Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 22 Jan 2020, 10:21

Prijatelju, kakav licni amonizitet. Ja sam od onih koji su navijali za GB i Saintse kad nema Ramsa bas zbog Rodzersa i Brisa. Daleko od toga da mislim da je los, i dalje je top10 qb ali daleko od njegovog nivoa na koji nas je navikao. Da se meri sa Mahomesom ili Vilsonom ne moze, nema ni blizu zadnje 2-3 sezone kao Bris, Preskot, Deson Votson. Statisticki Rodzers je tek 20-i po QB ratingu, za nekog ko je " individualno najbolji kvoterbek NFL " to je porazavajuca statistika koja ga eliminise iz takve usporedbe. Isti ucinak i prethodne 2 godine. Poslednji put kad je bio u top5 qb po qb ratingu je 2016, pre one povrede zbog koje je propustio sezonu, i to tog trenutka je bio to sto kazes. Od tada - bleda senka sebe.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 22 Jan 2020, 10:47

Jbt mislio sam da su prethodne dve sezone bile zanimljive za nas kao FA period, ali ja pojma nemam sta cemo raditi ove...ogroman broj FA I prilicno velika kolicina slobodnog novca...ja koji citam apsolutno sve vezano za seahawkse, I mogu da kazem da tesko da postoji covek na svetu koji je upuceniji od mene u trenutnu situaciju (pricam o obicnim navijacima, simpatizerima) predstavu nemam sta da ocekujem...

Clowney, Reed, Ifedi su tri FA, tri startera na tri jako bitne pozicije...ne bih smeo da se kladim da ce iko od njih ostati I sledece godine...

A tu su jos od FA I Fant, Jefferson, Kendricks, Iupati, Holister itd itd...

A Britt I Wright imaju velike plate I njihovim katovanjem bi se ozbiljno ustedelo (9+7)mil...ni tu ne znam sta da ocekujem...mislim da ce sa obojicom ici na smanjivanje plate pa ako ne private cao zdravo...

Vidim Reed vileni po tviteru I kaze da je 10mil sramno malo za njega (da ga citiram kaze to je ponizavajuca ponuda)...ja mislim da on nema sanse da dobije vise od te cifre...Clowney hoce 20mil na pet godina (ja ni to ne vidim da ce Sijetl dati jer da je hteo dao bi Clarku)...

Ifedi ako trazi 10+ tesko da ce ih dobiti...Fant trazi da bude startni tekl I da bude tako I placen...

Sve u svemu bice veselo...

Ne mogu da docekam rasplet a onda na miru da docekam I taj draft...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 22 Jan 2020, 10:55

Snajder, jesi proverio za Mura ? Meni pise da je restricted FA. Inace morate nekog platiti, ne mozete sastavljati tim po cenama koje su bile aktuelne pre 5-6 godina. Sad svaki dobar igrac trazi preko 15 miliona godisnje. I uvek se nadje neko ko je spreman da plati.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 22 Jan 2020, 11:11

Što se tiče Reeda, samo ću reći da je Sheldon Richardson prošle godine dobio 3 godine/37 miliona, 21 milion garantovano. Nema šanse da Reeda zadržite za 10 miliona. Cap ide gore svake godine, sigurno će biti neki tim koji je voljan da ga plati više. Clowney je već komplikovana priča. Igrač je koji pravi razliku, ali je stalno povredjen. Njegov ugovor bi morao da bude tako napravljen da tim bukvalno svake godine ima lak izlaz iz ugovora. Nisam siguran da će bilo ko biti voljan da ga potpiše i da mu da 3 godine garantovano. Biće interesantno koga će Sijetl pokušati da zadrži, Fanta ili Ifedija. Ne verujem da mogu da zadrže obojicu.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 22 Jan 2020, 11:18

Pa ja mislim da ce biti tim koji je voljan da ga plati jer mislim da mi necemo...tag pa trejd za pika trece runde...a onda pokusati dati Chris Jonesu koliko god da trazi...20mil godisnje bez da se zamislimo...

@ Felipao

Jeste RFA...ne znam kako to ide I zasto je on RFA a Karson pod ugovorom...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 22 Jan 2020, 11:42

John Schneider wrote:Pa ja mislim da ce biti tim koji je voljan da ga plati jer mislim da mi necemo...tag pa trejd za pika trece runde...a onda pokusati dati Chris Jonesu koliko god da trazi...20mil godisnje bez da se zamislimo...

@ Felipao

Jeste RFA...ne znam kako to ide I zasto je on RFA a Karson pod ugovorom...


Da li je Moore bio vejvovan pa potpisao za trening tim? Ako je bio, onda je to novi ugovor. Kao ugovor za free agenta koji nije draftovan. Mislim da su ti ugovori na 3 godine, pa posle ide RFA opcija.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 22 Jan 2020, 11:49

Aaa eto vidis...jeste bio vejvovan I prvu sezonu proveo na practice squadu...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Old school » 22 Jan 2020, 12:01

Izvni ako sam pogrešno razumeo tvoj post ali kad nekoga namažeš govnima a posle tvrdiš da su ti ipak simpatični ja ne kapiram drugačije.
Što se Arona i njegove forme tiče:
https://www.pro-football-reference.com/years/2019/passing.htm

Ima tu i opravdanih razloga zašto GB nije davao prethodnih sezona bolje rezultate.

2017 teška povreda Džordi Nelsona (prelom rebara) u trenutku kada je igrao sjajnu sezonu i bio od krucijalne važnosti za ekipu.
Sledeće sezone prelom ključne kosti Arona odmah na početku prvenstva.
Prilčno jalovo vođenje ekipe od strane Majka Mekartija poslednjih par godina...
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7301
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 22 Jan 2020, 13:57

Old school wrote:Izvni ako sam pogrešno razumeo tvoj post ali kad nekoga namažeš govnima a posle tvrdiš da su ti ipak simpatični ja ne kapiram drugačije.
Što se Arona i njegove forme tiče:
https://www.pro-football-reference.com/years/2019/passing.htm

Ima tu i opravdanih razloga zašto GB nije davao prethodnih sezona bolje rezultate.

2017 teška povreda Džordi Nelsona (prelom rebara) u trenutku kada je igrao sjajnu sezonu i bio od krucijalne važnosti za ekipu.
Sledeće sezone prelom ključne kosti Arona odmah na početku prvenstva.
Prilčno jalovo vođenje ekipe od strane Majka Mekartija poslednjih par godina...


Ja cenim GB kao organizaciju, ali to ne znači da mislim da su zasluženo bili drugi nosilac. Što se tiče Rodgersa, po meni, on je najtalentovaniji QB kojeg sam gledao. To i dalje tvrdim, čak iako je Mahomes trenutno bolji. Ono što je problem je što se GB navikao da ih on nosi na ledjima poslednjih 10 godina. Sad kad to fizički više ne može, nema dovoljno dobar tim gde bi on bio samo deo sistema u napadu, a ne ceo sistem.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 22 Jan 2020, 15:16

Kakva je ovo tabela na kojoj je Rodzers osmi po broju pokusaja ? Kakve to veze ima sa bilo cim ili ja ne vidim nesto u ovoj tabeli ? Ali ona je poredjana po broju pokusaja u sezoni, a qb ratinga i nema.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 22 Jan 2020, 15:17

Pardon ima, po ovoj tabeli je 12 i qb rating.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby -Lepi- » 23 Jan 2020, 04:59

http://sportklub.rs/Americki-fudbal/NFL/a321244-NFL-testira-alternativu-za-onsajd-kik-na-Proboulu.html

Prilicno radikalno pravilo koje ce dosta promeniti igru ako se usvoji.Kakva su misljenja?
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Američki fudbal - NFL

Postby kecman » 25 Jan 2020, 00:36

Pogledajte na YT precision passing dril Lamara sa Pro Bowla :krsti: :lollol:
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 27 Jan 2020, 10:27

-Lepi- wrote:http://sportklub.rs/Americki-fudbal/NFL/a321244-NFL-testira-alternativu-za-onsajd-kik-na-Proboulu.html

Prilicno radikalno pravilo koje ce dosta promeniti igru ako se usvoji.Kakva su misljenja?


Uzasno, i iskreno se nadam da se o ovome nece ni razmisljati ozbiljno. Kickoff, u kojem god smislu da bude, mora, ali MORA ostati special teams akcija, a ne akcija u kojoj sudjeluje napad.
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Milutinov Tata » 27 Jan 2020, 17:00

U finalu Konferncija smo davali podjednake sanse svima, na terenu je bilo malo drugacije, ali favorizaovani timovi su u velikom finalu.

Cifsi 8
Titani 6

SF 49ers 7
Pekersi 6


Da vidimo koga forumska javnost preferira kao osvajaca titule u nedelju.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29713
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests