Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby licimur » 07 Aug 2016, 22:41

Pit Bull wrote:Videcemo, ja im nesto ne verujem, taj njihov napad je od dolaska Kerola uvek bio povuci-potegni i nikad nije odavao utisak mocnog. Linc je vadio dosta puta, bez njega prosle sezone je to bilo dosta losije. WCovi prosecni, cak se i Graham do povrede utopio u sivilo.

Odbrana koja je pravila razliku nije ni iz bliza kvaliteta kao orginalni LoB... Kao sto rekoh, vreme ce pokazati ali mislim da ce izostati iz PO u sezoni pred nama.


Pa jbt to je isti LoB uz jednu promenu. I to promenu najmanje bitnog igraca.
ko vas jebo godinama ...
User avatar
licimur
 
Posts: 6686
Joined: 06 Jan 2012, 18:20

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 07 Aug 2016, 22:44

Pit Bull wrote:Sto si pesimista, vodi vas Brko daleko ove sezone, ocekujem vas u plej-ofu preko WCa...


Brko je u svojoj stogodisnjoj karijeri 3 puta odveo ekipu u PO. Ako uzmemo neki prosek da u PO ulazi na svakih 30 godina, to znaci da ce sledeci put u PO uci tamo negde 2030 -e.

Fiser dobro sprema utakmice u kojima je autsajder i uspeva cesto da pobedi favorite. Ali se igra totalno raspada protiv protivnika koje moras da pobedis da bi isao u PO. Divizija je mnogo jaka, LA ce sa novim QB sigurno da napravi neke kikseve koji ce kostati plasmana. Sijetl je tu broj jedan, Arizonin prajm je bio prosle godine. Ne bih sad davao prognoze, dok se ne odigra bar 2 kola tesko je bilo sta prognozirati u NFL. Ali ono sto mislim, jeste da ce GB ove godine biti opasan kandidat za SB.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 07 Aug 2016, 22:46

Ja napisah malopre St.Louis, bice cudno prebacivanje u LA, ali sigurno ce to imati svoje prednosti, mnogo vise ce se pisati o Ramsima.

Nisam se najbolje izrazio oko orginalnosti, mislio sam da nisu vise u tom naponu snage, dosta tanja prosla sezona ali videcemo. Uglavnom misljenja sam da ce Sijetl da se raspadne.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58299
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby licimur » 07 Aug 2016, 22:47

Felipao wrote:
Pit Bull wrote:Sto si pesimista, vodi vas Brko daleko ove sezone, ocekujem vas u plej-ofu preko WCa...


Brko je u svojoj stogodisnjoj karijeri 3 puta odveo ekipu u PO. Ako uzmemo neki prosek da u PO ulazi na svakih 30 godina, to znaci da ce sledeci put u PO uci tamo negde 2030 -e.

Fiser dobro sprema utakmice u kojima je autsajder i uspeva cesto da pobedi favorite. Ali se igra totalno raspada protiv protivnika koje moras da pobedis da bi isao u PO. Divizija je mnogo jaka, LA ce sa novim QB sigurno da napravi neke kikseve koji ce kostati plasmana. Sijetl je tu broj jedan, Arizonin prajm je bio prosle godine. Ne bih sad davao prognoze, dok se ne odigra bar 2 kola tesko je bilo sta prognozirati u NFL. Ali ono sto mislim, jeste da ce GB ove godine biti opasan kandidat za SB.


Gledao sam pre nekih mesec dana raspored i koliko se secam GB ima ubedljivo najlaksi raspored u celoj ligi. Skoro sigurno ce imati prednost domaceg terena do SB.
ko vas jebo godinama ...
User avatar
licimur
 
Posts: 6686
Joined: 06 Jan 2012, 18:20

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 07 Aug 2016, 22:50

NFL je izuzetno nepredvidljiv. Pa eto Karolinu prosle godine je malo ljudi uopste videlo u plej-ofu a oni ljudi razmontirase sezonu.

Onda Denver niko ziv nije video da ce otici do kraja, mada sam ja glasao za njih u anketi pre pocetka POa, morala je biti Pejtonova filmska prica...

Da ne spominjemo jos Washington koje je iznenadio... Nema tu pravila i prognoze su totalno nezahvalne.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58299
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Packy » 08 Aug 2016, 14:21

Da bacim i ja neki prediksn:

AFC

Pobednici divizija
1.NE
2.Indijanapolis
3.Sinsinati
4.KC

Divlja karta
1.Ouklend
2.Pitzburg

NFC

Pobednici divizija
1.Dalas(malo preoptimisticno)
2.GB
3.Karolina
4.Sijetl

Divlja karta
1.Minesota
2.Arizona

Slazem se i ja da je NFL nepredvidljiv i jedna povreda moze bitno da utice na sezonu tog tima.Ouklend deluje da moze da ubira plodove rada, a i odradili su dobar posao u FA.Mislim da ce svakako da budu ispred Denvera, a moguce i da osvoje diviziju.
User avatar
Packy
 
Posts: 552
Joined: 21 Feb 2016, 16:00

Re: Američki fudbal - NFL

Postby licimur » 08 Aug 2016, 16:44

Ja se skoro pa skroz slazem sa tobom, osim sto mislim da ce Denver opet da uzme diviziju..Moze dalas do prvog mesta ako Romo ostane zdrav...u suprotnom djokatore...
ko vas jebo godinama ...
User avatar
licimur
 
Posts: 6686
Joined: 06 Jan 2012, 18:20

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 08 Aug 2016, 19:04

Ako ima zainteresovanih za NFL fantasy, mesta ce biti, neka se jave tamo na temi...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58299
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 09 Aug 2016, 08:22

Sta mislite koji ce skor imati NE bez Brejdija u te prve 4 utakmice? Po meni 3-1 (poraz od Arizone u prvom kolu mi je prilicno izvestan) ili 2-2 (mozda Bilsi iznenade).
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5660
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Packy » 09 Aug 2016, 11:45

licimur wrote:Ja se skoro pa skroz slazem sa tobom, osim sto mislim da ce Denver opet da uzme diviziju..Moze dalas do prvog mesta ako Romo ostane zdrav...u suprotnom djokatore...


Denver mi je prosle sezone bas bio poljuljan kada Mening nije bio starter, on ma koliko god bio los prosle sezone bez njega su bili obezglavljeni konj i tim bez samopouzdanja.Seti se sta im je radio Kanzas, Cikago i Ouklend na njihovom terenu.Taj isti Ouklend je jaci u odnosu na proslu sezonu, odradili su dobar FA a i njihovi mladji igraci su za godinu dana iskusniji i mora se reci da su napredovali i da ima tu jos prostora za napredak.Mada mora se reci da su hvataci debelo podbacili prosle sezone, pogotovo Demarijus.Ne verujem da Linc ili ko god bio startni QB tamo moze da ih uvede u PO.

Dalasu kada bi se slozile sve kocke, bi osvojili diviziju ali garant ce neka sranja da im se dese tokom sezone.Sto povrede ili ispadi igraca, otprilike su ko vulkan samo sto ne eksplodira.
User avatar
Packy
 
Posts: 552
Joined: 21 Feb 2016, 16:00

Re: Američki fudbal - NFL

Postby licimur » 09 Aug 2016, 12:54

Jbg ja se vodim time da odbrana koja je jedne godine osvojila titulu mora sledece makar da udje u plej of. Oni su ostali samo bez dva igraca odbrane tako da...Kanzasu ce mnogo faliti Hjuston, pitanje je da li ce uopste igrati ove sezone. slazem se za Ouklend ali nisam siguran da mogu da PO. Videcemo, svakako jedna od najizjednacenijih divizija, gde ne bih ni San Dijego otpisivao. Imaju jako mladu odbranu, znam da sam gledao, njima je skoro cela defanziva sastavljena od pikova prve I druge runde. Imaju najboljeg QB u diviziji, oporavio im se Kenan Alen, doveli su Bendzamina, od pika prve runde Gordona se ocekuje da ove sezone pokaze zasto je izabrana u prvoj rundi...


Inace citav AFC , iako je realno slabiji, je mnogo zanimljiviji od NFC sto se tice toga ko ce u PO...cak ni NE nije siguran ako izgubi neke neplanirane utakmice dok je Brejdi suspendovan...Ja ocekujem od Jetsa da do kraja budu konkurentni za PO...Na severu ce biti opako klanje izmedju Baltimora, Pitsburga I SInsinatija, dok na jugu, koji je godinama bio najslabija divizija imaju podjednake sanse Indijanapolis, Dzeksonvil I Hjuston...
ko vas jebo godinama ...
User avatar
licimur
 
Posts: 6686
Joined: 06 Jan 2012, 18:20

Re: Američki fudbal - NFL

Postby licimur » 10 Aug 2016, 06:27

Evo renkinga na NFL.COM.

1. Karolina
2. Arizona
3. GB
4. Denver
5. NE
6. Sijetl
7. Pitsburg
8. Minesota
9. Kanzas
10.Okland
11. SInsinati
12. Washington
13. Hjuston
14. Bafalo
15. Dzetsi
16. Dzajantsi
17. Dzeksonvil
18. Dalas
19. Indijanapolis
20. Tampa

Ovde se vidi koliko Ameri vise cene Denver od mnogih forumasa. Inace AFC zapad ima tri tima u prvih 10. Bice bas zajebano u toj diviziji. Npr njima je Hjuston prvi favorit AFC juga. I tu ce biti jako gusto. Mislim da su malo potcenili Baltimor kojeg su rangirali na 23 mesto. I po ovom njihovom se vidi da se u NFC sve zna osim Istoka.
ko vas jebo godinama ...
User avatar
licimur
 
Posts: 6686
Joined: 06 Jan 2012, 18:20

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 12 Aug 2016, 09:00

Sinoc su odigrane prve pre season utakmice. Denver je oduvao Cikago sa 22-0. Wentz je imao debi u NFL u pobedi nad Tampom. Bacio je 12/24 za 89 jardi uz jednu INT I trcao je tri puta za 15 jardi. Jetsi su dobili Jaguara a NE je pobedio NO. I Paxton Linc je debitovao I to sasvim solidno sa 6/7 za 74 jarda.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Aug 2016, 09:01

Gledam sad hajlastse od nocas i sve sam sigurniji u svoju prognozu, da Arizona moze u PO samo preko wild karte i to samo u slucaju da LA nastavi da se samoubija (sto je vise nego izvesno) ali i SF ce predstavljati mnogo ozbiljnijeg takmaca nego prosle godine. Ne moze Arizona biti ispred Sijetla.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 21 Aug 2016, 13:23

Cepamo buraniju! Christian Ponder :banana:
User avatar
John Doe
 
Posts: 12607
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests