Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Mar 2020, 07:45

Nazalost, ovo se dalo naslututiti one SB godine kad se povredio pred kraj sezone. Vec na draftu su sumnje bile potvrdjene, kad smo trejdovali navise da bi se dokopali Hendersona. U sistemu Mekveja retko koji igrac dobije priliku kao ruki (osim spletom okolnosti poput povreda), tako da je Henderson pripreman godinu dana dok je Gurli odradjivao stari ugovor. Zaista mi je zao Gurlija ali po njegovoj reakciji se vidi da je i on znao za ovo i nije iznenadjen kao ostatak NFL sveta, jbg.
Sto se Ramsa tice, mozda smo mogli videti da uzmemo nekog poput Devonte Frimana kao ispomoc, ili mozda potraziti nekog na draftu. Inace Ramsi su pre korone sintervjuisali od 5 igraca 3 RB i 2 TE. I tad su bile jasne neke stvari.
Da, zasto pominjem Frimana, otpusten je. Kao i nasa ostala pojacanja Flojd i Robinson. To je Snidova taktika godinama unazad da kupi samo otpustene igrace jer se takvi ne racunaju u comensatory formulu. Odnosno zbog odlaska Litltona, Faulera i Brokersa mi cemo ipati 3 pika u trecoj rundi a nijedan Fa nam ne ponistava ijednog od tih pikova za sada.

Sto se tice Klej MEtjuza, bio je ocajan protiv trcanja, tako da me i taj potez ne cudi. Bukvalno smo promenili celu odbranu osim Donalda i par rotacionih igraca. Kako ce to izgledati - jedva cekam da vidim.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 20 Mar 2020, 07:57

I Šon Pejton zaražen koronom.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34101
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 Mar 2020, 20:25

Gurli u Atlanti.

Resili se jednog hronicnog bolesnika, doveli drugog.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 22 Mar 2020, 22:01

Patriote vratile Hoyera.
Sad za mesto startera konkurišu Hoyer, Kessler i Stidham.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46900
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby kecman » 23 Mar 2020, 00:44

:crybaby:

Zlaja wrote:Patriote vratile Hoyera.
Sad za mesto startera konkurišu Hoyer, Kessler i Stidham.
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2557
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 10 Apr 2020, 12:00

Ramsi se posle Gurleya rešili i Cooksa. Makar su dobili pika druge runde.

Problem je što oba igrača jedu ogroman deo timske plate za 2020...



Skupo paćaju danak all-in za 2018. a divizija jeziva.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46900
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 10 Apr 2020, 12:17

Pa skupo placaju danak glupim ugovorima. 2018 i Gurli i Cooks su bili na starom ugovoru. Takodje i Higbiju je dat ogroman ugovor za prakticno vise godina ispodprosecnosti, 8 miliona godisnje, medjutim srecom on se povampirio pa donekle opravdao ugovor, inace je i to bila katastrofa u najavi.
Sreca sto ove godine imamo neke ispod trzisne ugovore koji su pokrili Gurlija i Cooksa. Npr Brokers igra za 3.8 miliona, a trebao je da igra za 9 u Baltimoru. Vitvort ima cap hit 6.6 miliona, naspam 15 miliona prosle godine. Vec od sledece godine cemo imati veliko olaksanje u capu, Gofov ugovor takodje pada svake godine, tako da cemo moci da budemo aktivniji u FA, i pre svega da uspemo da potpisemo neke nase igrace koje treba osigurati, Dzonsona, Remzija i Kapa.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 10 Apr 2020, 12:32

Još nemate pikove prve runde ove i sledeće godine.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46900
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 10 Apr 2020, 12:46

Pa od svih nasih akvizicija putem trejda, jedino ne zalim dolazak Remzija. Msm da smo dali vise nego sto smo trebali, npr Sijetl je uzeo Danbara za pika pete runde. Remzi jeste bolji ali nije toliko bolji da vredi 2 pika prve runde a Danbar petu rundu. Ali dobro, kad smo davali prve runde na Watkinsa, Gofa, Cooksa, Remzija ne treba zaliti. Doneo je mnogo, mlad igrac, elitan, nema slabosti. Ti imas jednog elitnog Sermana koji ne moze da igra man coverage, imas jednog Pitersa do skora u Ramsima koji ne moze da tekluje i slicno, a Remzi moze sve. I da igra man, i da igra zonu, i da tekluje i forsira famblove, znaci kompletan igrac na elitnom nivou i mlad. Msm da on treba da bude prioritet, nadam se da bi mogli da ga potpisemo za nekih 16-17 miliona po sezoni. S obzirom da je jedan Piters placen 14m od Baltimora, to bi bio odlican posao za obe strane. Remzi bi bio jedan od najplacenijih CB u ligi, ali za takvog igraca, na takvoj poziciji, to ne bi bilo mnogo. Vec dati 16-17 miliona Cooksu koji nije ni najbolji hvatac u ekipi, a kamoli ligi, ili dati raningbeku sa upitnim kolenima, ili tajtendu bez ijedne dobre sezone - to su vec sve pogresni potezi.

A da se vratim na pikove, sledece godine cemo imati 3 compensatory u trecoj rundi, uz nas jedan. Mozemo da koristimo za trejd up, ali svakako smo mi u trecoj rundi nalazili i najvise startera. Johnson i Rep na sejftiju treca runda, Kuper Kap treca runda, Noteboom linijas treca runda, Henderson ce ove godine startovati treca runda. U drugoj i trecoj ima dosta kvaltetnog materijala za startera.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 12 Apr 2020, 18:12

Za 10ak dana počinje draft.

Najverovatnije ide preko Zooma, iz domova GM ili vlasnika, malo sportske neizvesnosti i napetosti iako nije zvanična utakmica.

Šta mislite ko će nas prijatno, a ko neprijatno iznenaditi? Koga će vaš tim uzeti, koje su vam želje?

Uveliko cure izbori pojedinih franšiza, pominju se i trejdovi.

Ne pratim koledž fudbal, ali ovo malo podkasta što sam ispratio više manje su zaključane p1 i p2.

Burrow će u Sinsinati, a Young u Vašington.

Posle kreće lomljenje oko QB, gde će Tua, da li će neko trejdovati na gore za njega ili Herberta, da li će Detroit trejdovati na dole, koga će uzeti Majami i LAC, dosta ofanzivnih linijaša je traženo, dosta hvatača se pominje za prvu rundu drafta, takođe i kornera...

Nekako skroz drugačiji draft u odnosu na prethodne godine kada su u prvom planu pored QB bili LB, DE i RB.

Nikada nisam pratio uživo NFL draft, sad će biti idealna prilika za tako nešto. Samo ne znam da li preko TV, nekog YT kanala ili tviter profila...
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46900
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 12 Apr 2020, 20:51

Prva 2 su ocigledno zakucana, sto se tice Detroita na broju 3, po meni kad si u top 5,6 pikova ili ides trejd dole ili biras najtalentovanijeg igraca. Detroitu zbog odlaska Sleja svi daju Okudaha u mock draftovima a po meni ne bi smeli da ispuste Simonsa tu koji je po svemu sudeci zver. Sta je Lenard doneo Coltima ili Rokan Smit Cikagu a Simons je bolji prospekt od obojice.
Tj ne bi trebali da naprave gresku poput Klivilenda. Bas sam na forumu imao diskusiju sa Markom, gde je Marko 2017 zastupao tezu da treba Brownsi da draftuju QB a ja Gareta a onda 2018 da je trebalo Mejfilda a ja sam zastupao Barklija. I msm da se ispostavilo da sam bio u pravu. Jbg kad imas takve talente poput Gareta, Barklija ili sad Simonsa, ne ispustas to ma sta god ti bio position need u tom trenutku. Nek traze CB u nizoj rundi.

Sto se tice mojih Ramsa, ajde da probam moj trenutni mock draft Ramsa za prve 3 runde (poseduju pik 52,57,84,104), mada ce biti neminovno trade down i trade up ali idem bez toga:
52: WR Denzel Mims - previse optimisticno da cemo ga docekati. Mogli bismo popuniti hvatacki core nakon odlaska Cooksa.
57: LB Akeem Davis Gaither - LB nam je position of need. Tu nemamo nijednog dokazanog igraca a Akeem je jedan od najboljih atleta na LB poziciji na draftu.
84: C Nick Harris - centre dosta intervjuisemo pred draft, ne bez razloga. Alen se pokazao kao katastrofa, tako da Blat na jednogodisnjem ugovoru moze da premosti tu poziciju dok se Haris ne pripremi da preuzme ulogu.
104: RB Darinton Evans - ispomoc Hendersonu i Braunu, takodje moze da se koristi kao returner koga smo izgubili u ovom ofseasonu.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 13 Apr 2020, 16:48

Felipao wrote:Prva 2 su ocigledno zakucana, sto se tice Detroita na broju 3, po meni kad si u top 5,6 pikova ili ides trejd dole ili biras najtalentovanijeg igraca. Detroitu zbog odlaska Sleja svi daju Okudaha u mock draftovima a po meni ne bi smeli da ispuste Simonsa tu koji je po svemu sudeci zver. Sta je Lenard doneo Coltima ili Rokan Smit Cikagu a Simons je bolji prospekt od obojice.
Tj ne bi trebali da naprave gresku poput Klivilenda. Bas sam na forumu imao diskusiju sa Markom, gde je Marko 2017 zastupao tezu da treba Brownsi da draftuju QB a ja Gareta a onda 2018 da je trebalo Mejfilda a ja sam zastupao Barklija. I msm da se ispostavilo da sam bio u pravu. Jbg kad imas takve talente poput Gareta, Barklija ili sad Simonsa, ne ispustas to ma sta god ti bio position need u tom trenutku. Nek traze CB u nizoj rundi.

Sto se tice mojih Ramsa, ajde da probam moj trenutni mock draft Ramsa za prve 3 runde (poseduju pik 52,57,84,104), mada ce biti neminovno trade down i trade up ali idem bez toga:
52: WR Denzel Mims - previse optimisticno da cemo ga docekati. Mogli bismo popuniti hvatacki core nakon odlaska Cooksa.
57: LB Akeem Davis Gaither - LB nam je position of need. Tu nemamo nijednog dokazanog igraca a Akeem je jedan od najboljih atleta na LB poziciji na draftu.
84: C Nick Harris - centre dosta intervjuisemo pred draft, ne bez razloga. Alen se pokazao kao katastrofa, tako da Blat na jednogodisnjem ugovoru moze da premosti tu poziciju dok se Haris ne pripremi da preuzme ulogu.
104: RB Darinton Evans - ispomoc Hendersonu i Braunu, takodje moze da se koristi kao returner koga smo izgubili u ovom ofseasonu.


Lionsi će pre ići da draftuju Okudah, zato što Patricia želi da igra čovek na čoveka i to više ne može jer je trejdovao Slaya. Uz to, Okudah nije ništa manje talentovan na svojoj poziciji od Simmonsa na svojoj. Za većinu NFL timova Okudah najbolje ocenjen draft CB još od 2016 i Ramseya. Simmons je talentovan ali nije za svakoga. Veliko je pitanje gde će igrati i potreban je baš kreativan trener da ga upotrebi na pravi način. Ako bilo ko očekuje da će Simmons da igra klasičnog MLB ili WLB, greši. On je mismatch oružje, ali ne igrač koji se može uklopiti u svaki sistem. Mislim da će njemu trebati barem godinu dana da se uklopi u NFL igru. Što se tiče Lionsa, oni i Giantsi se nadaju da će se neko popeti na draftu i pokupiti QB. Ja baš nisam 100% siguran da će se to desiti. Ako se desi, to će biti Dolphinsi za Herberta. Mislim da im Tua nije opcija zbog povreda. Pitanje je da li će Chargersi uopšte želeti da draftuju QB ove godine. Skraćene pripreme, nedovoljno vremena da se rookie QB spremi i uigra, a Chargersi imaju trenera i GM-a kojima posao zavisi od sledeće sezone.

Inače, moja teza je 2017 bila da su Brownsi trebali da draftuju Garretta, a sa preostalim pikovima se popnu na draftu na 6-7 mesto i draftuju QB. Ispostavilo se da to nisu ni morali da urade već samo da ostanu na piku br.12 i draftuju Watsona, ali uprskali su. Što se tiče 2018 godine i dalje mislim da su napravili pravi potez time što su draftovali QB. Koliko pobeda su Giantsi dobili 2018 i 2019 time što su draftovali Barkleya? Da li su Giantsi mnogo bolji tim sada nego što su bili pre 2 godine? 2017 - 3-13, 2018 - 5-11, 2019 - 4-12. Kakvu je to razliku napravio Barkley? Ima strašne statistike i po meni je najtalentovaniji RB u NFL ali se to u pobedama ne vidi. Brownsi nisu sjajni u poslednje 2 godine, ali su 2017 godine imali skor 0-16, a u prethodne 2 godine su skor: 2018 - 7-8.-1 i 2019 - 6-10. Iako je prosečan QB i mora mnogo da napreduje Mayfield je glavni razlog zašto sada imaju 6-7 pobeda po sezoni, a ne 0. Uzgred, Brownsi su 2018 godine u drugoj rundi draftovali Nick Chubba, koji je daleko jeftiniji od Barkleya, a jedan je od najboljih trkača u NFL. Greška koju su Brownsi napravili na tom draftu nije Barkley već što su draftovali Warda sa pozicije 4. Tu je mnogo bolja opcija bio Bradley Chubb. Druga greška je bilo draftovanje Corbetta u 2.rundi.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 13 Apr 2020, 21:14

User avatar
Zlaja
 
Posts: 46900
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 14 Apr 2020, 07:35

Ako je Okudah igrac u rangu Remzija onda ok, ali sumnjam iako ne mogu da tvrdim.
Sto se tice Nikka Caba, odlican igrac ali i sam ces priznati ni blizu Barkliju, koji ne moze sam da pomogne Dzajantsima koji su suplji kao sir od hvataca do edge-a. Sa druge strane, Klivilend bi Barklija imao okruzenog Lendrijem, Bekamom, Njokuom, itd, mnogo talenta u napadu i odbrani. A sa mesta 4 (sto sam tad bas zastupao) su mogli da podignu preostalog QB i da su uzeli Alena msm da ne bi bili ni u kakvom zaostatku.
A u situaciji gde su digli prvo Mejfilda se slazem sa tobom da su morali Caba, izbor Warda sam i tad kritikovao kao nelogican. Slicnu gresku zato mislim da bi Detroit mogao da napravi sa Okudahom, jer ti kornere poput Warda mozes da nalazis sirom druge runde. Serman, Hejvard, Danbar cak nedraftovan, Vajt i Adore Dzekson krajem prve itd da ne nabrajam. A lajnbekera dobrog da nadjes u nizoj rundi su jako malo sanse, a za igraca poput Simonsa nema sanse.
Sve u svemu, msm da je Klivilend se zajebao sto nije Barklija ubacio u svoj napad i zatim draftovao Alena, Rosena ili Lamara, a sa druge strane msm da Klivilend ako ne nadje nekog da uzme ekstra pikove treba da uzme najboljeg igraca na boardu a ne positional need, a to je po meni Simons.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 21 Apr 2020, 21:15

User avatar
Zlaja
 
Posts: 46900
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests