Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 Aug 2018, 19:57

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Aug 2018, 00:46

Svake sezone pricamo kako je ova nova najujednacenija u zadnje vreme, tako ce biti i sada. Mislim da ce i u AFCu, a pogtovo u NFCu biti paklena borba za plej-of, a onda i za SuperBowl. Mnogo kvalitetnih timova u NFCu, a utisak je da ce AFC isto imati vise "izazivaca" nego u prethodne dve godine.

Neka moja tradicija i prognoza pred sezonu :D :D

AFC

Istok

Patsi 14-2
Dzetsi 6-10
Bafalo 5-11
Majami 4-12

Sever

Pitsburg 11-5
Sinsinati 9-7

Baltimor 9-7
Klivlend 6-10

Jug

Hjuston 10-6
Indianapolis 9-7

Dzeksonvil 9-7
Tenesi 5-11

Ouklend 10-6
Kanzas 8-8
Denver 7-9
Cardzersi 7-9

S obzirom da sam radio simulaciju svih kola, pojma nemam kako su mi Koltsi ovako visoko ispali, ocito neki laksi raspored, ali realno ce tesko do plej-ofa. Rekao bih da ce Cardzersi imati bolje od ovih 7/9, ali ocekujem Rejvense ili Jaguare u plej-ofu kao seste umesto Koltsa. Kanzas je promenio QBa i trebace ovom cupavom sigurno odredjen period adaptcije. Ocekujem drasticno bolju sezonu Klivlenda, bice zanimljivo ih pratiti sa Lendrijem i Gordonom u hvatackom korpusu.

NFC

Istok

Dzajantsi 8-8
Filadelfija 8-8
Dalas 6-10
Vasington 6-10

Sever

Grin Bej 11-5
Minesota 10-6

Detroit 7-9
Cikago 2-14

Jug

Atlanta 11-5
Nju Orleans 10-6

Karolina 8-8
Tampa Bej 5-11

Zapad

Ramsi 11-5
San Francisko 10-6
Sijetl 9-7
Arizona 5-11

Sigurno sam bio subjektivan kod Dzajantsa i izvesno ce Dalas biti bolji od ovih 6-10, ali otom potom. Ovo ostalo je sve ispalo manje-vise realno kako ocekujem.

SuperBowl igraju Bengalsi i Ramsi. :okk:

https://playoffpredictors.com/Football/CustomLeague/SchedulePicker/d0b6b7be-6b31-49cc-8199-16c473d3ca2e

Image
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 21 Aug 2018, 06:20

Jedino gde se ne slazem sa tobom , to je AFC West gde mislim da Chargersi lagano uzimaju.

I mislim da cemo mi biti ispred SF ali to I nije toliko bitno.


A I dalje je vidljiva ogromna razlika u kvalitetu konferencija.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Aug 2018, 06:29

I ja bih tipovao na Cardzerse, ali kako su dosli do 7-9 pojma nemam... Cak sam Rejderse u 1-2 tipovao da gube iznenadjenje, mada sam uglavnom veliku prednost davao domacinima.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 21 Aug 2018, 10:20

Ako Bengalsi udju u SB uz onu veceru ti dodjem i dezert. Daj Pite, nemoj zajebavati.

U principu kazem da su ove prognoze izuzetno nezahvalne, i nisam jos video nekog da je pogodio ovake stvari, jer jednostavno previse je tu faktora. Godina za godinom, menja se kompletna fizionomija ekipe u zavisnosti od toga kako se uklope rukiji, od povreda i od promena u coaching stafu, cak i na onim najmanjim pozicijama.

Licno mislim da je Oklend prehajpovan i da nece ici u plejof, i da su u toj diviziji Chargersi i Chiefsi brutalno jaki i u napadu i u odbrani. Sad, Endi Rid po obicaju nit smrdi nit mirise, bice dobar u regularnom delu dovoljno da se bori za PO, ali u PO bi mozda najzad mogao da se pobije posteno ukoliko Mahomes opravda ocekivanja. Semi Votkins ce biti brutalno pojacanje za taj tim, po meni. Chargersi takodje odlicna odbrana, dinamican napad.

Ovako generalno mislim da veliko iznenadjenje moze biti Baltimor. Klivilend je takodje nakupio vrlo talentovan roster, sad imaju i ofanzivnog koordinatora za razliku od prosle godine pa ako se Hju Dzekson ne bude mnogo mesao u svoj posao :D Klivilend moze lako do onoga sto sam im prognozirao prosle godine.

AFC Istok mi je po obicaju krsh, NEP ce se opet lagano prosetati kroz diviziju a AFC Jug ce umnogome zavisiti od zdravstvenog biltena.

Sto se tice NFC. tu mi je potencijalno iznenandjenje Dalas. Ali i Istok i Jug ce biti krljacina zesca, u severu mi je GB ipak suveren bez obzira na snagu Minesote. Zapad svakako Ramsi, msm da opet uzimamo diviziju.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Aug 2018, 14:49

Ja verujem da u holivudske price, a one se u NFLu u poslednjih 20 godina precesto desavaju. A vraski dobra prica bi bio film o Marvinu Luisu ako ode do kraja posle svega :D

Nema sumnje da ce biti bolji ove godine, Teril Ostin je DC, verovatno najbolji DC u ligi u ovom trenutku. A nista vece sanse na papiru nije imala Filadelfija lani :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 21 Aug 2018, 16:07

Kako nije imala, imala je osnovu. Vrh QB o kom trubimo na forumu da je top materijal od kad je draftovan posle Gofa, pre sezone se znalo top 3 OL i jos gomilu dobrih dokazanih skill i odbrambenih igraca. Da, nije bila SB kontender ali nije bila raspali krsh poput Bengalsa koji imaju prosecnog QB, ocajnog trenera a najbolji igrac im je blizi zalasku nego zenitu karijere. Apsolutno ne znam kako Bengalsi mogu nesto da naprave.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Aug 2018, 16:15

Lako, maltene identicne kvote na titulu Filadelfije prosle sezone i sada Sinsinatija. A bukmejkeri su najrelevantniji.

Ko bi rekao da ce Fleko one sezone onako poludeti, mozda ucini Dalton isto ove godine.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 21 Aug 2018, 16:45

Ma pusti ti kvote, da je tako ne bi se ni igralo, NEP bi uzeo titulu i prosle i ove godine a ne ta Fila kojoj su relevantni bukiji dali kvotu da nece uci ni u PO, a jos manje sa Folsom da uzme finale. Pusti me kladionicarskih zabluda na ovoj temi. Temelj tima i tadasnjeg Baltimora koji je imao brutalni LB korp i brutalnog sejftija uz ustanovljenu igru trcanjem, te File proslogodisnje sa opet jakom odbranom koja je bila priznata i pre starta lige te Wentza i elitne OL te sa druge strane apsolutno nebitnog Sinsina je nebo i zemlja. Ako juris iznenadjenje, koje je naravno vise nego moguce, moras ga traziti u ekipama koje imaju kockice a treba ih sloziti. Da si rekao Arizona ili Bilsi koji isto mogu iznenaditi, ali gde Sinsi nadje. Aj u opkladu da Sinsi nece uci u plejof.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Aug 2018, 17:27

Dogovorili smo se.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 21 Aug 2018, 19:41

Muceni Bengalsi su ionako u fazi raspada, jos kad ih Pit smatra favoritima za SB, predvidjam im 5-11 sezonu.
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 22 Aug 2018, 16:29

Napravio i ja moju :D

Image
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46897
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 26 Aug 2018, 11:19

Ramsi su opasno uboli sa RB John Kelly-jem.
Sjajno se prilagodio sistemu.
On i Gurley ce da prave decu odbranama.

Moje zapazanje o njemu za draft

John Kelly, RB, Tennessee
178, 98kg
Naslednik Kamare u Tenesiju.
Skauti nisu ocekivali da ce se prijaviti za draft jer ima samo 330 nosenja za 3 godine na koledzu.
Vrlo dobar RB. Trci vrlo agresivno i dominantno. Odlicno izbegava blokove, ima dobre cut-ove, uspesno i cesto koristi stiff arm-s, odbija da bude oboren, uvek trci za jard vise. Defanzivce docekuje sa dobrim pad levelom.
Ima dobar pregled igre da identifikuje rupe za trcanje, pouzdan hvatac, fenomenalan balans, jako ga je tesko oboriti.
Problem je sto je lagan, tesko da ce izdrzati batine u NFL-u. Mozda i hoce, ali ne koliko bi mogao da je tezi i jaci.
Neiskusan, i kao svi mladi crnci imao je problema sa marihuanom.
Kad ce vise da je legaliziju da se ne pate mlade generacije ...
3-5 runda.
Zaboravio sam da napisem, da Kelly nije izgubio ni jedan jard prosle sezone, sva su mu trcanja bila za pozitivne jarde. Zovu ga Marshawn Lynch Jr.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 27 Aug 2018, 19:25

Odell Beckham potpisuje ugovor na 5 godina/95 miliona, od toga 65 miliona garantovano. PAY THAT MAN HIS MONEY!!!
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 27 Aug 2018, 19:29

Sa njim i Barklijem imamo sjajan core za buducnost. Sad se uzdamo u Ilijinu magiju, da proradi jos jednom kao brat i da ode u penziju onako kako dolikuje, sa prstenom vise :D

Meni je OL i odbrana najveca misterija, zanima me na sta ce to liciti.


Btw. Markiz Li zavrsio sezonu, nikako Jagsi nemaju srece sa WRovima. Kad se uzme u obzir da je Robinson presao u Cikago, a Hurns u Dalas, ne bas vesela situacija. Sve ce od Monkrifa zavisiti.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests