Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 24 Jan 2022, 03:43

Golden Warrior wrote:Ovo je kraj na bacanju novcica :biggrin:

Nema trika da im Kanzas sad ne zune TD, ovde niko nije nista odbranio 20+ minuta .


Sad ce 3&out :lol2:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58276
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr. Thomas » 24 Jan 2022, 03:47

Alen se predao, ne skida kacigu, ili je izgubio kapu.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17429
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 24 Jan 2022, 03:48

Ovo je sramota.

Nikad ovako nesto nisam video. Da li su se ljudi izmorili ili sta ali niko tackle nije mogao da napravi...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Duh sa sekirom » 24 Jan 2022, 03:50

Jbg..Ovo je baš bila šansa da se ide do samog kraja ali opet Civsi
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3053
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 24 Jan 2022, 08:00

Auh šta sam ja propustio :biggrin:

Moraće da se premota popodne…
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34269
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 24 Jan 2022, 08:20

Vrhunska divisional runda!
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 24 Jan 2022, 09:42


Kakva glava :lol2: :blue:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34269
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 24 Jan 2022, 09:46

Ono što su Allen i Mahomes sinoć odigrali je bolesno. Bukvalno odbrane ne znaju kako da ih brane. Ako ideš na blic, oni rutinski izbegnu blicera i bacaju ili trče za 20+ jardi. Ako ih držiš u džepu, opet će te uništiti. Njihov rivalitet će biti nešto najzanimljivije u NFL u narednih 10 godina.

Kad su Chiefsi 2018 izgubili u produžetku od Patriotsa, svi iz organizacije Chiefsa (Reid, GM, vlasnik, Mahomes, verovatno i čistačica) su kukali kako to što oni nisu dobili loptu u produžetku nije fer i da pravila treba menjati. Čak su podneli zvaničan zahtev za promenu pravila. Baš me zanima da li će bilo ko od njih sad da pomene da pravila nisu fer.
Last edited by mmarko28 on 24 Jan 2022, 09:49, edited 1 time in total.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 24 Jan 2022, 09:47

Afc će biti prelud narednih 10 godina.

Mahoms
Alen
Burou
Herbert

Nenormalna koncentracija kvaliteta.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34269
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 24 Jan 2022, 09:54

Baxter Stockman wrote:Afc će biti prelud narednih 10 godina.

Mahoms
Alen
Burou
Herbert

Nenormalna koncentracija kvaliteta.


Mislim da će ih biti još. Lawrence i Wilson imaju potencijal da uz dobrog trenera postanu odlični QB.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 24 Jan 2022, 10:52

Pogodio sam sve pobednike, i najzalije mi je za Bilse ....
Nemaju srece ni malo.
Ali realno, a napisao sam u svojoj analizi pre utakmica, ako nemas pass rush kao, recimo, Remsi, nemas cemu da se nadas ako Cifsi imaju dan. Svako moze da te sprzi za +20-40 jardi i TD.
Sto se i pokazalo.
Brutalno ofanzivno potentan tim.

Jesu odbrane bile katastrofa, ali ne znam sta da kazem.
Treba cuvati brzince KC da ti se ne otmu celu utakmicu.
Nemoguce. Ako njih sacuvas tu je Kelce koji je siguran kao srmt.
Plus bolesni Mahomes.

Kritike idu odbrani Cifsa koja je bila tragicna do katastrofalna.
Nije ni njima lako jer igraju protiv Alena. Ali da dozvolis da ti jedan igrac uzme 4 TD i da stalno bude sam. To je nedopustivo.
Takodje nikakav pass rush, ocajna igra sejftija u polju, gubljenje CB koji ne znaju da li igraju pres ili brane zone, svaki put su popusili u prvom koraku.


Remsi - SF
Ako ne oporave igrace od povrede, bice cudo da SF ovo dobije.
Previse povredjenih.
Ipak ne treba zaboraviti na cuvenu americku medicinu, cisto sumnjam da ce biti ijedan da ga ne skidaju za mec.
Plus ne leze Remsima nikako.
Sanahan je pokazao da je master da od govana napravi pitu, uvek ima resenje, tako da im dajem 50/50% sansi, minimalno.
Uopste, samo dolazak do finala je nevidjen uspeh sa ovakvim timom.
Sa druge strane Remsi imaju strasan tim i bolestan pass rush. U formi su, vratio im se Akers, doduse fabluje kao nezdrav, OBJ igra odlicno, tecna im je igra .... ali su skloni crnim minutama i velikim glupostima.
Deluje mi da imaju strah od pobede, cak i ako vode velikom razlikom.
Sekondari nije los obzirom da je Remzi jedini starter, LB najlosija pozicija, ali sve pegla nenormalna DL.
Kljuc, kao i uvek, je da Remsi povedu.
Ako im SF prvi krne TD ili ode na dva TD razlike, vec ce sve biti moguce. Ili ako ih drze do poslednje cetvrtine egal, u tom slucaju ne bi se kladio na Remse.
Sve u svemu, ipak, Remsi.
Pre svega zbog povreda SF.

KC-CIN
Jos vece cudo bi bilo da CIN ovo dobije.
Mislim da oni nemaju bas nikakvu sansu.
Utakmica u kojoj se Cifsi pitaju za sve, i moguce je da ce vec u prvom poluvremenu sve biti zavrseno.
Mogu da dam 1000 evra da su Cifsi vec u SB.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13375
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr. Thomas » 24 Jan 2022, 11:34

Mahoms je sinoć jednom rukom prigrlio Lombardijev trofej. Može i drugom ali neće zbog formalnosti da se i drugi malo ponadaju, da bude bar malo zanimljivo.
Alen je noćas odigrao utakmicu karijere. Kupio me je, navijao sam za njih. Sve je čovek uradio potrošio vreme i opet njegova odbrana nije mogla da odbrani 0:13 sekundi.
I ja sam uveren da će protiv Bengala posao završiti još u prvom poluvremenu. Nadam se SB sa Remsima, jedino mi oni nekako ulivaju poverenje da mogu protiv napada Čifsa. Ali opet ne znam da li može Staford da uradi što je Alen.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17429
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 24 Jan 2022, 13:09

Dr. Thomas wrote:Mahoms je sinoć jednom rukom prigrlio Lombardijev trofej. Može i drugom ali neće zbog formalnosti da se i drugi malo ponadaju, da bude bar malo zanimljivo.
Alen je noćas odigrao utakmicu karijere. Kupio me je, navijao sam za njih. Sve je čovek uradio potrošio vreme i opet njegova odbrana nije mogla da odbrani 0:13 sekundi.
I ja sam uveren da će protiv Bengala posao završiti još u prvom poluvremenu. Nadam se SB sa Remsima, jedino mi oni nekako ulivaju poverenje da mogu protiv napada Čifsa. Ali opet ne znam da li može Staford da uradi što je Alen.


100% sam uveren da su Billsi uprskali zato što nisu ispucali loptu u teren, na 5-10 jardi od end zone, da nateraju Chiefse na kick return. Bilo je 13 sekundi, ako kick return ne bi bio 50 jardi, Chiefsi ne bi imali vremena da poentiraju. Sa današnjim pravilima kod kick i punt returna, jako je mala verovatnoća da kick return bude 50 jardi.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 24 Jan 2022, 15:09

Golden Warrior wrote:Sta je toliko dobro u ovoj odbrani Tampe?

Nisu elita protiv trcanja, protiv pasa su podrum lige.

Imaju pas rush i to je to...


Tampina odbrana protiv trcanja se rankira kao cetvrta u ligi. Ramsima su sinoc dozvolili 73 jarda na 30 nosenja. 2.5 jarda po nosenju! Ramsi nisu mogli da zavrse mec ranije bas zato sto nisu mogli da trce i tako trose vreme, tako da su direktno pomogli Brejdiju da ostane u igri.
Ko je isforsirao 3 fambla? Da nije Brejdi? Na jard od endzone na Akersu Vinfild, zatim Dean na Kapu, i na kraju Suh na Akersu ponovo i tako direktno pomogli Brejdiju da ostane u igri.

Inace nevezano za ovaj mec, Tampin run defense je brutalan, kad imas Suha i Veu u sredini, tesko da mozes da trcis. Mi sa druge strane imamo problem sa ekipama koje trce (Tampa je opet ispala glupa jer je forsirala pas a Furnet nas je sekao na ono malo pokusaja) jer su nasi DT undersized. Ne mogu da kontrolišu Los, ali zato su jako prodorni u prvom koraku i cesto zavrse u bekfildu i naprave TFL i odlicni su u pas rasu ali ne mozemo da kontrolisemo LOS. Tampa takodje ima fantasticne i brze LB koji koriste sto Suh i Vea kontrolisu blokove i mogu da prave teklove u rupama, sve u svemu fantasticna odbrana od trcanja.

Odbrana od pasa im je prosecna, al ne moze niko biti elite na svim stranama terena. Vode se kao 11 odbrana lige od pasa, verovatno vise zahvaljujuci pas rasu nego sekonderiju, koji jeste slabiji deo tima.

Ali zato u Patriotama u 19 godina je 16 puta imao top10 odbranu.
A zato Rodzers po Pro Football Reference
Odbrana 19a i gora 5 puta u zadnjih 10 godina
14a i gora 6 puta u zadnjih 10 godina
21a i gora 4 puta u zadnjih 10 godina
Top 10 odbrana samo jednom u zadnjih 10 godina (2019)
Odbrana od trcanja 14a i gora 9 puta u zadnjih 10 godina
17a i gora 7 puta u zadnjih 10 godina
21a i gora 5 puta u zadnjih 10 godina
Top10 odbrana od trcanja jednom u zadnjih 10 godina (2016)
Odbrana od pasa 23a i gora 4 puta u zadnjih 10 godina
Top10 odbrana od pasa samo dva puta u zadnjih 10 godina.
U istom periodu od 10 godina Brejdi je imao 9 puta top10 odbranu.

Specijalni timovi da skratim : nula puta u top10, najgori 2 puta, 26i i gori 5 puta u zadnjih 10.

U MVP sezonama Rodzersa :
2011 : napad prvi, odbrana 19 (rush 14, pas 32), specijala 13.
2014: napad prvi, odbrana 14 (rush 23 pas 10), specijala 32
2020: napad prvi, odbrana 13 (rush 14, pas 7), specijala 29

Izneo si sam dobro poredjenje : Brejdi je samo mnogo kvalitetniji Flako
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 24 Jan 2022, 16:16

Jebiga kad ovako nabacas statistiku podsetis me na Starksa kad analizira NBA :biggrin:

Sustinski kad ispratis celu sezonu i malo razdvojis zito od kukolja shvatis da je ta odbrana golo govno jer kad god su se susreli sa iolo ozbiljnijim napadom primali su po 30+ poena i izgledali zalosno.

Naravno kad u jednacinu ubacis pobede protiv Bersa od 38-3, Caroline 32-6, 30-10 protiv Giants i slicnih debila dobijes totalno krivu sliku da su u gornjoj polovini. Isto kao sto je i Brejdi bio lazni MVP kandidat...

Sto se tice Rodgersa fakat je da je specijalni tim najgori u ligi i to su mnogi isticali pre meca kao hendikep.

Ali ko ga hebe sam je kriv jer cel sezone ponavljaju jedno te iste greske i pisao sam svake nedelje da ce izleteti prvom prilikom u PO na sta je Black svako jutro odbrojavao dane do super bowla i spominjao plitak potok nakon sto prokockaju xy poena prednosti ali ih nasere da dobiju :biggrin:

Ako smatras da su odbrana i specijalni tim ranjivi trebao je i on malo da doprinese, ne da im ostavlja loptu da ispucavaju iz N zone. Kao ja sam svoje odradio vi se snadjite...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest