Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 04 Feb 2019, 12:37

Jedno je da nije resenje ali da ostatak ekipe odigra ovako i da ne dodjete u sansu da dobijete? WTF?

Cak i ono izdanje Manninga kad su izgubili 100-8 je bilo bolje, da odbrana nije bila onoliko dobra i Brejdi los bila bi stoka razlika.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 04 Feb 2019, 12:41

Steamroller91 wrote:Uh moram da menjam avatar.


:laugh: :blue: :truce:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 04 Feb 2019, 13:37

Golden Warrior wrote:Jedno je da nije resenje ali da ostatak ekipe odigra ovako i da ne dodjete u sansu da dobijete? WTF?

Cak i ono izdanje Manninga kad su izgubili 100-8 je bilo bolje, da odbrana nije bila onoliko dobra i Brejdi los bila bi stoka razlika.


Apsolutno je jasno da ako damo Gofu ugovor od 25 miliona, nase nade su ugasene. Imacemo QB koji jede dosta salary a koji je nesposoban da vuce tim. Jbt, jebeni Winston donosi bolje odluke nego Gof, jebes mi sve. Dali smo ladno 2 pika prve runde da bi se popeli da uzmemo fucking Gofa. Bas bih voleo da znam u kom smeru razmislja Snid, al ako ima imalo pameti treba da razmislja draftovanju novog QB ove godine i eventualnog trejda Gofa na kraju sledece sezone ako se proceni da novi QB moze da preuzme ulogu.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 04 Feb 2019, 14:22

Nema ove godine koga da podigne.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 04 Feb 2019, 14:58

Kakvo je stanje sa Ramsima? Koga ce sve morati da se odreknu iz odbrane?

Znas i sam da od te price sa Goffom nema nista. Dace mu koliko god bude trazio, eventulno izboksuju neki kozmetcki popust na konto ovog blamiranja.

Bojim se da vam sledi krah kao 49 ersima nakon SB poraza.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 04 Feb 2019, 15:06

Steamroller91 wrote:Uh moram da menjam avatar.

Image
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 04 Feb 2019, 15:28

Felipao wrote:Pogresio sam, video sam sad akciju iz sirokog ugla. Igrali su cover 3 al je ovaj sejfti u sredini je ostao previse plitko pa ja nisam ni video da postoji. A CB koji je imao deep zonu u cosku terena je spasao TD jer je utrcao u zonu ovog srednjeg kad je video sta ce se desiti. Au jbt tek sad vidim kakva vrhunska reakcija, mnogo opake igrace ima NEP u sekonderiju. I uvek izmuzu Bilse i tako neke ekipe, i dovedu te igrace za dz, nije mi jasno.


Meni se čini da su Patsi u toj akciji, pre snepa, pokazali Goffu single high safety odbranu, ali da su posle snepa promenili na quarters (cover 4). Mislim da je Gillmore prepustio Harmonu da čuva Cooksa kad je ovaj ušao u njegovu zonu. Tu bila neka greška u komunikaciji, Harmon je mislio da igraju čovek na čoveka i pustio Cooksa da protrči sam u end zonu. McCourty je u ovoj akciji bio levi CB i sa te strane je stigao da spreči TD. Goff je kasnio za celu sekundu da baci taj pas jer se uplašio pritiska sa svoje desne strane. Dok se on popeo u džep, McCourty je stigao do Cooksa.

Inače, zasluge za ovu pobedu Patriotsa ima i Matt Patricia. On je ove godine prvi protiv Ramsa igrao Cover 4 i napravio im dosta problema sa tom odbranom. To je prvi meč ove sezone da je napad Ramsa delovao ranjivo. Posle su i Bearsi i Patriotsi, a ponekad i Saintsi koristili tu odbranu protiv Ramsa. Patsi su koristili tu odbranu na prvom i drugom downu i tako sprečavali playaction igru Ramsa. Belichick je držao 6 igrača na liniji skrimidža, iza toga jednog MLB-a, a 4 igrača sekunderija u quarters ili single high odbrani. Cilj je bio da spreče outside zone trčanje Ramsa i spreče playaction. Kad izbaciš Ramse iz playactiona, njihov napad je jalov. Od 13 presečenih lopti ove godine, Goff je samo dve bacio iz playaction pasova, a 11 kad nije bilo playactiona. Kad su ga Patsi izbacili iz akcija u kojima se oseća komforno, Goff se raspao.

Još jedna stvar koju nisam očekivao. OL Ramsa je bila fantastična u ovom plejofu, ali juče im je Belichick našao mane i rasturio ih. Nisam očekivao da će Clayborne biti u stanju da gura Whithwortha u krilo Goffu u skoro svakom snepu u drugom poluvremenu. Desni guard Blythe je bio velika rupa juče. Svako ko je igrao protiv njega je napravio prednost. Nije mi jasno kako su ih iznenadili sa istim akcijama koje su koristili protiv Chiefsa. Patsi su koristili gomilu delay blic akcija gde su Van Noy ili Hightower išli na blic i skoro u svakoj su uspeli da pritisnu Goffa.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 04 Feb 2019, 15:33

Pa to je prica cele sezone, kad Gofu propadne primarna akcija, on ne zna da cita i da se snadje... I juce je par puta bacao primarnom hvatacu koji je pokriven umesto otvorenom coveku.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 04 Feb 2019, 15:44

Moze biti Marko, u tom slucaju su se dva igraca zajebala.
Sto se tice Gofa sva je prica ispricana. Playaction je mnogo lakse bacati jer ti se smanjuje read opseg, imas jasno citanje meta dok u pasu iz dzepa to nije slucaj i moras mnogo bolje da prepoznajes coverage protivnika i sta se desava niz teren. Gof nikad nece biti taj klasican bacac iz dzepa poput Brisa koji ce to neumoljivo da radi.
Igraj quarters protiv Brejdija ili Brisa ceo mec, usrace ti se u zivot. Nalazice soft spots izmedju zona do prekosutra ...Gof previse sporo prepoznaje situacije i previse sporo spoznaje sta se desava na terenu da bi to uspeo uspesno da radi. On ima jaku ruku, solidnu fizikaliju, popravio je i preciznost ali nema glavu za QB. Jos jedan air raid qb koji ne uspeva da se uklopi u NFL sistem.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 04 Feb 2019, 15:54

Steamroller91 wrote:Uh moram da menjam avatar.


Image
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 04 Feb 2019, 16:22

Golden Warrior wrote:Znas i sam da od te price sa Goffom nema nista. Dace mu koliko god bude trazio, eventulno izboksuju neki kozmetcki popust na konto ovog blamiranja.

Za nijansu bolje nego da je osvojio pa se ogrebao za ugovor kao olmajti Flako. Nemam ja osecaj da je bio hajp oko malog (valjda zato sto najvise ovde citam o NFL a on ovde fanova nema), ali sad ce da krene pljuvacina i preko mere.
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 04 Feb 2019, 16:46

U guzvi sam ceo vikend pa od umora ne odgledah do kraja. Samo prvo poluvreme, otisao mirno na spavanje videvsi sta je dr mr BB odradio sa odbranom.

Ide update avatara goata cim budem pri kompu.

Jebeno najjaca sportska ekipa 21. veka na planeti zemlji.

Gogo vrati se!
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 04 Feb 2019, 18:02

Dimitrije wrote:
Golden Warrior wrote:Znas i sam da od te price sa Goffom nema nista. Dace mu koliko god bude trazio, eventulno izboksuju neki kozmetcki popust na konto ovog blamiranja.

Za nijansu bolje nego da je osvojio pa se ogrebao za ugovor kao olmajti Flako. Nemam ja osecaj da je bio hajp oko malog (valjda zato sto najvise ovde citam o NFL a on ovde fanova nema), ali sad ce da krene pljuvacina i preko mere.


Pa znam ali je nekako lakse da progutas sve kad se osvoji SB.

Posto navijam za Rejvense ima i moj post ovde kada sam se pozdravio sa bilo kakvom relevatnoscu narednih 5+ godina. Sumnjam da ce Ramsi puno bolje proci sa tim ugovorom samo zato sto su izgubili.

Zato su Patsi tu gde jesu, apsolutno svi sem Brejdija su zamenska roba. Sada krece lozenje na Van Noya, Gilmora i slicne ojebine kao i n godina unazad. Naplatice ove partije negde a Belichik ce naci druge zamene koje ce biti jos bolje za mnogo manje para...

Sve sam blizi teoriji da je u NFL-u ocajno uredjen taj sistem trenera, gomila nestrucnih ljudi na sve strane bez nekog jasnog puta za razvoj tog kadra jer osim NFL i donekle koledza nemaju gde da rade i ispeku zanat. Dosta recimo u kosarci znaci sto postoji Evropa i ostala internacionalna trzista koja su konkurentna barem na tom polju.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 04 Feb 2019, 18:08

Jbg, nema niko tu privilegiju da bude sam sebi GM kao Belicik. Juce trofej donosi Vilfork, kiselog li osmeha, jos jedan od mnogih kog je odjebao cim je trebao da ga plati. Bar nije dobio kartu za Klivlend....
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby 71:70 » 05 Feb 2019, 10:01

Obzirom da me je DV naucio da uzivam u vrhunskim odbranama, meni SB nije bio tako strasan kao vama, video puno kvaliteta tu.

Jos cinjenica da smo rutinirali protivnika sa nikada gorim Tomicom je uzitak samo uvecalo...
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests