Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 03 Dec 2018, 13:20

Ako je neko gledao NEP-MIN...kako komentarisete nesviran DPI kod drugog dubokog pasa Kazinsa na 10-7 za NEP? Je l bio DPI ili ne?
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 03 Dec 2018, 14:10

Čist ko suza.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12508
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 03 Dec 2018, 14:15

Jel' to onaj drajv kad su bila dva vezana? Prvi nad Tilmanom onako, drugi cist kao suza
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 03 Dec 2018, 14:24

John Schneider wrote:Ako je neko gledao NEP-MIN...kako komentarisete nesviran DPI kod drugog dubokog pasa Kazinsa na 10-7 za NEP? Je l bio DPI ili ne?


Cist DPI.

Ali isto tako pri 7-0 na 3&goal cist DPI nije sviran nad Edelmanom.

Generalno cudno sudjenje, bila je i ona odluka na 4&1 da je RB Vikinga osvojio nova 4 pokusaja ali na snimku se to nigde ne vidi. BB je challenge trazio ali nije bilo dokaza da se opovrgne.
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 03 Dec 2018, 15:04

Golden Warrior wrote:Ako je ona budaletina Skip Bayless za nesto upravu to je za Rodgersa.

On je jedna velika picqetina level Lebrona, koja iza sebe ima ogromnu PR masineriju. Pazi se na svaki statisticki paramatar po cenu da rezultati ekipe trpe, a kad se ekipa raspada najtibnije je da se sve nasminka kao da on nije ni za sta kriv vec svi ostali.

Hebes mi sve najvise u ovoj ligi cenim Bredija i onog Wilsona koji bi preziveo nuklerani rad zajedno sa bubasvabama i onda ih istrebio. Vuklja onaj Sijetl koji nema ni jednu liniju u timu i nekako se kotrlja.


Ako ne možeš da vidiš koliko je napad koji Packersi igraju loš i neinventivan, onda ne znam šta da ti kažem. Packersi su pod McCarthy-jem igrali najosnovniju verziju west coast napada, istu onakvu kakvu su igrali i pre 20 godina sa Favre-om. To je kao da daš vozaču formule 1, formulu staru 20 godina i da očekuješ da osvaja titule. Postoje u ligi timovi koji koriste west coast koncepte, ali niko ne igra ovako zastarelu napadačku šemu kao Packersi. Gruden nije bio trener 10 godina pa ima modernije napadačke koncepte od Packersa.

Ako za jednog QB ne može da se kaže da pazi na statistiku, to je Rogers. Baca više teških pasova po meču nego Brady za 3 meča. Ja to ne govorim kao kompliment Rogersu ili kritiku Brady-ju, već kao kritiku napadu Packersa. Pogledaj samo prošli super bowl. Brady je bacio preko 500 jardi, a od toga su 400 jardi pasovi bačeni igračima koji su mu bili prvi ili drugi read (prva i druga opcija u napadu). To je primer kako dobar ofanzivni koordinator treba da pomogne svom QB. Rogers nikad nema taj luksuz. I Rogers ima mane, kao i svi. Pre svega, često preskače laka dodavanja od 5-7 jardi koja su mu otvorena. Ali čovek je samo jednom u karijeri imao odbranu koja je bila u top 10 u ligi, i te godine je osvojio super bowl. Nikad nije imao vrhunskog RB, nikad kvalitetnog ofanzivnog koordinatora. Koji RB Packersa u poslednjih 10 godina je bio top 10 na svojoj poziciji? Koji WR osim Nelsona je bio kvalitetan u poslednjih 5 godina? Uticaj QB na igru je veliki, ali je kod medija i navijača precenjen. Rogers ne može da bude igrač ofanzivne linije, da trči, da hvata loptu, da igra odbranu... Svi ti igrači utiču na rezultat. 100% sam ubedjen da, kad bi Brady igrao u Packersima, Packersi ne bi bili ni blizu playoffa, isto kao i sa Rogersom.

Ne može QB sve sam. U današnje vreme, veći uticaj na igru ima kvalitetan ofanzivni koordinator, nego dobar QB. Da sada pitaš 32 generalna menadžera u ligi da li bi pre draftovali Brady-ja ili McVaya, trenera Ramsa, 90% bi ti odgovorilo McVaya. Dobar koordinator može da učini da prosečan QB izgleda sjajno. Sjajan QB ne može da učini da loš napad izgleda sjajno.

Što se tiče Wilsona, on ove godine ima daleko više pomoći nego prethodne dve godine. Po prvi put od 2013 godine ima kvalitetnu ofanzivnu liniju i dobru igru trčanjem. Sijetl ne pobedjuje samo zbog Wilsona, već zbog toga što drže loptu dugo u svom posedu preko trčanja. OL Sijetla je grupa koja je najviše napredovala u odnosu na prethodne godine u celoj ligi. To je razlog zašto pobedjuju. Wilson je i prethodne dve godine činio čuda, pa im to nije pomoglo. MVP Seahawksa ove godine je Jon Gruden. On je odveo nesposobnog trenera OL Tom Cable-a iz Sijetla u Raiderse, pa su Seahawksi počeli da igraju dobro.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 03 Dec 2018, 17:13

Kad smo kod losih QB koji igraju dobro, jel mozemo mi da oteramo Gofa i trejdujemo za Alena. Koliko mi se svidja taj igrac od trening kampa bukvalno i vremenom me sve vise kupuje. I decko je totalno ispod radara. Svi pricaju, totalno zasluzeno, o Mahomesu i Mejfildu, prica se o jebenom Gofu, Darnoldu, Brejdiju, bogocu Brisu ( pre 2,3 dine me ljudi sprdali kad sam pricao najbolji qb lige a sad svi upali u bandwagon) , Wentzu, Folsu,Riversu, ovom iz Baltimora, o Alenu bukvalno niko nista. A decko po meni suri.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 03 Dec 2018, 17:56

Dobar je Alen, ali ne toliko... :D

Mada za jedan Bafalo, sigurno bolji od svega sto su imali otkad ja pratim NFL :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 03 Dec 2018, 18:40

Felipao wrote:Kad smo kod losih QB koji igraju dobro, jel mozemo mi da oteramo Gofa i trejdujemo za Alena. Koliko mi se svidja taj igrac od trening kampa bukvalno i vremenom me sve vise kupuje. I decko je totalno ispod radara. Svi pricaju, totalno zasluzeno, o Mahomesu i Mejfildu, prica se o jebenom Gofu, Darnoldu, Brejdiju, bogocu Brisu ( pre 2,3 dine me ljudi sprdali kad sam pricao najbolji qb lige a sad svi upali u bandwagon) , Wentzu, Folsu,Riversu, ovom iz Baltimora, o Alenu bukvalno niko nista. A decko po meni suri.


Allena je nemoguće proceniti iz dva razloga. Prvo, dečko ima ofanzivno najgori roster u NFL pored sebe. Pojma nemam kako bi to izgledalo da ne mora svaki drugi napad da spašava živu glavu. Drugo, realno je mnogo sirov. Baci pas 40 jardi sa zadnje noge, bez balansa, tačno gde treba, a onda u sledećem napadu promaši screen pas prema RB za 3 jarda. Bukvalno ima 3-4 fenomenalna i 3-4 tragično loša pasa svaki meč. Mislim da još uvek nije sredio rad nogu kod bacanja. Ako to dovede u red, može da izraste u QB u nivou Wentza i Lucka, jer ima sve fizičke atribute.

Moram da se osvrnem na Breesa. Ne znam ko je u bandwagonu za njega, ali ja nisam. On igra odlično, ali taj napad ne zavisi od toga kako igra Brees, već od toga kako igra OL. Kad Brees ima 3 sekunde da baci pas u svakom napadu, on je hirurški precizan. Ali, videlo se protiv Cowboysa da, kada mora fizički da iznese utakmicu, kad je pod velikim pritiskom, ne može da nosi tim kao što to rade Rogers, Wentz, Luck, čak i Brady u nekim mečevima. Prosto, fizičke predispozicije mu to ne dozvoljavaju. Slično smo sinoć mogli da vidimo i kod Mayfielda.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 03 Dec 2018, 19:30

@ Mmarko

Hebo te west coast i pk ako se na to svede poraz od Raidersa i ovo celokupno blamiranje ove sezone onda mu se poserem u rabotu.

Ovako otprilike mozes da opravdas sve QB u ligi a on se vodi kao neki HOF i dugo godina vazi za najboljeg ili jednog od najboljih u ligi.

Na kraju krajeva misljenja sam da se vecina meceva svede na to kakve ce odluke da ti donese QB. Tako da najmanje sto ocekujem ako imam najboljeg QB u ligi je da svake godine budem u PO.

Kad se poklope sve kocikce i Matt Ryan moze da osvoji SB i kad bolje razmislim nista mi Rodgers nije bolji od njega...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 03 Dec 2018, 21:22

Image

:D
User avatar
John Doe
 
Posts: 12508
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 03 Dec 2018, 23:08

Spominje se Bruce Arians da ima zelju da se vrati trenerskom poslu posle samo godinu dana. Bude li tako, Pekersi ga ne bi smeli preskociti, mada je dao valjda nedavno izjavu da bi samo ponudu Klivlenda prihvatio. U svakom slucaju voleo bih da ga vidim, jedan od gotivnijih trenera u ligi.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 04 Dec 2018, 00:03

Pit Bull wrote:Spominje se Bruce Arians da ima zelju da se vrati trenerskom poslu posle samo godinu dana. Bude li tako, Pekersi ga ne bi smeli preskociti, mada je dao valjda nedavno izjavu da bi samo ponudu Klivlenda prihvatio. U svakom slucaju voleo bih da ga vidim, jedan od gotivnijih trenera u ligi.


Ne virujem da je on realna opcija, njega zdravlje jebe.
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 04 Dec 2018, 00:04

Pa izrazio je zelju da se vrati :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 04 Dec 2018, 04:58

McCoy slomio nogu i ne lezi vraze evo ga Mark Sanchez ponovo jase! Dal su bre ti ljudi normalni, samo njegovo prisustvo je dovoljno da zarazi ceo tim kamoli jos da igra. Polupokretna kolera u ljudskom obliku.

Sa njim doci u field goal range je pravo cudo.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 04 Dec 2018, 22:11

Evo sanse za Dalas da ubace i Bendzamina u roster, sigurno bi im doprineo.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests