Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby rabesandratana » 05 Feb 2019, 17:24

Jebes ti sport gde deda od cetrdeset godina sa prilicno losom igrom u finalu dovede svoj tim do titule.

Spoiler: pokaži
dobro patriote, ne morate odmah da skacete :biggrin:
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10826
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Withnail » 05 Feb 2019, 17:43

ovako laicki moj neki utisak da je regularna sezona bila daleko bolja nego plejof
i iako je sad trend napad pre odbrane, ovo finale mi nema veze sa onim odbranama od pre, vec jednostavno lose bilo, da ne kazem tezak krs
ali opet kazem laicki
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 05 Feb 2019, 19:44

rabesandratana wrote:Jebes ti sport gde deda od cetrdeset godina sa prilicno losom igrom u finalu dovede svoj tim do titule.

Spoiler: pokaži
dobro patriote, ne morate odmah da skacete :biggrin:


Brady nije doveo tim do titule. Patriotsi su dobili Ramse uprkos lošoj igri Brady-ja, ne zahvaljujući njemu.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby neza » 05 Feb 2019, 21:45

Zasto ovako perfidno zajebavate Flasu Ilica? :question:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 05 Feb 2019, 23:15

User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 06 Feb 2019, 18:55

Imam jedno pitanje za vas sve...

Za koju diviziju mislite da se sa velikom sigurnoscu moze reci da se zna osvajac sledece sezone?

I ukoliko takav tim postoji, recite u kojoj jos diviziji bi taj tim bio sigurno prvi (kada bi zamenio mesta sa najboljim timom te divizije).
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 06 Feb 2019, 18:59

John Schneider wrote:Imam jedno pitanje za vas sve...

Za koju diviziju mislite da se sa velikom sigurnoscu moze reci da se zna osvajac sledece sezone?

I ukoliko takav tim postoji, recite u kojoj jos diviziji bi taj tim bio sigurno prvi (kada bi zamenio mesta sa najboljim timom te divizije).


Pa Patriotsi, mada mislim da ce Dzetsi imati okej sezonu, videcemo sta ce uraditi u FA, ali na istoku su Patsi i dalje mnogo jaci od svih ostalih. Verujem da bi i na istoku NFCa bili prvi :D

Mada sam ja poprilicno siguran i u Kanzas i Grin Bej za narednu sezonu da uzimaju svoje divizije, kao i Remse iako mislim da im sledi pad, nekih 10-6 mozda.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 06 Feb 2019, 19:07

Kada sam rekao sa velikom.sigurnoscu mislio sam tipa stavio bi kucu na to itd...

Moj odgovor su NEP...i ni u jednoj drugoj diviziji...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 06 Feb 2019, 19:20

Ostane li Mahoms zdrav, tesko KC moze neko ugroziti dole. Denver i Ouklend tanko, a ni LAC ne verujem.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 06 Feb 2019, 19:46

Ma sve generalno jedna povreda menja, nece se to znati posle 3,4 kola sledece sezone kamoli pre pocetka letnje pijace i drafta.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 07 Feb 2019, 13:06

Snejder voli sve da gleda kroz prizmu Sijetla :D Pa misli da Ramsima sledi pad jer su izgubili SB. Msm da to nece biti slucaj. Pre svega Sijetl je bio ekipa sa rokom trajanja jer je imala gomilu crncuga koji su zeleli da budu najplaceniji igraci lige. Nisu mogli sve to da poplacaju a svi ugovori su bili koncentrisani u 2 godine. Nemoguca misija. Druga stvar - nacin na koji je Sijetl izgubio i opet mentalitet tih igraca poput Linca koji se penzionisao i mentalitet ovih igraca Ramsa gde Donald izjavljuje vidimo se sledece godine, radicemo jos jace ili Gurlija koji ima izjave u slicnom maniru - nije apsolutno za poredjenje.
Druga stvar je salari kep koji u slucaju Ramsa itekako ima prostora za nadogradnju tima izmedju ove dve sezone, a bukvalno je vrlo malo pozicija gde nam nadogradnja treba. Nas najveci problem je QB, sve ostalo u timu je na vrhunskom nivou i fali nam iskustva sto smo u ove dve godine stekli, narocito MekVej koji je i priznao da ga je Belicek oduvao. Sigurno nece ponavljati iste greske ...
Moj tip je da Ramsi ponovo osvajaju diviziju.
Za Patriote ne bih bio siguran ukoliko Gronk ode u penziju, a ispostavi se da su i Jetsi i Majami uboli sa trenerom. Brejdi je u padu, to se vidi, Misel je na staklenim nogama, pola sezone je bio povredjen. Sto kaze GW, zavisi mnogo i od zdravstvenog biltena.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 08 Feb 2019, 12:24

Felipao wrote:Snejder voli sve da gleda kroz prizmu Sijetla :D Pa misli da Ramsima sledi pad jer su izgubili SB. Msm da to nece biti slucaj. Pre svega Sijetl je bio ekipa sa rokom trajanja jer je imala gomilu crncuga koji su zeleli da budu najplaceniji igraci lige. Nisu mogli sve to da poplacaju a svi ugovori su bili koncentrisani u 2 godine. Nemoguca misija. Druga stvar - nacin na koji je Sijetl izgubio i opet mentalitet tih igraca poput Linca koji se penzionisao i mentalitet ovih igraca Ramsa gde Donald izjavljuje vidimo se sledece godine, radicemo jos jace ili Gurlija koji ima izjave u slicnom maniru - nije apsolutno za poredjenje.
Druga stvar je salari kep koji u slucaju Ramsa itekako ima prostora za nadogradnju tima izmedju ove dve sezone, a bukvalno je vrlo malo pozicija gde nam nadogradnja treba. Nas najveci problem je QB, sve ostalo u timu je na vrhunskom nivou i fali nam iskustva sto smo u ove dve godine stekli, narocito MekVej koji je i priznao da ga je Belicek oduvao. Sigurno nece ponavljati iste greske ...
Moj tip je da Ramsi ponovo osvajaju diviziju.
Za Patriote ne bih bio siguran ukoliko Gronk ode u penziju, a ispostavi se da su i Jetsi i Majami uboli sa trenerom. Brejdi je u padu, to se vidi, Misel je na staklenim nogama, pola sezone je bio povredjen. Sto kaze GW, zavisi mnogo i od zdravstvenog biltena.


Ramsi će ući u slične probleme kao Seahawksi za godinu, dve. Biće tu salary cap problema. Imaju oko 32 miliona u cap-u za narednu godinu. Suh gotovo sigurno ide nakon ove sezone, pitanje je da li će moći da zadrže najboljeg unutrašnjeg igrača OL Saffolda. Dobar OG na tržištu može da dobije barem 13 miliona. Treba da vide šta će da urade sa Joynerom, koji će sigurno tražiti preko 11-12 miliona $. Na ovom suludom tržištu naći će se neka budala koja će Fowleru da plati ogroman novac pa će i njega biti teško zadržati. Šta će da urade sa Talibom i Petersom? Whithworth ima 37 godina. Da li će uspeti da nadju zamenu za njega, ako odluči da se povuče. U mečevima sa Lionsima, Bearsima, Eaglesima, Patriotsima se videlo da su im Blythe i O'Sullivan problem kad treba da blokiraju fizički jake DT. I naravno, najveći problem, šta će sa Goffom? Da li će McVay moći da proširi svoju pas igru kad je Goff QB? Mislim da bi napad Ramsa bio duplo kompleksniji i raznovrsniji kad bi imali boljeg QB. Za sada dropback pas igra im ne postoji jer je Goff navikao da baca po automatizmu, a ne da čita odbranu. Propustio je barem 2-3 čista TD protiv Patriotsa jer nije čitao odbranu već bacao napamet. Ako napad ostane ovakav kakav je sada, to je problem jer postoji recept kako će timovi igrati protiv njih. Ne bi me čudilo ako bi katovali Brockersa da oslobode prostor. On ima ogroman ugovor kad imaš u vidu šta donosi ekipi. Mogli bi da oslobode 7-8 miliona u cap-u ako ga katuju. Misilm da će i dalje biti glavni kandidat za diviziju, ali će sledeće godine imati ozbiljnije protivnike nego prošle. Očekujem da 49ersi budu mnogo bolji nego ove godine, a i Seahawksi bi trebali da budu ozbiljniji.

Jetsi mogu da pogadjaju sa trenerom koliko god hoće, imaju toliko rupa u rosteru, da ih neće zakrpiti za godinu dana. Nemaju pass rush, kornerbekovi su im preplaćeni i precenjeni, ofanzivna linija je očajna, a nemaju nijednog WR ili RB koji bi mogao da nosi igru. Takodje, Adam Gase je komplikovan. Moguće je da će i u Jetsima uraditi isto što je uradio u Dolphinsima. Tamo je bio prilično rigidan u odnosu sa igračima i dosta oslabio ekipu zbog toga (Suh, Landry, Parker...). Ono što je dobro kod njega što će razviti Darnolda u dobrog QB. On je i od Tannehilla napravio solidnog QB što nikom drugom nije pošlo za rukom. Kad je ovaj bio na terenu, Dolphinsi su imali 70% pobeda, što je veliki uspeh.

Patriotse čeka ozbiljna tranzicija. Imaju 16 miliona u cap-u. Gronk se skoro sigurno povlači, sve se više priča da će i braća McCourty u penziju. Brady je vidljivo lošije igrao ove godine nego prošle. Nema više tu snagu u ruci koju je imao, na primer, na super bowlu 2016 godine. Ramsi su imali sličnu taktiku kao Falconsi 2016. Terali su Brady-ja da baca pasove na stranu, pasove od 15-20 jardi, zatvarali su sredinu terena. U 2016 Brady je mogao da baca backshoulder pasove ceo dan, protiv Ramsa to nije bio u stanju. Edelman ima 33 godine, pitanje je koliko će on još moći da igra na ovom nivou. Ali, dok su Belichick i McDaniels tu, ne brinem previše. Izmisliće oni nešto i opet će biti prvi u diviziji sa 11-12 pobeda. Ako se povuku Gronk i Devin McCourty to im otvara 25 miliona cap prostora, a još 7 miliona ako katuju TE Allena. Mislim da mogu da potpišu Trey Flowersa i dovedu barem 3 solidna igrača za taj novac. Ako izvedu neku gimnastiku sa Brady-jevim ugovorom mogu da otvore još više prostora. Ako budu želeli mogu i da zadrže LT Trent Browna. Ono što će biti interesantno je da li će naći nekog QB na ovom draftu kojeg vide kao buduću zamenu za Brady-ja.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 08 Feb 2019, 13:10

Hm, sto se tice Ramsa, ukoliko neko bude katovan pre bih ocekivao da to bude Baron a ne Brokers i to bi nam ustedelo 9 miliona. Vitvort ima ugovor na 16 miliona, i mozemo da ga priustimo i sledece sezone a vec od one tamo imacemo taj novac u seleri kepu (cak i spremnu zamenu Noteboom). Safold je porucio da bi igrao i ispod cene kako bi ostao u LA, tako da to ce biti vrlo bitan ugovor i kad bismo ga potpisali bio bi to veliki posao.
Sto se tice Faulera, Suha i Dzojnera, mislim da ce oni otici. Inace pominjalo se ovde pre sezone kako Ramsi hoce Kalila Meka, sto je bila istina, i plan je bio da se renta na jednu godinu. Odnosno, vec tad se znalo da se nece imati dovoljno novca i za njega i za Donalda i plan je bio da odigra jednu sezonu pa se za pika prve runde prosledi dalje. Msm da je slicna taktika i za ovu trojicu. Dzojner je igrao na fransiz tagu, ne verujem da cemo mu to dati ponovo a nije ni igrao na nekom vrhunskom nivou ove godine, tj navodno se i ne uklapa u ono sto Vejd Filips trazi od sejftija. Suh ce vrv probati da dobije neki ugovor na 2-3 godine, to od nas tesko da ce dobiti. Fauler je znacio nasoj odbrani ali samo zato sto nismo imali pas rushera, inace mi je podbacio po ocekivanjima. Imao je samo 2 seka, ali onaj sek nad Brisom ce mu doneti ugovor - negde druge.
Ono sto je bitno je da imamo osnovu u vidu Kolemana (u top 3 slot CB po PFF, usao u listu 101 najbolji igrac), Taliba (za kvalitet koji on donosi 8 miliona je smesno), Donalda, Brokersa, Dzonsona (takodje usao u 101 najbolji igrac), Litltona koji se pokazao kao odlican LB iako su mnogi ovde sumnjali u njega pre sezone. To je izuzetno zdrava osnova za odbranu, pitanje je jedino sta ce biti sa Pitersom.Takodje svakako nama treba kvalitetnije resenje na edge rusheru.
Sto se tice napada trio Kap, Woods, Cooks je pod ugovorom i jos dugo ce biti nas trio. Gurli je potpisao ugovor a sledece godine cemo imati i CJ Andersona, koji bi trebao da potpise neki manji ugovor. Tajtendovi nam jedu minimalan cap, linija kao sto sam rekao ima spremne zamene na LT i C, bitno je da se potpise Safold, i verujem da ce on biti prioritet broj 1. Sad Gof jeste ozbiljan problem, neko draftovanje QB bi bilo idealno.

Sve u svemu, ja ovde vidim vrhunski kostur igraca koji je obezbedjen u sledecih par godina a ovo sto necemo platiti Fauler, Suh, Dzojner po meni i ne treba da platimo i treba da nadjemo na draftu druga resenja. U ofanzivnoj liniji odlazak Vitvorta bi bio tj bice ogroman gubitak ali tih 16 miliona od njegovog ugovora se sigurno mogu pametno iskoristiti. Taliba ako produzimo nakon ove godine to ce biti za znacajno manje od 8 miliona, dok Pitersa ne bih imao nista protiv ni da se resimo. Bukvalno ne vidim ni jedan problem sa kojim se mozemo susresti povodom selerija, a da cemo morati da se odreknemo nekog od nosilaca koje sam gore apostrofirao - Donalda, Gurlija, Dzonsona, Kolemana itd.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 08 Feb 2019, 17:56

Nesto sam gledao apropo ove diskusije... Ramsi mogu delom da se nadograde na draftu, ali putem free agency mogu da nadju bolja i jeftinija resenja. (nesto kao prosle godine sto smo uzeli Taliba umesto Trumejna Dzonsona)
Kad je u pitanju sejfti pozicija, umesto Dzojnera mozemo juriti Clintona Dixa, Tre Bostona, Adriana Filipsa. Em ce verovatno biti jeftiniji em mladji.
Edge rusher i DT ce biti zastupljeni dosta na draftu tako da bi u FA mogla da im padne cena. Mogli bi dati Vilkersonu neki short term ugovor poput Suhu, msm da bi se uklopi jos i bolje nego Suh. Na edgu Shejn Rej ce sigurno otici iz Denvera i nece moci da zabode neke velike novce jer je zestoki underachiever, mozda se moze isprobati.
Resenja svakako ima, verujem u Snida, da ce sto kroz draft, sto kroz FA, napraviti ovu grupicu boljom. Onda nemam sumnje da ce Filips upicaniti odbranu a MekVej da ce nastaviti sa dinamicnim napadom. Kazem - najveci problem jeste Gof i ne znam kako cemo resiti taj problem. Gof je dosta napredovao prethodne godine u smislu preciznosti ali on ima limite preko kojih ne moze.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 08 Feb 2019, 19:01

Felipao wrote:Nesto sam gledao apropo ove diskusije... Ramsi mogu delom da se nadograde na draftu, ali putem free agency mogu da nadju bolja i jeftinija resenja. (nesto kao prosle godine sto smo uzeli Taliba umesto Trumejna Dzonsona)
Kad je u pitanju sejfti pozicija, umesto Dzojnera mozemo juriti Clintona Dixa, Tre Bostona, Adriana Filipsa. Em ce verovatno biti jeftiniji em mladji.
Edge rusher i DT ce biti zastupljeni dosta na draftu tako da bi u FA mogla da im padne cena. Mogli bi dati Vilkersonu neki short term ugovor poput Suhu, msm da bi se uklopi jos i bolje nego Suh. Na edgu Shejn Rej ce sigurno otici iz Denvera i nece moci da zabode neke velike novce jer je zestoki underachiever, mozda se moze isprobati.
Resenja svakako ima, verujem u Snida, da ce sto kroz draft, sto kroz FA, napraviti ovu grupicu boljom. Onda nemam sumnje da ce Filips upicaniti odbranu a MekVej da ce nastaviti sa dinamicnim napadom. Kazem - najveci problem jeste Gof i ne znam kako cemo resiti taj problem. Gof je dosta napredovao prethodne godine u smislu preciznosti ali on ima limite preko kojih ne moze.


Goff ima strašan problem, jer ne čita odbranu. Iskreno, tu malo krivim i McVaya. On je napravio sistem u kojem Goff uopšte ne mora da čita odbranu u 80% slučajeva. Čak je prošle godine bila priča da šeme zaštite OL koje QB treba da prozove u slučaju blica, za njega radi centar Sullivan. To je bilo lakše McVayu da bi brže doveo svoj napad u red, ali, to mu se obilo o glavu u nekoliko mečeva ove godine. Njegov QB nije naučio da se sam snalazi u situacijama kad pre snepa nije 100% jasno koju odbranu igra protivnik. Juče mi je upalo u uši nešto što je rekao Chris Simms. U svim napadima koji se baziraju na west coast principima, kad odbrana igra Cover 4, ta odbrana se napada post rutama i to je uvek primarna meta. Razlog za to je da sejfti u toj odbrani nema zaduženje da brani dubok pas iza njega, već je to zaduženje CB. Onda se trči post ruta gde WR trči spolja i onda ulazi iza dva sejftija jer je to teška ruta za CB da je odbrani. Goff igra već 2 godine u tom sistemu i to bi morao da zna. Simms je igrao kod Grudena i zbog toga zna principe west coast napada. Goff je propustio da baci TD u identičnoj akciji u prvom poluvremenu, treneri Ramsa su to videli, a onda je opet prekasno bacio pas u drugom poluvremenu, kad je McCourty sprečio TD. U toj akciji je Cooks primarna opcija, a sekundarna opcija je Woods. U oba navrata Goff je prvo gledao Woodsa, pa tek onda Cooksa. Zbog toga je kasnio pas u drugom poluvremenu. Zašto gleda Woodsa? Zato što je on pre snepa već odlučio da ta lopta treba da ide Woodsu i uopšte ne čita odbranu. Verovatno mu je ta akcija prošla u dosta slučajeva ove godine i on unapred pretpostavlja da će opet proći. Ako to nije naučio do sada, nisam siguran da će ikada naučiti. Mislim da Ramsi treba da odlažu potpis ugovora sa Goffom dokle god mogu, da vide da li mogu da nadju nekoga ko bi bio bolji QB u tom sistemu.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests