što se tiče prognoze, ali što se tiče NFC ne bi me čudilo kad bi promašio 5 od ovih 6 timova. Konkurencija u NFC je sad toliko ozbiljna ne bih bio iznenadjen kad bi timovi kao Eagles ili Vikings ostali bez playoffa.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Estebán » 05 Sep 2018, 11:27

mmarko28 wrote:@Esteban

Da ti iskreno kažem, ne znam šta da mislim o Winstonu. Što se tiče talenta, mogao bi lagano da bude jedan od 10 najboljih QB u ligi. Kad je draftovan 2015 bio sam ubedjen da će napraviti strašnu karijeru.Mislim da je bio jedan od QB koji su najbolje izgledali sad u predsezoni. Ali, on uvek nadje način da uprska. Van terena ima toliko gluposti koje je napravio. Ima probleme koji se vuku još od druge godine fakulteta. Trenutno je suspendovan na 3 meča, a mislim da je i dobro prošao sa tom suspenzijom. Na terenu, čini mi se da uvek pokušava da bude heroj, previše forsira i kao rezultat toga baca mnogo presečenih lopti i još više glupih, nerezonskih pasova. Ima i puno fumble-ova. Ima veliku sreću što ima Evansa kao hvatača, jer je ovaj u stanju da uhvati sve što mu baciš u radijusu od 4-5 metara, tako da često spašava Winstona. Ne bi me iznenadilo da ga Tampa ne zadrži nakon rookie ugovora iako je jako talentovan. Za sada nije opravdao poziciju prvog pika.

Slažem se. Nervira me pomalo i ta pozitivna energija koju pokušava da širi po ekipi (možda zvuči ludo), ali nekako mi deluje kao da je sve veštački.
Inače, Evans izjavio kako je ovo do sada najbolji roster od kada je on došao u TB. Kaže i da se dobro radilo u trening kampu, zanimljivi treninzi.
Bojim se samo da se ne stvori neki lažni hajp kao pred prošlu sezonu, a na kraju surovo prizemljenje. Iako mi se čini da se ove godine ulazi sa mnogo manje pompe, jedino je ta suspenzija Wilsona crna tačka.
Estebán
 
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2018, 18:28

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests